اخبار

رابط کاربری کنسول PS5 در برنامه پخش زنده State of Play فاش شد

رابط کاربری کنسول PS5

رابط کاربری کنسول PS5 در کمال تعجب در برنامه پخش زنده جدید State of Play آشکار شده است. در ویدیویی ۱۱ دقیقه‌ای که پخش شد، جزئیاتی درباره مواردی که هنگام راه‌ اندازی کنسول در ماه نوامبر می‌توانید از آن اطلاع داشته باشید، وجود دارد.  طبق مقاله‌ای که در وبلاگ PlayStation Blog قرار داده شد، معاون ارشد بخش مدیریت و برنامه‌ ریزی کمپانی پلی‌ استیشن یعنی آقای هیداکی نیشینو/ Hideaki Nishino درباره جنبه جدیدی از رابط کاربری کنسول PS5 توضیح داده است.

صحبت‌های هیداکی نیشینو

هیداکی نیشینو بیان کرد: یکی از نکات برجسته درباره این کنسول، مرکز کنترل/ Control Center آن است که فوراً به شما اجازه می‌دهد تا به هرچه که در سیستم نیاز دارید دسترسی یابید و فقط کافی است که دکمه PlayStation روی کنترلر بی‌سیم DualSense را فشار دهید. حتی لازم نیست برای این کار از بازی خارج شوید.” این بدان معنا است که هنگام اجرای بازی می‌توانید به راحتی از بازی خارج شده و دوباره به آن وارد شوید.

ویژگی Activities

علاوه بر مرکز کنترل، یک ویژگی جدید به نام Activities به کنسول اضافه شده است. بدین ترتیب کارت‌هایی که در منوی کنسول مشاهده می‌کنید به شما این امکان را می‌دهند که “فرصت‌های جدید گیم‌ پلی را کشف کنید، به سراغ چیزهایی که از دست داده‌ اید بروید، مستقیماً وارد سطوح یا چالش‌هایی شوید که دلتان می‌خواهد آن‌ها را اجرا کنید.” بنابراین بخش Activities باعث افزایش سرعت دسترسی به بخش‌هایی از بازی است که در حالت عادی برای رسیدن به آن بخش‌ها و اجرای بازی زمان بیشتری هدر می‌دادید.

وی همچنین درباره فلسفه برخی از تغییرات رابط کاربری PS5 صحبت کرده است. نیشینو نوشته است: “در کنسول جدید پیمایش در رابط کاربری، جابه‌جایی میان بازی‌های مختلف و پریدن وسط مسابقات آنلاین به سرعت اتفاق می‌افتد، زیرا ما تمام بخش‌های مهم نرم‌افزار از کنسول گرفته تا شبکه را بازسازی کردیم تا یک تجربه واقعی نسل جدید برای شما به ارمغان بیاوریم. ما معتقدیم هر چه کمتر وقتتان را در تعامل با سیستم هدر دهید، زمان بیشتری برای بازی‌ کردن خواهید داشت.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هشت =