چگونه در Fortnite بدون ساخت و ساز برنده شوید

در Fortnite بدون ساخت و ساز برنده شوید.

فورتنایت از زمانی که حالت بتل رویال را به صورت رایگان در بازی خود افزود، کل جهان را شگفت زده کرد. یکی از دلایل این امر، مکانیک ساخت و ساز بی نظیر آن است که به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از موادی که در طول مسابقه جمع آوری کرده اید، سازه هایی را ایجاد نمایید. البته باید بدانید که ساختن این سازه ها نیازمند مهارت است. در صورتی که چندان با مکانیزم ساخت و ساز راحت نیستید، در ادامه همراه ما باشید تا در Fortnite بدون ساخت و ساز برنده شوید.

برای کسانی که می خواهند بدون ساختن حتی یک دیوار، برنده ویکتوری رویال شوند، باید بگوییم که این کار چندان ساده ای نیست، اما شدنی است. اگر فورتنایت را در مبارزه و تخریب سازه ها خلاصه کنیم، دانستن این نکات بسیار ضروری خواهد بود.

احساس خوش شانسی می کنید؟

یکی از کارهایی که باید انجام دهید تا در Fortnite بدون ساخت و ساز برنده شوید این است که پیش از آن که وارد میدان نبرد شوید، تصمیمات تاکتیکی خود را گرفته باشید. هنگامی که در اتوبوس جنگ هستید، باید مشخص کنید که تا چه میزان آمادگی برای درگیری با دشمنان دارید و مطابق آن نقطه فرود خود را تعیین نمایید.

فرود در یک منطقه پرجمعیت ممکن است استرس زا باشد، اما اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید و خیلی زود سلاح مناسبی را پیدا کنید، می توانید در همان ابتدای بازی تعداد زیادی از دشمنان را بکشید. هم چنین جای هیچ خجالتی ندارد اگر بخواهید وارد یک منطقه کم جمعیت بر روی نقشه شوید.

اگر می خواهید با خیال راحت به دنبال سلاح مناسب و آیتم های دیگر بگردید، این راه بی خطر تری برای شماست. اگرچه در این مناطق به اندازه شهرهای بزرگ، آیتم زیادی برای جمع کردن وجود ندارد. فقط به خاطر داشته باشید، هرچه از مرکز نقشه دور می شوید، زمان جمع آوری وسایل محدودتر خواهد شد. مخصوصاً زمانی که Storm در جای دیگری بسته شود.

Storm در حالت بتل رویال فورتنایت، منطقه ای است به رنگ آبی که خارج از منطقه امن قرار دارد، در طول بازی اندازه منطقه امن به تدریج کوچک تر شده و بازیکنانی که در Storm مانده اند تا زمانی که خود را به منطقه امن نرسانند مدام آسیب دیده و از میزان خونشان کم می شود.

کاربرد سلاح ها را بشناسید

در Fortnite ابزار تخریب متفاوتی وجود دارد و بسیاری از آن ها در سبک های مختلف بازی قابل استفاده هستند. هر یک از سلاح ها در درجه متفاوتی قرار دارند، از معمولی (سفید)، غیر معمولی (سبز)، کمیاب (آبی) و رزمی (بنفش) گرفته تا سلاح افسانه ای که به رنگ طلایی می باشد.

سلاح های بی صدا کمک می کنند تا موقعیت مکانی شما در نقشه مخفی بماند، اما به نظر ما استفاده از شات گان ایده بهتری است. به ویژه انواع تاکتیکی و سنگین آن. این سلاح، با سرعت بیشتری شلیک کرده و چون چند گلوله را به صورت همزمان در یک محدوده دایره مانند پخش می کند، راحت تر به هدف آسیب می رساند. شات گان ها، برای هدف گیری های نزدیک بسیار ایده آل بوده و مناسب کمین و هم چنین تخریب سازه های دشمن می باشند.

سلاح های دوربین دار، همان طور که می دانید، مناسب برای شلیک از راه دور هستند. به خصوص سلاح Assault Rifle به همراه دوربین حرارتی که بر روی آن نصب می شود. این سلاح برای بازی بر روی کامپیوتر بسیار ایده آل است، ولی ما ترجیح می دهیم که در کنسول، از Assault Rifle تنها برای درگیری های راه دور استفاده کنیم.

همیشه مجهز باشید

سلاح ها تنها چیزهایی نیستند که باید در میدان نبرد به دنبال آن باشید. داشتن خون و محافظ از اهمیت بالایی برخوردار است. وجود انواع متفاوتی از آیتم های شفابخش (Healing) باعث شده تا فورتنایت از سایر بازی های هم دوره خود بخشنده تر باشد.
با اینکه نوشیدن Chug Jug، نوار خون و محافظ را به طور کامل پر می کند، اما استفاده از آن تا حدودی زمان بر است. با این حساب، از استفاده از بانداژ و معجون های کوچک محافظ غافل نشوید. این آیتم ها می توانند در عرض چند ثانیه مقدار خون و محافظ شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. هم چنین می توانید تعداد زیادی از آن ها را در Inventory (فهرست تجهیزات) خود نگه دارید.

بالا نگه داشتن میزان سلامتی کار چندان سختی نیست، اما بهتر است همیشه همراه خود Chug Jug (یا سایر آیتم های شفابخش بزرگ) داشته باشید تا خود را بیمه کنید. هیچ چیز بدتر از آن نیست که با خون بسیار کم جزو آخرین نفرات زنده در میدان نبرد باشید، پس سعی کنید حداقل یکی از این آیتم ها را برای چنین مواقعی نگه دارید.

لبه خط بمانید

هنگامی که Storm به شما نزدیک می شود، سعی کنید همیشه لبه آن بمانید. این کار باعث می شود تا منطقه بازی را بررسی کنید، اما مدام مراقب پشت سر خود باشید تا دشمنان دیگر شما را از پشت غافلگیر نکنند.

در هر صورت، این کار نیازمند این است که مدام در حرکت باشید و هر کاری که از دستتان بر می آید انجام دهید تا توجه دشمنان را به خود جلب نکنید. اگر می خواهید بدون هیچ ساخت و سازی پیروز میدان شوید، از تخریب سازه ها و درختان خودداری کنید، چرا که این کار باعث ایجاد حرکت و صداهایی می شود که می تواند دشمنان را به سمت موقعیت شما سوق دهد.

اگر از کنار مرز، داخل منطقه امن را تحت نظر دارید، نشانه های زیادی مبنی بر وجود دشمنان در اطراف شما وجود دارد. کافی است به دنبال درختانی باشید که در حال تکان خوردن و افتادن هستند و یا سازه هایی که در افق چشمک می زنند.

حمله حمله

یکی دیگر از راه هایی که در Fortnite بدون ساخت و ساز برنده شوید این است که اگر از راه دور یک یا دو قلعه پیدا کردید، از آن نترسیده و دوری نکنید. اگر شما توانسته اید این قلعه را ببینید پس این شانس وجود دارد که کس دیگری هم آن را دیده باشد. ورود به این قلعه برای کشتن بازماندگان، استراتژی بی عیبی است.

ممکن است یکی از دشمنان پیش از رسیدن شما در نقطه بالاتری نسبت به موقعیتی که در آن هستید، به صورت آماده باش قرار گرفته باشد. اگر می توانید یواشکی در اطراف حرکت کنید، این کار را انجام دهید، چرا که اگر منطقه بازی حرکت کند، آن ها نیز مجبور به ترک ساختمان امن خود خواهند شد.

اما اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، با تخریب پایه قلعه، همه چیز را نابود کنید. اما به محض نابود شدن قلعه، به سرعت از آن منطقه دور شوید، چرا که با این کار قطعاً موقعیت مکانی شما فاش خواهد شد.

فراتر از همه چیز

اگرچه ممکن است این موارد ساده به نظر برسند، اما فورتنایت یکی از بهترین بازی هایی است که در آن در حین پرواز، استراتژی های جدیدی ساخته می شود. مجازاتی برای تجربه ای که کسب می کنید وجود ندارد، پس دیوانه وار بازی کنید و لذت ببرید!

البته اگر به دنبال بتل رویالی هستید که در آن نیازی به ساختن دیوار و پله نداشته باشید، اکنون بهترین زمان است که وارد بازی های مشابه دیگری مانند Apex Legends، Blackout یا Player Unknown’s Battlegrounds شوید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =