در فروش بازی های انحصاری پلی استیشن بازی Spider Man رکورد تاریخی زد

در فروش بازی های انحصاری پلی استیشن بازی Spider Man رکورد تاریخی زد

بازی Spider Man عنوان شناخته شده و محبوبی برای بسیاری از علاقمندان است. این بازی تا کنون در میان جریان ها و اتفاقات مختلفی پیش رفته است. ما تصمیم داریم در این مقاله در مورد تازه ترین اثر استودیوی اینسامنیاک گیمز با شما صحبت کنیم. این استودیو به تازگی دست به ساخت و توسعه بازی Spider Man زده است. خوشبختانه این بازی از همان ابتدای کار با طبع و سلیقه مخاطبان همخوانی پیدا کرد و خیلی زود مورد پسند قرار گرفت.
به گونه ای که Spider Man در سه روز اولیه انتشارش به درآمدی ۱۹۸ میلیون دلاری رسید. رسیدن به این میزان فروش ان هم در سه روز ابتدای انتشار بازی یک اتفاق نادر بود. همین موضوع موجب شده است تا Spider Man به عنوان شکننده رکورد میزان فروش بازی های انحصاری پلی استیشن شناخته شود. چه کسی فکرش را می کرد که Spider Man بتواند با اختلاف از بازی جذاب و محبوب God of War جلو بزند؟
God of War که در روز اولیه انتشار به فروش ۳.۱ میلیون نسخه برسد، حالا در جایگاه دوم میزان فروش بازی های انحصاری پلی استیشن قرار گرفته است. زیرا Spider Man در سه روز ابتدایی انتشار ۳.۳ میلیون نسخه فروش داشته است. البته همه چیز در مورد Spider Man به فروش سه روز ابتداییش منتهی نشده است. این بازی در پیش فروش هم غوغا به پا کرده است.

در فروش بازی های انحصاری پلی استیشن بازی Spider Man رکورد تاریخی زد
در فروش بازی های انحصاری پلی استیشن بازی Spider Man رکورد تاریخی زد

ثبت ۱ میلیون نسخه پیش فروش شده از بازی Spider Man رکورد تازه ای است که برای این بازی انحصاری پلی استیشن به ثبت رسیده است. ناگفته نماند که این آمار بدون در نظر گرفتن فروش نسخه ها در باندل ویژه PlayStation ۴ پرو اعلام شده است.

مقایسه بازی Spider Man با فیلم Spider Man Homecoming
می خواهیم در ادامه بازی Spider Man را با فیلم Spider Man Homecoming مقایسه کنیم. شاید این قیاس درست نباشد. اما از آنجایی که این دو اثر دارای مضمون یکسانی هستند، دست به این مقایسه زده ایم. همان طور که پیشتر هم گفتیم، Spider Man به فروشی بالغ بر ۱۹۸ میلیون دلار رسیده است. این مبلغ از میزان فروش هفته اول اکران فیلم سینمایی Spider Man Homecoming به مراتب بیشتر است.
این فیلم سینمایی در هفته اول به فروش ۱۱۷ میلیون دلاری رسید. این موضوع نشان می دهد که استودیوی اینسامنیاک گیمز در عرضه Spider Man تا چه اندازه موفق عمل کرده است. در حقیقت یک بازی ۶۰ دلاری ضمن برخوردار بودن از وجوه قدرتمند فنی، توانایی بالایی هم در درخشش در بازار تجاری دارد. باید قبول کرد که جذب نگاه مخاطب از طریق فیلم سینمایی بسیار راحت تر است. اولا که هزینه مشاهده یک فیلم از خرید یک بازی کمتر است.

در فروش بازی های انحصاری پلی استیشن بازی Spider Man رکورد تاریخی زد

به همین دلیل باید مخاطبان عام زیادی را به سمت خود جذب کند. ضمن اینکه برای مشاهده فیلم های سینمایی به تجهیزات ویژه ای نیاز نخواهد بود. فقط کافیست تا تماشاچی به سالن های سینما رجوع کند. این موضوع هم نشان دهنده توان بالای آثار سینمایی در جذب مخاطبان عام است. اما همان طور که می دانید مخاطبان بازی های ویدئویی کمی خاص تر هستند. زیرا شاید در هر خانه ای یک کنسول بازی وجود نداشته باشد.
اما همان طور که دیدید، این بازی با استقبال بیشتری در مقایسه با فیلم سینمایی اش مواجه شده است. البته در این میان نمی توان منکر قیمت بالاتر بازی Spider Man در مقایسه با بلیط تماشای فیلم Spider Man Homecoming شد. بدون شک در نظر نگرفتن این تفاوت قیمت به نوعی کم لطفی به Spider Man Homecoming خواهد بود. اما باور کنید شگفتی که این بازی ویدئویی هم به پا کرده است، اصلا قابل چشم پوشی نیست!

نظر استیون تروی در مورد بازی Spider Man
استیون تروی یکی از مدیران ارشد کمپانی سونی است. او سمت مدیریت بخش تجارت های بین المللی این کمپانی را بر عهده دارد. او پس از رکوردی که در سه روز اولیه انتشار Spider Man زده شد، گفته هایی را با مخاطبان در میان گذاشت. در ادامه این مقاله صحبت های استیون تروی را می خوانیم:
“ما همواره در تولید بازی های ویدئویی بیشترین سطح انتظار و توقع را داریم و تمام سعیمان را به کار می گیریم تا توقع هایمان را در آثار مورد نظر پیاده سازی کنیم. خوشبختانه Spider Man همان چیزی است که انتظارش را داشتیم و توانسته است تمامی انتظاراتی که از یک بازی ویدئویی داشتیم را تامین نماید. موفقیت بازی Spider Man موجب شده است تا حالا سازندگان، مخاطبان و کمپانی سونی در کنار یکدیگر خوشحال باشند.
خوشحالیم که استودیوی اینسامنیاک گیمز به خوبی توانسته است کاراکتر Spider Man را در بازی پیاده سازی کند. این موضوع موجب شده است تا بار دیگر Spider Man در نزد هواداران شناخته شده و محبوب باشد. این محبوبیت تا جایی پیش رفته است که همه دوست دارند این بازی تازه را امتحان کنند و هیچ چیز برای ما از این اتفاق لذت بخش تر نیست.”

کمی بیشتر در مورد بازی Spider Man
شاید نخستین نقطه قوتی که در این بازی به چشم می خورد، به داستان جذاب و درگیرکننده آن مربوط باشد. زمانی که این داستان قدرتمند و منسجم با گیم پلی تازه و متفاوتی ترکیب می شود، شاهد ظهور اثری متفاوت و پرمخاطب هستیم که خیلی زود در نزد بازی بازان شناخته می شود. گرافیک بازی واقعا خوب و تحسین برانگیز است و زیبایی های آن زمانی که با موسیقی گوش نواز بازی ترکیب میشود، بیشتر هم شده است.بهتریت قیمت پلی استیشن ۴را از ما بخواهید .

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − هفت =