حضور کن لوین سازنده مجموعه Bioshock در دومین دوره TGC در تهران

کن لوین سازنده مجموعه Bioshock

خبر رسمی توسط توئیتر رسمی جشنواره Tehran Game Convention منتشر شده بود و خبر از این داد که: کن لوین سازنده مجموعه Bioshock برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در حوزه تولید بازی های ویدیویی به تهران خواهد آمد و برای حضور در ایران رویداد اعلام آمادگی کرده است

کن لوین سازنده مجموعه Bioshock
رویداد TGC

حضور افراد مشهور در ایران همیشه جذاب بوده و هست ، چه از حضور شان پن یکی از ستارگان سینما در ایران ، چه از حضور بازیکنان مشهور فوتبال و چه حضور خوانندگان بزرگ ، اما به دلیل عدم رشد کافی صنعت بازی های رایانه ای در ایران ، آنطور که باید شاهد حضور بزرگان این صنعت در ایران نبوده ایم و افراد مشهوری از ارشدان این صنعت را در کشور مان ندیده ایم ، مسئله ای که بالاخره باید روزی طلسم آن می شکست و خیلی ها منتظر شکست شدن این طلسم عدم حضور فردی بزرگ از صنعت بازی های ویدیویی در ایران ، در نمایشگاه بازی تهران یا همان TGC ( Tehran Game Convention exhibition ) بودند.
قبل از شروع نمایشگاه TGC 2018 شایعه ای خیلی سریع در فضای مجازی پخش شد ، شایعه ای که خبر از حضور یکی از مهم ترین بازی سازان یک دهه اخیر در ایران می داد ، خبر حضور کن لوین سازنده مجموعه Bioshock در ایران. کن لوین بازی ساز امریکایی است که بیشترین شهرتش را مدیون به ساخت بازی های پلی استیشن BioShock است ، البته کن لوین به جز دو نسخه BioShock Infinite و BioShock با ساخت بازی Thief : The Dark Project در سال ۱۹۹۸ به عنوان اولین کار به شهرت فوق العاده ای رسید اما مجموعه بایوشاک بود که لوین را به اوج قله های شهرت رساند.
بازی که خیلی از استودیو ها بعد ها خواستند با اثری شبیه به بایوشاک به شهرت این بازی برسند اما شکست نتیجه کار همه این استودیو ها بود.
خبر حضور فرد مشهوری همانند کن لوین در ایران خیلی زود به ترند سایت ها حوزه سرگرمی ایرانی تبدیل شد و خیلی ها از این که می توانند فردی مثل کن لوین را در ایران ببینند ابراز خوشحالی کردند اما این خبر خیلی سریع تکذیب شد و خیلی از طرفداران صنعت بازی های رایانه ای را ناراحت کرد.
خبر رسمی توسط توئیتر رسمی جشنواره Tehran Game Convention منتشر شده بود و خبر از این داد که : کن لوین برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در حوزه تولید بازی های ویدیویی به تهران خواهد آمد و برای حضور در ایران رویداد اعلام آمادگی کرده است ؛ توئیتر Tehran Game Convention نوشت که در ایمیلی کن لوین که استودیو بازی سازی شخصی خود را نیز به تازگی افتتاح کرده است ، خطاب به برگزار کننده های جشنواره TGC 2018 نوشته است :سلام.خوشحالم که باهاتون صحبت می کنم.کن لوین هستم ، به احتمال زیاد من را به خاطر بازی هایی که ساخته ام به خصوص مجموعه Playstation بایوشاک، می شناسید. من دنبال رویدادی در کشور های خاورمیانه که در حوزه بازی های ویدیویی باشد می گشتم و با رویداد Tehran Game Convention مواجه شدم.
این مسئله خیلی من را هیجان زده کرد چون صحبت های دوستان بازی سازم در مورد این مراسم در تهران خیلی زود یادم آمد. من قصد حضور در Tehran Game Convention را دارم و خیلی هیجان زده هستم که با حضور در تهران تجربیات خودم را در مورد پروژه  BioShock Infinite و مراحل ساخت آن با افراد پرشوری که در صنعت بازی های ویدیویی حضور دارند و فعالیت دارند در میان بگذارم ، لطفا اطلاع بدهید که برای قطعی شدن حضورم در این مراسم چه کاری باید انجام بدهم. جولای شما در در تهران و در Tehran Game Convention می بینم.

کن لوین سازنده مجموعه Bioshock
کن لوین سازنده مجموعه Bioshock

کن لوین سازنده مجموعه Bioshock

با توجه به موج خبری که بعد از انتشار این خبر از صفحه رسمی رویداد در بین فعالان حوزه بازی های ویدیویی شکل گرفت خیلی سریع کاربران ایرانی به دنبال بررسی صحت خبر رفتند و یکی از کاربران ایرانی در توئیتر با نام کاپیتان هادوک با ریپلای کردن اکانت کن لوین از او پرسید :آیا این حقیقت داره که شما برای TGC 2018 می خواهید بیایید؟ کن لوین در جواب فقط علامت سوال گذاشت. و بعد دوباره کاپیتان هادوک نوشت : یک شایعه وجود داره که شما برای حضور در جشنواره Tehran Game Convention به تهران می آیید امسال ، من می خواستم ببینم حقیقت داره یا نه ؟
کن لوین گفت: فکر نکنم این شایعه حقیقت داشته باشه، من متاسفم که اینو میگم.با توجه به پیگیری های انجام شده پس حضور کن لوین در رویداد Tehran Game Convention شایعه ای بیش نیست که البته مسئولین رویداد باید پاسخگو باشند که چرا وقتی مسئله ای به این مهمی هنوز تایید نشده است و پیگیری انجام نشده آن خبر را منتشر کرده اند ؟اما با تمام این اوصاف امیدواریم که روزی شاهد حضور بزرگانی همچون کن لوین در ایران باشیم تا با حضور خود صنعت بازی های ویدیویی چند گامی به جلو هدایت کنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =