نحوه اجرای حالت Split Screen بازی فورتنایت

Spllit Screen فورتنایت

یکی از بهترین قابلیت های اضافه شده در بازی فورتنایت، قابلیت انجام بازی در حالت Split Screen می باشد. قابلیت Spllit Screen فورتنایت صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم می کند تا دو بازیکن بدون نیاز به داشتن کنسول دیگری، قادر به انجام بازی دو نفره باشند. 

البته در استفاده از این قابلیت محدودیت هایی وجود دارد، اما در بیشتر موارد این بهترین راهی است که به خانواده و دوستان اجازه می دهد تا یکی از محبوب ترین بازی های موجود در بازار را تجربه کنند. در اینجا نحوه اجرای بازی در حالت Split-screen را به شما آموزش خواهیم داد.

با اینکه فورتنایت تقریباً بر روی تمام سیستم ها قابل اجراست، اما در حال حاضر حالت Split Screen تنها محدود به کنسول های Xbox One و PlayStation 4 می شود. این ویژگی در سال ۲۰۱۹ اضافه شد و استودیو Epic Games امیدوار است که بتواند آن را در آپدیت بعدی در دسترس کاربران کامپیوتر و Switch نیز قرار دهد. تا آن زمان، این حالت محدود به کنسول های Microsoft و Sony می باشد.

نحوه اجرا حالت Split Screen فورتنایت

Spllit Screen در بازی فورتنایت
Spllit Screen در بازی فورتنایت

پیش از هرچیز، باید از داشتن حساب کاربری دوم و یک کنترلر اضافه برای دوست خود مطمئن شوید. سپس برای اجرای حالت Split Screen، این مراحل ساده را دنبال نمایید:

  • به منوی اصلی بروید.
  • از اتصال کنترلر به کنسول و همچنین روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید.
  • پس از اتصال، بازیکن دوم باید دعوت به انتخاب حساب خود شود.
  • پس از ورود به سیستم (Sign in) بازیکن دوم در لابی فورتنایت ظاهر خواهد شد.

این ها تمام کارهایی هستند که باید انجام دهید. اکنون می توانید دو نفره در راه Victory Royale بجنگید. اما محدودیت هایی وجود دارند که باید از آن ها اطلاع داشته باشید.

تمام حالت های بازی سازگار نیستند

جای هیچ تعجبی نیست که هنگام بازی در حالت Split Screen، حالت تک نفره (Solo Mode) قابل استفاده نمی باشد. این امر یک مزیت ناعادلانه دارد، چرا که در این صورت دو نفر بر روی یک کاناپه می توانند به صورت هماهنگ و با همکاری یکدیگر مانند یک تیم در مقابل تمام بازیکنان تک نفره بایستند. به همین خاطر است که حالت تک نفره با حالت Split Screen سازگار نمی باشد.

Spllit Screen در بازی فورتنایت
Spllit Screen در حالت های مختلف

این موضوع در مورد حالت های Creative و Team Rumble نیز صدق می کند. در عوض می توانید تمام وقت خود را با تیم های ۴ نفره و ۲ نفره بگذرانید. زمانی که دو بازیکن از یک کنسول استفاده می کنند، تنها این دو حالت در دسترس آن ها قرار می گیرد و استودیو Epic Games، در مورد اینکه این موضوع در آینده دستخوش تغییر خواهد شد یا خیر، حرفی نزده است.

نکاتی در مورد بازی در حالت Split Screen

یکی از بزرگترین و بارزترین مسائل موجود، اندازه صفحه نمایش است که به دو نیم تقسیم خواهد شد. این امر باعث می شود که کار تیمی و نوع ارتباط تان از اهمیت بسیاری برخوردار گردد. طوری که شما مجبور شوید به شدت به اطلاعات هم تیمی خود در مورد آنچه که می بیند، تکیه کنید. به علاوه، این بازی به صورت پیش فرض، صفحه نمایش را به صورت افقی تقسیم کرده و هیچ آپشنی برای تغییر آن در اختیار کاربران قرار نداده است.

اکثر بازیکنان، توجهی به تقسیم افقی دو تصویر نمی کنند، اما برای آن دسته از کسانی که عادت به تقسیم بندی عمودی دارند، این امر چندان خوشایند نخواهد بود. در هر صورت، بازی در حالت Split Screen می تواند بسیار سرگرم کننده بوده و بهترین راه برای معرفی فورتنایت به دوستانتان باشد.

بعد از به اجرا در آوردن Split Screen چه اتفاقی می افتد؟

بعد از این فعال سازی صفحه مانیتور شما به دو قسمت مساوی تقسیم شده و هر قسمت مربوط به یکی از بازیکنان فعال در جریان بازی خواهد بود. هر بازیکن مسیر و رقابت خود را در روی مانیتور دنبال خواهد کرد و دقیقاً شرایط مشابه زمانی خواهد بود که در گیم نت پشت دو مانیتور و دو کنسول بازی مختلف نشسته باشید.

اضافه شدن چنین قابلیت هایی به بازی های پرطرفدار مانند فورتنایت بر جذابیت های آن افزوده نموده و تعداد طرفداران این بازی را نیز افزایش خواهد داد. اضافه نمودن این قابلیت به بازی فورت نایت را می توان یک اقدام هوشمندانه  و زیرکانه از طرف Epic Games تلقی نمود.

کلیدواژه : Split Screen fortnite
سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 4 =