بازی Granblue Fantasy Relink کمپانی Cygames

خداحافظی پلاتینیوم گیمز و Cygames در ساخت بازی Granblue Fantasy Relink PS4 کمپانی Cygames

اگر پیگیر اخبار منتشر شده در مورد بازی Granblue Fantasy: Relink باشید، حتما اخبار جدید آن را که در مورد شرکت های سازنده این بازی است را شنیده اید. به تازگی این اخبار حاکی از آن است که پلاتینیوم گیمز قصد جدا شدن از این پروژه و تنها گذاشتن استودیوی Cygames دارد و روند ساخت و توسعه این بازی، بدون پلاتینیوم گیمز پیش خواهد رفت. این ادعا شاید در ابتدا شایعه به نظر می رسید اما روند انتشار اخبار این بازی در فضای مجازی نیز این حرف ها را تایید کرد و جدا شدن پلاتینیوم گیمز قطعی به نظر می رسد.

با مراجعه به بلاگ رسمی بازی Granblue Fantasy: Relink خواهید دید لوگوی مربوط به استودیوی پلاتینیوم گیمز از این بلاگ حذف شده است. هر دو استودیو یعنی استودیوهای پلاتینیوم گیمز و Cygames هم در بلاگ های شخصی خود، بیانیه هایی منتشر کرده اند و از قطع همکاری با یکدیگر و پایان ارتباط شان در مورد این بازی پلی استیشن ۴، خبر داده اند. برای آگاهی شما، این بیانیه ها را مورد اشاره قرار می دهیم.

خداحافظی پلاتینیوم گیمز و Cygames در ساخت بازی Granblue Fantasy Relink PS4 کمپانی Cygames
خداحافظی پلاتینیوم گیمز و Cygames در ساخت بازی Granblue Fantasy Relink PS4 کمپانی Cygames

اولین بیانیه مربوط به استودیوی Cygames می باشد و در آن، این چنین بیان شده است:

شرکت سای گیمز، تا به حال با یکی از برترین توسعه دهندگان بازی های ویدئویی به نام پلاتینیوم گیمز در روند ساخت بازی Granblue Fantasy: Relink تعامل و همکاری داشته است. اما اکنون به پایان این همکاری رسیده ایم و ادامه ساخت و توسعه این بازی را به تنهایی عهده دار خواهیم شد و مسئولیت آن به طور کامل بر عهده خودمان خواهد بود. این استودیو در ادامه راه توسعه این بازی، از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و به تمامی تعهدات خود در راستای ارائه محصولی با کیفیت که شایسته تمامی کاربران محترم باشد، عمل خواهد کرد تا موجبات رضایت خاطر آنان را فراهم کند.

بیانیه دوم مربوط استودیوی پلاتینیوم گیمز است و در آن این چنین آمده است که:

ما استودیوی پلاتینیوم گیمز، که تا به حال، با شرکت سای گیمز در روند ساخت و توسعه بازی Granblue Fantasy: Relink، همکاری داشته ایم، پیرو اتمام قرارداد توسعه این بازی، اعلام می کنیم که از هم اکنون دیگر با این استودیو همکاری نداشته و مسیرمان از هم جدا خواهد شد. این جدایی به معنای پایان یافتن این پروژه نبوده و از این لحظه به بعد، استودیوی سای گیمز، به تنهایی روند ساخت و توسعه آن را پیش خواهد برد.

ما به نوبه خود از تمام افرادی که تاکنون از این پروژه حمایت کرده و به آن علاقه مند بودند و این علاقه را به خوبی نشان دادند، تشکر می کنیم و از تمامی این افراد خواستاریم تا اتمام روند توسعه آن و ارائه نهایی این محصول، حمایت خود را از آن قطع نکرده و با تمام وجود از این بازی پشتیبانی کنند.این جدایی ممکن است این نگرانی را در میان کاربران ایجاد کند که عرضه این بازی با تاخیر همراه خواهد بود اما این نگرانی بی مورد است و نباید هیچ نگرانی از بابت تاخیر آن به خود راه بدهید. چرا که روند ساخت و توسعه آن همانند قبل در حال پیشروی است و استودیوی سای گیمز قول ارائه آن در زمان مقرر را داده اند.

بازی مورد نظر، در ابتدا قرار بود درسال ۲۰۱۸ عرضه شود اما با تاخیر همراه شد و اکنون نیز زمان دقیقی برای ارائه آن تعیین نشده است. اما مشخص است که آن تنها برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد و فعلا کاربران دیگر کنسول ها نمی توانند از آن بهره مند شوند. اما احتمال ارائه آن در آینده برای باقی پلتفرم ها نیز وجود دارد اما این خبر هنوز به طور قطعی مورد تایید قرار نگرفته است.برای کسانی که از این بازی اطلاعی در دست ندارند، باید گفت این بازی نسخه ارتقا یافته بازی موبایلی آن می باشد اما کاربران مجبور به اطلاع از جریان نسخه موبایلی نمی باشند.

خداحافظی پلاتینیوم گیمز و Cygames در ساخت بازی Granblue Fantasy Relink PS4 کمپانی Cygames
خداحافظی پلاتینیوم گیمز و Cygames در ساخت بازی Granblue Fantasy Relink PS4 کمپانی Cygames

داستان بازی حالتی مستقل داشته و با هیچ کدام از عناوین قبلی بازی ارتباطی ندارد و کاربرانی نیازی به انجام بازی های قبلی برای ارتباط با این بازی ندارند. این بازی جدید، در سبک نقش آفرینی ژاپنی و مبارزه ای می باشد. دشمنان موجود در این بازی جدید هم به روز رسانی شده اند و تعدادشان نیز بیشتر شده است.

روند بازی هم این گونه است که باید با پیشروی در آن در نهایت به باس فایت یا همان غول آخر بازی برسید. وجود ماموریت های فرعی علاوه بر ماموریت های اصلی به جذابیت بازی افزوده است چرا که بازیکنان قادر خواهند بود بعد از اتمام بازی، مراحل چالشی دیگری را نیز تجربه کنند و به رقابت با دیگر اعضای تیم بپردازند.

بازی علاوه بر امکان ایجاد بازی تک نفره برای کاربران، بازی چند نفره را با استفاده از حالت co-op نیز برایشان فراهم خواهد کرد. کاربران آن، می توانند تا خود، کاراکتر مورد نظر را انتخاب کرده و با آن بازی را ادامه دهند. گرافیک بازی حالتی انیمیشنی دارد و طراحی آن نیز به خوبی پیش رفته است. در مورد گیم پلی آن نیز آن طور که از تریلرهای بازی مشخص است، به صورت عالی و خوب کار شده است. این بازی از جمله بازی هایی است که تجربه آن می تواند لحظات خوبی را برای شما رقم بزند و از انجام آن پشیمان نخواهید شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =