راهنمای قدم به قدم بازی Shadows Die Twice PS4 قسمت پنجم

راهنمایی قدم به قدم بازی Shadows Die Twice PS4

در این مقاله با پنجمین قسمت از راهنمای بازی Shadows Die Twice PS4 با شما همراه خواهیم بود. مسیر اصلی را ادامه دهید. تا به مجسمه‌ی دوم برسید. حال روبه ‌روی شما یک مینی باس قرار دارد. سریعا به ‌داخل نروید، زیرا در سمت چپ، دشمنی به نام Lone Shadow Vilehand هم قرار دارد که منتظر است

بازی Shadows Die Twice PS4
بازی Shadows Die Twice PS4

مسیر اصلی را ادامه دهید (همه دشمن‌ها و محل قرارگیری‌شان همانند قبل است) تا به مجسمه‌ی دوم برسید. حال روبه ‌روی شما یک مینی باس قرار دارد. سریعا به ‌داخل نروید، زیرا در سمت چپ، دشمنی به نام Lone Shadow Vilehand هم قرار دارد که منتظر است شما را شگفت ‌زده کند.به‌ صورت مخفیانه شخص سمت چپ را از بین ببرید و ذهن او را تسخیر کنید تا در مبارزات کمک حال شما باشند. سپس وارد نبرد شوید.
Lone Shadow را یک بار درگذشته کشته ‌اید و حال نسخه‌ی قوی ‌تر او را مشاهده می‌کنید. تنها موردی که باید به‌ آن توجه داشته باشید، ضربات سمی او است که از آن جاخالی دهید و به Lone Shadow آسیب برسانید. پس از کشتن Lone Shadow، استراحت کنید و به‌سراغ Owl بروید. دراینجا دو گزینه را مشاهده می‌کنید، اگر به Coro وفادار بمانید، می‌توانید به‌ سراغ پایان Return، Immortal Severance و Purification بروید. و اگر نمانید به پایان Shura می روید. Owl جزو آن دسته از باس‌هایی است که برای مبارزه کردن با او اصلا نباید عجله کنید، زیرا وی همانند شما توانایی دفع کردن و همچنین استفاده از ابزارهای Shinobi نظیر شوریکن و Firecrackers را دارد. در فاز اول، اصلی‌ ترین ضربات Owl در ضرباتی خلاصه می‌شوند که از شوریکن استفاده می‌کند. اگر یک شوریکن پرتاب شد، مراقب یک ضربه قدرتمند و سریع باشید. اگر دو شوریکن پرتاب شد، Owl در ادامه روی به ‌هوا می‌پرد و یک ضربه را به‌ شما وارد می‌کند. درواقع بازیکنان باید منتظر همین لحظه بمانند تا بتوانند به Owl آسیب برسانند. همچنین وی از یک بمب دودزا استفاده می‌کند که از آن دور شوید، زیرا این بمب باعث می‌شود نتوانید برای مدتی از Healing Gourd یا سایر آیتم‌های بازیابی نوار سلامت استفاده کنید. در فاز دوم، Owl از روش‌های مبارزه‌ای گمراهانه‌ای استفاده می‌‌کند. برای مثال پس از لگدی که به ‌شما می‌زند، معمولا شوریکن پرتاب می‌کرد، اما در فاز دوم سم به ‌سمت شما پرتاب می‌کند. همچنین اگر دیدید که Owl دست خود را بالا می‌برد، سعی کنید دور شوید، زیرا از بمب دودزا استفاده می‌کند تا بتواند شما را غافلگیر کند. درانتهای مبارزه هم سعی می‌کند نوار Posture خود را کاهش دهد که ازطریق شوریکن می‌توانید مانع از این کار شوید.

پایان Return:

برای کسب پایان Return باید موارد زیر را انجام بدهید:

 • قلب Great Serpent بازی را کسب کنید.
 • مدام برنج‌های Divine Child را مصرف کنید و پیش مجسمه استراحت کنید تا زمانی ‌که او مریض شود و از شما میوه خرمالو بخواهد. بازیکنان می‌توانند میوه خرمالو را در طول گشت‌ وگذارهای خود یا ازطریق فروشنده نزدیک ‌به مجسمه Shugendo به ‌دست بیاورند.
 • پس از خوب شدن Divine Child او به ‌شما یک برنج برای Coro می‌دهد. به اتاق Coro برگردید و برنج را به او بدهید
 • استراحت کنید و Coro به شما یک کوفته برنجی می‌دهد. کوفته برنجی را نخورید و مجددا پیش Divine Child برگردید.
 • زمانی‌ که کوفته برنجی را نشان Divine Child می‌دهید، او روبه ‌مجسمه بودا شروع به دعا خواندن می‌کند.
 • پیش مجسمه Temple Grounds محیط Senpou Temple بروید. در اینجا یک دریاچه قرار داشت. زیر آب بروید و یک Prayer Beads و Holy Chapter: Infested را پیدا خواهید کرد.
 • سپس پیش Divine Child برگردید و آیتم مربوطه را به او بدهید. استراحت کنید و متوجه می‌شوید که در محل خود نیست. از شکاف نوری که در محیط قرار دارد، وارد دنیای Folding Screen Monkeys شوید و با او صحبت کنید.
 • به مجسمه Main Hall منطقه Senpou Temple سفر کنید و درکنار ساختمان این معبد، یک غار قرار دارد. آن را تا انتها ادامه بدهید تا دومین Holy Chapter را هم به‌دست آورید و پیش Divine Child برگردید.
 • با او صحبت کنید تا زمانی ‌که از شما قلب Great Serpent را بخواهد. دو تا قلب Great Serpent را به او بدهید.
 • استراحت کنید و درنهایت او به شما اشک خود را (Frozen Tears) می‌دهد. زمانی ‌که باس فایت انتهایی Sekiro را کشتید، از شما خواسته می‌شود تا میان اشک Divine Child یا اشک اژدها یکی را انتخاب کنید که شما باید اشک Divine Child را انتخاب کنید.
راهنمایی قدم به قدم بازی Shadows Die Twice PS4
راهنمایی قدم به قدم بازی Shadows Die Twice PS4

پایان Council در بازی Shadows Die Twice ps4:

برای مشاهده‌ی پایان Council ، کافی است پس از کشتن Guardian Ape و Corrupted Monk و برداشتن آیتم‌ های مورد نظر، در بالای قلعه‌ی Ashina، به‌ جای مبارزه با Owl، از او پیروی کنید تا دو باس فایت دیگر برای شما در نظر گرفته شود.

 • باس فایت Emma تقریبا باس فایت ساده‌ای است. ضربات شما نوار Posture او را بیشتر از سایر کاراکترها پر می‌کند و ازطرفی او دو ضربه Thrust دارد. یک ضربه پرشی که آن را می‌توانید با دکمه دایره B دفع کنید و همچنین ضربه ‌ی دیگر هم با جاخالی دادن قابل دفع است. بااین‌ حال مراقب ضربه‌ ی شارژی Emma باشید و سریعا به پشت او بروید.
 • دومین باس فایت از آن Ashina است. فاز اول مبارزه Ashina،‌ تقریبا ساده است و Ashina سه ضربه ‌ی Thrust چرخشی دارد که می‌توانید با پریدن آن‌ها را پشت سر بگذارید. همچنین یک ضربه‌ ی Thrust شارژی هم دارد که که بهترین کار دور شدن از آن است، اما اصلی ‌ترین و سخت ‌ترین قسمت مبارزه با Ashina ، فاز دوم مبارزه است. در فاز دوم و ازهمان ابتدا که با یک ضربه سنگین و Thrust شروع می‌شود، Ashina ازطریق آتش و ضربات شارژی، سعی دارد شما را با یک ضربه بکشد. ازاین ‌رو مدام باید در حال حرکت کردن باشید و ضربات او را جاخالی دهید. همچینن مراقب آتش‌های داخل محیط هم باشید، زیرا نوعی از ضربات آشین هست که آن‌ها را شعله ‌ور می‌کند.

پایان Purification:

تنها کافی است مراحل زیر را پس از انتخاب گزینه وفادار ماندن به Coro (هنگام رویارویی با Owl) انجام بدهید:

 • پس از شکست دادن Owl ازطریق پشت بام و دودهای بنفش رنگ، نزدیک محل کاراکتر Ashina شوید و مخفیانه به‌ صحبت‌هایش با Emma گوش دهید.
 • سپس وارد اتاق Coro شوید و به‌ صورت مخفیانه به‌ صحبت‌های وی گوش دهید.
 • ازطریق مجسمه های بازی پلی استیشن استراحت کنید و به ‌طبقه‌ی بالا بروید و درمورد Coro با Emma صحبت کنید. در قسمتی از صحبت‌ها گزینه ‌ی موافقت با Emma را انتخاب کنید.
 • مجددا استراحت کنید و یک بار دیگر با Emma صحبت کنید.
 • به سمت مجسمه منطقه Old Grave سفر کنید و سپس راه سمت چپ را پیش بگیرید و با کاراکتر Emma صحبت کنید.
 • به‌ محل مجسمه‌ ساز (Sculptor) برگردید و از پشت ساختمان صحبت‌های ‌شان را گوش دهید.
 • Emma را متقاعد کنید و یک زنگوله را دریافت و یک بار دیگر وارد Hirata Estate شوید به محلی بروید که Lady Batterfly در آن قرار داشت. حال باید با Owl مبارزه کنید و او را شکست دهید.
 • در خط داستانی بازی Shadows Die Twice PS4 پیشروی کنید و بازی را به ‌سرانجام برسانید و از اشک اژدها استفاده کنید.
 • اگر کاراکتر Ashina در اتاقش نبود، آن‌قدر با Coro صحبت کنید که دیگر حرف جدیدی برای گفتن نداشته باشد. همچنین یک بار دیگر باید با دو مینی باس این محیط هم مبارزه کنید که از نظر استراتژی مبارزه، هیچ تفاوتی را با حالت قبل حس نخواهید کرد. همچنین نحوه جنگیدن با Owl هم همانند ویدیویی است ‌که در متن قرار داده شده است.

پایان Imnortal Severance:

تنها کافی است بازی Shadows Die Twice PS4 را بدون انجام تمامی کارهای ذکر شده، تمام کنید. برای مرحله بعد این بار Hirata Estate تفاوت ‌هایی باحالت گذشته‌ اش دارد و بازیکنان بازی را از جایی شروع می‌کنند که درگذشته، Owl را زخمی پیدا کردند. دراینجا باید با Lone Shadow بجنگید که در اصل یکی از Shinobi‌ های وفادار به Owl است. در اگر به سراغ پایان Purification بروید، زیرا دیگر نیازی نیست به سراغ Hirata Estate بروید و از طرفی پیدا کردن آیتم‌ های پایان Return، سادگی بسیاری دارد.
تفاوت Lone Shadow در Hirata Estate، اضافه شدن یک المان مبارزه‌ای جدید است. سبک کلی مبارزات همانند سایر رویارویی‌ های شما با او در بازی است، اما در اینجا Lone Shadow از سگ‌ های بازی هم کمک می‌گیرد. درهمان ابتدا مشاهده می ‌کنید که وی دست خود را به نشانه‌ ی سوت زدن، بالا می‌برد. ازاین‌ رو شوریکن یکی از مکانیک ‌های مبارزه‌ای شما خواهد بود. زمانی که می‌خواهد سوت بزند، با شوریکن او را بزنید و به مبارزه کردنتان ادامه دهید.
سپس مسیر سمت چپ را که مسیر جدیدی است ادامه بدهید و پس از کشتن دشمنان، پیش مجسمه استراحت کنید. حال یک ‌راه روبه‌ روی شما بازشده است و یک‌ راه هم سمت چپ شما است که هر دو، به‌ یک باس فایت Juzo ختم می‌شوند. تنها نکته ‌ای که در این قسمت وجود دارد، این است که قبل از رسیدن به باس فایت، مراقب Shinobi‌های روی پشت ‌بام باشید. از‌این ‌رو سربازانی که نشسته‌اند را به ‌صورت پنهانی بکشید و سپس اشخاصی را که روی پشت‌ بام هستند، از بین ببرید. در محیط باس فایت Juzo هم یک Shinobi دیگر و تعدادی سرباز حضور دارند.
می‌توانید سربازان سمت چپ محیط (داخل خانه) را به‌صورت مخفی ‌کاری از بین ببرید و سپس بگذارید Juzo و Shinobi به سمت شما حمله‌ ور شوند. از محیط فرار کنید تا تنها Shinobi موردنظر شمارا دنبال کند. او را از بین ببرید و در ادامه به سراغ Juzo بروید. استراتژی مبارزه‌ای Juzo the Drunkard دقیقاً همانند قبل است و نکته‌ی جدیدی در مبارزات و ضربات او وجود ندارد.پس از کشتن Juzo the Drunkard ، مسیر داخل عمارت را ادامه دهید و در سمت چپ، یک راهب وجود دارد، ذهن او را از طریق Ninjutsu Paptir تسخیر کنید تا در مبارزه‌های این قسمت کمک‌ حال شما باشد.
پس از کشتن یک راهب دیگر و دو سربازی که درعمارت بودند، پیش مجسمه استراحت کنید و به سراغ باس فایت این بخش برای پایان Purification بروید که همان Owl است، اما این بار ضربات جدید تری را هم از او شاهد هستیم. یکی از مواردی که با شروع مبارزه متوجه آن می‌شوید، این است که Owl از ضربات تکمیلی با Firecracker بیش‌ ازپیش استفاده می‌کند. ازاین ‌رو حواستان به گوگرد پخش ‌شده در هوا باشد و با پریدن به سمت عقب، از این ضربه جاخالی دهید.
همچنین Owl دو ضربه‌ ی Thrust دارد. یکی از آنها چرخشی است که با پریدن قابل جاخالی است و ضربه‌ ی دیگر، حالت شارژی دارد که می‌توانید آن را دفع کنید. از دیگر ضربات Owl هم می‌توان به یک ضربه شارژی دیگر اشاره کرد که علامت شارژ آن را مشاهده نمی‌کنید، اما یک ضربه ‌ی از بالا به پایین است و می‌توانید به اطراف جاخالی بدهید و به او آسیب وارد کنید (البته بعضی وقت‌ها این ضربه یک حالت چرخشی پیدا می‌کند). در فاز دوم مبارزه با Owl، مهم ‌ترین تغییر کاراکتر Owl را مشاهده می‌کنید که یک جغد در کنارش قرار داده‌شده است.
این جغد به شما ضربه ‌ی خاصی را وارد نمی‌کند، اما سعی می‌کند دید شمارا مختل کند. همچنین Owl به کمک این جغد می‌تواند غیب شود و شمارا غافل‌گیر کند. ازاین‌ رو مراقب باشید و از طرفی حواستان هم به محیط باشد تا او را گم نکنید. پس از کشتن Owl، پیش مجسمه ‌ساز بروید و با Emma صحبت کنید. حال قبل از رفتن به محیط Fountainhead، بگذارید به سراغ منطقه Ashina Depth برویم تا به Guardian Ape برسیم. Guardian Ape در حالت Head less دقیقاً ضرباتش همانند فاز دوم Guardian Ape در منطقه‌ ی Sunken Valley است.
درواقع او تمام سیر را طی کرده است و در اینجا گرفتارشده است. می‌توانید او را یک ‌بار برای همیشه از بین ببرید. پس از تمام شدن فاز اول مبارزه‌ای شما، می‌بینید که او یک Guardian Ape دیگر را ظاهر می‌کند که نوار Posture او به‌ سرعت پر می‌شود. ازاین ‌رو به کمک Firecracker سریعاً او را در همان ابتدا بکشید. سپس با Guardian Ape اصلی بجنگید و او را از بین ببرید. یادتان باشد که پس از کشتنش، جسد وی روی زمین از بین نمی‌رود.
سریعاً Guardian Ape را هدف بگیرید و یک ‌بار دیگر او را Takedown کنید. در ادامه پیش مجسمه استراحت کنید و به مجسمه ‌ای که Corrupted Monk در آن قرار داشت، سفر کنید. مسیر داخل غار را ادامه دهید و در داخل چادر، گزینه‌ی Pray را انتخاب کنید تا یک میان ‌پرده به ‌شما نمایش داده شود و وارد محیط Fountainhead Palace شوید. پس از مشاهده‌ی میان‌پرده، وارد محیط شوید و از پله‌ها پایین بروید و از لبه‌ی صخره آیتم را بردارید.
سپس پیش مجسمه استراحت کنید و به سراغ باس فایت Corrupted Monk بروید که در اینجا، با خود واقعی‌ اش مبارزه خواهید کرد. فاز اول مبارزه ‌ای همانند قبل است، اما در فاز دوم و سوم شاهد تغییرات مختلفی هستیم. در فاز دوم، Corrupted Monk روی زمین زانو می ‌زند و مدام به شما ضربه وارد می‌کند. از طریق شاخه‌ها مدام در حال حرکت باشید و زمانی که در موقعیت مناسبی قرار گرفتید، Corrupted Monk را Takedown کنید.
در فاز انتهایی یک مارسمی از سر او بیرون می‌آید و ضربه جدید Thrust را مشاهده خواهید کرد. استفاده از Firecracker می‌تواند به شما کمک بسیاری بکند. اصلی ‌ترین نکته‌ای که وجود دارد، این است که در محیط Fountainhead ، دو نوع دشمن اصلی دارید. گونه‌ ی اول موجوداتی هستند که آهنگ می‌نوازند و می‌توانند روح شمارا از بدنتان خارج کنند، اما به ‌سرعت کشته می‌شوند. گونه‌ ی دیگر هم مبارزانی هستند که از طریق تیرکمان، شمشیر یا نیزه به شما آسیب وارد می‌کنند. مسیر اصلی را ادامه دهید و به کمک شاخه‌‌های محیط، وارد محیط پوشیده از آب Fountainhead شوید.
درروی آب و زیرآب آیتم‌های بسیاری برای شما در نظر گرفته ‌شده است، اما فعلاً به سراغشان نروید، زیرا یکی از مینی باس‌های بازی PS4 به شما آسیب وارد می‌کند. در ادامه و پس از کشتن این مینی باس، می‌توانید تمامی قسمت‌ها را بگردید. مسیر سمت چپ را ادامه دهید که در داخل خانه، یک دشمن وجود دارد. آن‌ را بکشید و از روی سقف یا داخل آب مسیر خود را ادامه بدهید.
همچنین دراینجا سگ‌هایی را می‌بینید که از طریق آذرخش سعی دارند به شما آسیب وارد کنند. این سگ‌ها را می‌توانید از طریق شوریکن بدون هیچ زحمتی از بین ببرید. تمامی خانه‌های سمت چپ را بگردید و آیتم‌ها را بردارید تا از در چوبی وارد بخش دیگر Fountainhead شوید.همچنین یک دشمن را روی پلی شکسته در حال رقصیدن می‌بینید، او را هم بکشید و آیتم کنارش را بردارید.
مسیر اصلی را ادامه دهید و پیش مجسمه استراحت کنید. دشمنان این قسمت، به نحوی قرارگرفته‌ اند که باید به ‌صورت پنهانی آن‌ها را از بین ببرید، زیرا تعدادشان زیاد است و مبارزه‌های تن‌ به ‌تن باعث می‌شود روح شمارا تسخیر کنند و به‌ صورت کامل بمیرید. همچنین جدا از موجودات نوازنده، سربازان دیگری هم قرار دارند، ازاین‌ رو استفاده از Ninjutsu Paptir می‌تواند کمکتان کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 19 =