در آمد ۱۰ میلیون دلاری Team Ninja در سال ۲۰۱۸

در آمد ۱۰ میلیون دلاری Team Ninja در سال 2018

شبکه استریم بازی توییچ که چند سال پیش توسط شرکت آمازون خریداری شد، یکی از قطب های سرگرمی در دنیاست. همه روزه گیمر های زیادی از بازی کردن خود فیلم گرفته و آن را به صورت زنده در این شبکه برای دیگران منتشر می کنند. تنوع محتوایی گسترده و آزادی عمل کاربران این شبکه اجتماعی باعث شده که محبوبیت زیادی را در میان کاربران کسب کند. حضور افراد معروف نظیر خواننده ها و هنر پیشه های معروف در توییچ باعث افزایش هرچه بیشتر محبوبیت آن و به نوعی تبلیغی برای آن محسوب می شود.

یکی از استریمر های معروف توییچ “تایلر بلوینس” است که به نینجا معروف است. استریم او در کنار “دریک” ۶۳۵۴۲۹ نفر بیننده همزمان داشت که یک رکورد محسوب می شود. او در سال ۲۰۰۹ کار خود را در مسابقات MLG Orlando شروع کرد. در ابتدای کار او معروفیت چندانی نداشت. در سال ۲۰۱۲ اولین قهرمانی را در بازی Halo 4 را کسب کرد.

وی به مدت چند سال به صورت حرفه‌ای بازی می کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت که وقتش را روی استریم کردن بگذارد. پابجی هم در آن زمان در حال عرضه و محبوب شدن در میان مخاطبان و کاربران کنسول PlayStation ۴ بود، بنابراین شروع به استریم کردن پابجی کرد که موفق شد تعداد زیادی مخاطب و طرفدار به آن جذب کند. پس از مدتی کوتاه پابجی را کنار گذاشت و شروع به بازی فورتنایت کرد. او سبک بازی بسیار عالی و تهاجمی فوق العاده ای دارد که باعث شده کاربران توییچ از او یک بت بسازند. او همچنین در یوتیوب و توییتر فعالیت دارد و دنبال کنندگان زیادی هم دارد. حساب کاربری یوتیوبش حدود ۵ میلیون دنبال کننده دارد.

در آمد ۱۰ میلیون دلاری Team Ninja در سال 2018
در آمد ۱۰ میلیون دلاری Team Ninja در سال ۲۰۱۸

عده زیادی از استریمر های معروف اعتقاد دارند که بخش عمده ای از دنبال کننده های های نینجا واقعی نیستند و به صورت ربات می باشند. در حالی مسئولان توییچ با این شایعه شدیدا مخالف هستند که در ششم مارس، یکی از آن ها در رابطه با این موضوع توضیحاتی ارائه کرد و دلایل اصلی موفقیت نینجا را دو عامل محبوبیت فورتنایت و Fortnite Twitch Prime Pack معرفی کرد.

این استریمر محبوب بازی Fortnite که نینجا نام دارد، اعلام داشته که درآمدی ۱۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۸ داشته است. محبوبیت فوق العاده استریمر های بازی فورتنایت بتل رویال در سال گذشته ناشی از موفقیت های خود این بازی است. از این افراد می توان نینجا که نام اصلی اش تایلر بلوینس است نام برد. این شخص، قبل از بازی فورتنایت استریم هایی از بازی Halo داشت که این امر باعث شد وی به محبوبیت خاصی دست پیدا کند که با کمک بازی فورتنایت پلی استیشن شهرتش چندین برابر شد.

حال در مصاحبه اخیر شبکه CNN با نینجا، وی اعلام داشت که در سال ۲۰۱۸ موفق شده است که درآمدی ۱۰ میلیون دلاری از استریم کردن بازی داشته باشد. طبق گفته های او ۷۰ درصد از این درآمد، حاصل تبلیغات در یوتیوب و توییچ و زیاد شدن اعضای کانال او می باشد. ۳۰ درصد باقی مانده نیز برای قرار داد هایی است که با شرکت هایی مانند سامسونگ، رد بول و Uber Eats بسته است.

در آمد ۱۰ میلیون دلاری Team Ninja در سال 2018
در آمد ۱۰ میلیون دلاری Team Ninja در سال ۲۰۱۸

وی اعلام داشت که درآمد ماهیانه‌اش حدود ۵۰۰ هزار دلار می باشد که برای رسیدن به این درآمد، روزانه حدود ۱۲ ساعت وقت صرف استریم بازی فورتنایت می کند که سالانه این عدد چیزی حدود ۴ هزار ساعت می باشد. البته باید این را در نظر داشت که بخشی از این درآمد بعنوان مالیات پرداخت شده است. او در ادامه صحبت هایش گفت که این بازی هنوز قابلیت گسترش و جذب بازیکن های بیشتر را دارد و در صورتی که بازی محبوبیت خود را از دست بدهد می تواند روی کار هایی مانند تولید لباس هایی با برند نینجا وقت بگذارد.

همچنین او اعلام کرده که از موفقیتش بسیار خوشحال است و نگرانی ای در مورد بدگویی هایی که در ارتباط با وی می شود ندارد چون که او اکنون از بزرگترین سوژه های خبری دنیا است. همچنین در ادامه گفت که به دلیل ازدواجش در سال ۲۰۱۸ کمتر فرصت کار کردن داشته و قصد دارد در سال جاری وقت بیشتری برای آن بگذارد. نینجا موفقیت های دیگری از جمله حضور در برنامه بسیار محبوب تلویزیونی با اجرای جیمی فالون، رفتن روی جلد مجله ESPN و دریافت جایزه بهترین استریمر و تولید محتوا در مراسمی با نام The Game Awards در سال ۲۰۱۸ را داشته است.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 13 =