آموزش

 راهنمای بازی Star Wars: Squadrons برای مبتدیان

راهنمای بازی Star Wars Squadrons

برخلاف بازی‌های دیگر فرانچایز جنگ ستارگان، بازی Star Wars: Squadrons منحصراً بر نبرد فضاپیماها متمرکز است. در طول این بازی، باید خلبانی برخی از وسایل نقلیه شاخص تاریخ داستان را بر عهده بگیرید – مگر اینکه یک خلبان ویژه باشید، احتمالاً برای به دست آوردن فضاپیماها به کمک نیاز پیدا می‌کنید. در این راهنما که برای افراد مبتدی است، ترفندها و نکات برتر را جمع‌آوری کرده‌ایم. در راهنمای بازی Star Wars Squadrons ما تمام نکات و ترفرندهای این بازی را برای شما آموزش خواهیم داد تا مثل یک خلبان حرفه‌ای در جنگ‌های کهکشانی شرکت کنید. 

آموزش کنترل‌های بازی Star Wars: Squadrons

کنترل بازی Star Wars: Squadrons مانند شبیه‌ساز پرواز است. به‌این‌ترتیب، کنترل فضاپیماها ممکن است در ابتدا کمی گیج‌کننده باشد. اگر از کنترلر استفاده می‌کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که عملکرد فضاپیمای خود را بین دو کنترلر تقسیم کنید. اگر با ماوس و کیبورد بازی می‌کنید، دستورات بین این دو وسیله تقسیم خواهند شد.

Throttle

به جای اینکه مثل رانندگی با ماشین سرعتتان را زیاد یا کم کنید،  برای کنترل سرعت فضاپیما، باید سرعت آن را به طور دستی با throttle تنظیم کنید. روی کنترلر، می‌توانید دسته سمت چپ را به جلو ببرید تا سرعت را افزایش دهید و برای کم کردن سرعت باید آن را به عقب ببرید. روی کیبورد، W باعث افزایش سرعت گاز دادن و کلید S باعث کاهش آن می‌شود.

Roll

با فشار دادن دسته‌های چپ و راست (یا کلیدهای A و B روی کیبورد) وسیله شما به چپ و راست حرکت نمی‌کند. بلکه، چرخش شما کنترل می‌شود. فضاپیمای خود را بچرخانید، کشتی را بغلتانید، آن را به سمت چپ یا راست ببرید، گویی می‌خواهید روی زمین غلط بخورید. البته قرار نیست خیلی از غلط خوردن استفاده کنید، اما زمانی که می‌خواهید فضاپیمای خود را دور کشتی‌های بزرگ بچرخانید یا می‌خواهید به صورت افقی یا وارونه پرواز کنید، این حرکت بسیار مفید خواهد بود.

Pitch

برای حرکت دماغه کشتی به سمت بالا یا پایین، احتمالاً باید pitch آن را کنترل کنید. برای تنظیم آن، باید دسته‌ها را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید و یا ماوس را به جلو و عقب ببرید. مسیر دماغه در واقع به این بستگی دارد که گزینه invert look در منوی گزینه‌ها و انتخاب‌ها فعال شده باشد یا خیر.

Yaw

برای چرخاندن دماغه به راست یا چپ، باید مسیر انحرافی وسیله نقلیه را کنترل کنید. این کار را با حرکت دادن دسته از یک سمت به سمت دیگر انجام دهید، با ماوس هم باید همین کار را کنید. با حرکت کنترل‌ها به اطراف، وسیله نقلیه به همان سمت حرکت خواهد کرد.

طرح‌های کنترلی

اگر با کنترلر بازی می‌کنید و این تنظیمات برای شما گیج‌کننده است، به یاد داشته باشید که دو طرح کنترلی اضافی وجود دارد که کنترل‌های پرواز شما را تغییر می‌دهد. تنظیمات Aviator، مسیر انحرافی را روی دسته سمت چپ قرار می‌دهد. همچنین تنظیمات مربوط به چرخیدن را روی دسته سمت راست قرار می‌دهد. Southpaw پیچیدن و مسیر را روی دسته چپ تنظیم می‌کند، این تنظیمات تقریباً از طرح کنترلی موجود در حالت تیراندازی اول شخص پیروی می‌کند، فقط اینکه حالت غلتیدن و گاز دادن به دسته سمت راست اضافه شده است.

وقتی شک دارد، Cycle Target

در هر لحظه‌ای، چندین هدف شما را محاصره خواهند کرد. در اوایل بازی Star Wars: Squadrons، یاد می‌گیرید که با برجسته‌سازی هدف‌ها و استفاده از دستور Select Target Ahead، آن‌ها را قفل کنید. با این کار متوجه می‌شوید که هدف با چه فاصله‌ای از شما قرار دارد- و در برخی از فضاپیماها، حتی می‌توانید ببینید که از چه جهتی با آن‌ها مواجه می‌شوید.

زمانی که هدف شما یک کشتی بزرگ است، کار راحت می‌شود. با این حال، اگر اسکادرانی از کشتی‌های دشمن در اطراف شما جمع شده باشند، انتخاب بهترین هدف در لحظه مورد نظر، دشوار خواهد بود. برای مبارزات ساده‌تر، از دستور Cycle Target (دکمه A رو کنترلر Xbox، دکمه X روی کنترلر پلی‌استیشن ۴، و دکمه F روی کیبورد) استفاده کنید.

آموزش بازی جنگ ستارگان اسکواد رانز

بسته به نوع هدف (که می‌توانید با استفاده از چرخ هدف آن را تغییر دهید)، با انجام این کار می‌توانید نزدیک‌ترین هدف را انتخاب کنید. به طور پیش‌فرض، سیستم‌های هدف از بین تمامی دشمنان انتخاب می‌شوند، پس اگر در نزدیکی گروهی از مخالفان در حال پرواز هستید، ضربه روی دکمه تغییر اهداف باعث می‌شود به طور خودکار روی نزدیک‌ترین فضاپیما قفل شوید. اگر مطمئن نیستید که چه زمانی باید اهداف کنونی را از یک اسکادران کلی دشمن بیرون بکشید، استفاده از این روش بسیار عالی خواهد بود.

راهنمای Loadout بازی Star Wars Squadrons

پس از چند مأموریت اول، بالاخره گزینه سفارشی‌سازی بارگیری کشتی شما در دسترس قرار خواهد گرفت. می‌توانید هر بخش از کشتی خود، از سلاح اصلی تا سیستم‌های جایگزین را مبادله کنید، با این کار رویکرد نحوه رسیدن به هر مأموریت را تغییر خواهید داد.

آموزش بازی Star Wars Squadrons

برخی از گزینه‌های بارگیری به شما امکان می‌دهد تا سرعت دفاع خود را تقویت کنید. گزینه‌های دیگر به شما اجازه می‌دهد سیستم سلاح ثانویه مختلفی را انتخاب کنید و در نتیجه سبک‌های بازی متفاوتی را امتحان کنید. از آنجایی که مجبورید چند بار مأموریت‌ها را پخش کنید، بخصوص اگر می‌خواهید تمام مدال‌ها را به دست آورید، سعی کنید گزینه‌های بارگیری را با هم ترکیب کنید تا ببینید کدان تنظیمات بهترین عملکرد را برای هر مأموریت دارند.

روی مدیریت قدرتتان مسلط شوید

باید به طور مداوم قدرتتان را به سیستم‌های مختلف میان مبارزه‌ای هدایت کنید، بین به حداکثر رساندن قدرتتان برای سرعت بخشیدن به موتور، قدرت سلاح‌های‌تان، یا تأثیر سپرهای‌تان انتخاب کنید. توزیع نیروی فعالی در هر فضاپیما با سه رنگ نشان داده می‌شود: آبی برای موتورها، قرمز برای سلاح‌ها، و سبز برای سپرها. به طور پیش‌فرض وسیله شما نیرو را بین سه سیستم توزیع می‌کند. با این حال، می‌توانید با صرفه‌جویی مصرف برق در یکی از این دو سیستم، قدرت یکی از آن‌ها را بالا ببرید.

راهنمای بازی جنگ ستارگان اسکواد رانز

برای تنظیم سیستم‌ها روی یک کنترلر، گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

 • دکمه چپ روی D-pad برای به حداکثر رساندن سرعت موتور (آبی)
 • دکمه بالا روی D-pad برای به حداکثر رساندن قدرت اسلحه (قرمز)
 • دکمه راست روی D-pad برای به حداکثر رساندن قدرت سپر (سبز)

اگر از ماوس و کیبورد استفاده می‌کنید، می‌توانید قدرتتان را به حداکثر برسانید و یا آن را افزایش دهید. به دستورالعمل زیر دقت کنید:

 • دکمه ۱ را فشار دهید تا سرعت موتور افزایش یابد (آبی)
 • دکمه‌های CTRL+1 را فشار دهید تا سرعت موتور را به حداکثر برسانید (آبی)
 • دکمه ۲ را فشار دهید تا قدرت سلاح را افزایش دهید (قرمز)
 • دکمه‌های CTRL+2 را فشار دهید تا قدرت سلاح را به حداکثر برسانید (قرمز)
 • دکمه ۳ را فشار دهید تا قدرت سپر را افزایش دهید (سبز)
 • دکمه‌های CTRL+3 را فشار دهید تا قدرت سلاح را به حداکثر برسانید (سبز)

عوض کردن نیروی موتور به شما اجازه می‌دهد طول تقویت‌کننده خود را افزایش دهید. هرچقدر بیشتر با قدرتی که روی موتورهایتان معطوف شده پرواز کنید، زودتر می‌توانید تقویت‌کننده خود را پر کنید، و با این کار مدت بیشتری تقویت شده باقی خواهید ماند. اگر قدرت را روی سیستم سلاح‌هایتان متمرکز کنید، آن‌ها کشنده‌تر خواهند شد. از این تقویت‌کننده‌ها برای نابود کردن سریع‌تر اهداف کوچکی استفاده کنید که معمولاً ضربه زدن به آن‌ها دشوار است.

تنظیم قدرت برای تمرکز بر سپر باعث مؤثرتر و کارآمدتر شدن آن‌ها می‌شود، و با این کار این سپرها ضربه‌های بیشتری را تحمل می‌کنند. اگر بین گروهی از دشمنان گیرکرده‌اید یا کشتی بزرگ‌تری به شما حمله می‌کند، استفاده از این تقویت‌کننده عالی است.

ترک کنید، عبور نکنید

اگر برای به دست آوردن مدالی که از دست داده‌اید، می‌خواهید مأموریتی را دوباره انجام دهید، توجه کنید که باید تمام بخش‌های داستان قبل از مأموریت را انجام دهید. این بدان معناست که باید با هر یک از هم‌گروهی‌های خود صحبت کنید و بخش‌های توجیهی مأموریت‌ها را دوباره تماشا کنید.

برای اینکه این بخش‌ها را با سرعت بگذرانید، از تمام مکالمات بگذرید. زمانی که سعی می‌کنید مکالمات را رد کنید، دو گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد: عبور کردن (یا اگر بخش توجیهی مأموریت باشد، “مرحله بعید”) و ترک کردن. گزینه ترک کردن را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه عبور و گذراندن به دیالوگ‌های بعدی منتقل می‌شوید. باز هم باید قبل از انجام مأموریت با هم تیمی‌هایتان صحبت کنید، اما این بار شما مکالمه را شروع می‌کنید، اگر گزینه ترک را انتخاب کنید از کل مکالمه بحث رد خواهید شد.

بر DRIFT مسلط شوید

در مأموریت ۳، یاد می‌گیرید که چگونه جریان بازی را تغییر دهید. اگرچه مانوری نیست که در آینده نزدیک به آن نیاز داشته باشید، اما یک نمایش جالب است. با این حال، برای تکمیل این مأموریت، باید حداقل یک بار این حرکت را انجام دهید. با وجود دستورالعمل بازی درباره نحوه تکمیل این ترفند، ممکن است در انجام آن با مشکلاتی روبرو شوید.

آموزش بازی Star Wars Squadrons

در ادامه راهنمایی برای انجام این کار با طرح کنترلی پیش‌فرض ارائه شده است:

 1. زمانی که به نشانه‌ای که باید از آن عبور کنید نزدیک می‌شوید، کشتی خود را در حالت گاز کامل قرار دهید.
 2. در آن نشانه، دکمه تقویت را فشار دهید. (به یاد داشته باشید که با زدن دکمه مناسب، A-Wung دائماً تقویت شده باقی می‌ماند، پس مطمئن شوید که تا فر رسیدن زمان مناسب دکمه تقویت را فشار ندهید).
 3. پس از اینکه نشانه دوم را پاک کردید، حین اینکه تقویت شده مانده‌اید، به سختی بچرخید (yaw).
 4. سپس باید حین چرخیدن، گاز خود را کاملاً قطع کنید. به جای اینکه مادامی که می‌چرخید، گاز را دوباره به حالت اول بازگردانید، ما متوجه شدیم که بهترین راه برای انجام drift turn، ضربه زدن دوباره روی دکمه تقویت حین چرخش است.

برای مثال، در طرح کنترلی پیش‌فرضی که در کنترلر Xbox One استفاده می‌شود، باید با فشار دادن دسته بازی چپ به سمت پایین تقویت را فعال کنید، برای تقویت جلو باید دسته سمت راست را بچرخانید، و سپس – مادامی که چرخش روی دسته بازی سمت راست را نگه داشته‌اید- دسته سمت چپ را فشار دهید تا گاز را قطع کنید. می‌دانید که اگر بچرخید در حالی که خط‌های سرعت را در صفحه خود مشاهده می‌کنید، چرخش را به درستی انجام خواهید داد.

عادت کردن به این کار در ابتدا کمی طول می‌کشد، اما پس از چند ساعت بازی، نیازی نیست به جز مأموریت‌های اجباری، از این حرکات استفاده کنید.

 

منبع: Polygon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − سه =