ساخت ریمستر سه گانه بازی Mortal kombat

در دست ساخت بودن ریمستر سه گانه بازی Mortal kombat PS4 کمپانی NetherRealm Studios

همانند فیلم هایی که مربوط به Blu ray هستند و کیفیت آن ها نسبت به نسخه های قبلی خود یعنی VCD و DVD ارتقا پیدا کرده است، ریمستر کردن هم کیفیت بصری بازی را بهبود می‌ بخشد. گرافیک ابتدایی بازی ها در ریمستر کردن در رزولوشن بالاتر دوباره طراحی و رندر می‌ شود تا با تکنولوژی روز همگام شود. علاوه بر این ریمستر کردن برای هماهنگ کردن پورت نسخه های قدیمی کنسول های بازی با کنسول های جدید و پیشرفته امروزی به کار برده می شود.

ریمسترکردن PC ها همانند کنسول های بازی به کار برده نمی شود زیرا می توان با بالا بردن تنظیمات گرافیکی داخل بازی پلی استیشن یا به کارگیری به روز ترین کارت های گرافیکی موجود در بازار کامپیوتر امروز یا به کارگیری ابزار هایی چون NVCP کیفیت تصویر را ارتقا بخشید. از طرفی تنها راه لذت بردن از بازی های قدیمی در کنسول های جدید، ریمستر ها می‌ باشند. بعضی از ریمستر ها با افزودن این قابلیت که می توان بین گرافیک های جدید و قدیمی جا به جا شد بر زیبایی کار خود اضافه کرده اند.

به عنوان مثال می توان از بازی Another World 20thAnniversary یاد کرد .کیفیت ریمسترها به تلاش و کوشش توسعه‌ دهنده و زمان صرف شده برای ارتقای آن وابسته است. از الفاط به کار برده شده در عنوان بازی‌ های ریمستر شده می توان به الفاظ HD یا Definitive و یا Deluxe اشاره کرد. سال ۲۰۱۸ نقطه ی عطفی برای عرضه ی عناوین ریمستر و بازسازی شده به حساب می آید.

در دست ساخت بودن ریمستر سه گانه بازی Mortal kombat PS4 کمپانی NetherRealm Studios
در دست ساخت بودن ریمستر سه گانه بازی Mortal kombat PS4 کمپانی NetherRealm Studios

آن چه که برخی ریمستر های ۲۰۱۸ را یک پله بالاتر از نسخه های اصلی بازی ها قرار می داد، نه جزئیات گرافیکی بالاتر و عملکرد بهتر، بلکه محتوای اضافی و ارزش افزوده ای بود که به این عناوین تحسین شده اضافه شده بود و جذابیت آن ها را چند برابر می کرد. طبق سخنان گفته شده در مورد سال ۲۰۱۸، این نسل را می توان نسل ریمستر ها نام گذاری کرد زیرا انواع کالکشن‌ ها و ریمسترها در این نسل عرضه شده‌ اند.

بهترین کالکشن‌ ها و ریمستر های تولید شده در این نسل عبارتند از:

 • Skyrim: Special Edition
 • ۲BioShock: The Collection
 • ۳The Last of Us Remastered
 • ۴Halo: The Master Chief Collection
 • ۵Gears of War Ultimate Edition
 • ۶Uncharted: The Nathan Drake Collection
 • ۷Heavy rain | Beyond: Two Souls
 • ۸Rare Replay
 • ۹Batman: Return to Arkham
 • ۱۰Dark Souls II: Scholar of the First Sin
 • ۱۱Devil May Cry 4: Special Edition
 • ۱۲RESIDENT EVIL Origins Collection
 • ۱۳Metro Redux
 • ۱۴Tomb Raider: Definitive Edition

حدود دو هفته قبل جدید ترین نسخه از مجموعه مورتال کامبت (Mortal Kombat) یعنی مورتال کامبت ۱۱ محصول NetherRealm Studios عرضه شد. خبر هایی منتشر شدند که از لغو شدن ریمستر سه‌ گانه مورتال کامبت در سال گذشته حکایت داشتند.
بازی Mortal Kombat توسط استودیویی به نام Squirrel Blind که بیشتر پورت هایی از سایر بازی ها ارائه می کند تولید شده است و بازی BioShock: The Collection هم معروف‌ترین محصول آن‌ها بوده است.

در دست ساخت بودن ریمستر سه گانه بازی Mortal kombat PS4 کمپانی NetherRealm Studios
در دست ساخت بودن ریمستر سه گانه بازی Mortal kombat PS4 کمپانی NetherRealm Studios

Mortal Kombat تا کنون سه ورژن اصلی داشته است که ریمستر این بازی هر سه ی این نسخ را شامل می شود و نام ‌های متفاوتی را در هر دوره به خود اختصاص داده است مانند عبارات Mortal Kombat Remastered و Mortal Kombat Kollection Online
دنی هوین یکی از طراحان مطرح و هنری بازی است به این صورت که بر روی بخش رابط کاربری و منوهای آن کار می‌کرده است، او چندی پیش عکس هایی از این ریمسـتـر (mortal kombat) را در وب سـایـت Art Station بـه نـمـایـش گذاشـت.

اما این تصاویر به سرعت از روی صفحه ی سایت برداشته شدند، اما دوباره توسط سایت DSO Gaming بازنشر شدند. این بازی شامل ویژگی‌ های متنوعی بوده است که می توان به بخش آنلاین، کسب تجربه XP برای انجام کارهای گوناگون به علاوه سکه‌ های طلا که برای آزاد کردن بخش‌ های متنوعی به کار می‌رفتند اشاره کرد . افزون بر این‌ موارد بخش Krypt هم برای بازی در نـظـر گـرفـتـه شـده بـود کـه براسـاس سـخـنـان هـویـن، قـرار بود در آن شـاهـد راه‌ هـای جـدیـدی بـرای تـجـربـه سـه‌گـانه اصـلـی بـاشـیـم.

Mortal kombat اولین ریمستر سه‌ گانه ای نیست که جلوی تولید آن گرفته می شود و به مشکل بر می خورد بازی‌ Mortal Kombat HD Remix نیز به وسیله ی کمپانی برادران وارنر اوایل سال گذشته لغو شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + نه =