دلایل انتخاب PS4 Slim به جای Xbox One S

اگر در بازار هستید و می خواهید کنسول بازی بخرید، احتمالا در حال فکر کردن به این هستید که ایکس باکس وان اس را انتخاب کنید یا PS4 slim. مایکروسافت و سونی از حدود پنج سال قبل همیشه با هم در حال رقابت بر سر انتخاب اول بودن در هنگام خرید کنسول بوده اند‌. ممکن است شما دوستانی داشته باشید که بر بالاتر بودن کیفیت ایکس باکس قسم بخورند و برخی دیگر معتقد باشند که پلی استیشن ۴ بهتر است‌.

بسیاری از بازی ها در هر دو کنسول قابل اجرا است و گاهی اوقات بسیار مشکل است که تفاوت این دو را با هم بگوییم. اگر فقط بر اساس بازی بخواهیم بسنجیم، اگر قرار باشد شما بین ایکس باکس وان اس و پلی استیشن ۴ slim یکی را انتخاب کنید، کدام را انتخاب می کنید؟

در ابتدا شما باید بدانید که ایکس باکس وان اس و پلی استیشن ۴ slim هر دو در حال حاضر، سخت افزار استاندارد و مناسب نسبت به پلتفرم خود دارند. در حالی که هر دو تجربه ی تقریبا مشابهی به شما ارائه می کنند، هر کدام از این دو نقاط قوت و نقاط ضعف خود را دارند که می توانند در انتخاب به شما یاری دهند.

این دو در مشخصات نرم افزاری، در طراحی و در ویژگی ها و قیمت با یک دیگر متفاوت هستند و ما تک تک آن ها را برای شما شرح خواهیم داد. بارزترین تفاوت میان نسخه ی اصلی پلی استیشن ۴ و نسخه ی کنونی، شکل فیزیکی خود کنسول است. در حدود ۷۰ درصد در سایز، طراحی سیستم جدید دارای این ویژگی ها است: طراحی کالبد با لبه های دایره ای و انتهای فلزی در تمام طول جعبه. دریچه ی بصری صدا و خروجی یدکی حذف شده اند تا فضای بیشتری وجود داشته باشد‌.

هم چنین سنسور های لمسی مشکل ساز که دیسک درایو و منبع شارژ را کنترل می کردند حذف شده و دکمه های فیزیکی جایگزین آن ها شده است. ایکس باکس وان اس هم مشابه قبلی است اما تغییرات بیش تری داشته است. به طوری که فقط در شکل ظاهری مشابه نسخه ی قبلی است. نسخه ی جدید ایکس باکس دارای اندازه کوچک تری نسبت به نسخه های سابق است و گزارش شده که این نسخه ۴۰ درصد از نسخه هابی قبلی کوچک تر است.

در حالی که ایکس باکس قبلی تیره و زاویه دار به نظر می آمد، نسخه ی جدید بیشتر جذاب به نظر می آید چرا که از رنگ سفید استفاده شده است. منبع شارژ در نسخه ی جدید داخل کنسول نصب شده است‌. در نتیجه شما لازم نیست که با کابل های سنگین و بد شکل خشت مانند سر و کله بزنید. مانند آن چه در پلی استیشن وجود دارد. بعضی از دکمه های لمسی که ضرورتی نداشتند،( دراین مورد منظور دکمه های خاموش و روشن کردن و دکمه ی مربوط به کارایی کنترلر) به دکمه های فیزیکی تبدیل شده اند و در جلوی کنسول قرار گرفته اند.

کنترلر ها

سونی دسته های dualshock 4 بازسازی شده را برای نسخه های جدیدتر پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۴ پرو ارائه کرده است. چراغ های روی پشت دسته های بازی حالا روی دکمه ی touchpad در جلوی دسته ی بازی قرار دارد. در نتیجه عمر باتری را راحت تر می توانید بخوانید. هم چنین دسته ی بازی های نسخه ی جدید از نظر رنگ روشن تر از نسخه های قبلی است.

کنترلر های جدید ایکس باکس نیز به روز رسانی هایی در دکمه ی Dpad و دکمه ی آنالوگ داشته اند. کنترلر جدید که برای هماهنگی با کنسول به رنگ سفید در آمده است، در برخی ویژگی ها بهبود یافته است. مثلا دارای قابلیت تنظیم تغییرات بی سیم و اتصال بلوتوثی است که احتمالا بسیار مورد استقبال کاربران قرار بگیرد؛ به ویژه آن دسته از کاربرانی که می خواهند کنترلر خود را به PC وصل کنند.

جدا از این مطلب، مایکروسافت طرح Xbox design lab را معرفی کرده است که با آن می توانید کنترلر با رنگ مورد علاقه ی خود بسازید. اگر چه به لحاظ پیشرفت تکنیکی نسبت به نسخه ی قبلی نداشته اما این بسیار جذاب است که بتوانید کنترلر خاصی با رنگ های مورد علاقه ی خود داشته باشید. هیج یک از این دو کنسول بازی را به خودی خود تغییر نمی دهند. پلی استیشن جدید به خصوص، هیچ ویژگی ای که بتواند رجزخوانی کند و آن را از سایر کنسول ها متمایز کند، ندارد و با این حال هنوز از ایکس باکس وان اس قوی تر است. اولین دلیلی شما برای خریدن یک کنسول بازی این است که می خواهید بازی کنید.

پلی استیشن ۴ برتری قابل ملاحظه ای در مورد بازی های منحصر به فرد دارد، خروجی های اولی و دومی سونی این نسل مایکروسافت را کم ارزش جلوه داده است و اگر می خواهید هیچ وقت بازی هایتان تمام نشوند، Playstation 4 جدید آن چیزی است که باید بگیرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =