بررسی بازی Ni no Kuni II Revenant Kingdom

جزییات بازی Ni no Kuni II Revenant Kingdom PS4 در بسته Tale of a Timeless Tome

ابدا اغراق نیست اگر بگوییم ژاپن سرزمین عجایب است. وقتی به تمامی دانسته هایمان از سرزمین آفتاب نگاه میکنیم با ترکیبی از خارق العاده ها روبرو میشویم. برای نمونه کافیست نگاهی به داستانهای نقل شده از دلاوری های شگفت سامورایی ها بیاندازیم. نمونه ی عینی اش را هم میتوان در فیلم (آخرین سامورایی) تام کروز مشاهده کرد. حال یک بازی ویدیویی را در نظر بگیرید که قرار است داستانش در این سرزمین جریان داشته باشد.

یک بازی با تمام عجایبی که میتوانید از افسانه های این سزمین انتظار داشته باشید. میتوان انتظار داشت که بازی Ni No Kuni II: Revenant Kingdom یک همچین تجربه ای باشد.باید گفت که اولین قسمت این بازی در سال ۲۰۱۰ برای کنسول پلی استیشن ۲ روانه بازار بازی شد و پس از آن نیز دو بار در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ نسخه های دوم و سوم منتشر شدند و عنوان Ni No Kuni II: Revenant Kingdom سومین و آخرین قسمت از این مجموعه بازی است.

جزییات بازی Ni no Kuni II Revenant Kingdom PS4 در بسته Tale of a Timeless Tome
جزییات بازی Ni no Kuni II Revenant Kingdom PS4 در بسته Tale of a Timeless Tome

این سه عنوان را استودیوی بازی ساز Level 5 منتشر کرده است. این استودیوی ژاپنی در مدت زمان کوتاهی که از زمان انتشار بازی میگذرد تاکنون چندین بسته اضافه شونده را برای بازی پلی استیشن ۴ تهیه و عرضه کرده است. آخرین بسته الحاقی برای این بازی Tale of a Timeless Tome نام دارد.قصد داریم تا در ادامه به بررسی این بسته جدید الحاقی بپردازیم اما پیش از آن باید با خود بازی آشنا شویم.

این بازی از سوی استودیوی ژاپنی Level 5 برای پلتفرم های پلی استیشن ۴ و پیسی عرضه شده است. Ni No Kuni II: Revenant Kingdom که با تغییرات نسبتا گستردهای نسبت نسخه دوم منتشر شده است یک فضایی درست شبیه انیمه های میازاکی پیش روی گیمر میگذارد یعنی باید گفت انگار در هنگام بازی کردن کنترل یکی از شخصیتهایی که در انیمه های این کارگردان ژاپنی دیدهایم را به عهده می گیرید.

قسمت سوم از نظر زمانی پرشی صد ساله نسبت به قسمت پیشین دارد. داستان از این قرار است که شاهزاده ای ژاپنی که قرار است تنها وارث سرزمین Ding Dong Dell باشد با خطر حمله پادشاه سرزمین Musiger برای تصرف سرزمینش و هم چنین قتل خودش روبرو می شود و اینجا تازه آغاز ماجراست چرا که این شاهزاده که اوان نام دارد هیچ تجربه ای از کشورداری ندارد. در واقع بازی راویتگر فرار اوان به همراه دوستش رولند از سرزمین Ding Dong Dell به منظور پیدا کردن متحدانی برای مقابله با پادشاه سرزمین Musiger است.

او همچنین در این مسیر به مرور با کمک همراهانش به کسب تجاربی در زمینه ادراه سرزمین میرسد. اکنون که با خط اصلی داستان بازی آشنا شدید بهتر است نگاهی به ویژگی های بسته الحاقی که چندی پیش برای بازی منتشر شده است بیاندازیم. همان طور که گفتیم شاهزاده اوان به همراه دوستانش سفری را آغاز کرده است او در این مسیر در جایی که خاطرات تعدادی از افراد با یکدیگر جابجا شده است با یک خرگوش آشنا می شود.

جزییات بازی Ni no Kuni II Revenant Kingdom PS4 در بسته Tale of a Timeless Tome
جزییات بازی Ni no Kuni II Revenant Kingdom PS4 در بسته Tale of a Timeless Tome

هم چنین به مهارتهای جادوگری جدیدی دست پیدا میکند که از آنها برای مبارزه با دشمنان استفاده خواهد کرد. در کنار مهارت های جادوگری شیوه ای جدید در مبارزه به نام اسپریت کرفت را هم می آموزد. باید گفت که این بسته اضافه شونده برای هر دو پلتفرم پلی استیشن ۴ و پیسی عرضه شده است.

در ادامه بررسی بازی به سراغ جزییات فنی داستان میرویم و از این می گوییم که آیا سازندگان توانسته اند داستان خوبی را روایت کنند و اصلا شخصیت پردازیها در داستان به چه شکل انجام شده است. در مورد اول باید گفت همانطور که اشاره شد داستان در سرزمین های مختلف برای جمع آوری متحدین شاهزاده اوان می گذرد و سازندگان توانسته اند از همین فرصت بهره ببرند تا روایتی جذاب را پیشروی بازی باز قرار دهند.

از ماجرای بازی که بگذریم به شخصی تها و شخصیت پردازی آنها میرسیم. در اینجا باید بگویم که همهی شخصیت هایی که در بازی با آنها مواجه هستیم آنطور که شایسته ی داستان بوده به گیمر معرفی نمیشوند. در واقع به غیر از رولند و اوان که به خوبی زوایای شخصیتی آنها برایمان روایت میشود باقی اشخاص تا حدودی گنگ هستند.

در Ni No Kuni II: Revenant Kingdom اوان به دنبال متحدین خود است به همین دلیل به سرزمین های مختلفی سفر می کند و در این راستا نیز با شخصیت های گوناگونی روبرو می شود و در همین جاست که میگویم شخصیت آنها برایمان گنگ است چرا که بدون هیچ پیش شناختی با آن ها مواجه می شویم.در این اثر با یک بازی مبارزه ای روبرو هستیم و در توضیح این بخش باید گفت که دست بازیباز از سوی سازندگان باز گذاشته شده تا او با هر کدام از سه شخصیت یعنی اوان و یا دوستانش که مایل باشد با دشمنان مبارزه کند.

هم چنین گیمر میتواند هر زمان که خواست مبارز خود را از یکی به دیگری تغییر دهد.در طول ۹ مرحله ای که بازی داراست و هر مرحله نیز خود به چندین مرحله تقسیم میشود همچنان که ارتش شاهزاده گستردهتر میشود باید در بخش Kingdom که بخش استراتژیک بازی به حساب می آید به شاهزاده کمک کنید تا در ابتدا کاخش را بنا کند و سپس امپراطوری خود را گسترش دهد. همانطور که میبینید این بازی دو بخش مبارزهای و استراتژیک دارد و این یکی دیگر از نقاط قوت بازی است. در انتها میتوان گفت که این بازی با همه نقاط قوت و ضعفش به عنوان تجربه ای جدید شما را از زمانی که برایش صرف می کنید ناامید نخواهد کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 13 =