حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید قسمت دوم

حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید

حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید قسمت دوم

۷. عبارت Noob Tube از Halo 2 الهام گرفته است.
در سال ۲۰۰۴ کاربری به نام ۶۷thRaptorBull درباره سلاح Class-2 Projectile Canon شکایت کرد و خواست که آن را Noob Tube بنامند. این واژه هم اکنون برای بیان اسلحه ها در بسیاری از بازی هایی با زمینه مبارزه طلبانه همچون Call of Duty نیز استفاده می شود.

۸. سریال Halo برای پخش تلویزیونی در راه است.
مدیر اجرایی و تولید Steven Spielberg از تولید یک سریال با محتوای بازی Halo برای پخش تلویزیونی خبر داد البته پس از اتمام نهمین مجموعه Neill Blomkamp این اتفاق خواهد افتاد و شاهد پخش این سریال جذاب با مضمون استراتژیک و کمدی خواهیم بود.

۹. Cortana هم گریه می کند.
Cortana در بازی Halo نوعی بازیگر با هوش مصنوعی است که به Master Chief در انجام ماموریتهایش کمک می کند. صدا پیشه این نقش Jen Taylor می باشد که البته گیمر نیست. او گفته است که در بعضی از قسمت های داستان به قدری تحت تاثیر قرار می گرفتم که بی اختیار اشک می ریختم. این سخن او واقع گرایانه بودن بازی ایکس باکس را صحه می گذارد.

حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید
حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید

۱۰. تاکنون یازده میلیون از کتاب های منتشر شده Halo فروخته شده است.
مطمئنا Halo فرانشیزی برای بازی های ویدئویی است. ولی جالب است بدانید که خوانندگان کتاب هم تاکنون یازده میلیون جلد از این کتاب را خریداری کرده اند.

۱۱. Cortana هم بریتانیایی است.
اگر چه صداپیشه Cortana یک خانم آمریکایی است. اما لهجه بریتانیایی او در این بازی کاملا مشهود است.

۱۲.به نظر می رسد بازی به خاطر مقداری پیتزا به این خوبی است.
طی سه سال استودیوی Bungie بازی Halo را به اتمام رساند. در این مدت کارکنان Bungie بیش از بیست هزار پوند پیتزا، بیست و چهار هزار گالن نوشابه و بیش از هزار پوند موز مصرف کرده اند.

۱۳. کمپین بازی بیش از بیست میلیارد دفعه آنلاین انجام شده است.
طبق گفته ی سازنده اصلی بازی که استودیوی Bungie است بازی Halo از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۱۰ بیش از بیست میلیارد دفعه به صورت آنلاین انجام شده است. این مقدار برابر بیش از دو میلیون ساعت بازی آنلاین یا دویست و سی و پنج هزار سال می باشد.

۱۴. Ron Perlman نیز در این بازی حضور دارد.
صداپیشه معروف Ron Perlman که در Sons of Anarchy هم صداگذاری کرده بود در بازی های Halo 2 و Halo 3 شخصیت Lord Hood را صداگذاری کرده است.

۱۵. Master Chief یک دی جی است.
صداپیشه شخصیت Master Chief که همان Steve Downs است در واقعیت یک دی جی است که در یک برنامه زنده رادیویی در شهر شیکاگو مشغول به کار است.

۱۶. Cortana یک خواهر دارد.
شرکت مایکروسافت در Windows 8 نام یکی از دستیاران هوش مصنوعی خود را Cortana گذاشته است همچون همچون مصنوعی بازی Halo، که البته این نام گذاری شرکت مایکروسافت سبب خرسندی طرفداران بازی Halo شده است.

۱۷. او مادر هم دارد.
طراحان فیزیکی Cortana گفته اند که از ملکه مصر باستان به نام Nefertiti برای ساخت چهره این هوش مصنوعی الهام گرفته اند.

۱۸. نسخه های بعدی پر دیالوگ تر هستند.
با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که تعدا دیالوگ های Halo 2 در حدود چهارده هزار خط می باشد در حالی که در Halo 3 این تعداد به سی و نه هزار خط می رسد. که نشان از توسعه بازی XBox نسبت به نسخه قبلی دارد.

حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید
حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید

۱۹. در بحث درآمد، سخن از میلیارد است.
بازی Halo یکی از پر سودترین و پر درآمدترین بازی های ویدئویی است. این بازی تاکنون توانسته است به تنهایی بیش از سه میلیارد و چهارصد میلیون دلار برای این کمپانی درآمد زایی داشته باشد.
پس از ذکر این موارد شاید برایتان جالب باشد که بدانید کنسول ایکس باکس وان و ایکس باکس ۳۶۰ به واسطه همین بازی به این حد معروف شدند. در واقع موفقیت های این دو کنسول مرهون پخش Halo از این کنسول ها می باشد. البته اکنون که بسیاری از اسرار این بازی را می دانید.
شاید برایتان خالی از لطف نباشد که بدانید این بازی ابتدا قرار بود برای کامپیوتر های Macعرضه شود ولی Seamus Blackley باعث شد که نقشه استودیوی Bungie برای تبدیل کردن بازی Halo به یک بازی فوق العاده برای آن پلتفورم را به هم زد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پانزده =