راهنمای قدم به قدم بازی Shadows Die Twice PS4 قسمت دوم: قلعه Ashina

قلعه Ashina بازی Shadows Die Twice

منطقه‌ی قلعه Ashina دارای راه‌های متفاوتی است که بعضی از آنها به ‌یک مینی‌باس و بعضی دیگر هم به سایر بخش‌های داستانی بازی مربوط می‌شوند. همین حالا می‌توانید سایر بخش‌ها را بگردید، اما توصیه می‌کنم درزمان مناسب وارد این مناطق بشوید. درحال حاضر هدف شما این است که به ‌بالای قلعه Ashina برسید که Guichiro در آ‌نجا حضور دارد.

قلعه Ashina
بازی Shadows Die Twice

متوجه یک کاراکتر زن در محیط می‌شوید که Emma نام دارد. با او صحبت کنید تا در مورد Healing Gourd و دانه‌های Gourd با شما صحبت کند. به‌ عبارتی با پیدا کردن این دانه‌ها می‌توانید تعداد Healing Gourd خود را افزایش دهید. مسیر سمت راست مجسمه‌ ی داخل محیط را ادامه دهید تا با یک سامورایی‌‌ آشنا شوید. با خرید مهارت‌ های کلیدی جدید درطول بازی، می‌توانید آنها را ازطریق این سامورایی یاد بگیرید.
حال وقت آن رسیده است تا از محیط خارج شوید و از سمت چپ و شاخه‌ ی درختی که مشاهده می‌کنید، وارد منطقه ‌ی Ashina Outskirts دشمن شوید. راه را ادامه بدهید تا به یک مجسمه دیگر برسید و استراحت کنید. از دیوار سمت راست بالا بروید تا آیتمی را که در این محل قرار دارد، بردارید. سپس سامورایی‌ هایی را که در محیط هستند، از بین ببرید و آیتم‌های مسیر بازی را بردارید تا به یک مجسمه دیگر برسید.
پس از این مجسمه، اولین مینی باس داستان را مشاهده خواهید کرد که « General Naumir Kavarada » نام دارد. قبل از کشتن وی، در روبه‌ رو (پشت مجسمه‌ای که آن را پیدا کرده‌اید) یک شکاف را مشاهده می‌کنید که می‌توانید واردش شوید، پیش جنازه‌ ی Shinobi اولین ابزار بازوی مصنوعی Shinobi خود را بردارید که شوریکن است. درادامه پیش مجسمه‌ ساز برگردید تا این ابزار را روی بازوی شما نصب کند و ازطریق منوی بازی آن را انتخاب کنید تا بتوانید در مبارزات از شوریکن استفاده کنید. بعضی از مینی ‌باس‌های Sekiro را بیخیال شوید.
اما آیتم‌هایی که به‌ شما می‌دهند، ارزشمند هستند و می‌توانید از آنها برای ارتقای نوار سلامت گرگ یک دست استفاده کنید. پس از کشتن مینی باس این قسمت پیش Emma برگردید و Healing Gourd خود را ارتقا دهید. با ادامه دادن مسیر اصلی، تعداد زیادی دشمن و یک دشمن عظیم ‌الجثه را مشاهده می‌کنید. شدیدا پیشنهاد می‌کنم این بخش را به‌صورت مخفی ‌کاری پشت سر بگذارید.
همچنین دشمن عظیم ‌الجثه‌ی بازی پی اس ۴ را هم می‌توانید به ‌صورت مخفی ‌کاری از بین ببرید. پس از کشتن تمامی دشمنان و برداشتن آیتم‌های این بخش، با یک پیرزن مواجه خواهید شد. با او صحبت کنید تا یک زنگوله را به‌شما بدهد. درواقع این زنگوله حاوی خاطرات Inoseca ، پسر پیرزن، است که شما را وارد محیط Hirata Estate می‌کند. درکنار خانه پیرزن، می‌توانید Inoseca را هم مشاهده کنید که زخمی شده است. با او صحبت کنید و مسیر اصلی را ادامه دهید.
دراینجا باید از یک دروازه عبور کنید، بالای دروازه بروید و راه سمت چپ را ادامه بدهید تا بتوانید دشمنان را دور بزنید (البته اگر همینطور مسیر سمت چپ را به ‌بالا ادامه دهید، به ‌یک فروشنده مخفی می‌ رسید که می‌توانید از او یک ابزار برای بازوی مصنوعی خود را خریداری کنید). درابتدا دشمنی که یک سلاح دوربرد قوی را حمل می‌کند، از بین ببرید. پس از کشتن هر پنج دشمن این بخش، با یک مینی باس روبه ‌رو خواهید شد که یک غول زنجیرشده است.
باعبور از دروازه‌ی بزرگ به ‌سمت راست که مجسمه قرار دارد، بروید. سپس از کنار مجسمه (سمت راست) به ‌پایین بروید و ازطریق شاخه‌ها، مسیر را ادامه دهید تا یک سری آیتم به ‌دست بیاورید. حال به ‌مسیر اصلی بازخواهید گشت. قبل از ادامه دادن به‌ کنار مجسمه بازگردید. پس از کشتن این غول در محیط بعد یک مینی باس دیگر برای شما در نظر گرفته شده است. ابتدا اتاقک‌های قبل از میدان نبرد را بگردید تا یک دانه Gourd را پیدا کنید.
سپس تمامی سربازان را از بین ببرید و به ‌سراغ ژنرال TenzenYamauchi بروید. یادتان باشد که اگر دشمنان متوجه حضور شما شدند، دست‌پاچه نشوید و سریعا از محیط فرار کنید و به‌عقب بازگردید. این کار باعث می‌شود سردرگم شوند و مجددا به ‌مخفی ‌کاری خود ادامه دهید.پس از کشتن این ژنرال دو راه برای شما در نظر گرفته شده است. راه ‌اصلی پایین پل‌های شکسته است، اما درکنار در بزرگ محیط نبرد هم یک مسیر فرعی در نظر گرفته شده است که به ‌یک باس فرعی به ‌نام Head less ختم می‌شود.
درواقع در جهان Sekiro پنج باس فایت Head less طراحی شده‌اند که با کشتن‌شان Prayer Bead کسب نمی‌کنید، اما اگر علاقه‌مند به‌ دریافت تمامی Achivement یا Trophy‌ها هستید، باید آنها را هم بکشید. پس از فرار به ‌‌یک مجسمه می ‌رسید. پای آن استراحت کنید. در سمت راست مجسمه یک دشمن کوچک قرار دارد. او را بکشید، آیتم مهمی به‌ شما داده می‌شود. حال یک محیط پر از دشمن‌های مختلف در جلوی شما قرار دارد که با پاکسازی آنها، با اولین باس اصلی و داستانی بازی Sekiro: Shadows Die Twice روبه‌ رو می‌شوید.
پس از پاکسازی دشمنان و برداشتن آیتم‌ها، وارد محیط نبرد وسیعی می‌شوید که در اینجا GioboOnevea به‌ شما حمله می‌کند.پس از کشتن GioboOnevea، پیش مجسمه استراحت کنید. قبل از اینکه در را باز کنید، پشت سر خود را نگاه کنید. متوجه یک مسیر فرعی می‌شوید. در ساختمان این مسیر یک پیرمرد قرار دارد. با او صحبت کنید تا یک شیوه مبارزه‌ای جدید برای درخت مهارت ‌های شما آزاد شود (با پیشروی در بازی و بازگشت به ‌سوی او، می‌توانید شیوه‌ی مبارزه‌ای Ashina را آزاد کنید).
در انتهای ساختمان هم پیرزنی قرار دارد که می‌توانید با او صحبت کنید. همچنین در کنار این ساختمان تعدادی پله را مشاهده خواهید کرد که درانتهای آن یک فروشنده قرار دارد و می‌توانید یک عدد دانه Gourd را از او خریداری کنید. پس از باز کردن در راه اصلی، بالارفتن از پله‌ها، کشتن سامورایی مورد نظر و رفتن به پشت خانه، دو مسیر مجزا را مشاهده می‌کنید. مسیر روبه ‌رو، مسیر اصلی است که درانتها به ‌یک مینی باس که یک بوفالو است ختم می‌شود.
این ‌درحالی است که راه سمت راست شامل چند دشمن مختلف و آیتم‌هایی است که باید آنها را بردارید. پس از ادامه دادن مسیر اصلی، بوفالو را از میان بردارید که پیشنهاد می‌کنم از Firecracker کمک بگیرید که یکی از ابزارهای کاربردی بازوی Shinobi شما است. حال قبل از ادامه دادن بازی PS4 و منطقه‌ی قلعه Ashina ، به ‌سراغ Hirata Estate می‌رویم که سه ابزار Shinobi در این محیط قرار داده شده است.

قلعه Ashina بازی Shadows Die Twice
بازی Sekiro Shadows Die Twice

ورود به ‌محیط Hirata Estate

برای ورود به ‌محیط Hirata Estate، وارد HP بازی شوید و درکنار مجسمه ‌ساز، یک مجسمه بودا را مشاهده می‌کنید. بازیکنان ازطریق این مجسمه می‌توانند وارد Hirata Estate شوند که درواقع یک دهکده است که محوطه عمارت اصلی آن درحال سوختن است. مسیر اصلی دهکده، یک مسیر کاملا مستقیم است، اما در سمت راست و چپ خانه‌ها و محوطه‌های مختلفی هستند که گشت ‌وگذار در آنها باعث می‌شود آیتم‌های مختلفی را کسب کنید.
درابتدا از روی پل رد شوید و دشمنان را بکشید. اگر به سمت راست و دریای بازی دقت کنید، ماهی‌های قرمز رنگی را مشاهده می‌کنید که با دیدن شما فرار می‌کنند. سعی کنید این ماهی‌ها را بدون اینکه دیده شوید، بکشید. برای پایان Return به ‌‌آنها نیاز پیدا خواهید کرد. حال زمانی ‌که وارد دهکده شدید، راه مستقیم شما بسته است و باید از سمت راست مسیر را ادامه دهید تا بتوانید در را باز کنید.
در راه سمت راست سربازانی را می‌بینید که دور آتش نشسته‌اند، در وسط آتش سومین ابزار بازوی مصنوعی شما قرار دارد. پس از کشتن دشمنان، درادامه ‌ی مسیر یک سامورایی زخمی را می‌بینید که به ‌شما محل چهارمین ابزار Shinobi را می‌گوید.
پس از وارد شدن به ‌بخش دوم دهکده و باز کردن در که میان ‌بر به ‌حساب می‌آید، دو سرباز را می‌بینید که پشت در بسته قرار دارند.
قبل از آنها و در سمت راست، تعدادی عبادتگاه بسیار کوچک قرار گرفته است که دو سرباز هم آنجا هستند و می‌توانید صحبت‌ هایشان را گوش دهید. پس از کشتن این دو سرباز، در عبادتگاه را باز کنید و چهارمین ابزار را که ساطور است، بردارید. مسیر مستقیم را ادامه دهید تا به مینی باس Shinobi Hunter برسید. یادتان باشد که قبل از آغاز مبارزه ‌ی اصلی، تمامی اطرافیان او را بکشید.پس از کشتن Shinobi Hunter پای مجسمه استراحت کنید و کمی جلو بروید، در سمت چپ خود یک محیط فرعی را می‌بینید.
به‌ داخل آب بپرید، شنا کنید و از زیر پل رد شوید. حال شاخه‌ را بگیرید و بالا بروید. درانتهای مسیر و سمت راست، یک ورودی غار را مشاهده می‌کنید. مسیر را ادامه دهید تا به ‌بالای صخره‌ها و یک عبادتگاه دیگر برسید. دراینجا یک نینجای زبده منتظر شما است. او را بکشید و در عبادتگاه را بردارید تا پنجمین ابزار بازوی مصنوعی خود را پیدا کنید. سپس پیش مجسمه‌ برگردید و مسیر مستقیم خود را ادامه ‌دهید، دشمنان را از بین ببرید و از روی پل رد شوید.
درادامه Owl را زخمی روی زمین پیدا می‌کنید. او به ‌شما کلید یک معبد را می‌دهد و باید از روی سقف، مسیر را ادامه دهید تا به ‌دشمنان دیگری برسید. در این قسمت تعدادی سرباز در ورودی و داخل غار قرار دارند. آنها را از بین ببرید و درانتهای غار به ‌کمک دیوارها بالا بروید. حال وارد عمارت اصلی شده‌ و درکنار مجسمه استراحت کنید. در این قسمت تعداد بسیار زیادی دشمن قرار دارند که می‌توانید به ‌کمک مخفی ‌کاری، نیمی از آنها را از بین ببرید و سپس به ‌سراغ دومین مینی‌ باس منطقه Juzo بروید که در اینجا، یک یار کمکی هم خواهید داشت. سپس خانه را خوب بگردید و دو دشمنی را که در این قسمت قرار دارند، از بین ببرید. درادامه با مادر اینوسکه صحبت کنید و پس از استراحت کردن پیش مجسمه، به‌سراغ باس فایت اصلی Hirata Estate بروید که Lady Batterfly نام دارد.

راه‌های متفاوت قلعه Ashina

منطقه‌ی قلعه Ashina دارای راه‌های متفاوتی است که بعضی از آنها به ‌یک مینی‌باس و بعضی دیگر هم به سایر بخش‌های داستانی بازی مربوط می‌شوند. همین حالا می‌توانید سایر بخش‌ها را بگردید، اما توصیه می‌کنم درزمان مناسب وارد این مناطق بشوید. درحال حاضر هدف شما این است که به ‌بالای قلعه Ashina برسید که Guichiro در آ‌نجا حضور دارد.
روبه ‌روی شما یک پله‌ی طولانی است که به یک مینی باس ختم می‌شود. بازیکنان می‌توانند این باس را بکشند یا اینکه راه پشت‌ بام‌ها و سمت راست محیط را پیش بگیرند و وارد قلعه Ashina شوند. روی پشت بام، Shinobi‌هایی قرار دارند که امکان دارد شما را اذیت کنند پس حسابی حواستان را جمع کنید. برای اینکه مجسمه‌های ورودی بعضی از مناطق را باز کنید، از سمت چپ و جایی که پیرزن در حال نگاه کردن است، مسیر را ادامه دهید تا به‌ یک پل چوبی برسید. روی پل چوبی دوسرباز قرار دارند. پس از گوش دادن به ‌صحبت‌های‌ شان، آنها را بکشید و کلید مربوطه را کسب کنید.
سپس مسیر روی پل را ادامه دهید و دشمنان پشت در را از بین ببرید. درکنار مجسمه‌ ای که به‌ آن می‌رسید، یک فروشنده وجود دارد که می‌توانید یک عدد Prayer Bead را از او خریداری کنید. حال به‌ ورودی قلعه (جایی که پیرزن حضور داشت) برگردید و مینی ‌باس روبه ‌روی خود یعنی General Koranosuke را از بین ببرید. پس از کشتن General Koranosuke، از روی پشت بام‌ها وارد محیط سمت راست شوید.
دراین ‌بخش کاراکتری را می‌بینید که از شما کمک می‌خواهد و می‌گوید که تمامی دشمنان داخل محیط را از بین ببرید. پس از کشتن تمامی سامورایی‌ها، پیش وی برگردید و با او صحبت کنید. سپس ازطریق مجسمه‌ی قلعه Ashina، به HP بازی برگردید و می‌بینید که این کاراکتر به‌عنوان یک فروشنده، درکنار مشعل نشسته است. با او صحبت کنید و یک دانه Gourd را از او خریداری کنید تا Healing Gourd شما به پنج عدد تبدیل شود.
سپس به ‌قلعه Ashina برگردید و از پشت بام‌ها، مسیر دود را دنبال کنید تا به ‌داخل قلعه برسید. در آنجا یک مجسمه قرار دارد و قبل از آن، جعبه‌ای را مشاهده می‌کنید. جعبه را باز کنید تا پنجمین دانه Gourd را هم کسب کنید. مسیر داخل قلعه را ادامه دهید. سامورایی‌های این بخش، مبارزان حرفه‌ای هستند و مراقب حرکاتشان باشید. سپس پله‌ها را بالا بروید تا به ‌مجسمه‌ی بعدی برسید.

مبارزه با Guichiro

درداخل اتاق روبه ‌روی شما، یک مینی باس به نام Ginsueca قرار دارد که باید او را بکشید تا به Guichiro برسید. سپس به ‌بالای قلعه برسید تا پس از میان‌ پرده مورد نظر، مبارزه با Guichiro آغاز شود. پس از کشتن Guichiro ، یک میان ‌پرده برای شما نمایش داده می‌شود. با Emma صحبت کنید تا زمانی ‌که دیالوگ جدیدی را نشنیدید پایین بروید و با ارباب Coro هم صحبت کنید تا اهداف جدید برای شما مشخص شوند.
درادامه و پس از تمام شدن تمامی صحبت‌های ارباب Coro ، دریچه‌ی پشت او را باز کنید. دود‌های بنفش ‌رنگ را دنبال کنید تا به‌ محل نگه‌داری Ashina برسید. با او صحبت کنید و محل Immortal را بپرسید. برای پیدا کردن Immortal باید وارد محیطی به‌نام Senpou Temple شوید. ازاین ‌رو کار شما فعلا با محیط قلعه Ashina تمام شده است، البته در این محیط دو باس فرعی دیگر هم قرار داده شده‌اند که در راه رسیدن به سیاه‌ چال فراموش شده، نحوه کشتن‌ شان را مشاهده خواهید کرد.
همچنین یک مینی باس Head less دیگر هم در این محیط قرار دارد. پس از صحبت کردن با Emma و ارباب Coro، هدف شما این است که وارد Senpou Temple شوید، اما قبل از ورود به این محیط، دو باس فرعی دیگر قلعه Ashina را هم از بین ببرید و دو ابزار دیگر بازوی Shinobi را هم بردارید. ازطریق مجسمه‌ ای که در محیط قرار دارد، پیش مجسمه Upper Tower – Antechamber برگردید. پس از کشتن اولین Shinobi، وارد قسمت دوم محیط شوید که می‌توانید به پایین بپرید. یادتان باشید درپایین دشمنان بسیاری وجود دارند.
اما با کشتن ‌شان، می‌توانید وارد اتاقی شوید که یک جعبه درآنجا قرار داده شده است. آن را باز کنید و ابزار بازوی مصنوعی Shinobi را بردارید. سپس پیش مجسمه قلعه Ashina سفر کنید. شاخه‌های سمت چپ را دنبال کنید. به‌جای رد شدن از روی پل، راه سمت راست را ادامه دهید. یک راه روبه‌روی شما است که به‌یک مجسمه جدید ختم می‌شود و از سمت چپ هم راه دیگری وجود دارد که ازطریق دو شاخه درخت می‌توانید به‌قسمت دیگری از محیط برسید (درواقع مقصد همان‌ جایی است که بازی پلی استیشن و بخش پیش درآمد را آغاز کردید).
زمانی‌که شاخه‌ها را پشت سر گذاشتید، یک سرباز را در سمت راست خود می‌بینید. با‌این‌حال سمت چپ ‌تان را نگاه کنید که یک پیرمرد قصد دارد ازطریق ضربه‌ زدن به ‌ظرف، دشمنان را باخبر کند. سریعا او را بکشید و راه خود را ادامه دهید. ازکنار دیوار عبور کنید. مردی را می‌بینید که به‌ ورودی راه زیرزمینی نگاه می‌کند. با او صحبت کنید و داخل شوید. درانتهای مسیر یک Shinobi را می‌بینید که می‌توانید با او صحبت کنید. متوجه می‌شوید که وی مامور کشتن شما است. پیشنهاد می‌کنم پس از آغاز مبارزه، سریعا از این ورودی خارج شوید تا همه‌چیز به ‌حالت قبل برگردد.
سپس حتما Lone Shadow را یکبار به ‌صورت مخفی‌کاری بکشید، زیرا محیط مبارزه‌ای شما بسیار کوچک است و در طولانی مدت دوربین بازی شما را اذیت می‌کند. Lone Shadow دارای ضرباتی ازطریق شمشیر و پا است. ضرباتی را که با شمشیر زده می‌شوند، به‌ راحتی قابل دفع کردن است، اما برای ضرباتی را که با پا زده‌ می‌شوند، جاخالی دهید. همچنین یک ضربه ‌ی روبه‌ جلو به ‌سمت شما زده می‌شود.
این‌ضربه را حتما دفع کنید تا نوار Posture Lone Shadow با سرعت بیشتری پر شود. این درحالی است که برای ضربه‌ روبه جلو چرخشی او می‌توانید جاخالی دهید یا بپرید. پس از کشتن Lone Shadow، مسیر را برگردید. حال درقلعه ‌ای که در بخش پیش درآمد ارباب Coro را ملاقات کردید، یک باس فرعی دیگر قرار دارد. البته این محیط پر از دشمنان متخلف است، اما به‌صورت مخفی‌کاری می‌توانید آنها را از بین ببرید. قبل از این ‌کار پیش مجسمه ‌ی ذکر شده استراحت کنید و سپس دشمنان را یکی پس از دیگری از بین ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =