کاهش قیمت بازی Robinson The Journey

جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی Robinson The Journey PS4

در جدیدترین اخبار منتشر شده در دنیای گیم و سرگرمی، شاهد کاهش قیمت ساخته ی جدید استودیو کرایتک (Crytek) بودیم. سازندگان این بازی اعلام کردند که بازی Robinson: The Journey با کاهش قیمت رو به رو شده است. آن ها دلیل این کار تشویق و ترغیب گیمرها به این بازی عنوان کرده اند چون همانطور که می دانیم این بازی به صورت واقعیت مجازی است و این دست بازی ها هنوز جدید و در اول راه هستند و با رسیدن به کیفیت بازی های امروزه فاصله ی زیادی دارند.

حال اگر شما قصد تجربه ی بازی ای را دارید که نسبت به بقیه بازی های واقعیت مجازی یک سر و گردن بالاتر است و شما را وارد یک سیاره ی ناشناخته می کند که در آن انواع و اقسام دایناسورها و موجودات عجیب و غریب وجود دارد و شما در آن به گشت و گذار و تماشای این محیط جذاب می پردازید و به شما این حس رو القا می کند که در پارک ژوراسیک قرار دارید، باید ۵۰ دلار برای هدست های واقعیت مجازی پلی استیشن VR و ۴۰ دلار برای عینک های واقعیت مجازی پلتفرم های رایانه ی شخصی ای چون HTC vive و Oculus Rift هزینه کنید.

جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی Robinson The Journey PS4
جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی Robinson The Journey PS4

علاوه بر این خبر کاهش قیمت، استودیو کرایتک ویدیویی از مراحل ساخت این بازی و سازندگان آن منتشر کرده است. این ویدیو به ما نشان می دهد که برای ساخت همچین بازی هایی چقدر تلاش می شود و نسبت به بازی هایی معمولی چقدر پر زحمت هستند و به همین دلیل است قیمت این نوع بازی به مراتب بیشتر از بازی های معمولی هستند. اگر بخواهیم درباره این بازی صحبت کنیم اول باید برویم به سراغ ویژگی های استودیو بازی ساز آلمانی به نام کرایتک، این استودیو همیشه در تلاش است که بازی هایی متفاوت نسبت به ساخته هایی که در بازار وجود دارد بسازد و همیشه در کارهایش نوآوری داشته و در این زمینه پیشگام باشد.

این استودیو همچنین سعی براین دارد که ساخته هایش بتواند از تمام ظرفیت های موجود در دنیای بازی استفاده کند و با توجه به این موضوع که قرار بود در آینده ای نزدیک هدست های واقعیت مجازی به بازار عرضه گردد، در این راستا اقدام به ساخت بازی ای برای این نوع پلتفرم ها کردند که خبر آن را هفته ی بازی های پاریس ۲۰۱۵ اعلام کردند. این بازی Robinson: The Journey نام دارد که یک بازی با تمام هیجان هایی که یک بازی واقعیت مجازی داراست، می باشد و همچنین دارای فاکتورهای اذیت کننده ای که این نوع بازی ها از آن برخوردار هستند. این بازی ماجراجویانه در سال ۲۰۱۶ برای پلتفرم پلی استیشن ۴ و در سال ۲۰۱۷ برای رایانه ی شخصی عرضه شد.

داستان این بازی از این قرار است که پسری به نام رابین به همراه چندین نفر از افراد دیگر در یک سفینه فضایی مستقر است. هدف این سفینه کاوش در کهکشان ها برای پیدا کردن مکانی که دارای فاکتورهای لازم برای زندگی انسان برروی آن باشد. دست بر قضا این سفینه ی غول پیکر در سیاره ای به نام تایسون ۳ سقوط می کنند. اما متاسفانه تنها بازماندگان این سفینه ی کاوش گر، رابین و یک ربات دارای هوش مصنوعی به نام HIGS می باشند.

حال رابین و ربات همراه او در سیاره ای سقوط کرده اند که به مانند سیاره زمین تمام فاکتورهای لازم برای زندگی را داراست ولی این سیاره دارای مشکلی هست که رابین درادامه ی بازی متوجه آن می شود. این مشکل این است که این سیاره به مانند دوران زندگی دایناسورها در زمین می باشد و ما می دانیم که با وجود این دایناسور زندگی برای انسان ها مشکل است و رابین باید برای بقای خود به تکاپو بیافتد.

بعد از مدتی که از سقوط سفینه می گذرد رابین یک دایناسور کوچک از تخم درآمده از نوع تی رکس پیدا می کند و آن را همراه با خود می کند و داستان به یک سال بعد جهش می کند، در جایی که رابین برای خود خانه ای درست کرده به همراه باغچه ای کوچک و حفاظ های دارای انرژی در اطراف خانه، او حالا یک دایناسور کوچک تربیت شده به اسم لایدا دارد. حالا اینکه این ماجراجویی رابین چقدر می تواند ما را سرگرم و هیجان زده کند به طوری که دلمان نخواهد از پای کنسول خود بلند شویم وابسته به این است که استودیو کرایتک برای این موارد چه راهکارهایی اندیشیده است یا اینکه این موجودات عجیب و غریب در سیاره ای ناشناخته، از لحاظ واقعیت چقدر بر ما تاثیر می گذارند.

رابین برای علت اتفاقی که برای سفینه ی شان افتاد باید یک سری از سلول های حافظه ای که متعلق به یونیت های HIGS هستند را پیدا کند. اما در مسیر پیدا کردن این ربات ها موجوداتی وجود دارند که برای رابین دردسرساز می شوند و رابین باید از این مسیر خطرناک عبور کرده و به هدفش به برسد. خوشبختانه رابین دارای توانایی بالا رفتن از هرچیزی می باشد و این قابلیت به او خیلی کمک می کند. توانایی بالا رفتن از سازه های مختلف به همراه دو دست معلق انجام می شود و به طور کامل حس غوطه ور شدن در بازی را به شما می دهد.

جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی Robinson The Journey PS4
جزئیات و بررسی کاهش قیمت بازی Robinson The Journey PS4

در هنگام بالا رفتن از بعضی صخره ها شما باید مسیر درست را خودتان انتخاب کنید و به شدت گیج کننده هستند. درواقع شما باید با حرکت دادن مناسب بدن خود زاویه دید مناسبی برای بالا رفتن درست کنید. رابین دارای این توانایی هست که برای حل کردن معماهای بازی از اجسام اطراف خود بهره ببرد. در حل این معماها گاهی اوقات HIGS به کمک شما می آید و نکاتی را برایتان بازگو می کند ولی همچنان حل این معماها وابسته به خودتان هست.

مثلا شما می توانید از لایکا به عنوان یک وسیله برای پیشبرد اهدافتان استفاده کنید. او می تواند با غرش خود باعث ترساندن موجوداتی شود و راه را برای عبور شما امن کند. از نکات مثبت بازی باید به طراحی زیبای محیط و دایناسورها اشاره کنیم یا دیدن دنیای بازی از چشم HIGS و از نکات منفی آن به کوتاه بودن بازی از نظر زمانی و حرکت کند شخصیت بازی می شود اشاره کرد. درکل استودیو کرایتک با ساختن این بازی نوید این را به ما داده است که در آینده شاهد پیشرفت چشمگیری در اینگونه بازی ها خواهیم بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =