جزئیات و بررسی کشف مقبره ها در بازی Shadow of The Tomb Raider PS4

جزئیات و بررسی کشف مقبره ها در بازی Shadow of The Tomb Raider PS4

جزئیات و بررسی کشف مقبره ها در بازی Shadow of The Tomb Raider PS4

بازی Shadow of The Tomb Raider توسط استودیوی ایداس مونتریال و اسکوئر انیکس طراحی شده است. چندی پیش استودیوی سازنده Shadow of The Tomb Raider در کنفرانس PAX West ادعا کرد که در نسخه ی جدید بازی لارا کرافت مقبره های جدیدی را کشف خواهد کرد. در دقایق ابتدایی بازی به شهر پاتیتی سفر می کنیم و پس از آن برای کشف مقبره ها با لارا همراه می شویم. اولین مقبره ی کشف شده که به شهر نیز نزدیک است Warrior’s Trial نام دارد به گفته ی طراح دو مقبره ی جدیدی به نام Trial of Jaguar و Trial of the Spider قرار داده شده است. بازی Shadow of The Tomb Raider در ۱۴ سپنامبر یعنی ۲۳ شهریور در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

جزئیات و بررسی کشف مقبره ها در بازی Shadow of The Tomb Raider PS4
جزئیات و بررسی کشف مقبره ها در بازی Shadow of The Tomb Raider PS4

آشنایی با بازی Shadow of The Tomb Raider
وقتی اسم مقبره در بازی برده شده است پس یعنی یک بازی پر از رمز و راز در پیش داریم. در این بازی لارا برای کشف رازهای تمدن مایا دم پیش می گذارد. داستان بازی خیلی خوب است ولی روایت داستان بسیار ضعیف است. روند بازی همانند نسخه های پیشین است؛ یعنی لارا در پی کشف یک شیء باستانی است و نویسنده ی بازی هیچ خلاقیتی به خرج نداده است. کاراکترهای فرعی نیز همانند نسخه های پیشین همانند نام خود فرعی هستند و چنگی به دل نمی زنند.
اما شخصیت لارا تغییرات مثبتی داشته است. در این نسخه لارا به شخصیتی تبدیل شده است که دشمنان با شنیدن نام او وحشت می کنند.
لارا در ادامه ی بازی پلی استیشن به خود مغرور می شود و غرور بی جای او دنیا را به نابودی می کشاند متاسفانه داستان بازی هم نکته ی جدیدی را در خود ندارد و ممکن است داستان بازی به طوری باشد که از همان دقایق ابتدایی پایان بازی را متوجه شوید.
تنها چیزی که به داستان هیحان می بخشد، رفتارها و کارهای لارا است.
لارا کاراکتری است که به واقعیت شباهت زیادی دارد، اما شخصیت های فرعی بسیاری مصنوعی هستند. در بین این کاراکترهای فرعی دوستی به نام جونا وجود دارد که رابطه ی نزدیکی با لارا دارد. احساسات بین این دو دوست در بازی بسیار بی روح و کسل کننده است. دشمنان بازی نیز بسیار به درد نخور هستند؛ چون هیچ مشکلی برای کاراکتر لارا به وجود نمی آورند و این یعنی یک بازی بی هیجان در این نسخه از بازی به مناطق زیادی سفر می کنیم.
طراحی مناظر در این نسخه بسیار عالی است مثلا شهر پرو و یا جنگل های پر از درخت و حیوانات همگی این امر را اثبات می کند. ممکن برخی بگویند که این سفرها در نسخه های پیشین نیز وجود داشته است، اما باید بگویم که طراحی این نسخه فوق العاده است و کوچک ترین شباهتی به مناظر نسخه های پیشین ندارد.
علاوه بر این طراحی ترسناک مقبره ها و مشاهده ی اسکلت ها با اشیا زینتی باستانی حس یک سفر واقعی را در ما به وجود می آورد.
علاوه بر این صداگذاری بازی از کیفیت خوبی برخوردار است. این امر کاملا در جنگل قابل لمس است، مثلا وقتی در جنگل قدم می زنید صدای خش خش پای خود را می شنوید و یا صدای بوته هایی که باد لای آن ها می پیچد و یا صدای پرندگان و همگی حس خوبی در بازی کننده ایجاد می کند.
البته می توان گفت که بهترین بخش گرافیکی بازی همان مقبره ها هستند. جو این مقبره ها سراسر وحشت است خصوصا با دیدن اسکلت های پوشیده از خون این امر چند برابر می شود. نور پردازی در این صحنه ها بسیار ماهرانه صورت گرفته است و یکی از بزرگترین عوامل ایجاد کننده ی ترس در بازی Playstation است.
متاسفانه این مراحل در عین زیبایی تکراری هستند و انتظار می رفت که لارا در این نسخه به اهرام مصر سفر کند ولی باز هم بازی در مقبره ها جریان دارد. محیط بازی بسیار گسترده است و مقبره های زیادی را در خود جای داده است. در بعضی از مقبره ها به یک سری پازل بر می خوریم که رنگ و بوی ماجراجویی برای حل این معما را به مشام ما می رساند. به جز مقبره ها به ماجراجویی های دیگری نیز می روید مثل بالا رفتن از کوه و رفتن به دل یک کشتی شکسته در اعماق دریا تنها ایراد بازی تکراری بودن آن است؛ به طوری که در بعضی از مراحل می توان حدس زد که الان چه چیزی منتظر ماست.

جزئیات و بررسی کشف مقبره ها در بازی Shadow of The Tomb Raider PS4
جزئیات و بررسی کشف مقبره ها در بازی Shadow of The Tomb Raider PS4

بازی علاوه بر ماموریت های اصلی یک سری ماموریت فرعی دارد که بسیار خسته کننده هستند. بازی فقط در ماجراجویی خلاصه نمی شود در بعضی از مراحل باید پنهان کاری کنید و همچنین در مبارزات شرکت کنید. برعکس صداگذری در جنگل صداگذاری در مبارزات چنگی به دل نمی زند. مثلا صدای اسلحه و مبارزات با مشت و لگد اصلا خوب نیست. اما موسیقی، موسیقی بازی بسیار هماهنگ با مراحل و صحنه های بازی نواخته شده است. خلاصه این که اگر بازی های تخیلی و ماجراجویی با چاشنی اکشن دوست دارید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما این بازی را تجربه کنید. برترین های پلی استیشن ۴ را از سایت ما بخواهید .

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 1 =