خاموش شدن سرورهای بازی Burnout Paradise

خاموش شدن سرورهای بازی Burnout Paradise

در این مقاله می خواهیم در مورد تصمیمی که شرکت الکترونیک آرتز در مورد خاموش کردن سرورهای بازی Burn Out Paradise گرفته به گفت و گو بپردازیم اما قبل از این که صراحتا این موضوع را باز کنیم در ابتدا باید یک توضیحی در مورد تاریخچه و نحوه ورود و رقبای این بازی و مراحل شکل گیری بازی Burn out Paradise در بازار عنوان کنیم.

شرکت EA در سالیان قبل بازی Burn Out را منتشر کرد که در سبک رانندگی آرکید برای خود اسم و رسمی داشت و به تنهایی جولان می داد اما رقیبی به نام Need For Speed باعث شد تا این بازی محو شود اما دلایل مختلفی عنوان شد که این بازی نمرده است دلایلی از قبیل اینکه این دو بازی Playstation 4 با هم ادغام شده اند تا هم گیمر ها از شباهت این دو بازی اذیت نشوند ولی به مرور زمان بازی Burn Out کاملا حذف شد.

خاموش شدن سرورهای بازی Burnout Paradise
خاموش شدن سرورهای بازی Burnout Paradise

بعد از این اتفاق در سال ۲۰۰۸ شرکت کرایتریون گیمز با ساخت بازی Burn out Paradise و انتشار این بازی توسط شرکت EA یا همان الکترونیک آرتز، باعث شد این بازی به عنوان بازی خوبی در آن نسل شناخته بشود و محبوبیت خوبی را در بین کاربران و طرفداران به خود اختصاص دهد به طوری که گرافیک در نسخه جدید بازی، تغییر مناسبی ولو اندک نسبت به نسخه های قبلی کرده بود که این تغییرات گرافیکی شامل تخریب خودرو هنگام تصادفات و یا جرقه زدن خودرو هنگام برخورد با زمین بود.

یک نکته جذاب دیگر موسیقی هایی بود هنگام رانندگی پخش می شد که حدود ۱۰۰ عدد آهنگ بود که بهترین و یا به اصطلاح زیباترین این موسیقی ها مربوط به Paradise City بود. در حالت کلی نسخه Remastered بازی با توسعه هایی که داشته این بازی را جذاب تر کرده و تا حد خوبی این بازی از هر لحاظی مناسب تر از قبل شده بود.

حال اگر بخواهیم نکات مثبت دیگری از این بازی را عنوان کنیم باید به پر جزئیات بودن نقشه، متنوع بودن خودروها، مراحل فراوان این بازی اشاره کرد و در مقابل از نکات منفی بازی نگذریم و آن این است که از لحاظ گرافیکی با توجه به رشدی که این بازی داشته ولی همچنان دارای گرافیک ضعیف و نقشه بسیار کوچک می باشد.

با تمام اوصاف و ویژگی های مثبت و منفی بازی Burn out Paradise حال می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که دلیل اصلی شرکت الکترونیک آرتز چه چیزی بود که پس از ۱۲ سال تصمیم گرفت سرور های بازی Burnout Paradise را خاموش و از دسترس خارج کند.

طبق خبر هایی که منتشر شده شرکت EA در تاریخ ۱۰ مرداد ۹۸ سرورهای این بازی را خاموش و حتی از روی پلتفرم های پی سی، ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ نیز از دسترس خارج خواهد کرد. شایان ذکر است که نسخه Remastered شده بازی Burn out Paradise در دسترس گیمر ها و کاربران ایکس باکس ۱ خواهد بود به طوری که آن ها می توانند با استفاده از Backward Compatibility که قابلیت کنسول بازی ایکس باکس می باشد این بازی را انجام دهند.

ولی باید توجه به این موضوع داشته باشند که با سر رسید زمان مقرر دیگر این کاربران نمی توانند بازی Burn Out Paradise Remastered را به صورت آنلاین انجام دهند. همچنین دارندگان کنسول پلی استیشن ۴ و یا پی سی می توانند از این نسخه برای بازی کردن استفاده کنند.

خاموش شدن سرورهای بازی Burnout Paradise
خاموش شدن سرورهای بازی Burnout Paradise

در صفحه اجتماعی فیس بوک شرکت الکترونیک آرتز خبر خاموش شدن سرور های بازی این طور آمده است که شرکت از کاربران و علاقه مندان بازی Burn Out Paradise تشکر کرده و علنا عنوان کرده که فقط ۱۰۶ روز فرصت دارید تا زمان خاموشی سرور ها به طور سراسری از چالش های آنلاین بازی استفاده کنید.

این طور که از خبر ها پیداست سازندگان بازی Burn Out Paradise قصد دارند این بازی را برای همیشه غیر فعال و از حالت آنلاین خارج کنند. همانطور که قبلا اشاره شد این بازی محبوبیت تقریبی ۱۰ ساله در نزد گیمر های خود دارد و از آنجا که این بازی، جذابیت های خاص خودش را دارد و همچنین سبک مسابقه دادن ماشین ها و موتور سوار ها علاقه زیادی در بین گیمر ها ایجاد کرده است که همین موضوع باعث می شود که خداحافظی با این بازی برای طرفداران این بازی خیلی ناراحت کننده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + یازده =