دیزنی از EA بایت ساخت بازی های سری Star Wars اعلام رضایت کرد

دیزنی از EA بایت ساخت بازی های سری Star Wars اعلام رضایت کرد

دیزنی از EA بایت ساخت بازی های سری Star Wars اعلام رضایت کرد

دیزنی یکی از بزرگترین و مهم ترین کمپانی های موجود در بازار رسانه های دیجیتال است که عملکرد بسیار خوب و با کیفیتی دارد و توانسته است تا سود سر شاری را برای خود از طریق ایجاد فیلم ها و سریال های خود ایجاد کند. این شرکت سازنده و مالک سریال هایی هم چون STAR WARS است که بسیار در میان نوجوانان و جوانان محبوب شد. این شرکت مانند دیگر شرکت ها همیشه به دنبال سود بیشتر برای محصولات خود بوده است .
برای مثال، از جمله کارهایی که این شرکت علاوه بر ساخت فیلم و سریال انجام داده است می توان به ساخت کشتی ها و مراکز تفریحی اشاره کرد که با استفاده از برند خود توانسته است تا سود سرشاری را از این کارها به دست بیاورد. یکی از پر سود ترین صنایع در حوزه ی رسانه های دیجیتال، بازی سازی است که سود آن هر شرکت غول پیکری را ایجاب می کند که بخشی از سرمایه های خود را برای انجام این کار کنار بگذارد.
بنابراین کمپانی دیزنی نیز از این قاعده مستثنا نبوده است و از سال های بسیار قبل به دنبال بازی PlayStation سازی به خصوص برای شخصیت ها و سریال هایی بوده است که خود خالق آن ها بوده است. اما هر شرکت بزرگی، زمانی که یک کار بزرگ را انجام می دهد به دنبال سود بزرگی از آن کار است. نکته ای که باعث شد تا دیزنی در ساخت بازی های خود به مشکل بخورد و نتواند آن طور که هست محصولات بازی خود را ایجاد کند و به فروش برساند.

دیزنی از EA بایت ساخت بازی های سری Star Wars اعلام رضایت کرد
دیزنی از EA بایت ساخت بازی های سری Star Wars اعلام رضایت کرد

به گفته ی مالک شرکت دیزی آقی ایگر، شرکت دیزنی برای ساخت و توزیع محصولات بازی پلی استیشن گونه ی خود سرمایه بسیار زیادی را در طی سال های قبل به هدر داده است. به گفته ی آقای ایگر این شرکت به هیچ وجه در توزیع و فروش محصولات بازی خود موفق نبوده است و در طی سال ها یا منجر به هدر رفت سرمایه شده است و یا این که مجبور شده است تا آن قسمت را به شرکت های دیگر واگذار نماید.
البته در این مدت نیز خود شرکت دیزنی بازی هایی مانند Disney Infinity و Epic Mickey را ایجاد کرده است که به هیچ وجه در آن ها موفق نبوده است. همین امر باعث شد تا شرکت دیزنی قرار دادی ۱۰ ساله را در سال ۲۰۱۳ با شرکت فوق پیشرفته ی بازی سازی Electronic Arts(EA) ببندند. در این قرار داد از شرکت EA در خواست شد تا امر بازی سازی برای شخصیت های سریال STAR WARS را برعهده بگیرد.

دیزنی از EA بایت ساخت بازی های سری Star Wars اعلام رضایت کرد
دیزنی از EA بایت ساخت بازی های سری Star Wars اعلام رضایت کرد

بر همین اساس شرکت EA به خوبی توانست این امر را با موفقیت به انجام برساند و سود بسیار زیادی را نیز از این کار هم برای خود و هم برای شرکت دیزنی بدست بیاورد. بر همین اساس ایگر می گوید: شرکت EA به خوبی توانست تا هدف ما در امر بازی سازی را به انجام برساند. بر همین اساس شرکت EA برای STARWARS دو بازی تحت عنوان STARWARS BATTLE FRONT و STARWARBATTLE FRONT II را ایجاد کرد.
این بازی ها به قدری محبوب شدند که توانستند سودی به اندازه ی فروش سریال STAR WAR را به همراه بیاورند. با توجه به این که سریال STAR WAR به خوبی توسط تمام نوجوانان و کودکان جهان شناخته شده بود و این سریال بخشی از تخیل زندگی آن ها را تشکیل می داد، زمانی که این بازی ها مطرح شدند، نام های EA و دیزنی سبب شد تا به خوبی این بازی ها در دستگاه های بازی قرار بگیرند و به فروش روند.
پروژه ی بازی سازی دیگری که شرکت EA می خواهد در رابطه با STARWAR ایجاد کند، Jedi:Fallen Order است که توسط استودیوی ریسپاون در حال توسعه است. گفتنی است که این استودیو سازنده ی مجموعه ی Titan fall است. با توجه به این که شرکت EA توانسته است سود بسیاری را بابت ایجاد بازی هایی با برند شخصیت سازی دیزنی ایجاد کند، اما قرارداد این شرکت در سال ۲۰۲۳ به پایان می رسد و معلوم نیست که آیا دوباره این دو شرکت غول پیکر و مهم در حوزه ی خود با هم به تفاهم می رسند تا دوباره با یکدیگر دست به بازی سازی زنند و تمام جهان را دچار حیرت کنند؟

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + دوازده =