جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite

جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite

جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite

سونی از cross play حمایت نمیکند
یکپارچگی بین کنسول های بازی یا همون Cross Play یکی از اهداف این روز های شرکت های ساخت کنسول های بازی هستش. شرکت های مایکروسافت و نینتندو طرح هایی رو پایه ریزی کردن که بازیکن های کنسول های این دو شرکت بتونن از خاصیت Cross Play در بازی ها استفاده کنن و بتونن آنلاین با هم بازی کنن. مثلا این قابلیت الان برای بازی ها راکت لیگ و Minecraftبر روی پلتفرم های Xbox1 و PC و  Nintendo switch اجرا میشه.
ولی شرکت سونی با این اقدام همگام نمیشه و با دلایلی خاصی نمی خواد که این قابلیت بین کنسول PS4 و محصولات این شرکت ها برقرار بشه.
در اخبارهایی که تازه منتشر شده شرکت سونی اعلام کرده حاضر نیست آخرین نسخه بازی Fortnite که یه بازی Cross Play هستش رو پشتیبانی کنه و حالت Cross Play این بازی در PS4 پشتیبانی نمیشه. البته شما می تونین این بازی رو روی موبایل های سونی و PS4 به حالت Cross Play بازی کنین.
سونی اعلام کرده که همیشه درخواست ها و سلیقه کاربران خودشو در نظر گرفته و برای لذت بردن بازیکن ها از بازی های ویدئویی به تجربه های جدیدی دست زده و حتی بازیکن های کنسول های سونی الان این امکان رو دارن که Cross Play رو با بازیکن های پلتفرم های دیگه تجربه کنن. ولی هنوز شرکت سونی دلیل قانع کننده ای برای پشتیبانی نکردن از Cross Play بازی Fortnite اعلام نکرده.
بعد از انتشار این خبر کاربران نارضایتی خودشونو از این اقدام سونی اعلام کردن ولی در پاسخی که شرکت سونی در برابر این اعتراض ها داده، اومده که بازیکن های این بازی روی کنسول PS4 می تونن بین پلتفرم های موبایل و PC با قابلیت Cross Play بازی کنن ولی این امکان هنوز بین PS4 با کنسول های Xbox1 و Nintendo switch برقرار نیست. بعد از تمام این اتفاق ها تازه معلوم شده که اگر شما روی کنسول PS4 برای بازی Fortnite حساب کاربری ساخته باشین، این حساب رو نمی تونین برای کنسول های Xbox1 و Nintendo switch استفاده کنین و برای این کنسول ها باید دوباره حساب کاربری بسازین.

جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite
جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite

میشه حدس زد دلیل پافشاری شرکت سونی بر تصمیمش سیاست های متفاوت دو شرکت سونی و مایکروسافت در مدیریت و نظارت این دوشرکت بر کاربر هاشون هستش. بعد از این تصمیم شرکت سونی اختلاف نظر ها و بحث بین کاربران PS 4 و Xbox 1 بالا گرفته.

cross play چیست
تو بازی های ویدئویی آنلاین قابلیتی وجود داره که بازیکن ها خیلی راحت می تونن با استفاده از کنسول های مختلف در یک زمان به هم وصل بشن و بازی کنن. واضح تر اینکه این توانایی این امکان رو به بازیکن ها میده که یه بازی ویدئویی رو به صورت آنلاین روی یه کنسول بخصوص اجرا کنن و در کنارش یه بازیکن دیگه همون بازی آنلاین رو روی یه پلتفرم یا کنسول دیگه اجرا و بازی کنه. به این کار cross play یا cross platform play میگن.

معرفی بازی Fortnite
استودیو های Epic Games و People Can Fly بازی Fortnite رو با سبک بقا در سال ۲۰۱۷ ساختن. Fortnite یه بازی *Sand box و Co Op هستش که برای پلتفرم های Android, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, iOS, Microsoft Windows, Macintosh operating systems طراحی شده. داستان بازی از اونجایی شروع میشه که ناگهان بیشتر انسانها ناپدید میشن و اسمون پر از ابرهای تیره و تار میشه و همه جا پر طوفان و گردباد میشه. کسانی که روی زمین باقی موندن برای ممحافظت اون جونشون بین ابرهای طوفان زا پناهگاه های امنی برای خودشون می سازن. هر بازیکن رییس یکی از این پناهگاه ها میشه و باید از اون محافظت کنه و اونو گسترش بده.

Sand box
بازی هایی که تقریبا شبیه بازی های دنیای باز هستن با این تفاوت که اولا شخصیت اصلی بازی از همون اون قدرت هاشو داره و با استفاده از همون قدرت های ویژه ماموریت هاشو انجام میده و دوم این که قوانین و مقررات کمی در بازی حکم فرماست و بازیکن آزادی های بیشتری داره و تقریبا بازیکن هر کاری که دوست داره می تونه انجام بده.

جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite
جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite

Co Op
بازی های ویدئویی هستن که بدون این که به اینترنت وصل باشید می تونین با هم انجام بدین. البته امکان داره که هر کدوم از این بازی های رو بتونین به صورت تک نفره و آنلاین هم انجام بدین ولی سبک اصلی این بازی های چند نفره است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =