راهنمای قدم به قدم بازی Fortnite: Battle Royale قسمت دوم

سلاح ها در بازی Fortnite: Battle Royale

بازی Fortnite: Battle Royale همانند یک میدان نبرد واقعی است که هیچکس به کسی رحم نمی‌ کند. شما ممکن است در هر لحظه‌ کشته شوید و یا اینکه موفق شوید بدون شلیک حتی یک تیر به ده نفر آخر نقشه برسید. اگر مهارتتان در هدف‌ گیری خوب باشد، ساخت یک برج تک‌ تیرانداز در دایره‌ های پایانی بازی برتری خاصی به شما اعطا خواهند کرد.

بازی Fortnite: Battle Royale
بازی Fortnite: Battle Royale

Playground دارای محدودیت زمانی است و به ‌طور کلی یک حالت موقت محسوب می‌ شود. در بازی سه نوع مواد اولیه یا Material وجود دارد که می‌ توان از آن ها برای ساخت ‌و ساز استفاده کرد. باید به این نکته توجه داشت که هر نوع از متر یال بازی دارای زمان لازم برای ساخت و مقاومت مخصوص به خود است که در ادامه هر کدام را توضیح می‌ دهیم:

  • چوب (Wood): به ازای هر هیئت ‌رئیسه به ۵ ثانیه زمان برای ساخت کامل نیاز است، مقاومت اولیه‌ اش ۱۰۰ است و با نهایی شدن ساخت این عدد به ۲۰۰ می‌رسد.
  • سنگ (Stone): به ازای هر پنل به ۱۲ ثانیه زمان برای ساخت کامل نیاز است، مقاومت اولیه‌ اش ۹۰ است و با نهایی شدن ساخت این عدد به ۳۰۰ می‌رسد.
  • فلز (Metal): به ازای هر پنل به ۲۰ ثانیه زمان برای ساخت کامل نیاز است، مقاومت اولیه‌ اش ۸۰ است و با نهایی شدن ساخت این عدد به ۴۰۰ می‌رسد. یاد گرفتن این نکته که در موقعیت‌ های مختلف کدام متریال از همه بهتر است و نقطه قوت شما در آن لحظه‌ ی خاص خواهد شد.

زمانی که درگیر یک نبرد تک‌ به‌ تک با فاصله‌ ی نزدیک هستید هر چقدر زمان ساخت یک متریال طولانی‌ تر باشد، شانس دشمن برای نابود کردن پنل‌ هایی که می‌ سازید بیشتر است. در طول یک دور از بازی احتمالاً بارها به بازیکنانی برخواهید خورد که سعی در ساخت (دیوار فوری) مشهور دارند. بسته به نوع متریالی که در ساخت آنها به کار گرفته می‌ شود، این نوع از دیوار ها زمان اندکی (احتمالاً چند ثانیه) را در اختیارتان قرار می‌ دهند تا از آن برای پر کردن سلاح تان، درمان خود یا حرکت در جهت مخالف دشمن در طول یک درگیری استفاده نمایید.
برای ساخت دیوار فوری تنها کافی است که یک دیوار معمولی بیلد کنید. همانند دیوار های فوری، سکو های فوری که بازیکنان آنها را در خلال نبرد های تن ‌به‌ تن و نزدیک می‌ سازند برای قرار گرفتن در ارتفاعی بالاتر از دشمن و غافلگیر کردن او با شلیک کردن از بالا، بسیار کارآمد خواهند بود. سکو های V شکل همانند سکو های فوری هستند با این تفاوت که به جای یک پلکان دارای دو ردیف پله هستند، که این دو ردیف ساختاری مشابه حرف V را ایجاد می‌ کنند.

هدف گیری

اگر مهارتتان در هدف‌ گیری خوب باشد، ساخت یک برج تک‌ تیرانداز در دایره‌ های پایانی بازی برتری خاصی به شما اعطا خواهند کرد. در میان استراتژی‌ ها و سبک بازی خود حتماً باید (اتاقِ درمان را در نظر بگیرید). اگر پس از یک درگیری و کاهش میزان سلامت خود محلی برای استفاده از بانداژها و معجون‌ ها پیدا نکردید، اتاق درمان بعد دیگری به بازی دفاعی اضافه می‌کند. Launch pad یکی از آیتم‌ های کمیاب در بازی است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا ارتفاع قابل‌ توجهی بپرید و سپس با استفاده از گلایدر خود از منطقه ‌ای که در آن دشمن شما را محاصره کرده یا درون طوفان گرفتارشده‌اید فرار کنید.
در انتهای فصل هشتم مشاهده کردیم که آتش‌ فشان داخل بازی فعال شد و Tilted Towers و Retail Row نابود شدند. حال این رویداد داستانی، به داستان فصل نهم متصل شد. Fortnite از جایی شروع می‌ شود که شما به همراه افراد آنلاین دیگر در جایی از محیط بازی منتظر تکمیل شدن تعداد افراد آنلاین می‌ شوید و سپس بازی Launch می‌ شود. گرافیک بازی از هر لحاظ قابل‌ تحسین است. محیط جنگلی طبیعی، وجود وسایل طبیعی، طراحی زیبای سلاح‌ ها و تنوع تایم بازی از نکات قابل ‌توجه گرافیک بازی است.
عالی‌ ترین ویژگی گرافیکی بازی مربوط به نرخ فریم است که Fortnite بعد از دادن یک patch در قالب به ‌روزرسانی موفق شده تا بازی را به ۶۰ فریم بر ثانیه ثابت برساند. شما می‌ توانید بازی را از قسمت تنظیمات بر روی ۶۰ فریم تنظیم کنید. مهم‌ ترین ویژگی بازی به محتویات آن بستگی دارد. آیتم‌ ها حکم بازی پلی استیشن ۴ شما را صادر می‌ کنند و باید در انتخاب آن ها واقعاً تفکر کرده و دقت کنید.
هر اسلحه با توجه به استاندارد واقعی آن اسلحه در واقعیت طراحی‌ شده و قرار نیست در هر شرایطی به شما کمک کند. مثلاً شما اصلاً نمی‌ توانید با Shotgun به یک دشمن در دور دست شلیک کرده و او را از پای درآورید. پس باید سریع اسلحه خود را به نوع Assault Rifle و یا Sniper تغییر دهید. سازندگان بازی به نارنجک‌ ها و بمب‌ های دستی توجه زیادی کرده‌اند و آن ها را به چند دسته تقسیم کرده‌ اند تا با توجه به محل و شرایط از آن ها استفاده کنیم.

سلاح ها در بازی Fortnite: Battle Royale
سلاح ها در بازی Fortnite: Battle Royale

سلاح ها در بازی Fortnite: Battle Royale

همچنین همه سلاح‌ ها به سه دسته تقسیم‌ شده‌ اند: سه ستاره، چهار ستاره، پنج ستاره. هرچقدر تعداد ستاره‌ ها بیشتر باشد دقت و درجه اسلحه بالاتر خواهد بود. این سه دسته را می‌توان از رنگ پس ‌زمینه سلاح‌ ها به ترتیب سبز، آبی و نارنجی تشخیص داد. علاوه بر سلاح‌ ها، آیتم‌های دفاعی و یا سلامت حرف اول را می‌زنند. Shield Potion مهم‌ترین آیتم بازی است و باید زودتر از همه دنبال پیدا کردن آن باشید.
شما دو نوار سلامتی دارید که یکی جان شما و دیگری سپر شما را نشان می‌ دهد. آیتم Health Kit وظیفه پر کردن جان شما را داشته و Shield Potion نیز وظیفه پر کردن سپر شما را دارد. یک ویژگی جالبی که در محیط بازی قرار داده ‌شده وجود آیتم‌ های مصرف کردنی است، به این شکل که شما می‌ توانید با خوردن سیب‌ های افتاده از درخت‌ ها، سلامتی خود را اندکی برگردانید. هر چقدر آیتم‌ ها را از مکان‌ های مخفی پیدا کنید ارزش بیشتری خواهند داشت چون سازنده از شما می‌خواهد که در بازی تلاش کنید.
کشتن یک دشمن در بازی راحت نیست، چراکه بازیکنان آموخته‌ اند که با ساخت پناهگاه‌ ها می‌ توانند به ‌راحتی از گلوله‌ های شما در امان باشند. حرکت دیگری که باعث از بین رفتن تمرکز شما در هنگام نشانه ‌گیری می‌شود، پرش بازیکنان است. رقص یکی از المان‌ های عجیبی است که سازندگان آن را در بازی نهاده‌ اند. می‌ توانید با کشتن هر بازیکن صاحب تمامی آیتم‌ های او شوید و آیتم‌ های بی ‌مصرف خود را در زمین رها کنید.
نقشه بازی به ‌قدری بزرگ است که شما بازیکنان دیگر را بندرت پیدا می‌کنید، مگر در لحظات پایان بازی، در بازی Fortnite تا امروز پنج نوع سبک بازی وجود دارد که می‌توانید به خواست خود یکی را انتخاب کنید. این سبک‌ های درون بازی تعیین می‌کنند که در میدان جنگ تنها باشید (حالت Solo) و یا با یک تیم، در ابتدا سه نوع تله در بازی Fortnite: Battle Royale وجود داشت که عبارت بودند از: Wall Zapper، Ceiling Zapper و Floor Spiks. سپس این تله‌ها از بازی حذف شدند و به‌ جای آنها تله‌ی Damage Trap معرفی شد.
این تله که جزو آیتم‌ های Uncommon بازی محسوب می‌شود ترکیبی از آن سه نوع تله است. به همین دلیل، زمانی که پنل آبی Damage Trap را انتخاب می‌کنید می‌توان آن را بر روی دیوار ها، سقف‌ ها و پنل‌ های کف خود قرار دهید. Bouncer Trap یک آیتم Rare باقابلیت استفاده‌ ی بی‌ نهایت در بازی Fortnite است که بازیکنان از آن برای پرش از بلندی‌ ها و برج‌ های بازی استفاده می‌ کنند. اگر با استفاده از این آیتم پرشی انجام داده باشید در هنگام فرود هیچ‌ گونه آسیبی نخواهید دید و از میزان سلامتتان کاسته نمی‌ شود.
درست است که با رفتن به روی Bouncer Trap هیچ آسیبی به دشمن وارد نخواهد شد اما در صورتی ‌که این تله در مکان مناسبی نصب شود، در نهایت ممکن است موجب مرگ بازیکنان دیگر شود؛ بدین ‌صورت که آن ها را سمت تله‌ های دیگر بفرستد. Campfire را نیز می‌ توان در دسته‌ ی تله‌ های بازی Fortnite طبقه ‌بندی نمود. این آیتم Rare که تنها یکبار می‌ توان از آن استفاده نمود تمام بازیکنانی که در کنارش قرار بگیرند را درمان خواهد کرد، افزایش میزان سلامت بازیکنان به این صورت است که هر ثانیه ۲ عدد به خط HP بازیکنان اضافه خواهد شد و این فرایند ۲۵ ثانیه طول خواهد کشید.
Campfire هیچ‌ گونه آسیبی را به دشمن وارد نمی‌ کند و زمانی که هیچ آیتم دیگری برای افزایش HP خود در اختیار ندارید و یا چند نفر از هم‌ تیمی‌ هایتان نیاز به درمان دارند، استفاده از Campfire درون یک اتاق درمان بسیار کارآمد خواهد بود. اگر دوست دارید در ساخت سازهایتان جزییات بیشتری را بکار ببرید، می‌ توانید با استفاده از گزینه‌ی «Edit» نقشه‌ی هر نوع از سازه‌ ها را ویرایش نمایید.
با استفاده از این گزینه شبکه ‌ای از ساختارهای کاشی مانند که سازه‌ ی موردنظرتان را تشکیل می‌دهند مشاهده خواهید کرد که با ویرایش آنها ساختمان‌ هایی خاص و متفاوت در اختیارتان قرار خواهد گرفت. شبکه‌ی کاشی‌ های متعلق به دیوارهای و پلکان از ۹ قطعه (سه در سه) و شبکه‌ ی کاشی‌ های متعلق به سقف‌ ها و سطوح از ۴ قطعه (دو در دو) تشکیل ‌شده است. با حذف کردن هر کاشی، در واقع شکل اصلی هر سازه را تغییر خواهید داد و درنتیجه اشکال متفاوتی از همان سازه ایجاد خواهد شد.
برای مثال می‌توان از یک دیوار ساده دیواری با یک در وسط آن ایجاد کرد و یا یک پلکان ساده را به شکل یک راه ‌پله‌ی U شکل درآورد. همچنین باید توجه داشت که هر ساختاری که درنهایت ساخته شود را بازهم می‌توان ویرایش کرد. ساخت سازه‌ هایی متفاوت از حالت پایه در کمترین زمان ممکن، مخصوصاً در حین درگیری، نیازمند تمرین و مهارت بسیار است. بنابراین در ابتدا لازم است در ساخت سازه‌ های معمولی مهارت لازم را کسب کرده باشید پس ‌ازآن سراغ ویرایش سازه‌ ها بروید.
نقشه بازی به ‌شدت مربع شکل است و در میانه آن ‌یک دریاچه قرار دارد که معمولاً آیتم خاصی در جزیره میانی آن یافت نمی‌شود ولی در شرایطی که منطقه قابل بازی به این دریاچه کشیده شود، با توجه به ‌سرعت بسیار کمتر کاراکترها در آب به محل بسیار خوبی برای مخفی شدن تبدیل می‌شود. بازی Fortnite اینترنتی و آنلاین است. متأسفانه بازی Fortnite بر اساس قوانین آمریکا برای چهار منطقه کوبا، ایران، کره شمالی و سودان در دسترس نیست و درصورتی ‌که در داخل کشور حضور دارید برای وصل شدن به بازی PS4 باید از فیلترشکن استفاده کنید.
پس از نصب و اجرای بازی باید از داخل بازی و صفحه‌ های مخصوص مشخص ‌شده اقدام به ایجاد اکانت کنید تا بتوانید وارد محیط بازی شوید. این بازی فقط و فقط مخصوص دستگاه‌ های قدرتمند و پرچم ‌دار با پردازنده ARM64 طراحی و ساخته ‌شده است. تونل‌ های باد که در ابتدای فصل نهم به بازی Battle Royale Fortnite اضافه شدند، به بازیکنان این امکان را می‌ دهند تا با ورود به آن ها و معلق شدن روی جریان هوایی که بین این تونل‌ ها وجود دارد، به‌ سرعت به قسمت‌ های دیگر نقشه بروند و جابه‌ جا شوند.
یکی دیگر از موارد اضافه‌ شده به بازی یک سکو یا پایگاه هوایی جدید است که با چهار موتور عمودی روی هوا به ‌صورت معلق قرار گرفته است. بازیکنان Fortnite پس از اضافه شدن این تونل‌ ها را در دقایق آخر بازی یک مانع و مشکل تلقی کردند. یک سری گزارش‌ ها مبنی بر درست ‌کار نکردن و ایرادات فنی را عنوان کردند که استودیو Epic Games ناچار شد تغییراتی را در این بخش از بازی اعمال کند تا ایرادات گزارش داده ‌شده رفع شوند.
حال و بر اساس جدید ترین اخبار بازی و بنا به گزارش‌ های متعددی که از کاربران این بازی محبوب به ‌دست ‌آمده، گفته ‌شده که پس از اعمال تغییرات ذکر شده، برخی از بازیکنانی که از روی پایگاه یا Platform هوایی به پایین می‌ پرند، خواهند مرد، دلیل این امر این است که استودیو Epic Games برای حل مشکلات قبلی که گزارش شد، ناچار شد چهار موتور اصلی پایگاه هوایی را که به ‌صورت عمودی در چهار سمت آن قرارگرفته‌اند و به آنها Slipstreams می‌گویند غیر فعال کند.
اما بسیاری از بازیکنان از این تغییر آگاهی ندارند و درنتیجه هرگاه که وارد آن می‌شوند و انتظار معلق شدن را دارند، به پایین سقوط خواهند کرد. این کشته شدن‌ها گاهی اوقات حتی به پایان بازی نیز منجر می‌شود و دیگر باید تا آغاز دوربعدی منتظر ماند. بازیکنان از سازنده خواسته ‌اند تا یک علامت هشداردهنده در کنار این موتورها قرار دهد که بیا‌نگر خاموش بودن آنها باشد، یا حداقل جلوه‌ های بصری باد اطراف آنها را نیز غیرفعال کند که اگر کسی به آنها نگاه کرد به‌ اشتباه وارد آن نشود.
تمامی نکاتی که بیان شد برای این به کار می‎روند که شما را درون بازی Fortnite: Battle Royale زنده نگه ‌دارند و همچنین راه‌ های برنده شدن را به شما بیاموزند. حال از این نقطه به بعد نوبت خود شماست. همه‌ چیز به شما، توانایی‌ها و البته شانستان بستگی دارد زیرا بازی Fortnite: Battle Royale همانند یک میدان نبرد واقعی است که هیچکس به کسی رحم نمی‌کند. شما ممکن است در هرلحظه‌ کشته شوید و یا اینکه موفق شوید بدون شلیک حتی یک تیر به ده نفر آخر نقشه برسید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 19 =