اخبار بازی های ایکس باکس, اخبار بازی های پلی استیشن, ایکس باکس, بلاگ, پلی استیشن

دخالت نداشتن سازنده بازی Apex Legends PS4 الکترونیک آرتز در پروسه ساخت بازی

دخالت نداشتن سازنده بازی Apex Legends PS4 الکترونیک آرتز در پروسه ساخت بازی

دخالت نداشتن سازنده بازی Apex Legends PS4 الکترونیک آرتز در پروسه ساخت بازی

اخیرا با پخش شدن خبرهایی حاکی از این که استودیوی سازندۀ بازی Apex Legends یعنی ریسپاون اینترتیمنت (Respawn Entertainment) توسط کمپانی الکترونیک آرتز (EA) نگرانی هایی در مورد سرنوشت بازی Xbox ۱ و PlayStation ۴ پدید آمده است. اگر به گذشته کمپانی الکترونیک آرتز نگاهی بیندازید، ریشۀ این نگرانی های قابل درک خواهد بود. با نگاهی به تاریخچۀ فعالیت این کمپانی به مواردی مثل تعطیل شدن برخی استودیوهای تحت پوشش از قبیل مکسیس، بولفراگ و میسرال گیمز بر می خوریم. یا در برخی موارد اضافه کردن آیتم هایی در بازی ها (به عنوان مثال پرداخت های درون بازی) صورت گرفته است.
این اقدامات از نظر برخی مخاطبان، وقایع مطلوبی به حساب نمی آیند.
این تجربه های نه چندان خوشایند در سال ۲۰۱۷ از سوی الکترونیک آرتز در مورد بازی Titanfall اتفاق افتاد. از آنجایی که با انتشار خبر مبنی بر مالکیت استودیوی سازندۀ Apex Legends توسط الکترونیک آرتز، واکنش های زیادی از سوی مخاطبان این سری بازی ها برانگیخته شد، می توان نتیجه گرفت، هنوز این کمپانی نتوانسته است تصویر ناخوشایند خود را در اذهان عموم تصحیح کند.
اما در این خصوص اخیرا خبرهای خوشی نیز به گوش رسیده است، از جمله اینکه برخی منابع از مصاحبه خبری درو مک کوی، که تهیه کنندۀ اجرایی بازی است، صحبت به میان آورده اند. درو مک کوی طی مصاحبه ای با مجلۀ گیم اینفورمنت، از سهم مشارکت کمپانی الکترونیک آرتز در ساخت بازی Apex Legend خبر داد و ضمن صحبت هایش این اطمینان خاطر را برای مخاطبان به وجود آورده است.

دخالت نداشتن سازنده بازی Apex Legends PS4 الکترونیک آرتز در پروسه ساخت بازی

دخالت نداشتن سازنده بازی Apex Legends PS4 الکترونیک آرتز در پروسه ساخت بازی

که در روند ساخت بازی Apex Legends هیچ گونه دخالت خارجی از طرف کمپانی حامی استودیو صورت نگرفته است و با تلاش استودیوی ریسپاون اینترتیمنت در حفظ حدود بازی و توجیه مسئولین کمپانی، الکترونیک آرتز نقشی در روند طراحی و پیاده سازی بازی نداشته است. درو مک کوی، عدم تطابق نوع بازی با آنچه مسئولین کمپانی مد نظر داشتند را در عدم تاثیرگذاری آنان بر طراحی بازی موثر دانسته است.
از نظر او، کمپانی تاکنون بازی هایی در این سبک را تجربه نکرده است و بنابراین نمی تواند از نظر کیفیت تاثیری در روند بازی بگذارد.Apex Legend یکی از بازی هایی سری TItanfall در سبک بتل رویال است که اخیرا به صورت رایگان در اختیار گیمرها قرار گرفته است. آنچه تا کنون در مورد بازی مشخص است این است
که علیرغم استقبال خوبی که از بازی شده و با دارا بودن ۴۹۵ هزار بیننده، رتبۀ خوبی کسب کرده است.
استودیو هنوز تصمیمی در مورد اینکه از این بازی چکونه کسب درآمد کند در نظر ندارد و بازی همچنان بصورت رایگان در پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه شخصی انتشار می یابد.
همان طور که گفته شد، Apex Legends در سبک بتل رویال طراحی شده و داستان بازی از زاویۀ اول شخص روایت می شود. برای تشریح سبک بتل رویال لازم است به این نکته اشاره کنیم که این سبک مبتنی بر حضور تعداد زیادی بازیکن و مبارزۀ بازیکنان برای زنده مانی است.

دخالت نداشتن سازنده بازی Apex Legends PS4 الکترونیک آرتز در پروسه ساخت بازی

دخالت نداشتن سازنده بازی Apex Legends PS4 الکترونیک آرتز در پروسه ساخت بازی

نکتۀ دیگر این که در ابتدای بازی هیچگونه تجهیزاتی در اختیار بازیکنان قرار نمی گیرد و لذا باید حین بازی با کسب امتیازات، بسته های کمکی و تجهیزات را از آن خود کنند. مدت زمان زنده مانی بازیکن در بازی، بستگی به میزان کسب تجهیزات دارد. هدف این سبک بازی، بقاء بازیکن برنده در جریان بازی است، به گونه ای که گاهی از میان صد بازیکنی که همزمان وارد جریان بازی شده اند، در پایان بازی تنها یک نفر به عنوان برندۀ بازی در خلال مبارزات زنده می ماند.
سیستم پاداش دهی و کسب جوایز بستگی به کسب رتبۀ بالاتر از میان مبارزان است.
اما Apex Legends با سایر بازی های سبک بتل رویال، یک تفاوت اساسی نیز دارد و آن روح همکاری حاکم بر فضای بازی است. در هیچ کدام از بخش های بازی، عملکردهای تک نفره وجود ندارد. بنابراین بازیکن بایستی از طریق کاری تیمی برای زنده مانی برنامه ریزی کند و برای پیروزی بجنگد.
همانند سایر بازی خهای سبک بتل رویال، بازیکنان در ابتدای بازی به جزیره ای ناشناخته وارد می شوند. در این سبک بازی، در انتها بازیکنان در قالب تعداد زیادی گروه های چند نفره وجود خواهند داشت که بایستی برای بقاء گروهشان با دیگران بجنگند. یا اینکه هر بازیکن در جریان بازی می تواند چنانچه مرگ یکی از دوستان هم تیمی اش باعث شود، ادامه بازی غیر ممکن شود، می تواند او را مجددا به جریان بازی برگرداند.نکتۀ قابل توجه دیگر در بازی Apex Legend ، وجود نیروها و قابلیت های متفاوت هر یک از شخصیت های بازی است.
ترکیبی متفاوت از وجود نینجا، قابلیت نامرئی شدن، حضور گلادیاتور و …. را شاهد هستیم که به بازیکنان این امکان را می دهد که بر اساس علاقۀ خود یکی از شخصیت های قهرمانی را انتخاب کنند و داستان بازی را بر اساس نیروهای این شخصیت پیش ببرند. این مشخصۀ مهم به بازیکنان این امکان را می دهد که خود را از قالب های ثابتی که در اکثر بازی ها ارائه شده برهانند و مسلماً بر جذابیت تجربۀ بازی می افزاید.

مرکزخرید دات کام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =