دریافت دو حالت سختی جدید در بازی ترسناک Perception PS4

دریافت دو حالت سختی جدید در بازی ترسناک Perception PS4

دریافت دو حالت سختی جدید در بازی ترسناک Perception PS4

یکی از مهم ترین سرگرمی های عصر حاضر بازی های رایانه ای یا بازی های ویدیویی هستند که امروزه در سرتاسر دنیا قسمتی از وقت و انرژی مردمان جهان را به خود اختصاص داده اند. این بازی ها به دلیل جذابیت های بی شمار و بسیاری که دارند به طور روزافزون درحال گسترش و توسعه خود هستند. این توسعه هم در ابعاد کمّی و هم در ابعاد کیفی درحال انجام است. به طوری که بعضاً شاهد صرف میلیون ها دلار هزینه برای تولید یک بازی ویدیویی هستیم.
یکی از دلایل اصلی که به شکوفایی این سرگرمی کمک شایانی نموده است، تنوع بسیار گسترده ی موجود در سبک های قابل ارائه به عنوان بازی ویدیویی است. همانند صنعت سینما و بسیاری دیگر از شاخه های سرگرمی، بازی های ویدیویی نیز در ژانرها و سبک های مختلفی تولید می شوند تا پاسخگوی سلایق مختلف کاربران پر تعداد خود باشند.

دریافت دو حالت سختی جدید در بازی ترسناک Perception PS4
دریافت دو حالت سختی جدید در بازی ترسناک Perception PS4

یکی از این سبک بازی ها، بازی های ترسناک هستند که دارای مخاطبین و علاقه مندان مخصوص به خود است. در این ژانر بازی، مخاطب در محیطی تاریک و وهم آلود به کشف محیط پیرامون خود پرداخته و در طول مسیر با چالش ها و بعضاً هیولاهایی نیز رو به‌ رو می شود. نکته دیگر در این سبک بازی ها تکیه شدید آن ها به موسیقی و جلوه های صوتی است. یکی از بازی هایی که در این ژانر اخیراً منتشر شده و مورد توجه منتقدین نیز قرار گرفته است بازی ترسناک Perception است.
بازی Perception یک بازی در ژانر ترس و بقا است که به صورت اول شخص بازی شده و تم ماجراجویی دارد. توسعه این بازی توسط The Deep End Games انجام شده است و کارگردانی آن بر عهده Bill Gardner بوده است که در بازی مشهور و پرطرفدار BioShock نقش طراح بازی را به عهده داشته است. انتشار این بازی توسط کمپانی Feardemic صورت گرفته است که به صورت تخصصی در زمینه تولید بازی های دارای تم وحشت فعالیت دارد.
این شرکت نخستین بار در سال ۲۰۱۵ خبر تصمیم خود در خصوص تولید این بازی را رسانه ای کرد و نهایتاً نسخه کامپیوترهای شخصی این بازی در می ۲۰۱۷ و نسخه پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان آن در ژوئن ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد. این بازی تنها به صورت تک نفره امکان بازی دارد.

در زمان انتشار این بازی شعار اصلی این بازی جمله ای معروف از هلن کلر بود (تنها چیزی که از نابینا بودن بدتر است، نداشتن دید در عین داشتن بینایی است) که تا حدودی گویای خط داستانی و محیط رعب آور بازی بود. نام این بازی یعنی Perception به معنای ادراک حسی است و بر همین اساس خط داستانی این بازی از داستان یک زن نابینا به نام Cassie Thornton تشکیل شده است که از دریافت انعکاسی برای ارتباط با محیط اطراف خود استفاده می کند.
داستان در یک عمارت قدیمی اتفاق افتاده و بازیکن در قامت این زن باید به جستجو در این عمارت بزرگ پرداخته و پرده از رازهای آن بردارد. برای انجام تمامی مراحل این بازی به غیر از یک چوب دستی و یک تلفن همراه (که با آن امکان برقراری تماس با اپراتور و ارسال تصویر و صدا برای او وجود دارد)، هیچ قابلیت یا سلاح دیگری در اختیار بازیکن نیست.

اخیراً اخباری توسط توسعه‌ دهنده بازی منتشر شد که حاکی از انتشار قریب‌ الوقوع یک بروزرسانی برای این بازی بود. در بسیاری از بازی های ویدیویی، ناشر و توسعه‌ دهنده بازی تنها به انتشار نسخه اولیه بازی اکتفا نکرده و با گذشت مدتی از زمان انتشار بازی، بسته های الحاقی مختلفی را برای بازی منتشر می کنند. این بسته های الحاقی که معمولاً در قالب بروزرسانی و یا دانلود DLC منتشر می شوند حاوی نقشه های جدید، شخصیت های جدید، سلاح های جدید و غیره هستند.

دریافت دو حالت سختی جدید در بازی ترسناک Perception PS4
دریافت دو حالت سختی جدید در بازی ترسناک Perception PS4

اما در خصوص بازی Perception بروزرسانی اعلام شده دو خصوصیت عمده دارد. نخست آن که این بروزرسانی درست همزمان با انتشار نسخه کنسول نینتندو سوییچ بازی و با فاصله بسیار کمی از انتشار بازی اصلی برای سایر کنسول ها منتشر شده است. دومین خصوصیت این بروزرسانی آن است که شامل سبک جدیدی از بازی در قالب دو حالت سختی جدید برای تجربه بازی است و عملاً این خصیصه، این بروزرسانی را تبدیل به یک Re-master کرده است.
انتشار این حالات جدید قطعاً برای کسانی که خط داستانی این بازی را به اتمام رسانده و یا از دید آن ها خط داستانی نسخه اصلی بازی به اندازه کافی چالش برانگیز نبوده است، جذاب بوده و توجه آن ها را مجدداً به این بازی جلب خواهد نمود. حال باید منتظر ماند و دید آیا The Deep End Games به وعده خود در قبال انتشار این بروزرسانی در آینده نزدیک، عمل خواهد نمود و یا این امر شامل تاخیر خواهد شد. همچنین بسیاری از علاقه مندان کنونی بازی در انتظار انتشار فیلم مستندی هستند که قرار است با همکاری توسعه‌ دهنده این بازی درخصوص آن ساخته شود.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 10 =