جزئیات و بررسی چگونگی ارزیابی سطح بازیکنان در بازی FIFA PS4 از زبان EA

جزئیات و بررسی چگونگی ارزیابی سطح بازیکنان در بازی FIFA PS4 از زبان EA

طرفداران زیادی در دنیای بازی های ویدئویی وجود دارند که علاوه بر علاقه شان به بازی، به دنیای ورزش هم علاقه مند هستند و بازی های ورزشی زیادی در رایانه خود یا کنسول شان انجام می دهند. یکی از بزرگ ترین مشکلات این گیمر ها سطح بازیکنان و امتیاز آن ها در بازی ها است. شرکت الکترونیک آرتز بازی Playstation معروفی در رشته فوتبال برای خود دارد که FIFA نام دارد. اعتراضی که همیشه نسبت به بازی فیفا وارد می شود میزان سطح بازیکنان در بازی است و کاربرها از چنین وضعی ناراحت هستند.
شرکت الکترونیک آرتز هر ساله یک نسخه جدید از بازی فیفا منتشر می کند و در آن نسخه سعی می کرد ایرادات نسخه قبلی خود را برطرف کند و همچنین تغییرات دنیای واقعی و تبادلات تیم ها را وارد بازی می کند. البته بیشتر این کارها در قالب بروز رسانی های مختلف شکل می گیرد و نسخه های سالانه بیشتر تلاش می کند که قابلیت های جدیدی در خود بازی ایجاد کند. ایرادی که فیفا در نسخه های خود دارد امتیازات بازیکنان است.
طبق نظرسنجی و بررسی هایی که از سوی کاربر ها شکل گرفت، بسیاری از افراد معتقد بودند که سطح بازیکنان در فیفا کمتر از دنیای واقعی است و آنگونه که باید نمی توانند حرکات و هنرهای خود را در بازی نشان دهند. همچنین خود بازیکن های واقعی هم نیز اعتراض خود را نشان داده اند و معتقد بودند که آنچه در فیفا وجود دارد مانند خودشان در دنیای واقعی نیست و فرق دارد. همین اعتراض باعث شده است که برخی سایت ها به دنبال مصاحبه با یکی از کارکنان شرکت الکترونیک آرتز باشند و از آن ها دلیل چنین مقایس و سطحی را برای بازیکنان بپرسند.
شرکت ESPN زودتر از دیگر شرکت های خبری دست به کار شده است و مصاحبه ای با موئرینگ که در شرکت الکترونیک آرتز مشغول به کار است داشته باشند. این شخص امتیاز ها و سطح بندی بازیکنان را در فیفا انجام می دهد به همین دلیل بهترین شخص برای پاسخ گویی است. جدیدترین نسخه ای که از سوی فیفا بیرون آمده است فیفا ۱۷ نام دارد که برای بسیاری از گیمرها نسخه ای جذاب و متفاوت بوده است. در این نسخه حدود ۷۰۰ باشگاه و بیش از ۱۸ هزار بازیکن وجود دارد که این خود بخش عجیبی از همین بازی است.
اینکه چطور می توان تمام این تیم ها و بازیکن ها را در یک بازی جا داد و علاوه بر آن، بازیکنان را تراز بندی کرد خود آن قدر کار سختی است که حتی نمی توان به چگونگی آن فکر کرد. موئرینگ در پاسخ به این سوال که چگونه توانسته اند بازیکنان را سطح بندی کنند گفته است که آن ها تیمی کامل در سراسر جهان دارند. بسیاری از افراد این تیم به طور دورکاری با شرکت در ارتباط هستند و اکثرا آشنایی کاملی با دنیای فوتبال دارند و می توانند به خوبی بازی ها را تحلیل کنند.
حدود ۹۰۰۰ نفر در این تیم که موئرینگ از آن حرف زده است وجود دارند و به بررسی کننده اطلاعات معروف هستند. تمام این افراد کسانی هستند که همیشه بازی ها را از نزدیک تماشا می کنند یا به دنبال استعداد یابی دیگران هستند و برخی از آن ها هم خود نیز مربی و آموزش دهنده رشته فوتبال هستند. این افراد در مرحله اول سعی می کنند تمامی اطلاعات یک بازیکن را یادداشت کنند و آن را در یک نوع سایت خاص که الکترونیک آرتز به آن ها دسترسی داده است نیز وارد می کنند.
سپس شرکت الکترونیک آرتز پس از دریافت این اطلاعات آن ها را وارد فاز دوم یعنی یک تیم جدای دیگر می کنند. به این تیم ادیتور گفته می شود که حدود ۳۰۰ نفر هستند و در ابتدا اطلاعات را به خوبی بررسی می کنند و پس از آن اطلاعات را در فاکتور های مختلفی مانند سرعت، قدرت بدنی، قدرت شوت زنی و … قرار می دهند و دسته بندی می کنند. بعد از رد شدن اطلاعات از این دو تیم و این دو مرحله نوبت به خود شرکت الکترونیک آرتز می رسد.
این شرکت اطلاعات دیگری از بازیکنان را از یک تیم معتبر تر برای خود به صورت جداگانه نگه می دارد و آن ها را با اطلاعات دریافت شده از این دو تیم بررسی می کند و یک فرمول خاص برای خود به دست می آورد. این شرکت حاصل سطح بندی از نتایج و امتیازات را در این فرمول قرار می دهد و نتیجه را به صورت یک سطح بندی رسمی برای بازیکن در بازی قرار می دهد. البته این فرمول نمی تواند برای تمامی بازیکن ها صحت داشته باشد و به همین دلیل است که گاهی شما شاهد این خواهید بود که یک بازیکن از سطح حقیقی خود فراتر است یا اینکه به اندازه دنیای واقعی خود نمی تواند قوی باشد.
به همین دلیل موئرینگ بیان کرده است که این اطلاعات نمی تواند صحت کاملی را داشته باشد و به اندازه کافی دقیق نیست. موئرینگ گفته است که به دست آوردن امتیاز دقیق بازیکن یک کار بسیار سخت است و همچنین این کار در تیم های بزرگ جهان که کاربر ها و گیمر ها روی آن ها مانور بیشتری می دهند سخت تر هم می شود. او مثالی برای تیم های بزرگ زده است و گفته است که بازیکنی که در تیم بایرن مونیخ یا منچستر سیتی بازی می کند به دلیل نوع بازی و ترکیب این تیم می تواند پاس های سالم زیادی برساند.
حال یک تحلیل گر گمان می کند که آن شخص بازیکن خوبی در پاس است اما واقعیت این است که پاس کاری موفق آن شخص به دلیل وجود چنین تیم قوی و با برنامه ای است و احتمالا همان بازیکن در یک تیم ضعیف تر نتواند به همان اندازه پاس های موفقی داشته باشد. همچنین دو بخش دیگر در یک بازیکن وجود دارد که نمی توان اطلاعات دقیقی برای آن به دست آورد و ممکن است سطح بندی آن در فیفا با کمی تفاوت رخ دهد. این دو بخش تکل زنی و کنترل توپ در بازی هستند که به سختی می توان اطلاعات و امتیازات را استخراج کرد.
همچنین موئرینگ به لیگ ها هم اشاره کرده است. او گفته سطح و قدرت لیگ ها هم تاثیر زیادی در قدرت و امتیاز یک بازیکن دارند و خود لیگ ها را هم باید یک فاکتور و معیار برای امتیاز بندی قرار دهند و از سطح بازیکن کم و زیاد کنند. او گفته است که اگر مسی در لیگ ایرلند بازی می کرد نمی توانست به همین خوبی امتیاز برای خود جمع کند زیرا لیگ ایرلند ضعیف تر از لالیگا است و یک لیگ ضعیف باعث ارائه بازی ضعیف تر می شود. او توماس مولر را یک مثال نهایی برای داستان سطح بندی شرکت زده است.
از نظر او مولر یک بازیکن بسیار خوب در جاگیری در هنگام بازی پلی استیشن است اما به همان اندازه نمی تواند دریبل زن خوبی باشد. یا اینکه او می تواند شوت های خوبی را روانه گل کند اما بعضی از شوت های او هم بد هستند و به بیرون می روند. چنین استعداد هایی در بازیکن باعث می شود زمانی که در فرمول قرار می گیرد، نتایج به دست آمده از سطح بازی واقعی او کمتر باشد. به همین دلیل شرکت الکترونیک آرتز سعی می کند امتیاز بالاتری را به چنین شخصی در فیفا دهد که همه چیز منطقی تر به نظر رسد. همچنین برعکس چنین چیزی هم در میان بازیکن ها رخ می دهد و باید امتیاز کمتری به بازیکن بدهند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + بیست =