درآمد شبکه PlayStation Network چه میزان و از چه راهی تامین می شود؟

شبکه PSN یا پلی استیشن من ورک یک سرویس از طرف شرکت سازنده کنسول های بازی برای ایجاد سرگرمی گیم بازان است. شبکه PSN در سال ۲۰۰۶ فعالیت خود را شروع کرد. در سال های اول این شبکه منحصرا برای پلی استیشن ساخته شده بود که بعد ها موبایل، تبلت و پخش کننده و حتی تلویزیون را هم شامل شد. این شبکه با توجه به خدمات خود درآمد بالایی را هم دارد. اجازه بدهید قبل از بازگو کردن درآمد شبکه PSN برخی خدمات و توضیحات مختصر را در مورد این شبکه بگوییم.

خدمات شبکه PSN

  • اضافه کردن دوستان در لیست
  • فرستادن و وصول کردن پیام های بازی
  • امکان بازی کردن های آنلاین
  • دیدن ویدیو و اجرای زنده PS
  • محدودیت کردن بازی ها برای رده های سنی
  • بازی کردن با موبایل های پیشرفته (راه دور)
  • امکان اشتراک گذاری بازی ها با دوستان
  • امکان امتیاز دادن در بازی

اطلاعات استفاده کنندگان شبکه PSN

در شبکه PlayStation Net Work اطلاعات استفاده کگنندگان حفظ و نگهداری می شود. برخی از این اطلاعات کاربری عبارتند از

باز کردن حساب کاربری

با توجه به نوع حساب، اصلی یا فرعی بودن کاربر می توان از این شبکه استفاده خود را داشته باشید. شما می توانید با حساب خود تنظیمات را استفاده کنید. حساب اصلی برای افرادی که به سن قانونی (۱۸ سال) رسیده اند می باشد اما اگر چنانچه کاربر زیر سن قانونی باشد می تواند از حساب کاربری استفاده کند.

نام کاربری

نام کاربری در حساب کاربری ایجاد می شود. نام کاربری انتخاب شده توسط هر فرد نباید کمتر از ۳ کاراکتر و بیشتر از ۶ کاراکتر باشد که کاراکترها از حروف و اعداد تشکیل می شوند.

نمایه کاربری

نمایه کاربری یا پروفایل برای درج کردن اسم و آدرس کاربر است. استفاده کنندگان از ps4 می توانند یک اکانت Facebook را به نمایه خود وصل کنند و اگر چنانچه تصویر نمایه فیسبوک خود را عوض کنند نمایه کاربری شبکه PSN هم عوض می شود.

جوایز بازی

جوایز بازی یا ترافیز هم گفته می شود که با توجه به رکورد به کاربر داده می شود. جوایز درون بازی طلا، نقره، برنز و پلاتینیوم می باشد.

تاریخچه شبکه PSN

در سال ۲۰۰۶ شبکه و فروشگاه PSN برای استفاده کنندگان راه اندازی شد. این شبکه دارای یک فروشگاه مجازی می باشد که استفاده کنندگان PS می توانند از آن بهره ببرند. خرید از این فروشگاه با کارت های اعتباری خود شبکه صورت می گیرد که اعتبار این کارت ها ۲۵ دلاری و ۵۰ دلاری می باشد. شما در هر جای که باشید می توانید از محتوای فروشگاه استفاده کنید و با کم شدن اعتبارتان خریدتان انجام شود. بعد از گذشت یک سال از راه افتادن و رونق گرفتن فروشگاه کاربران امکان خرید را به وسیله PS داشتند و در سال ۲۰۰۸ امکان خرید برای کنسول های دستی هم فراهم شد و تا امسال این شبکه به فعالیت خود ادامه داده است.

درآمدهای شبکه playstion Network

در حال حاضر شبکه PSN درآمد بیشتری را نسبت به سایر شرکت ها دارد. آمارهای به دست آمده از درآمد شبکه های بازی و نرم افزاری نشان می دهد که تا کنون شبکه پلی استیشن نت ورک درآمد بالاتری را کسب کرده است و این در صورتی است که هر شرکت دیگر عملکرد خوبی را داشته است.

در آخرین آمارهای انتشار یافته مربوط به سال ۲۰۱۸  در مقایسه با درآمدهای شرکت های تولید کننده (نینتندو، سونی و مایکروسافت) شرکت سونی (سازنده کنسول بازی PS) همچنان تسلط خود را روی بازار داشته است. مجموع درآمد شبکه PSN، ۵/۱۲ میلیارد دلار می باشد که از فروش، خرید و هزینه اشتراک بوده است. پس می توان نتیجه گرفت که شبکه PSN سود بیشتربیشتری را کسب می کند که یک موفقیت برای شرکت سازنده اش می باشد.

منظور از رقم آورده شده (۵/۱۲ میلیارد دلار) در درآمدهای شبکه پلی استیشن نت ورک بالا بودن این رقم به نسبت دیگر شرکت ها می باشد. تحلیل گران معتقدند که این شبکه با عملکرد بهتر خود به سطح جدیدتری از درآمدها خواهد رسید و رکورد این رقم را نیز می شکند این یعنی اینکه در سالهای بعدی درآمد کل این شرکت بالاتر می رود و نشان دهنده رشد و پیشرفت روزافزون این شبکه می باشد. در حال حاضر شرکت سازنده شبکه PSN با ارائه خدمات آنلاین در سطح وسیع تری خدمات خود را ارائه می کند که در نهایت درآمد خود را بالاتر می برد.

مشکل شبکه PSN

یکی از مشکلات شبکه PSN قطع ارتباط و وضعیت ناخوشایند اتصال سرورهای پلی استیشن نت ورک می باشد. بسیاری از کاربران در ماه های اخیر با این مشکل مواجه بودند و علاوه بر ارتباط، سایر سرویس ها مانند کنترل حساب استفاده کنندگان، شبکه های اجتماعی PSN و پخش زنده ویدیو همگی غیرفعال شده بود. با قطع و غیرفعال شدن این سرویس ها حتی امکان بازی آنلاین چند نفره هم نیست و اگر این مشکل حل نشود کاربران خود را از دست داده و با کم شدن درآمد شبکه روبرو می شوند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =