راهنمای بازی Resident Evil 3 Remake

راهنمای بازی Resident Evil 3 Remake

زمانی که در بازی Resident Evil 3 Remake پا به شهر راکون سیتی می گذارید، شهر پر است از زامبی ها و سوسمارهای غول پیکری که مشتاقانه می خواهند خرخره شما را بجوند. همچنین هیولای غول پیکری به نام Nemesis وجود دارد که او نیز می خواهد جمجمه شما را منفجر کند. وجود این جانوران ممکن است در ابتدای بازی موجب ترس و دلهره شما شود اما با عمل به راهنمای بازی Resident Evil 3 Remake، می توانید به آسانی در شهر راکون سیتی جان سالم بدر ببیرید. 

درجه سختی بازی را بر روی حالت پیش فرض نگه دارید

این اولین نکته برای تمام بازی های Resident Evil است. با اینکه درجه سختی های بالاتر Resident Evil 3 بسیار جالب به نظر می رسند، اما لازم نیست که در همان ابتدای بازی آن ها را تجربه کنید. Resident Evil 3 نسبت به نسخه بازسازی Resident Evil 2، زامبی بیشتری در هر منطقه دارد.

برای این موجودات شیطانی، تعقیب کردن شما به مدت طولانی کار بسیار ساده ای است، پس به خود مغرور نشده و درجه سختی بالا را انتخاب نکنید. هنگامی که می میرید، بازی شما را وارد “حالت کمک (Assisted Mode)” می کند، که در آنجا همه چیز آسانتر است و مانند نسخه اصلی ۱۹۹۹ به شما یک Assault Rifle می دهد. ابتدا بازی را در حالت نرمال انجام دهید تا به خوبی زمین بازی را یاد بگیرید، سپس درجه سختی را هر مقداری که می خواهید بالا ببرید.

 بدانید که این یک بازی اکشن است

ممکن است انتظار داشته باشید که Resident Evil 3 تجربه مشابهی مانند Resident Evil 2 به دنبال داشته باشد، اما اینطور نیست. این یک بازی اکشن به همراه دشمنان و مهمات بیشتر است که در آن شاهد صحنه های بزرگ تعقیب و گریز، غول های ترسناک تر و موجی از حملات شگفت انگیزتر خواهیم بود. وارد این کشمکش ها شوید و لحظات خوبی را سپری کنید.

چاقوی شما این بار نمی شکند!

این مهم ترین نکته مبارزه است. برخلاف Resident Evil 2، چاقوی شما مقاومت ندارد. از آن بیشتر برای اجسادی که بر روی زمین پیدا کرده اید و یا زامبی های نیمه جان استفاده کنید. بدن آن ها را شکاف داده و مهمات لازم برای مقابله با دشمنان سرسخت تر به دست آورید. فقط مراقب باشید، زامبی ها می توانند خیلی سریع از جا بلنده شده و به طرف شما حمله ور شوند. به ناحیه سر آن ها ضربه بزنید تا گیج شوند، سپس دوباره مشغول شکافتن بدن آن ها شوید.

همیشه در حال ساختن باشید

ساخت مهمات در اصل از زمان نسخه ۱۹۹۹ Resident Evil 3 آغاز شد و در نسخه بازسازی آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ترکیب باروت معمولی، می تواند تیر اسلحه ای مانند کلت و هفت تیر را ایجاد کند. از ترکیب باروت مرغوب و باروت نرمال می شود تیر شات گان ها را ساخت. حتی وجود یک گلوله اضافه هم می تواند از رخداد فاجعه جلوگیری کند.

از بمب افکن عاقلانه استفاده کنید

پس از پشت سر گذاشتن تقریباً یک سوم مسیر بازی، یک بمب افکن دریافت خواهید کرد. در ابتدا باید آتش دایره وار این بمب افکن را با ترکیب ماده منفجره A بعلاوه ماده منفجره B بسازید. Hunter Gammas، غول سوسمار مانندی که در اطراف گنداب ها پرسه می زند، می تواند با یک حرکت شما را بکشد، اما در برابر آتش آسیب پذیر است. بعدها مواد منفجره بیشتری برای ساختن شعله های بمب افکن خواهید یافت. حاصل ترکیب دو ماده منفجره A، انفجار دایره وار و ترکیب دو ماده منفجره B انفجار اسیدی تولید می کند. باید این ها را همیشه بسازید اما در مصرف آن ها صرفه جویی کنید. چرا که باید بارها و بارها بمب های خود را بر روی Hunter Bera خالی کنید، وقتی که می توانید با یک انفجار اسیدی او را نیمه جان کرده و با شات گان خود، کارش را تمام کنید؟

فقط و فقط یک آیتم شفابخش با خود حمل کنید

Resident Evil 3 یک بازی مهیج و دشوار است، اما باید بدانید که مدیریت فهرست تجهیزات (Inventory) به اندازه مهارت شما در مبارزه ضروری است. جمع آوری گیاهان و اسپری کمک های اولیه می تواند وسوسه انگیز باشد، اما شما تنها به یکی از آن ها برای موارد اضطراری نیاز دارید. به این ترتیب فضای بیشتری برای نگه داشتن وسایل مهم تر خواهید داشت.

جاخالی دهید!

یکی از نکاتی در مورد بازی Resident Evil 3 قابلیت جاخالی دادن را اضافه کرده است که با فشردن یک دکمه Jill می تواند از خطری که به سویش می آید، جاخالی دهد. اگر از این قابلیت به موقع استفاده کنید، حرکت Jill به صورت آهسته نمایش داده می شود. این حرکت، در زمانی که زامبی بیش از حد به شما نزدیک می شود، بسیار ضروری است. برای اینکه بتوانید به خوبی از حملات جاخالی دهید، نیاز به تمرین دارید، اما در نهایت نتیجه بخش خواهد بود.

هنگامی که بازی، کنترل Carlos را به دست شما می دهد، نوع حرکت او به گونه ایست که با یک مشت قدرتمند، دشمنان را از بین می برد. تسلط بر زمان بندی حرکات در هر دو شخصیت، کلید مقابله با سر سخت ترین دشمنان موجود در بازی است.

بدوید!

یکی از مهمترین نکات راهنمای بازی Resident Evil 3 Remake ، دویدن به موقع است. زمانی که Jill می خواهد از یک نقطه به نقطه ای دیگر سفر کند، معمولاً Nemesis ظاهر می شود. در اطراف پرسه نزده و وقت خود را تلف نکنید. برگردید و شروع به دویدن کنید. مدام با چرخاندن دوربین، Nemesis را زیر نظر داشته باشید تا هر زمان که به شما نزدیک شد، بتوانید به موقع جاخالی دهید.

مواد منفجره را برای Nemesis نگه دارید


اگر می خواهید با Nemesis مبارزه کنید، بمب ها بهترین دوست شما هستند. اگر هوشمندانه از بمب های خود استفاده کنید، می توانید در طول بازی تا درجه سختی Hardcore چندین بار او را به طور موقت گیج کنید. اگرچه این روش در درجه سختی Nightmare یا Inferno چندان مؤثر نخواهند بود. چرا که دشمنان در این درجات بسیار قوی تر و سرسخت تر هستند. اگر Nemesis را گیج کنید، او کیفی حاوی تجهیزات اسلحه و تیرهای مخصوص می اندازد. سلاح ها و متعلقات مربوط به آن ها را برداشته و سپس از آن جهنم فرار کنید.

هر زمان که میتوانید، محیط اطراف را بررسی کنید

تاکنون، تمرکز من بر روی جنگ بود، اما هنوز هم در Resident Evil 3 زمانی برای استراحت و پرسه زدن در اطراف وجود دارد. از آنجایی که نمی توانید دوباره به مناطق قدیمی بازگردید، باید تمام گوشه ها و شکاف های موجود را به خوبی بررسی کنید.

تمام درهای بسته و مناطق غیر قابل دسترس را به خاطر بسپارید. به محض این که ابزار لازم برای ورود به این مناطق را پیدا کنید، دوباره به آنجا باز خواهید گشت.

از نقشه خود استفاده کنید

برای کمک به این فرآیند، باید هر از گاهی به نقشه نگاه کنید. اتاق هایی که هنوز در آن ها آیتم هایی برای جمع آوری وجود دارد، با رنگ قرمز مشخص شده اند. برخی از عجیب ترین زوایای پنهان و مسیرهای جانبی، به بهترین شکل ارتقاء یافته اند. پس با استفاده از نقشه می توانید مناطق نزدیک به خود را جستجو نمایید.

کدهای امن Resident Evil 2 را به خاطر دارید؟

در نکاتی که راجع به Resident Evil 2 گفته بودم، از بازیکنان خواسته بودم که کد های قفل و ترکیبات امن را به خاطر بسپارند. چرا که آن ها برای Claire و Leon یکسان بودند. این موضوع در اینجا نیز صادق است. هنگامی که با Carlos به اداره پلیس Raccoon می رسید، می توانید از کد Resident Evil 2 استفاده نمایید. چه کسی اهمیت می دهد که شما از نظر فنی باعث ایجاد پارادوکس زمانی شده اید؟

این بازی را چندین بار انجام دهید

در طول بازی، ممکن است چالش هایی را بدون اینکه بدانید، کامل کنید. این می تواند به معنای باز کردن دروازه ها و شلیک به سر زامبی ها باشد. با این کار، امتیازاتی دریافت می کنید که به وسیله آن ها می توانید آیتم های خاصی مانند لباس، مهمات اسلحه، و امکان دسترسی سریع به آیتم های مهم را آزاد نمایید. Resident Evil 3 یک بازی کوتاه است. بیشترین لذت آن مربوط به باز کردن آپشن های مختلف برای بازی و تلاش برای کسب مهارت بیشتر است. چند بار بازی کنید و آیتم هایی که باز کرده اید را امتحان کنید.

وحشت نکنید

بازی های Resident Evil، ترسناک به نظر می رسند، اما تمام ابزاری که برای زنده ماندن نیاز دارید را در اختیارتان قرار داده اند. سخت نگیرید. شما واقعاً باهوش هستید. هوشمندانه عمل کنید و مو به مو به مراحلی که در راهنمای بازی Resident Evil 3 Remake گفته ایم عمل کنید. اگر ترسیده اید، می توانید درجه روشنایی صفحه را بالا ببرید (البته نه زیاد) یا به زامبی ها اجازه دهید که چندین بار شما را بکشند تا کم تر به اعصابتان صدمه بزنید. هر آن چه که برای تجربه شما مناسب است را انجام دهید و با اطمینان خاطر، چالش ها را پشت سر بگذارید.

خوش بگذرانید!

لذت بازی های ترسناک، در لحظات غیرمنتظره است. Resident Evil 3 یک بازی سریع با پیچ و تاب های فراوان است. از آن استقبال کنید و به خاطر داشته باشید که این فقط یک بازی است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شش =