شخصیت‌ زن در بازی های ویدیویی حمایت می شوند

آقای Oskar Gabrielson

آقای اسکار گابریلسن (آقای Oskar Gabrielson) رئیس شرکت Dice طی پستی در صفحه ی خود از بازی کاراکتر های زن در گیم های ویدیویی طرفداری و حمایت کرده است. مدتی پیش زمانی که بازی Battlefield V با یک تریلر معرفی شده بود و به همراه آن اطلاعاتی از ویژگی های ساختاری و محتوای آن منتشر و در دسترس بازی بازان قرار گرفت، سر و صدا های زیادی را نیز به همراه داشت.

آقای Oskar Gabrielson
عکس بازی Battlefield V

با مشاهده ی ویدیو های منتشر شده از این بازی متوجه حضور شخصیت زنی در آن شدیم که در بخش چند نفره می توانستید این کاراکتر را برای بازی پلی استیشن انتخاب کنید. پس از این جریان عده ای نسبت به این موضوع واکنش هایی نشان داده بودند و آقای Oskar Gabrielson در رابطه با این موضوع صحبت هایی داشت که در ادامه به آن ها می پردازیم.

طبق اخرین اخبار، آقای Oskar Gabrielson در رابطه با وجود کاراکتر های زن در بازی، در توییت خود اشاره کرده بود که دو روز پس از انتشار بازی Battlefield V شاهد عکس العمل های زیادی از سوی کاربران بوده و تفکرات خودش را در رابطه با این موضوع به اشتراک گذاشته است. او معتقد است که بازی سازان همواره در تلاش بوده اند که هیجان و شگفتی های بیش تری را در بازی هایشان وارد کنند.

اما همیشه در رابطه با این موارد سوال هایی برای کاربران پیش آمده و گاهاً نسبت به بعضی از آن ها شاکی شده اند. در رابطه با حضور کاراکتر های قابل بازی زن نیز او اضافه می کند که این مورد و انتخاب آزادانه ی بازیکن حق گیمر ها بوده و نیاز است که ما در این زمینه ها حتی پیشرفت بیش تری را مشاهده کنیم و در آینده هم نمونه های این چنین را داشته باشیم.

در ادامه ی این صحبت ها، گابریلسن هدف خود را از انجام این کار این گونه بیان می کند که آن ها قصد داشته اند با آزاد گذاشتن کاربران در انتخاب کاراکتر بتوانند بازی Battlefield V را با تمام شخصیت های موجود در جنگ به تصویر بکشند و گیمر ها این فرصت را داشته باشند که کاراکتر مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و با همان شخص در میدان جنگ حاضر شوند. در همین رابطه ادامه ی صحبت های او را دنبال می کنیم.

طبق گفته های گابریلسن، او به عنوان مدیر یک کمپانی بازی ساز این تعهد را دارد که همواره بازی هایی با دنیاهای متفاوت و متنوع را برای هواداران خود خلق کند و همچنین کاربرانی با سلایق متفاوت را نیز راضی نگه دارند. او می گوید که آن ها همواره در تلاش برای ایجاد تجربه های جدید و لحظات سرگرم کننده و در عین حال هیجان انگیز برای بازی بازان و طرفداران خود بوده اند. بازی Battlefield، یک اثر روایتی از جنگ حقیقی نمی باشد اما بر این تلاش است که از صحنه های واقعی و شخصیت های موجود در جنگ استفاده کند.

آقای Oskar Gabrielson
عکس آقای Oskar Gabrielson

البته گفته می شود که این جریانات داخل بازی پلی استیشن بیش تر از جنگ جهانی دوم نشات گرفته و می خواهد تجربه های متفاوتی را برای بازیکنان به ارمغان بیاورد. همچنین در این بازی محیطی باز را داریم و یک سری المان ها موجود هستند که به بازیکن اجازه می دهد با سبک مورد نظر خودشون بازی را دنبال کنند. شما در این بازی کاملا آزادی انتخاب خواهید داشت چه در رابطه با شخصیت مورد علاقتون و چه حتی در سبک و روش های مبارزه و عملکرد در جنگ که موجب می شود هیجان بازی را دو چندان کند.

با توجه به این صحبت ها و اطلاعات دیگر باید اضافه کنیم که در حقیقت حضور یک کاراکتر زن در بازی شبیه ساز جنگ جهانی، چیزی غیر عادی و دور از واقعیت نمی باشد بلکه در واقع ما در تاریخ، شاهد حضور زن های زیادی بوده ایم که همچون مردان دلیرانه در جنگ حضور پیدا کرده اند و جنگیده اند که از معروف ترین آن ها می توان به خانم لیودمیلا پاولچنکو (Lyudmila Pavlichenko) اشاره کرد که از قهرمانان جنگ جهانی دوم به شمار می آید.

با این وجود هنگام ارائه ی این بازی بسیاری از کاربران نسبت به شخصیت زن عرب که در بخش روایت و بازی حضور داشت، واکنش های منفی نشان دادند. اما با تمام این صحبت ها فقط یکی از کاراکتر های زن در بازی نمایش داده شده در حالی که گفته می شود شخصیت زن دیگری نیز در بازی حضور دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + بیست =