راهنمای انتخاب Lifepath در سایبرپانک ۲۰۷۷

راهنمای انتخاب Lifepath در سایبرپانک 2077

Cyberpunk 2077 در جاهای زیادی از بازی رومیزی نقش‌آفرینی که براساس آن ساخته شده، الگوبرداری کرده و این الگوبرداری در هیچ کجا به اندازه مسیرهای زندگی / Lifepaths این بازی مشخص نیست. Lifepathها نحوه شروع ماجراجویی شما در Night City را تغییر می‌دهند، گزینه‌های متفاوتی برای گفتگو در اختیار شما می‌گذارند و شخصیت شما را شکل می‌دهند. با اینکه تمام بازیکنان بعد از حدود یک ساعت یا بیشتر، به یک نقطه شروع می‌رسند، اما هریک از این Lifepathها لحظات آغازین منحصربفردی دارند.
اما کدام یک از آنها را باید انتخاب کرد؟ Lifepathها نه تنها نحوه شروع سفر شما در Night City را تغییر می‌دهند، بلکه نحوه رسیدن شما به این شهر را نیز در ادامه بازی دستخوش تغییراتی می‌کنند. در این راهنما، نحوه انتخاب Lifepath در سایبرپانک ۲۰۷۷ و تفاوت میان آن‌ها را برایتان خواهیم گفت. 

 

راهنمای انتخاب Lifepath در سایبرپانک ۲۰۷۷

دو تفاوت عمده میان این Lifepathها وجود دارد. اولین مورد، پیش‌درآمد است. هر Lifepath، پیش‌درآمد مختص خود را دارد که شما را با محیط پیرامون خود و Jackie Welles آشنا می‌کند، همچنین سابقه‌ای از مسیر زندگی انتخابی شما نشان می‌دهد. چند مأموریت اول هر Lifepath متفاوت است. با این حال، تمامی بازیکنان پس از گذشت مدت کوتاهی از بازی، به نقطه شروع مشابهی می‌رسند، بنابراین نگران از دست رفتن هیچ یک از محتوای داستان اصلی نباشید.
البته گزینه‌های گفتگو ‌را از دست خواهید داد. هر یک از Lifepathها در شرایط خاص، گزینه‌های مختلفی برای گفتگو به شما می‌دهند. به عنوان مثال، اگر شما یک Streetkid هستید، می‌توانید از شهرت خود در هنگام مذاکره با همسایه در محوطه خانه خود استفاده کنید. ولی ممکن است این مذاکره در مرکز شهر، جایی که مربوط به مسیر زندگی Corpo می‌شود، نتیجه‌بخش نباشد.
علاوه بر این، Lifepath بر روی لباسی که با آن بازی را شروع می‌کنید تأثیر می‌گذارد، همانطور که شخصیت‌های چالش‌های جانبی تأثیر گذار هستند.
این‌ها تمام تأثیراتی است که شامل حال Lifepath شما خواهد شد. هیچ هدیه، اسلحه و یا پایان منحصربفردی وجود ندارد که مختص Lifepath خاصی باشد. به همین خاطر، نباید زیاد نگران انتخاب خود باشید (در میان آنها گزینه “بهترین” وجود ندارد). با اینکه مأموریت‌های جانبی و مکالمات خاصی در دسترس شما قرار می‌گیرند، اما Lifepath تنها نحوه آغاز بازی را در Cyberpunk 2077 تعیین خواهد کرد.

 

Streetkid / کودک خیابانی

راهنمای انتخاب Lifepath در سایبرپانک 2077

به عنوان یک Streetkid، شما طبق قوانین خود زندگی می‌کنید. می‌دانید چگونه دروغ بگویید، تقلب و دزدی کنید تا زنده بمانید. شما شخصیت چندان مهمی نیستید، اما می‌دانید که چگونه از زیرزمین‌های Night City برای دستیابی به آنچه که می‌خواهید، بهره ببرید.
اگر Streetkid را به عنوان Lifepath خود انتخاب می‌کنید، Cyberpunk 2077 را در El Coyote Cojo در Heywood، پس از بازگشت به Night City از کاری در Atlanta شروع خواهید کرد. Pepe، متصدی بار، به شما می‌گید که به شدت درگیر است و به کمک احتیاج دارد. پس از صحبت با یک دلال در بار، موافقت می‌کنید که به Pepe در انجام یک کار کمک خواهید کرد.
از آنجاییکه شما در خیابان بزرگ شده‌اید، بسیاری از باند‌های خلافکار و دلالان Night City از شما استقبال خواهند کرد، این در حالی است که افسران NCPD و Corpos به شما مشکوک هستند. از میان تمام Lifepathها، گزینه‌های گفتگوی Streetkid مفیدترین گزینه‌ها هستند. بیشتر اوقات شما در Night City با دلالان و اعضای باند خواهد گذشت و کودکان خیابانی نیز گفتگوی بیشتری با شما خواهند داشت.

 

Nomad / عشایر

راهنمای انتخاب Lifepath در Cyberpunk 2077

Nomadها در خارج از شهر Night City بزرگ شده‌اند‌ و به قبیله‌ای در حومه Badlands تبدیل گشته‌اند تا برای گذراندن زندگی خود جستجو کنند، بدزدند و بسازند. به عنوان یک Nomad، شما دارای یک حس قوی اجتماعی هستید و با همکاری قبیله خود، آنچه را که می‌خواهید از Night City قاچاق می‌کنید.
Nomadها به پول اهمیت نمی‌دهند. آنها به عنوان اخراجی‌های Night City، صرفاً به فکر بقا بوده و ترجیح می‌دهند به همراه خانواده‌های خود در خارج از محدوده شهر بمانند و در صورت لزوم اقدام به معامله نمایند.

مسیر زندگی Nomad با ملاقات شما با Jackie Welles در Badlands برای قاچاق کالا از طریق سربازان Militech در ایست بازرسی Night City آغاز می‌شود. قصد لو دادن روند تعامل میان آنها را نداریم، اما بعد از آن، V و Jackie مصمم می‌شوند که زندگی در داخل شهر Night City ممکن است آنقدر هم بد نباشد. آنطور که از مکالمات پیداست، Nomad‌ها با سایر Nomadها به خوبی رفتار می کند. یک حس رفاقت بین آنها وجود دارد، چیزی که در برخورد با غیر از خودشان اینگونه نیست. Corpos به Streetkidها به عنوان یک مزاحم نگاه می کند، اما Nomad‌ها را همانند دوست خود می‌دانند. Streetkidها هم چندان با افراد غیر از خودشان با مهربانی رفتار نمی‌کنند.

 

Corpo

cyberpunk 2077 lifepath

مسیر زندگی Corpo درست در مرکز Night City شروع می‌شود. شما به عنوان مأمور Arasaka، می‌دانید چگونه از یک سیستم شرکتی برای پیشروی استفاده کنید، و اطلاعات زیادی برای نابودی رقبای خود دارید. لبخندهای معدودی که در زندگی Corpo ظاهر می‌شوند، همیشه چیز بدتری را پنهان می‌کنند- زیرا به عنوان یک مأمور Arasaka، قرار است بکشد یا کشته شود.
Corpos متناسب با جدیدترین و قدرتمندترین نرم‌افزارهای سایبری هستند، و اگر این حقه‌ها کار نکنند، سربازان Militech از شما پشتیبانی خواهند کرد. مرکز شهر جایی است که در آن کار می‌کنید و بازی می‌کنید، این منطقه با ساختمان‌هایی با اندازه‌های غیرممکن احاطه شده است (به شهروندان Night City یادآوری می‌کند که شما قدرتمندتر از آن‌ها هستید).
اگر بخواهید کارتان را با Corpo شروع کنید، زندگی‌تان در Arasaka Tower به عنوان متخصصی در سازمان جاسوسی آغاز خواهید کرد، پس از تماس کوتاهی با دوستتان Jackie – کسی که سریعاً خطرات زندگی شرکتی را به شما یادآوری می‌کند- با Agent Jenkins ملاقات خواهید کرد، او عتیقه مخفیانه‌ای به شما می‌دهد که هیچ‌کس در Arasaka Corporation نباید اطلاعی از آن داشته باشد.
اگرچه، دانستن زیر و بم زندگی شرکتی فراز و نشیب‌هایی دارد. شما به عنوان Corpo می‌دانید که چگونه از پس نخبگان Night City برآیید، و میدانید وقتی یکی از آن‌ها را دیدید چگونه او را به تله بیاندازید. از سوی دیگر، Streetkids و Nomads با مهربانی با Corpos برخورد نمی‌کنند، و به سرعت این واقعیت‌ها را به شما یادآور می‌شوند.

 

منبع: Digital Trends

کلیدواژه : سایبرپانک 2077
کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =