حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید قسمت اول

حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید

حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید قسمت اول

هنگامی که به دنیای بازی های ویدئویی گام می گذاریم، حقایق ناگفته زیادی وجود دارندکه سازندگان بازی ها همیشه می خواهند آن ها را مخفی نگه دارند.یکی از بهترین بازی های ویدئویی Halo است. برای تمامی طرفدارانی که بازی های شوتر اول شخص را دوست دارند بدون شک بهترین بازی، سری Halo است.
با بازی Halo نه تنها مبارزاتی که آینده نگرانه هستند را به صورت یکپارچه در کنسول خود انجام داده اید، بلکه بسیاری از تجربیاتی که در دیگر بازی های شوتر نمی توانستید کسب کنید را در این جا می توانید به دست آورید. این بازی XBox به بازیکنان امکان کشف یک دنیای کاملا جدید را می دهد.

بازی Halo، ما را با دنیایی از موجودات باستانی به نام Forerunners مواجه می کند که سازه های باشکوه کهکشانی و خصوصاً حلقه ای به نام Halo را پدید می آورند. بنابراین حتی اگر فضایی ها از این مهمانی باشکوه جا مانده باشند ،اکنون فرصت بازدید و تجربه ی این سفر شگفت انگیز را دارند و گیمر ها هم می توانند در کنار آنها این مکان را بررسی نمایند.
بازیکنان به کشف این مکان ها می پردازند در حالی که فضایی ها از هر طرف به آن ها گلوله می زنند.در حالی که به کاوش در نقشه های Halo و مکان های مربوط به آن می پردازیم می توانیم از اسرار نهانی و Easter Eggs و سلاح های حماسی و گفتگوهای استهزایی بین آنها نیز لذت ببریم.

حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید
حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید

اما آنچه احتمالادر این مقاله برایتان جالب می باشد برخی از مواردی است که به قدری پنهان هستند که حتی کنجکاوترین بازیکنان هم ممکن است از وجود آنها آگاهی نداشته باشند. اگر فکر می کنید که یکی از طرفداران Halo هستید پیشنهاد می کنیم که به لیستی که در این مقاله برایتان ارائه می کنیم نگاهی بیاندازید. البته در صورتی که تمایل دارید تمامی اسرار موجود در Halo را کشف کنید.

۱. بازی Halo در ابتدا یک بازی شوتر نبوده است.
بازی به عنوان یک بازی با استراتژی زمان واقعی همچون Command & Conquer و Warcraft طراحی شده بوده است، که گیمر ها می تواتستند واحدهای Spartan را نه به عنوان خود شوتر، کنترل کنند. ولی بعداً سازندگان بازی تصمیم گرفتند که این بازی را به این صورت که الان مشاهده می کنید ارائه کنند.

۲. طرح خیلی کوچکتر از نمونه ی اجرا شده، بود.
برخلاف آنچه تاکنون در عرضه انتشار این بازی مشاهده کرده ایم، هیچ طرحی برای نسخه های بعدی بازی وجود نداشت. اما استقبال بی نظیری که از این بازی توسط بازیکنان انجام شد، تیم سازنده را به انتشار نسخه های دیگر از این بازی ترغیب کرد و الان ما شاهد دوازدهمین نسخه از این بازی در عرصه بازی ها هستیم.

۳. Master Chief به نظر شخصی مسن است.
شخصیت Master Chief همچون یک ستاره محبوب در بازی های ویدئویی محبوب می باشد، Solid Snake قهرمانی قدیمی تر از عرصه بازی های ویدئویی استاندارد بوده است. زره ای که او پوشیده است برای مخفی کردن احساساتش نیست بلکه برای آن است که سن او را پنهان کند. زمانی که بازی Halo شروع شد Master Chief در سن چهل سالگی بود و این نشان ازسالخورده بودن او دارد.

۴. James Cameron باعث افتخار این بازی شد.
آیا هیچ شباهتی بین دنیای Halo و فرانشیزهایAlien دیده نمی شود. آیا این اتفاقی است؟ سازندگان بازی گفته اند که از Alien جهت ساخت بازی ایکس باکس خود تاثیر پذیرفته اند.

حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید
حقایقی جالب درباره سری Halo که نمی دانید

۵. کاراکترMaster Chief تاثیر بسزایی از Clint Eastwood پذیرفته است.
هنگامی که سازندگان می خواستند شخصیت Master Chief را طراحی کنند، دریافتند که بهترین گزینه برای آنها Clint Eastwood می باشد. بدین ترتیب آنها می توانستند شخصیتی جذاب را طراحی کنند به گونه ای که خودشان اذعان می کنند که Master Chief کاراکتری بی پروا و کم حرف می باشد. شخصیتی که بی هیچ نام و نشانی کارها را جسورانه و بی پروا انجام می دهد.

۶. در ابتدا قرار بود Halo به جای ۱۰ Level دارای ۲۵ Level باشد.
اولین نسخه Halo قرار بود که ۱۰ سطح داشته باشد یعنی ۱۰ ماموریت در این داستان اتفاق بیافتد. اما بعد سازندگان تصمیم می گیرند که آن را در ۲۵ Level عرضه کنند که در صورتی که این کار انجام نمی شد هنوز هم باید این داستان را دنبال می کردیم. چون سرعت آن ۲.۵ بار کمتر از آنچه اکنون عرضه شد، می بود.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 1 =