بررسی کیفیت تصویر ۴K بازی DOOM

جزئیات و بررسی کیفیت تصویر 4K بازی DOOM PS4

بازی ۴ DOOM را حالا می توانید با رزولوشن ۴K اجرا کنید چرا که بر اساس قولی که کمپانی سازنده و منتشر کننده آن داده بودند، حالا این بازی با رزولوشن ۴K در دسترس مخاطبان و علاقه مندان قرار می گیرد. سال گذشته بود که از طریق کمپانی منتشر کننده بازی خبرهایی مبنی بر این که بازی یک سری آپدیت هایی جدید را دریافت می کند داد و خبر در همین جا باز ماند و اطلاعات دیگری در باره این که تاریخ آپدیت های جدید کی خواهد بود یا چه ویژگی های در این آپدیت ها قرار است وجود داشته باشد، ذکر نشد.

هر چند مجموعه بازی DOOM ارزش آپدیت های جدید و ارتقای خود را دارد چرا که توانسته با سبک بزن بهادری خود بسیار زیبا در نظر بازی بازان جلوه کند. بازی DOOM4 چهارمین نسخه از مجموعه بازی DOOM است که در تاریخ ۱۳ می ۲۰۱۶ برای پلتفرم های مایکروسافت، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان منتشر شد و در تاریخ ۱۰ نوامبر سال بعد برای نینتندو سویچ عرضه شد که یکی از بهترین بازی های ویدیویی در سبک تیراندازی اول شخص است که توانسته نظر منتقدین را به خود جلب کند و جوایز متعددی در بخش های مختلف از قبیل بهترین موسیقی متن، بهترین بازی اکشن، بهترین کارگردانی و غیره را در سال های اخیر به خود اختصاص دهد.

در حالی که بازی در هفته اول انتشار خود در می ۲۰۱۶ در آمریکا عنوان دومین پرفروش ترین بازی ویدیویی را به خود اختصاص داد و در آگوست همان سال نیز به فروشی بیش از یک میلیون نسخه برسد. با این حال مسئله ایی که در این جا مطرح است، این بوده که با گذر زمان یک بازی نباید ایست داشته باشد و بعد از گذشت مدتی، شرکت سازنده آن بسته های الحاقی و آپدیت های جدیدی را برای بازی منتشر کنند و کیفیت بازی را ارتقا دهند.

جزئیات و بررسی کیفیت تصویر 4K بازی DOOM PS4
جزئیات و بررسی کیفیت تصویر ۴K بازی DOOM PS4

این موضوع شامل مجموعه بازی DOOM نیز می شود، چرا که یک بازی هر چقدر که عالی ظاهر شود اما در همیشه نیازمند یک سری اصلاحات است و باید ایرادات احتمالی آن برطرف شود و یا به غیر از ایراد های احتمالی، بازی باید مطابق با زمان حال باشد تا همیشه در نظر بازی کنان زنده باشد. این موضوعی است که شرکت های Bethesda Softworks و id Software به آن توجه کرده اند و در نهایت بازی بازان را با انتشار خبری تازه و جدید از آپدیت بازی خوشحال کردند.

موضوع از این قرار است که سال گذشته این شرکت ها خبری مبنی بر اینکه آپدیت بازی قرار است کیفیت آن را به ۴K ارتقا دهد و موجب بهبودی کیفیت بصری آن شود. از طرفی بازی های اکشن معابانه ای که بیشترین هیجان را در بخش بصری خود جای داده اند، با اینچنین آپدیت ها می توانند بسیار بهتر از قبل خود نمایی کنند ولی ماجرا به اینجا ختم نمی شود، چرا که برای داشتن این ویژگی و فعال کردن آن نیاز به دانستن یکسری نکات دارید.

اگر می خواهید بازی را با رزولوشن ۴K ادامه دهید باید یکسری تنظیمات نیز در آن ایجاد کنید و به این نکته توجه داشته باشید که باید کنسول بازی را به یک تلویزیون با رزولوشن ۴K وصل کنید و به کابل HDMI نیز توجه کنید چرا که بر روی کیفیت آن تاثیر می گذارد. در واقعا می خواهم به این نتیجه برسیم که داشتن رزولوشن بالا در بازی اهمیت دارد و تاثیر بسزایی در این سبک از بازی ها داشته، اما باید شرکت سازنده بازی به این نکته توجه کند که شناخت بخش های پر اهمیت و ارتقا کیفیت آنها یکی از اساسی ترین موضوعات در پیشرفت و موفقیت یک بازی است.

جزئیات و بررسی کیفیت تصویر 4K بازی DOOM PS4
جزئیات و بررسی کیفیت تصویر ۴K بازی DOOM PS4

هر چند نمی توان از رزولوشن ۴K نیز گذشت و به آن کم توجهی کرد. در نهایت، آنچه که یک بازی پلی استیشن را همیشه پر مخاطب نگه می دارد، زنده بودن آن است. به عبارتی بازی باید بروز باشد تا همیشه در صحنه حضور داشته باشد. این چیزی بود که شرکت توسعه دهنده بازی به آن توجه کرده بود و در بخش بصری به ارتقاع رزولوشن آن در حد ۴K پرداخته بود. هم اکنون می توانید این بازی را با این کیفیت خریداری کرده و از بازی با آن لذت ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + نوزده =