نحوه خاموش کردن کنترلر نینتندو سوییچ

نحوه خاموش کردن کنترلر نینتندو سوییچ

کنترلر نینتندو سوییچ یکی از منحصربفردترین گیم پدهای دنیای بازی است که به کنسول متصل است و به صورت بی‌سیم نیز قابل اتصال می‌باشد. اگر از دسته بازی نینتندو سوییچ به صورت بی‌سیم استفاده می‌کنید و طرز خاموش کردن جوی کان‌ های Nintendo switch را نمی‌دانید، در ادامه مقاله همراه ما باشید. 

چگونه می‌توان کنترلر نینتندو سوئیچ را خاموش کرد

با وجود تمام این آپشن ها، ممکن است چندین کنترلر را ناخواسته روشن بگذارید و باتری آنها را بی جهت هدر دهید. اما نترسید، در اینجا راه حل ساده‌ای برای شما آورده‌ایم تا با استفاده از آن کنترلر نینتندو سوییچ خود را خاموش کنید.

قبل از بازی

نحوه خاموش کردن دسته Nintendo Switch
نحوه خاموش کردن کنترلر نینتندو سوییچ

اگر قصد عوض کردن کنترلر را دارید، می‌توانید کنترلر فعلی را پیش از ورود به بازی خاموش نمایید. برای انجام این کار، دکمه Home را بر روی کنترلر خود فشار دهید تا وارد منوی اصلی سوئیچ شوید، سپس آیکون Joy-Con را در پایین صفحه انتخاب نمایید.

در صفحه بعد، بر روی گزینه “Change Grip/Order” که در سمت راست قرار گرفته کلیک کنید. از شما خواسته می‌شود تا دکمه های L و R کنترلر جدید را فشار دهید. با این کار، اتصال تمام کنترلرهای متصل به سیستم را قطع خواهید نمود. این روش، نه تنها ایده ‌آل ترین راه برای خاموش کردن کنترلرهای بلااستفاده است، بلکه امکان تنظیم مجدد کنترلر قبلی را نیز فراهم می‌سازد. آیا می‌خواهید به جای عمودی نگه داشتن جوی‌کان، آن را به پهلو برگردانده و بازی کنید؟ فقط کافی است زمانی که صفحه مخصوص انجام این کار ظاهر شد، دکمه های L و R کنار آن را فشار دهید.

سوئیچ را در حالت  Sleep قرار دهید

همانند اکثر کنسول های بازی دیگر، می‌توانید سوییچ را در حالت Sleep قرار دهید تا تمام کنترلرهای متصل به آن خاموش شوند. برای انجام این کار، یا دکمه پاور روی کنسول را فشار دهید و یا آیکون پاور را در پایین منوی اصلی انتخاب کرده و انتخاب خود را تأیید نمایید.

با فشردن دکمه Home هر یک از کنترلرها، کنسول مجدداً از حالت Sleep خارج شده و آن کنترلر،‌ تنها کنترلر متصل به کنسول خواهد بود.

خاموش کردن جوی کان نینتندو سوییچ در سیستم 

اگر کنترلر خود را به شخص دیگری می‌دهید، ابتدا باید اتصال آن را از سیستم خود قطع کنید – این کار از روشن شدن کنسول شما در زمانی که آن‌ها سعی در خارج کردن کنسول خود از حالت Sleep دارند، جلوگیری می‌کند. به منظور انجام این کار، با انتخاب آیکون چرخ دنده که در پایین صفحه قرار گرفته، وارد تنظیمات سیستم شوید. در صفحه تنظیمات، به پایین منوی سمت چپ بروید تا گزینه Controllers and Sensors را بیابید.

خاموش کردن جوی کان نینتندو سوییچ
نحوه خاموش کردن کنترلر نینتندو سوییچ

سپس گزینه Disconnect Controllers را در سیستم خود به صورت دستی انتخاب نموده و مطابق با دستورالعمل‌های روی صفحه پیش بروید. در نتیجه این کار، کنترلر مورد نظر شما از حافظه سیستم حذف خواهد شد. توجه داشته باشید که در این لحظه کنترلر شما متصل به داک نباشد – در صورت انجام این کار، پیام خطایی از طرف سوییچ دریافت خواهید کرد.

شارژ کنترلرها

اگر در روشن کردن کنترلر خود مشکل دارید و یا کنترلر شما خود به خود خاموش می‌شود، ممکن است باتری آن تمام شده باشد. سوییچ راه حل های مختلفی برای شارژ کنترلرها ارائه کرده است، حتی می‌توانید کنترلر خود را در حین بازی نیز شارژ نمایید. در صورت استفاده از کنترلرهای Pro، می‌توانید آن ها را به سیم USB-C متصل کرده و یا مستقیماً وارد داک کنید تا شارژ شوند. در رابطه با کنترلرهای جوی‌کان نیز فقط کافی است آن‌ها را کنار کنسول قرار دهید. سپس کنسول خود را از طریق داک یا پورت USB-C شارژ نمایید.

در صورت تمایل می‌توانید از دو داک جداگانه استفاده کنید، تا یکی از آنها کنسول و دیگری کنترلرهای جوی‌کان شما را به طور مستقل شارژ کنند.

 

منبع: DigitalTrends

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 − 1 =