کمیک های منتشر شده بر اساس بازی League of Legends

جزئیات و بررسی کمیک های منتشر شده بر اساس بازی League of Legends PS4

علاقه مندان به سینما با استودیوی مارول آشنایی کامل دارند. استودیویی که به مدت بیش از یک دهه است گیشه های سینما را در سراسر جهان در دست خود گرفته و با فروش چند میلیون دلاری و اکنون هم با فروش میلیارد دلاری آخرین نسخه از اونجورز یعنی اند گیم (Avengers: End Game) به زودی رکورد آواتار را نیز خواهید شکست و به پر فروش ترین فیلم ادوار سینما بدل خواهد شد. به جرئت می توان گفت امکان ندارد فیلمی از مارول در حال اکران باشد و در باکس آفیس هفتگی جایی نداشته باشد.

جزئیات و بررسی کمیک های منتشر شده بر اساس بازی League of Legends PS4
جزئیات و بررسی کمیک های منتشر شده بر اساس بازی League of Legends PS4

البته آوازه مارول تنها به بلاک باستر بودن فیلم هایش نیست که اینکه فیلم های این استودیو از نظر فنی نیز در سطح بالایی از کیفیت قرار می گیرند نشان به این نشان که در اسکار امسال فیلم پلنگ سیاه یا همان بلک پنتر (Black Panther) در کنار کسب نامزدی در چندین رشته در آکادمی موفق به دریافت سه جایزه اسکار نیز شد. سرآغاز فیلم های استودیوی مارول و استودیوی مشابه یعنی دی سی را باید داستان های کمیکی دانست که در دهه های پیش از ساخت چنین فیلم هایی چه به صورت یکجا در کتاب ها و چه به شکل قسمت به قسمت در روزنامه ها و مجلات به چاپ می رسید.

در واقع می توان گفت که منبع اقتباس نویسندگان این دو استودیو نوشته های نویسندگان پیشین است. حالا اما به نظر می رسد استودیوی مارول تنها به داستان های کمیک موجود در مجلات و کتاب ها راضی نیست. چرا که خبر می رسد این استودیو قصد دارد تا با اقتباس از بازی League of Legends کمیک هایی را منتشر کند. بازی League of Legends را استودیوی رایت گیمز (Riot Games) برای کامپیوتر در دو نسخه سیستم عامل های ویندوز و مک در سال ۲۰۰۹ معرفی کرد. در ده سالی که از عرضه این عنوان می گذرد بازی League of Legends روز به روز بر طرفداران خود افزوده است تا جایی که رد پای لیگ افسانه ها را می توان حتی در ورزش های الکترونیک (eSports) هم مشاهده کرد.

حالا اما این بازی پلی استیشن ۴ این شجاعت را به خرج داده تا پا را فراتر نیز بگذارد و به سراغ انتشار محتوای کمیک برود.در همین راستا رایت گیمز در صدد همکاری با استودیوی بزرگ مارول برآمده و با مشارکت این شرکت در تلاش است تا کمیک هایی را بر اساس شخصیت ها و قهرمانان متعدد بازی League of Legends روانه بازار کند.

در این باره سی بی سبولسکی (C. B. Cebulski) سردبیر کامیک های مارول اشاره کرده است: “بسیاری از دنبال کنندگان و هواداران دنیای مارول و داستان های کمیک در اظهار علاقه به این داستان ها و نحوه روایت آنها با طرفداران بازی های ویدیویی همانندی های بسیاری دارند. در این زمینه بازی League of Legends از غول های صنعت گیم به شمار می آید و قهرمانان و شخصیت های گوناگون آن در کنار دنیای بی همتایی که بازی ارائه می دهد این پتانسیل را در اختیار بازی گذاشته تا گزینه مناسبی برای تولید محتواهای کمیک باشد.

تیم ما در کمیک مارول بسیار هیجان زده است تا در تعامل با رایت گیمز پای شخصیت های League of Legends را به دنیای داستان های کمیک باز کند. من نمی توانم به شما بگویم که ما تا چه اندازه برای این کار لحظه شماری می کنیم.”

اولین تلاش در این جهت، کمیک League of Legends: Ashe: War Mother نام دارد و روایتگر قهرمانی های شخصیتی به نام Ashe است. Ashe را می توان یکی از اولین شخصیت های بازی لیگ افسانه ها در در نظر گرفت. کمیک استوری League of Legends: Ashe: War Mother برای تاریخ شازدهم دسامبر ۲۰۱۸ (۲۵ آذر ۱۳۹۷) در نظر گرفته شده بود و از همان روز به صورت کمیکی ماهانه و دیجیتالی به علاقه مندان عرضه شد.

جزئیات و بررسی کمیک های منتشر شده بر اساس بازی League of Legends PS4
جزئیات و بررسی کمیک های منتشر شده بر اساس بازی League of Legends PS4

هم چنین زمانی که از سوی رایت گیمز و کمپانی مارول برای عرضه رمان گرافیکی این عنوان، برآورد شده ماه می ۲۰۱۹ همزمان با اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۸ اعلام گردیده است.شاید رمان های گرافیکی را در برخی از مجلات دیده باشید که مشتمل بر تصاویر کمیک به همراه توضیحات داستانی و دیالوگ های شخصیت های داستان است. رئیس بخش توسعه استودیو رایت گیمز، گرگ استریت (Greg Street) با ابراز خرسندی از تعامل و مشارکت با کمپانی مارول گفته:

“تیم ما در استودیوی رایت گیمز به این نتیجه رسیده است که شرح داستان های League of Legends از راه داستان های کمیک بسیار جذاب است و این موقعیت خوبی برای علاقه مندان و گیمرها فراهم کرده است تا علاوه بر آشنایی بیشتر با دنیای Runeterra، این داستان ها در قالب تصاویر جالب نیز ببینند.”او هم چنین ادامه داد:

“اگر خوب بگردیم شباهت هایی میان دنیای League of Legends و دنیای مارول پیدا می کنیم و از این بین می توان به شخصیت ها و قهرمان های گوناگون در هر دو اشاره کرد. تلاش کمپانی مارول در آفریدن دنیاهای گوناگون و هم چنین بیان جذاب داستان های شکل گرفته در آنها بسیار قابل ستایش است و ما در استودیو رایت گیمز بسیار خرسندیم که می توانیم در این زمینه با مارول همکاری کنیم.”

کمیک League of Legends: Ashe: War Mother اثری است به قلم اودین فاستر شیفر نویسنده رایت گیمز که طراحی های آن را نیز نینا واکووا طراح خوش سلیقه Heavy Vinyl بر عهده داشته است.بازی آنلاین League of Legends را می توان یکی از بازی Playstation 4 محبوب آنلاین به شمار آورد که پس از عرضه در سال ۲۰۰۹ به مرور بر محبوبیتش افزوده شد. تا جایی که امروز آمار شگفت انگیز ۳۰ میلیون بازیکن در روز را دارد. بر اساس آمارهای اعلام شده این بازی در اروپا، تایوان، آمریکای شمالی، کره جنوبی و چین بسیار پر طرفدار بوده تا جایی که در این کشورها سالانه لیگ هایی برای این بازی در سطح کشوری برگزار می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 6 =