حقایقی که باید درباره بازی Mass Effect Andromeda بدانیم قسمت اول

حقایقی که باید درباره بازی Mass Effect Andromeda بدانیم

حقایقی که باید درباره بازی Mass Effect Andromeda بدانیم قسمت اول

حقایقی که باید درباره بازی Mass Effect Andromeda بدانیم قسمت اول

بازی های مس افکت (Mass Effect) از شناخته شده ترین و شاید بتوان گفت از برترین بازی های چندگانه است که تا به امروز وارد بازار شده است. این بازی توسط شرکت بایوور ساخته شده که یکی از بهترین و معروف ترین شرکت های تولید و عرضه بازی ها می باشد. شرکت بایورر در سال ۱۹۹۵ تاسیس شد و از همان ابتدا با ساخت بازی های مهیجی همچون STAR WARS، خود را در بین برترین بازی سازها قرار داد.
اما آنچه موجب درخشیدن بیش از پیش بایوور شد، عرضه بازی های چندگانه Mass Effect بود. هدف سازندگان این بازی، تبدیل کردن آن به نمونه ای بود که بازی بازها تا به امروز مانند آن را ندیده اند. تصمیم اولیه مدیران این پروژه، ساخت آن به صورت بازی سه گانه بود. به همین دلیل زمان زمان و هم چنین دقت زیادی لازم بود تا همه مراحل آن هماهنگ باشد. با تلاش های فراوانی که برای عرضه این پروژه صورت گرفت، در سال ۲۰۰۷ مس افکن عرضه شد و تعجب همگان را برانگیخت.
وضوع مس افکت ۱ ، در مورد موجوداتی به نام ریپرها بود که تصمیم به نابودی بشر داشتند و نقش بازی باز در آن، مقابله با این موجودات در نقش فرماندهی به نام جان شپرد بود.
مس افکت ۲ ، پس از ۳ سال انتظار برای عرضه آن به بازار آمد که دنباله داستان نسخه پیشین خود بود اما با کیفیت بهتر و فضایی جذاب تر.
نسخه سوم این بازی یعنی مس افکت ۳ ، دو سال بعد از نسخه دوم آن عرضه شد و همانند سری های قبلی خود، به شدت نظر طرفدارن این مجموعه بازی را به خود جلب کرد.بعد از موفقیت این مجموعه و ساخت و عرضه ۳ گانه بازی که قول آن به بازی بازها داده شده بود، صحبت هایی در مورد عرضه سری چهارم مس افکت می شد و این هیجان را در افراد ایجاد می کرد که با اشتیاق، منتظرمحصول جدید این شرکت باشند .
اما جدا شدن تعدادی از مدیران این پروژه از شرکت بایوور که از جمله آن ها کیسی هادسون بود که میتوان او را خالق این اثر نامید، این نگرانی را ایجاد کرد که مس افکت به پایان راه خود رسیده است. اما مدیران شرکت بایوور تصمیم به ساخت ادامه این بازی داشتند و هیچ چیز نمی توانست مانع آنان شود. تصمیم سازندگان این بازی، این بود که سری چهارم با سه سری قبل متفات باشد به طوری که حتی بتوان آن را بازی جدید نام نهاد.

حقایقی که باید درباره بازی Mass Effect Andromeda بدانیم
حقایقی که باید درباره بازی Mass Effect Andromeda بدانیم

به همین دلیل به جای استفاده از نام مس افکت ۴، نام Mass Effect: Andromeda را برای آن انتخاب کردند.پس از آشنایی با تاریخچه مجموعه بازی های مس افکت، به معرفی ویژگی های این بازی جدید و ذکر حقایقی در مورد آن می پردازیم.

 1. در شروع بازی با دو گزینه برای انتخاب کاراکتر خود، رو به رو خواهید شد. این دو شخصیت با نام های اسکات و سارا، خواهر و برادر بوده و با انتخاب هر کدام از آنها، بازی را در نقش او ادامه خواهید داد.
 2. با انتخاب کاراکتر اسکات، بازی جذاب تری را خواهید داشت چرا که شخصیت سارا از انیمیشن ضعیفی برخوردار بود و اسکات گزینه مناسب تری برای بازی خواهد بود.
 3. به دلیل اینکه این بازی با سری های قبل خود ارتباطی ندارد، شما می توانید بدون نگرانی از این موضوع که مجموعه های قبلی را بازی نکرده و با آن آشنایی ندارید، آن را انتخاب نموده و لذت ببرید.
 4. در این بازی، صرفا استفاده از سلاح کاربرد نخواهد داشت و در مواقعی لازم است با گفت و گو و مذاکره به هدف خود برسید.
 5. سری جدید مس افکت، بر عکس مجموعه بازی های قبلی، ادامه دار نبوده و با پایان آن، نتیجه تلاش های خود را خواهید دید و از سرانجام داستان آگاه خواهید شد.

  حقایقی که باید درباره بازی Mass Effect Andromeda بدانیم
  حقایقی که باید درباره بازی Mass Effect Andromeda بدانیم
 6. در این سری بازی مس افکت، محدودیت های ۳ نسخه قبلی در مبارزات وجود ندارد و با پویایی بازی در این زمان ها رو به رو می شویم . به این معنی که مبارزات روان تر بوده و نیز امکانات تعبیه شده برای مبارزات قابل دسترس تر هستند.
 7. یکی از ویژگی هایی که در این نسخه به بازی افزوده شده است، قابل تخریب بودن مکان هایی است که به عنوان سنگر از آن ها استفاده می شود و به همین دلیل شما نخواهید توانست از یک مکان برای مدت طولانی به عنوان پناهگاه خود استفاده کنید.
 8. اضافه شدن امکان دستور دادن توسط شما به افراد زیردست خود نیز، قابلیت جدیدی است که در این بازی وجود دارد.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هشت =