عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite

جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite

بی شک یکپارچگی بین کنسول های بازی یا همون Cross Play یکی از اهداف این روز های شرکت های ساخت کنسول های بازی هست. شرکت های مایکروسافت و نینتندو طرح هایی رو پایه ریزی کردن که بازیکن های کنسول های این دو شرکت بتونن از خاصیت Cross Play در بازی ها استفاده و آنلاین با هم بازی کنند. مثلا این قابلیت الان برای بازی ها راکت لیگ و Minecraft بر روی پلتفرم های Xbox1 و PC و Nintendo switch اجرا می شود.

جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite
جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite

دلیل پا فشاری شرکت سونی بر تصمیمش سیاست های متفاوت دو شرکت سونی و مایکروسافت در مدیریت و نظارت این دو شرکت بر کاربر هاشون هستند. بعد از این تصمیم شرکت سونی اختلاف نظر ها و بحث بین کاربران PS 4 و Xbox 1 بالا گرفته است.

سونی اعلام کرده است که همیشه درخواست ها و سلیقه کاربران خود را در نظر گرفته و برای لذت بردن بازیکن ها از بازی های ویدئویی به تجربه های جدیدی دست زده و حتی بازیکن های کنسول های سونی این امکان رو دارند که Cross Play رو با بازیکن های پلتفرم های دیگه تجربه کنند. ولی هنوز شرکت سونی دلیل قانع کننده ای برای پشتیبانی نکردن از Cross Play بازی Fortnite اعلام نکرده است.
بعد از انتشار این خبر کاربران نارضایتی خود را از این اقدام سونی اعلام کردند ولی در پاسخی که شرکت سونی در برابر این اعتراض ها داده است، به گونه ایی است که بازیکن های این بازی روی کنسول PS4 می توانند بین پلتفرم های موبایل و PC با قابلیت Cross Play بازی کنند ولی این امکان هنوز بین PS4 با کنسول های Xbox1 و Nintendo switch برقرار نیست.

cross play چیست؟

در بازی های ویدئویی آنلاین قابلیتی وجود داره که بازیکن ها با استفاده از کنسول های مختلف در یک زمان به هم وصل خواهند شد و بازی کنند.به گونه ایی که توانایی این امکان رو به بازیکن ها میدهد که یه بازی ویدئویی رو به صورت آنلاین روی یه کنسول مخصوص مورد نظر خود را اجرا کنند و در کنارش یه بازیکن دیگه همون بازی آنلاین رو روی یه پلتفرم یا کنسول دیگه اجرا و بازی کند. این حرکت را cross play می نامند.

معرفی بازی Fortnite

استودیو های Epic Games و People Can Fly بازی Fortnite رو با سبک بقا در سال ۲۰۱۷ ساخته و منتشر کرده است. Fortnite یک بازی Sand box و Co Op است که برای پلتفرم های Android, PlayStation 4 ، Nintendo Switch ،Xbox One ،iOS، Microsoft Windows ،Macintosh operating systems طراحی شده است.

Sand box

هایی که تقریبا شبیه بازی های دنیای باز هستن با این تفاوت که اولا شخصیت اصلی بازی از همان اول قدرت خود را دارند و با استفاده از همان قدرت های ویژه ماموریت های خود را انجام میدهند و دوم این که قوانین و مقررات کمی در بازی حکم فرماست و بازیکن آزادی های بیشتری را دارند و تقریبا بازیکن هر کاری که دوست داشته باشد می تواند انجام دهد.

جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite
جزئیات و بررسی عدم حمایت سونی از بازی بین پلتفرمی در Fortnite

سبک Co Op

بازی های ویدئویی که بدون اتصال به اینترنت قابل اجرا هستند و شما می توانید با دوستان خود از بازی با آن لذت ببرید. البته امکان بازی با هر کدوم از این بازی های رو به صورت تک نفره و آنلاین هم انجام دهید ولی سبک اصلی این بازی های چند نفره است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =