راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve PS4 قسمت اول

بازی Don't Starve

بازی Don’t Starve ، یک بازی برای بقا در یک سرزمین خشک و بی آب که در آن نباید تسلیم شوید. شما بازی را به عنوان Wilson شروع می کنید. مردی دانشمند و بسیار شجاع که توسط یک شیطان (دیو یا روح خبیث) به نام Maxwell گرفتار شده و به یک سرزمین اسرارآمیز منتقل شده است.شما باید در این بازی یاد بگیرید چگونه با بهره گیری از ساکنین و محیط این سرزمین زنده بمانید.

راهنمای بازی Don't Starve
بازی Don’t Starve

بازی Don’t Starve ، یک بازی برای بقا در یک سرزمین خشک و بی آب که در آن نباید تسلیم شوید. شما بازی را به عنوان Wilson شروع می کنید. مردی دانشمند و بسیار شجاع که توسط یک شیطان (دیو یا روح خبیث) به نام Maxwell گرفتار شده و به یک سرزمین اسرارآمیز منتقل شده است.شما باید در این بازی یاد بگیرید چگونه با بهره گیری از ساکنین و محیط این سرزمین زنده بمانید. شما بدون هیچ ابزار و وسایلی و هیچ توضیحی بازی را شروع می کنید. این بازی مبارزه دائمی در برابر قدرت طبیعت برای زنده ماندن است.
شما می توانید از گرسنگی بمیرید، توسط هیولاهای خبیث کشته شوید و حتی دیوانه یا به وسیله توهمات هلاک شوید. باحاله نه؟این بازی هنوز به روز می شود و شخصیت های جدید با توانایی های متفاوت و محتواهای تازه اضافه می شوند.

چطوری می توانیم بازی کنیم؟

در حال حاضر بازی Don’t Starve در دو حالت ارائه می شود:

از طریق پلتفرم استیم (Steam) یا مرورگر Chrome

 • بازی در پلتفرم Steam ( PC ,Mac, Linux )

شما می توانید نسخه کامل را در این پلتفرم بازی کنید.  

 • بازی در مرورگر Chrome (PC, Mac)

اگر از مرورگر Chrome استفاده می کنید، می توانید در پنجره این مرورگر بازی کنید.

بخش های مختلف راهنمای کاربر
ابزارهاموجودات سرزمین
زنده ماندنروشنایی
مواد اولیهسازه های دستی
علمغذا
مواد ساخت و سازمبارزه
جادوwalkthrough

 

موجودات سرزمین (Creatures of the World) در بازی Don’t Starve

موجودات زیادی هستند که در این سرزمین با آن ها مواجه می شوید. انواع موجودات مختلف در لیست زیر قرار داده شده است. برای اطلاعات بیشتر بر روی تصویر موجودات کلیک کنید.

 • Beefalo
گروهموجودات سرزمین
غارتBeefalo wool, Raw meat
ویژگیاگر مورد حمله قرار گرفت حمله خواهد کرد

موجودات صلح طلبی هستند ولی اگر به آن ها حمله شود، مبارزه خواهند کرد. به علاوه اگر به آن ها حمله کنید تمام Beefalo های مجاور نیز با شما مبارزه خواهند کرد. اگر توانستید که یک Beefalo را بکشید می توانید ۳ Beefalo wool و ۴ Raw Meat غارت کنید.

 • Butterly
 • Gobbler
گروهموجودات سرزمین
غارت
ویژگیحمله نخواهد کرد حتی اگر به او حمله کنید

موجودی بی طرف است که حتی اگر به او حمله کنید، با شما مبارزه نخواهد کرد. اگر به او نزدیک شوید از شما فرار می کند تا فاصله اش را با شما حفظ کند. اگر کشته شود، ۲ Drumsticks برجای می گذارد. او توت و Mandrakes می خورد و در شاخ و برگ های توت زندگی می کند. شما می توانید این موجود را با برداشتن توت از شاخه درخت آزاد کنید.

 • Koalefant
گروهموجودات سرزمین
غارت
ویژگیاگر به او حمله کنید، حمله می کند

موجودی بی طرف است و تا زمانی که او را تحریک نکرده اید به شما حمله نخواهد کرد. برای پیدا کردن او، ابتدا باید به دنبال مقدار زیادی مدفوع کثیف بگردید که رد پای او را نشان می دهد. به دنبال رد پاها بروید تا به مدفوع های دیگری برسید و این داستان همچنان ادامه دارد.وقتی این کار را چندین بار تکرار کردید، در نهایت او را پیدا خواهید کرد. اگر به او بیش از اندازه نزدیک شوید او تا جایی که فاصله زیادی با شما داشته باشد فرار خواهد کرد.با کشتن او می توانید ۸ Raw Meat و ۱ Koalefant Trunk غارت کنید.

 • Pig
گروهموجودات سرزمین
غارت
ویژگیاگر به او حمله کنید، به شما حمله می کند

موجودات آرامی هستند ولی اگر آن ها را تحریک کنید نه تنها او بلکه تمامی دوستان وحشی و نزدیکش به شما حمله خواهند کرد. او شب ها تبدیل به Werepig خواهد شد و هنگام ماه کامل نیز تبدیل می شود. اگر به او ۴ تکه Monster Meat بدهید در هر زمانی از روز تبدیل به Werepig می شود وWerepig ها موجوداتی وحشی هستند.آن ها خیلی از آن خانه خود دور نمی شوند و اگر به دنبال خانه شان می گردید این فرصت را غنیمت شمارید که خانه ها و هم نوعان دیگری نیز در اطراف آن ها وجود دارند.
اگر Pig کشته شود یک Raw Meat و یا در بعضی مواقع Pig Skin می اندازد. با دادن Raw Meat می توانید او را به استخدام خود در آورید. اگر به او چیزی غیر از Raw Meat بدهید Manure تولید می کند. او می تواند در بریدن درختان و حمله کردن به هر جانوری یا دفاع در برابر حمله دیگران به شما کمک کند. این موجوات حتی کلاه هایی که شما به او می دهید را می تواند سر کند.

 • Pig King
گروهموجودات سرزمین
غارت
ویژگینمی توانید به او حمله کنید

 این موجود در زیست گاه بزرگتری در نقشه این سرزمین پیدا می شود. نه او به شما حمله می کند و نه شما می توانید با او مبارزه کنید. می توانید به او گوشت های مختلفی (به جز Monster Meat)  بدهید و در عوض او به شما Gold Nugget یا چیزهای مختلفی که از زمین برای یافتن Gold Nugget کشف شده است، می دهد.

 • Rabbit
گروهموجودات سرزمین
غارت
ویژگیاز شما فرار می کند

خرگوش ها را می توانید در چمن زارها، جنگل ها و ساوانا پیدا کنید.اگر به خرگوش ها زیاد نزدیک شوید از شما فرار خواهند کرد. بهترین راه دستیابی به آن ها استفاده از تله می باشد.

 • Red Bird
گروهموجودات سرزمین
غارت
ویژگیاز بازیکن فرار می کند

این پرنده را در همه جای این بازی پلی استیشن پیدا می کنید. مدت زمان کمی خود را نشان می دهد. معمولاً وقتی پرواز می کند دانه (Seeds) بر جای می گذارد. بهترین راه برای شکار این پرنده تله پرنده(bird Trap) می باشد.    

روشنایی (Light) در بازی Don’t Starve

 • Campfire
گروهروشنایی
دستورالعمل
تجدیدشدنیبله
منابع

 

 • Fire Pit
گروهروشنایی
دستورالعمل
تجدیدشدنیبله
منابع
 • Torch
 • Miner Hat
گروهروشنایی
دستورالعمل
تجدیدشدنیخیر
منابعندارد

زمانی که میزان روشنائی اش به اندازه مشعل دستی است از آن استفاده کنید. زمانی که ماندگاری کلاه به صفر رسید تبدیل به Straw Hat می شود که برای ساخت مجدد Miner Hat از آن استفاده می شود. ماندگاری کلاه در مدت استفاده کاهش می یابد.

دستورالعمل ساخت: ۱ Straw Hat ، ۱ Gold Nugget، ۱ Fireflies (Alchemy Engine نیاز است).

 • Pumpkin Lantern
 • Crockpot
 • Pig House
گروهساخت و ساز
دستورالعمل
ویژگیمحل تولید مثل خوک ها(Pigs)
ابزارهای مورد نیازچکش، نیروهای واسازی
علمAlchemy Engine

 با استفاده از ۴ Pig Skin (با کشتن خوک ها یا از بین بردن خانه هایشان بدست می آید)، ۳ Cut Stones و ۴ Board ساخته می شود. وقتی خانه را ساختید، خوک به صورت خودکار ظاهر می شود. اگر چکش را بسازید می توانید خانه را خراب کنید و با برداشتن Pig Skin و Board (Cut Stone?) بقیه خوک ها را بکشید.

 • Fireflies
بازی Don't Starve
بازی Don’t Starve

غذا (Food)

با استفاده از تله ها

 • Traps

یکی از بهترین و آسان ترین روش های دسترسی به غذا استفاده از تله می باشد. شما باید در اسرع وقت منابع لازم برای ساخت تله خرگوش را جمع آوری کنید و چند خرگوش شکار کنید.

زمانی که ساخت تله به پایان رسید، تنها کاری که باقی می ماند این است که تله ها را در جای مناسب قرار دهید.

این تله ها نیازی به طعمه ندارند و تنها با قرار دادن تله ها در بالای حفره هایی که خرگوش ها در آن زندگی می کنند، آن ها را شکار کنید. برای داشتن منبع غذایی مطمئن، به مزرعه بروید زیرا در آن جا حفره هایی که خرگوش ها در آن قرار دارند زیاد است.

 • Bird Traps

ساختن این نوع تله قدری سخت است زیرا برای بدست آوردن مواد مورد نیاز آن نیاز دارید که بجنگید و ممکن است در این فرایند سلامتی شما به خطر بیفتد. اگر توانستید مواد مورد نیاز را تهیه کنید، منبع غذای خوبی را بدست آورده اید. تنها کاری که باید بکنید این است که تله را به همراه دانه هایی نزدیک کمپ خود قرار دهید و پرنده مستقیماً وارد تله شما می شود. این روش خوبی است زیرا می توانید نزدیک آتش کمپ خود شکار کنید و تا زمانی که دانه در اختیار دارید می توانید از این روش بهره ببرید. برای جمع آوری دانه پرنده ای که در حال فرود آمدن است را تعقیب کنید زیرا آن ها تعدادی دانه پشت سر خود بر جای می گذارند که می توانید از آن ها به عنوان طعمه، غذا یا حتی کشاورزی استفاده کنید.
حواستان باشد که از تله ها بیش از اندازه استفاده نکنید زیرا بازی Don’t Starve یک نوع سیستم کارما در خود دارد (که هنوز کامل متوجه آن نشده ام. اگر از تله ها زیاد استفاده کنید، پس از چند روز Hounds ها می آیند و به شما حمله می کنند. معمولاً شخصیت شما چیزهایی شبیه «من چیزی می شنوم» می گوید و این چیزها را شما نیز می شنوید. پس برای مقابله با آن ها خود را آماده کنید!

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =