جزئیات و بررسی کراس پلی از دید رئیس سونی و واکنش مایک ایبارا

جزئیات و بررسی کراس پلی از دید رئیس سونی و واکنش مایک ایبارا

جزئیات و بررسی کراس پلی از دید رئیس سونی و واکنش مایک ایبارا

این روز ها دیگر هیچ شخصی محدودیت را دوست ندارد. این در خصوص گیمر ها نیز صدق می کند. مدت های زیادی است که گیمر ها ابراز علاقه فراوان به قابلیت کراس پلی نشان می دهند. اول از همه به این بپردازیم که کراس پلی چیست و چرا آنقدر گیمر ها به آن علاقه نشان می دهند. قابلیت کراس پلی جهت بازی کردن یک بازی آنلاین توسط دو پلتفرم مختلف ساخته شده است. اگر بخواهیم ساده تر توضیح دهیم برای مثال شما یک بازی آنلاین را می خرید و دوست دارید که با دوستتان آن را بازی کنید. اما شما کنسولتان playstation است و دوستتان کنسولش Xbox است.
در اینجا کراس پلی وارد عمل می شود و با ساخت زیر بنا هایی به شما اجازه می دهد که به یک سرور واحد متصل شوید و با دوستتان که او نیز به آن سرور متصل شده است اقدام به بازی کردن کنید.
کمپانی های محبوبی نظیر مایکروسافت و اپیک گیمز و بسیاری از پرچمداران این صنعت از این قابلیت پشتیبانی می کنند. اما در این میان سونی اصلا گوش به حرف ها و خواسته های بازیکنان نمی دهد و به درخواست های کاربران توجهی نمی کند.

جزئیات و بررسی کراس پلی از دید رئیس سونی و واکنش مایک ایبارا
جزئیات و بررسی کراس پلی از دید رئیس سونی و واکنش مایک ایبارا

اما دلیل این کار سونی چیست؟ رییس بخش کنسول کمپانی سونی چندی پیش اعلام کرد که این کمپانی بسیاری کاربر زیر سن قانونی دارد که وظیفه اش است تا از آنها مراقبت کند و نگذارد که سو استفاده هایی توسط کنسول های این کمپانی از کاربران زیر سن قانونی اش بشود. این کمپانی باور دارد که اگر قابلیت کراس پلتفرم فعال شود و بر روی همه بازی ها اعمال شود آن جا است که دیگر کنترلی که سونی بر روی امنیتش دارد به طور کلی از دست این شرکت خارج خواهد شد و دیگر امنیت کاربران را نمی تواند تامین کند.
این عقیده از نظری نیز درست است، با قابلیت کراس پلتفرم همه گیمر ها به یک سرور واحد متصل خواهند شد و دیگر سونی نمیتواند جلوی بازیکنانی که بر روی پلتفرم های دیگر در حال سود جویی و فریبکاری هستند را بگیرد. برای مثال اگر یک شخص سعی در فریب دادن شخصی در کنسول play station را داشته باشد کاربر می تواند آن یوزر را ریپورت کند و سونی با بررسی کردن کنسول فریبکار را محدود می کند و جلوی سو استفاده را می گیرد. اما با قابلیت کراس پلتفرم دیگر این از دست سونی خارج است.
از طرفی این کمپانی عقیده دارد که صنعت گیم در حال حاضر نمی تواند به خوبی از این قابلیت پشتیبانی کند و ظرفیت سرور ها و پشتیبانی حال حاضر قادر به پاسخگویی این کار نیست و فقط باعث تجربه بد برای گیمر ها می شود.
البته با فشار های زیاد کمپانی اپیک گیمز چندی پیش سونی کراس پلی را بین کنسول پلی استیشن و ویندوز به صورت آزمایشی برای بازی Playstation محبوب فورتنایت راه انداخت ولی فعلا برای سایر بازی ها برنامه ای ندارد.
همچنین سونی چندی پیش اعلام کرده بود که کنسول این شرکت بهترین کنسول حال حاضر است و پلیر هایش اگر بخواهند از قابلیت کراس پلتفرم استفاده کنند باعث‌ نا عدالتی می شود.
در پی این اخبار به تازگی مدیر بخش مهندسی کنسول ایکس باکس در اخباری اعلام کرده است که سونی به هیچ وجه به خواسته های کاربرانش توجه‌ نمی کند و صدای طرفداران صنعت گیم را که درخواست کراس پلتفرم دارند را نمی شنود.

جزئیات و بررسی کراس پلی از دید رئیس سونی و واکنش مایک ایبارا
جزئیات و بررسی کراس پلی از دید رئیس سونی و واکنش مایک ایبارا

همچنین او گفته است که هرچند کنسول سونی توانست از کنسول ما یعنی Xbox در زمینه فروش پیشی بگیرد اما ما با قرار دادن تجربه کراس پلتفرم بین ویندوز و xbox توانستیم تجربه بهتری را به کاربرانمان بدهیم و آنها را راضی تر نگه داریم. همچنین اعلام کرد که ما توانستیم در کراس پلتفرم موفق بشویم و بهانه هایی که این کمپانی راجب کراس پلتفرم می گیرد اساسا پوچ است.
حال باید نشست و دید که این کمپانی ژاپنی تا کی می خواهد از این قابلیت عقب بماند و اجازه دسترسی آزاد در بازی کردن با سایر پلتفرم ها را به پلیر هایش ندهد
و همچنین باید دید که آیا در برابر فشار بیشتر کمپانی های بزرگ گیمینگ و همچنین گیمر ها تا کی می تواند مقاومت کند و در اخر آیا این سونی است که پیروز این ایستادگی می شود یا گیمر ها طرفداران پلی استیشن، نظرات خود را راجع به این قابلیت که این روز ها خواسته بسیاری از گیمر ها است با ما در میان بگذارید. مناسب ترین و بهترین قیمت های PS4 را از سایت مرکزخرید دات کام بخواهید.

مرکزخرید دات کام

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 17 =