جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی The Last of Us PS4 کمپانی Naughty Dog

جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی The Last of Us PS4 کمپانی Naughty Dog

جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی The Last of Us PS4 کمپانی Naughty Dog

بازیThe Last of Us توسط استودیوی ناتی داگ ساخته شده است. چندی پیش این استودیو به مناسبت روز Outbreak تخفیفاتی را برای این بازی در نظر گرفت. شاید برای خیلی از بازی کننده ها سؤال پیش بیاید که Outbreak چیست؟ ۲۶ سپتامبر در این بازی روزی است که ویروس cordyceps بین مردم پخش شد و مردم را بیمار کرد. به همین خاطر این روز را روز Outbreak نامگذاری کرده اند. در این مدت که یک هفته به طول می انجامد بازی The Last of Us همراه با تخفیف در اختیار بازی کننده ها قرار می گیرد.
در این تخفیف بازی The Last of Us Remastered و بسته ی الحاقی Left Behind نیز به چشم می خورند. به علاوه می توان چند بخش گروهی بازی را نیز در این تخفیفات مشاهده نمود. در کنار تمام ویژگی های بازی یک تم رایگان نیز برای پلی استیشن ۴ عرضه شده است. این تم شامل پوشش ها و لوازم دیگر با نشان The Last of Us برای بازی کننده ها است. به جز عوامل گفته شده یک پوستر هم مخصوص این بازی طراحی شده است که می توانید در کنار این تجهیزات و بازی ها آن را هم تهیه کنید.

جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی The Last of Us PS4 کمپانی Naughty Dog
جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی The Last of Us PS4 کمپانی Naughty Dog

آشنایی با بازی The Last of Us
بازی The Last of Us یکی از بهترین بازی های نسل هشتمی شناخته می شود. باید بدانید که این بازی در نسخه ی نسل هفتمی خود موفق به دریافت بیش از ۲۰۰ جایزه شده است. حال می خواهیم به بررسی این بازی جذاب بپردازیم و با الی و جوئل در این ماجراجویی همراه شویم. هیدئو کوجیما کارگردانی این اثر فوق العاده را بر عهده دارد. هوش مصنوعی به کار برده شده در این بازی بسیار عالی است. به همین خاطر شاهد یک بازی هیجان انگیز خواهیم بود. به طوریکه می توان موفقیت این اثر استودیوی ناتی داگ را به خاطر حضور نخبگانی در ساختن این بازی دانست.
بازی یک فضای برزخی دارد. زمین بین مرگ و زندگی دست و پا می زند و کاری از دست هیچکس بر نمی آید. در راس این نخبگان نیل دراکمن قرار دارد. او در سال ۲۰۰۴ به استودیوی ناتی داگ ملحق شد و ایده های او در ساخت بازی غوغایی به پا کرد. وی اکنون به عنوان نویسنده و کارگردان فعالیت دارد. تا پیش از The Last of Us نیل هیچ بازی برزخی و ترسناکی را طراحی نکرده بود. ایده ی ساخت این بازی در سال ۲۰۰۹ به ذهن نیل خطور کرد. به جز نیل دراکمن می توان از بروس استرالی به عنوان یک کارگردان فوق العاده یاد کرد.
وقتی The Last of Us را می بینیم اولین چیزی که بیشترین جذابیت را دارد گرافیک فوق العاده ی بازی است. حالا که دربحث گرافیک هستیم می توان از زیبایی های افکت های تصویری سخن گفت. روایت و داستان بازی هم هر دو نقاط قوت بازی به شمار می آیند. The Last of Us همانند جهان حقیقی شبیه سازی شده با این تفاوت که این دنیا اکنون در حال مرگ است و برای زنده ماندن تلاش می کند. داستان از آن جایی شروع می شود که بخاطر پخش یک ویروس خطرناک انسان های بی گناه به زامبی تبدیل شده اند.
داستان بازی ویژگی های متفاوتی نسبت به بازی های هم سبک خود دارد. این امر به جز افکت های تصویری در افکت های صوتی و موسیقی بازی نیز جریان دارد. قصد و نیت بازی فقط روایت سرگذشت دو قهرمان نیست بلکه چیزی فراتر از این امر را در اختیار بازی کننده قرار می دهد؛ داستان یک زمین در حال مرگ با انسان های بی گناهی که به یک موجود اهریمنی تبدیل شده اند می باشد. لحظه به لحظه ی بازی از اتفاقات غیر قابل پیش بینی اشباع شده است.
بار ها در مراحلی گرفتار می شوید که جز با قدرت ذهن و تفکر نمی توانید از آن آزاد شوید. همان طور هم که پیش تر گفته شد بازی از نظر گرافیک هنری فوق العاده است به طوریکه ترس را با تک تک سلول های خود حفظ خواهید کرد. صدا گذاری بازی در حد بالایی قرار دارد این امر خصوصا در صدای وزش باد و حتی قدم های کاراکترهای بازی شنیده می شود. موسیقی بازی نیز حرف ندارد. جذاب ترین بخش بازی را می توان همین بخش موسیقی دانست که به دست گوستاوو سانتائولایا نواخته شده است.
این نابغه ی موسیقی دان تاکنون دو جایزه ی اسکار و دو جایزه ی بفتا، جایزه ی گلدن گلوب و گرمی و ده جایزه ی گرمی لاتین را دریافت کرده است پس بی جهت به آن نابغه ی موسیقی دان گفته نمی شود. او در ساختن موسیقی بازی از یک ساز بومی کشوری که در آن متولد شده است استفاده کرده است که جلوه ی دیگری به موسیقی بازی بخشیده است. در هیچ کجای بازی نمی توانید نا هماهنگی بین موسیقی و رخدادهای بازی پیدا کنید. موسیقی به خوبی با اتمسفر ترسناک بازی هماهنگ شده است و هر لحظه ما را شگفت زده می کند.

جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی The Last of Us PS4 کمپانی Naughty Dog
جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی The Last of Us PS4 کمپانی Naughty Dog

گاهی دوست دارید دست از بازی بکشید و فقط به موسیقی آن گوش بدهید. The Last of Us به کارگردانی گوستاوو به یکی از بهترین بازی ها بدل شد. در این نسخه که برای کنسول های نسل هشتمی منتشر شده است می توان تغییرات مثبت تری را مشاهده کرد. برای مثال تغییر نرخ فریم توانسته است یک تصویر با کیفیت تر را به ما عرضه کند. نرخ فریم ۶۰ ثانیه یک جو طبیعی تر را برای ما شبیه سازی کرده است. بازی با نور و سایه نیز در بازی به خوبی صورت گرفته است.
بعلاوه حرکات کاراکترها بسیار روان تر و طبیعی تر از نسخه ی پیشین خود است. شما در این نسخه می توانید بین نرخ فریم ۳۰ و ۶۰ یکی را انتخاب کنید. شما در این بازی Playstation علاوه بر تجربه ی یک جو برزخی شاهد صحنه های اکشن نیز در بازی خواهید بود. به کمک فشردن دکمه L2 و R2 می توانید حس یک تیراندازی واقعی را تجربه کنید. این امر باعث شده است تا بتوانید با تمرکز و دقت بیشتری هدف خود را نشانه گیری کنید. تعداد تیر های شما در بازی محدود هستند پس تیرهای خود را بیخودی هدر ندهید.
برخی از افکت های صوتی از اسپیکری که روی دسته ی دوال شاک قرار دارد پخش می شود و این امر می تواند شما را در دنیای بازی غرق کند. برای مثال صدای روشن و خاموش کردن چراغ قوه و یا تعویض خشاب اسلحه. البته اگر این تجربه را دوست ندارید می توانید از طریق تنظیمات صدای پخش شده از اسپیکر دسته را قطع کنید. نکته ی جذاب دیگر The Last of Us قابلیت عکس برداری از صحنه هاست. می توانید در هر صحنه و با هر زاویه ی دیدی که دوست دارید عکس ها را ثبت نمایید. به طور کل بازی از هر نظر بی نقص است و می توان تنوع را هم در روند بازی و هم در اسلحه ها مشاهده کرد.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + بیست =