دیگر برای نسل جدید یا کاهش قیمت نینتندو سوییچ منتظر نباشید

دیگر برای نسل جدید یا کاهش قیمت نینتندو سوییچ منتظر نباشید

وقتی یک گیمر قصد خرید یک کنسول را داشته باشد پارامتر های زیادی را رد ذهن خود بررسی می کند تا به انتخاب یک کنسول جدید برسد، پارامتر هایی از جمله قدرت سخت افزاری و نرم افزاری کنسول، بازی های انحصاری، ویژگی های منحصر به فرد و … اما آخرین پارامتری که بر سر راه گیمر قرار می گیرد قیمت کنسول است، مطمئنا هیچ کسی نمی تواند از یک کنسول قدرتمند، با بازی های انحصاری فراوان بگذرد ولی اگر قیمت آن کنسول بالا باشد چی؟

اهمیت پارامتر قیمت و قیمت گذاری یکی از مهم ترین دلایل رشد و یا افول یک کنسول است، مسئله ای که شرکت ها گاهی با ارائه کنسولی سبک تر و ارزان تر اقدام به حل آن مشکل می کنند.سال ۲۰۱۷ سالی بود که نینتندو کنسول جدید خود را معرفی کرد، کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ که خیلی سریع در بین گیمر ها معروف شد و با ارائه ویژگی های منحصر به فرد و خلاقانه ای که ارائه داده بود توانست چشم های زیادی را به خود خیره کند.

دیگر برای نسل جدید یا کاهش قیمت نینتندو سوییچ منتظر نباشید
دیگر برای نسل جدید یا کاهش قیمت نینتندو سوییچ منتظر نباشید

اما مسئله ای که نینتندو با آن رو به رو بود مسئله قیمت گذاری بر روی این کنسول جدید بود، شرکت ژاپنی قیمت ۳۰۰ دلار را بر روی کنسول هیبریدی خود گذاشت، قیمتی که انتظار می رفت نینتندو با وجود رقبای بزرگ و محبوبی مثل مایکروسافت با ایکس باکس وان خود و سونی با پلی استیشن ۴ خود خیلی کمتر از این باشد. اما نینتندو این کار را نکرد و با قیمتی در حدود پلی استیشن ۴ کنسول خود را ارائه داد.

تحلیل گران بازار انتظار این را داشتند که سوییچ با وجود قیمت نسبتا بالا نتواند فروش خوبی را تجربه کند اما اینطور نبود و سوییچ توانست بازار نسبتا خوبی را به سلطه دراورد تا جایی که فروش سوئیچ در ژاپن از فروش ابتدایی پلی استیشن ۴ نیز بیشتر بود و رشد فروش سه برابری را تجربه کرد.

فروش سوییچ رشد خیلی خوبی را داشت و خیلی سریع توانست به نزدیک ۳۵ میلیون واحد فروخته شده برسد که نشان می دهد تا چه اندازه بازاریابی نینتندو برای کنسول جدید خود موفق بوده است. با نزدیک شدن به سال ۲۰۱۹ اما شایعات زیادی مطرح شد، شایعاتی که نشان از این میداد که نینتندو قصد دارد با کاهش قیمت سوییچ بازار این کنسول را با یک شوک مثبت و رشد نمودار فروش رو به رو کند.

اما این شایعه خیلی سریع توسط فوروکاوا رئیس نیتندو تکذیب شد، فوروکاوا در مصاحبه خود خیلی روشن و شفاف گفت که نینتندو سوییچ در بخش فروش تنها الویت ماست و شرکت به هیچ وجه قصد کاهش قیمت سوییچ را نخواهد داشت.اما باز هم خیلی سریع تنور شایعات روشن شد و چند روز بعد شایعه ای دیگر در سراسر وب منتشر شد.

یک منبع ژاپنی با نام Nikkei خبر داد که به دلیل موفقیت های فراوان سوییچ، نینتندو قصد دارد با ارائه یک نسخه جدید از سوییچ بازار را بیشتر از قبل به سمت خود جذب کند. Nikkei خبر داد که نسخه جدید کنسول سوئیچ قرار است یک نسخه کوچک تر و ارزان تر باشد تا از این طریق دوباره سیل فروش به سمت این محصول روانه شود.

با در نظر گرفتن درستی این شایعه این انتظار می رود که نسخه بعدی نینتندو سوییچ از نسخه فعلی قابل حمل تر و با قیمت بسیار کمتری ارائه شود، البته که این کاهش قیمت نیاز به برخی تغییرات دارد، که از این تغییرات می تواند به حذف داک کنسول و یا حذف پورت کارتریج آن نام برد.

Nikkei خبر داده است که کنسول جدید همچنان می تواند به تلویزیون متصل شود.حذف داک کنسول باعث می شود که سوییچ به کنسول قابل حمل تری تبدیل شود و علاوه بر آن به دلیل اینکه داک سوییچ توسط نینتندو در پکیچ دیگری با قیمت ۹۰ دلار فروخته می شود همین باعث می شود قیمت سوییچ کمتر از نسخه فعلی شود.

حذف پورت کارتریج هم می تواند باعث کاهش قیمت سوییچ شود اما به دلیل حافظه داخلی کم سوییچ که فقط ۳۲ گیگابایت است، گیمر ها مجبور می شودند با خرید حافظه خارجی با چالش کم بودن حافظه سوییچ جدید رو به رو شوند.با وجود اخبار ضد و نقیض منتشر شده اما اینبار خبری از وال استریت باز هم جنجال آفرید.

دیگر برای نسل جدید یا کاهش قیمت نینتندو سوییچ منتظر نباشید
دیگر برای نسل جدید یا کاهش قیمت نینتندو سوییچ منتظر نباشید

وال استریت روزنامه معروف آمریکایی به نقل از منابع ژاپنی خود نوشت: نینتندو قصد دارد در ادامه سال ۲۰۱۹ با ارائه دو نسخه جدید از سوییچ که یکی نسخه اقتصادی و دیگری نسخه حرفه ای تری نسبت به نسخه فعلی است بازار را بدست آورد.وال استریت ادامه داد نسخه اقتصادی و مقرون به صرفه سوئیچ قارا است جایگزین نینتندو ۳DS شود تا کاربران با قیمت کمتر بتوانند تجربه داشتن یک سوییچ را بدست آورند.

البته که تمامی مطالب گفته شده در بالا فعلا در لیست شایعات وجود دارند و تا زمانی که خبری رسمی از ساختمان نینتندو خارج نشود نمی توان در مورد آن اظهار نظر کرد اما چیزی که معلوم هست این است که نینتندو از فروش سوییچ بسیار راضی است، فروشی سوئیچ را در عرض ۳ سال به فروش نزدیک به ۳۵ میلیون واحد رساند و در حالی که ایکس باکس وان ۴ سال زودتر از سوییچ منتشر شد فروشی نزدیک به ۴۰ میلیون واحد داشته است که این نشان از فروش بسیار خوب سوئیچ دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =