راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۴

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

اگر درجایی گیر کردید کافی است یک جای بلند پیدا کنید. به دست آوردن یک نمای خوب در بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild مهم است و رسیدن به پستی‌ و بلندی بهترین راه برای عبور است. دلیلی برای غیر فعال شدن مینی‌ مپ و المان ‌های HUD که به نام Pro Mode در گزینه‌ های بازی شناخته می‌ شود؛ وجود دارد.

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild
عکس بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

بعد از چندثانیه‌ ای Rock Octorok سلاح تازه را به بیرون تف می‌کند. به خاطر داشته باشید که نوع سلاحی که بیرون پرتاب می‌شود به‌صورت تصادفی تغییر می‌ کند. به‌ عنوان‌ مثال، زمانی که Rusty Broadsword را به Rock Octorok می‌ دهید شاید او Traveller’s Sword یا نوع قوی‌ تر Royal Broadsword را بازگرداند. از این روش برای به دست آوردن سلاح ‌های قدرتمند استفاده کنید. احتمالا این کار باعث کشته شدن اسبتان می‌ شود اما نگران نباشید. شما می‌ توانید اسبتان را از مرگ برگردانید. البته این کار به کمک دوستانتان در اسطبل‌ ها ممکن نیست و باید سری به Malania ، افسونگر بزرگ اسب‌ ها بزنید.
برای پیدا کردن او از منطقه‌ Lake Tower به جنوب سمت اسطبل Highland مراجعه کنید جایی که باید با حرکت به سمت جنوب شرقی از روی پل Horse God عبور کنید. زمانی که به این مکان می‌ رسید مشابه با Great Fairy Fountain،‌ Malania از شما درخواست ۱۰۰۰ روپیه را برای ارائه خدمات می‌ کند. دوباره با او صحبت کنیدو از او بخواهید تا اسبتان را بازگرداند. توجه داشته باشید که این کار را می‌ توانید به‌ دفعات و بدون نیاز به پرداخت پول بیشتر انجام دهید.
مانند بازی‌ های پیشین Zelda ، درصورتی‌ که بیش‌ ازحد در برابر Cucco (یا همان خروس‌ها) خشونت به خرج دهید، ارتشی از Cucco ها به استقبال مهاجم می‌ آیند. درنتیجه یکی از Cucco را بردارید و با خود به میدان نبرد ببرید، دشمنی که ضربه‌ ای را به Link وارد کند با ارتش پر ازدحامی از Cucco روبرو خواهد شد. البته Cucco ها قدرت ضربه‌ی کمی دارند و در مقابل دشمنان قدرتمند نظیر Guardian‌ها حرفی برای گفتن ندارند. بنابراین این روش را در مقابل آن‌ ها آزمایش نکنید. Kiloton تاجری مرموز است که در اطراف Hyrule مخفی‌ شده است. برای پیدا کردن او در انتظار شب بمانید تا با مراجعه به قسمت چپ ‌چشم Skull Lake در مکانی در شمال غربی Death Mountain او را پیدا کنید.
زمانی که با Kiloton صحبت می‌کنید، به Link می‌گوید که قصد دارد فروشگاه خود را در شهرهای مختلف راه‌ اندازی کند. بعد از ناپدید شدن می‌ توانید با مراجعه به روستاها یا مناطق مهم او را در ساعاتی بین ۲۰:۰۰ الی ۴:۰۰ بامداد در اطراف شهرها و روستاها پیدا کنید. با توجه به چراغ‌ های فروشگاه، به‌ راحتی نور چراغ این تاجر قابل ‌تشخیص است. با مراجعه به Kiloton می‌ توانید اقلام خاصی مانند ماسک Moblin را خریداری کنید که امکان نزدیک شدن به این دشمنان را بدون شناسایی می‌دهد. البته ارز Kiloton با ارز رایج بازی متفاوت است و باید با فروختن قطعات باقی‌ مانده از دشمنان مقدار مشخصی Mon به دست آورید.
به یاد داشته باشید که در بازه ‌ی مشخصی Kiloton اقلام متفاوتی را به فروش می‌ رساند بنابراین گاه‌گاهی به او سر بزنید. اسب‌ ها هم با خوردن برخی میوه‌ ها استقامت بیشتری به دست می‌ آورند. به اطراف مناطقی بروید که پری ‌های بزرگ حضور دارند و با برداشتن هویج‌ های مخصوص به نام Endura Carrot، آن را به اسبتان بدهید. این هویج باعث می‌شود تا اسب سه استقامت اضافه را افزون بر میزان استقامت قبلی به دست بیاورد. به یاد داشته باشید مانند استقامت اضافه Link ، استقامت اضافه اسب‌ ها نیز با تمام شدن دیگر باز نمی‌گردد. هویج Swift این‌ طور قابلیتی ندارد.
شما می‌ توانید با ترفندی خاص کلیدی را برای سوارشدن و راندن Guardian‌ها به دست بیاورید. برای این کار ابتدا نیاز به سه دندان دارید که هر یک را باید از روح اژدها که در نقشه سرگردان هستند به دست بیاورید. برای این کار باید به مناطق خاصی که نخستین بار اژدها ظاهر می‌شود رفته و سپس با استفاده از گلایدر و پرواز زمان را متوقف کنید سپس یک تیر را به سمت دندان اژدها هدف گرفته و شاهد افتادن تکه‌ ای از دندان اژدها باشید.
این آیتم برای هر اژدها به نام‌های Naydra ،Farosh و Dinraal بارنگی متفاوت خواهد بود؛ به‌ عنوان‌ مثال دندان Naydra به رنگ سبز و به نام Shard of Naydra’s Fang است. سپس بازی را ذخیره کرده و این سه آیتم را به همراه یک Giant Ancient Core بپزید.
نتیجه یک کلید است که باید به ‌آرامی و با خوردن اکسیر مخفی‌ کاری نزدیک Guardian شوید. اکنون می‌ توانید سوار Guardian شده و به اطراف لیزر پرت کنید. سلاح‌ های سنگین کند بوده و برای استفاده کردن از آن‌ ها باید از هر دو دست بهره ببرید که درنتیجه سپر فدای قدرت می‌شود. نیزه‌ ها کمی سست و بی‌ دوام هستند ولی اجازه می‌ دهند تا با ضربه زدن‌ های مستقیم دشمنان چماق به دست را دور نگه دارید، همچنین می‌ توانید آن‌ها را پرتاب کنید. در واقع می‌توانید همه سلاح‌ های خود را پرتاب کنید، مثل بومرنگ‌ های تیغه دار که وقتی با حرکت مارپیچی برمی‌گردند باید آن‌ها را بگیرید. اگر بخواهید از دور بجنگید، تیردانی از پیکان‌ در اختیار دارید.
همه سلاح‌ ها مدت‌زمان کارکرد محدودی دارند، امکان نابودی هر سلاح ترفندی از طرف سازندگان است که معمولا فکر کردن به آن باعث می‌شود تا سلاح‌ های خود را ذخیره کنید. شما نمی‌ توانید به سهولت فقط به تسلیحات مورد علاقه خود اتکا کنید. شما معمولا یافته‌ های ارزشمند خود را برای مقابله با باس‌ها و سیاه‌ چال‌ ها کنار می‌گذارید ولی از آنجایی ‌که Breath of the Wild بازی سختی است، همیشه این کار راه ‌حل مناسبی نیست. هنگامی‌که آزادی عمل زیادی در اختیار قرار داده می‌شود، حضور در مناطق دشمن خیز بازی حیاتی است.
شما می‌توانید با شکار حیوانات و برداشت میوه و سبزی‌ ها، عناصر موردنیاز خود را تأمین کنید. دیگی بیابید، وعده‌ های غذایی مقوی و اکسیرهایی را آماده کرده تا با استفاده از آن‌ ها میزان سلامتی، سرعت و قدرت حمله خود را تقویت نمایید. حتی عمل پخت‌و پز هم با توجه به اینکه شما قادرید عناصر تشکیل ‌دهنده مختلفی را آزمایش کنید، به‌اندازه خودش قابل ‌تامل است.  چیزهای مختلفی را خردکرده و به داخل دیگ می‌ ریزید تا جوشی بزند و منتظر می‌ مانید تا آهنگی با نت جذاب دا دا دا به صدا درآمده و ببینید که آیا ترکیباتتان خوراک لذیذ تقویت‌کننده‌ ای بوده یا یک خوردنی مشکوک خواهد بود.
این‌ ها تقویت‌کننده‌ های موقتی هستند و برای اینکه میزان سلامتی و استقامت خود را به شکل دائمی افزایش دهید باید به دنبال معابدی در طول نقشه بگردید و از آزمون ‌های آن سربلند بیرون بیایید. ممکن است وارد معبدی شده و برای عبور از میان توپ‌ های سنگین معلق غول‌ پیکر، زمان را متوقف کنید و یا برای هل دادن سکوها، برج‌ های یخی بسازید. بعضی‌ ها ممکن است از کنترل حرکتی استفاده کنند؛ بلوک‌ های MC Escher را چرخانده و به پل قابل‌ عبور تبدیل کنند.
شما با نژادها و گونه‌ هایی متفاوت در دنیای پهناور Hyrule مواجه می‌شوید، به درون هیولا های مکانیکی پر سرو صدایی می‌ روید که داخلشان انباشته از معماهای استادانه و باس می‌ باشد. در هنگام مبارزه، به ‌شدت مراقب باشید و بدون برنامه حمله نکنید. یورش بی‌ گدار به درون مبارزات، ایده چندان مناسبی برای شکست دادن دشمنان نیست. بهتر است قبل از مبارزه، مدتی را به بررسی نبرد و برنامه‌ ریزی بپردازید. برای مثال، اگر یک با یک کمپ bokoblinl مواجه هستید، به راه‌ های شکست دادن آن‌ ها به ساده‌ ترین شکل ممکن فکر کنید.
می‌ توانید تعدادی از آن‌ ها را با تیر و کمان از دور از پا دربیاورید و سپس به ‌صورت مخفیانه به آن‌ ها نزدیک شده و با بمبی، آسیب زیادی به آن‌ ها وارد کنید. راه‌های زیادی برای مبارزه در بازی وجود دارد که بسیار از آن‌ ها شامل مصرف کردن آیتم‌ های گوناگون و استفاده از خشونت نمی ‌شوند. از اسلحه و تجهیزات قدرتمند در زمان مناسب استفاده کنید. در بازی Breath of the Wild اسلحه و تجهیزات دارای مکانیسم پایداری هستند و به‌ مرور زمان قدرت خود را ازدست‌ داده و اگر از آن ‌ها زیاد استفاده کنید، خراب می ‌شوند.
اگر اسلحه و تجهیزات قدرتمندی در اختیاردارید، از آن‌ ها زمانی استفاده کنید که واقعا در دردسر افتاده‌اید و بهتر است که هنگام مواجهه با باس ‌ها از آن‌ ها استفاده کنید و فرار کنید. شما لازم نیست درگیر هر مبارزه‌ ای شوید، فرار کردن هیچ اشکالی ندارد. سلاح و تجهیزات شما محدودیت دارند و بهتر است که بی ‌هدف، مبارزه نکنید. دنیای بازی پر از موجوداتی است که به‌ راحتی می‌ توانند شمارا شکست دهند. مبارزات خود را با دقت انتخاب کنید و اسلحه و تجهیزات خود را به‌ راحتی هدر ندهید. بازی را همیشه ذخیره کنید. با پیش رفتن در بازی و کشف مناطق خطرناک‌ تر سرزمین Hyrule، بازی را بیشتر ذخیره کنید. به‌غیر از فایل های ذخیره خودکار بازی، حداقل یک فایل را نیز خودتان ایجاد کنید.
قبل از هر منطقه‌ای که خطرناک به نظر می‌ رسد، بازی را ذخیره کنید تا در صورت شکست خوردن، فورا به آخرین فایل ذخیره خود بازگردید. این کار را قبل از مراحل مهم و خریدو فروش اسلحه نیز انجام دهید. با استفاده از قدرت Magnesis می‌توانید اشیا را به هوا پرتاب یا آن‌ ها را به زمین بکوبید و حرکت آن‌ ها را به ‌طور کامل در یک فضای سه‌ بعدی کنترل کنید. این قابلیت، دیگر محدود به جا‌به‌جایی ساده بلوک‌ ها و سوییچ‌ ها نیست بلکه یک تعامل کامل با دنیای بازی است. در بازی، توانستیم از این قابلیت برای باز کردن راهمان استفاده و به جلو حرکت کنیم.
در جای دیگر، توانستیم با استفاده از یک دستگاه مکانیکی ستون‌ های یخی را به بالای دروازه ‌ها ببریم. باز در جای دیگری، با قل دادن بمب‌ها و قبل از کشیدن ضامنشان، آن‌ها را در سراسر منطقه پخش کرده و درنهایت منفجر‌شان کردیم. بمب‌ ها دیگر به‌سادگی و با قل دادن به سمت پایین خودبه‌ خود منفجر نمی‌شوند و بایستی ضامن آن‌ ها را خودتان بکشید تا منفجر شوند. هنگام بلند کردن آیتم‌ ها با استفاده از قدرت Magnesis محدودیتی برای مدت‌ زمان نگهداری آن‌ ها در فضا ندارید. هنگام بلند کردن ستون‌های یخی، آن‌ ها سریعا ذوب نمی‌شوند و به همین دلیل فرصت کافی را برای تشخیص گام بعدی دارید. در حال حاضر محدودیت‌ها و کار با دستگاه‌های مکانیکی بازی دیگر مشکل نیست و به بازیکنان امکان تعامل کامل را می‌دهند.

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild
عکس بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

با ادامه مقاله راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۴ همراه باشید

کاراکتر‌ها در بازی تکرار شده‌اند؛ اگر درجایی گیر کردید کافی است یک جای بلند پیدا کنید. به دست آوردن یک نمای خوب در بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild مهم است و رسیدن به پستی‌ و بلندی بهترین راه برای عبور است. دلیلی برای غیر فعال شدن مینی‌ مپ و المان ‌های HUD که به نام Pro Mode در گزینه‌ های بازی شناخته می‌ شود؛ وجود دارد. استفاده از تخته‌سنگ Sheikah و نقشه که می‌ توانیم روی معابد نارنجی‌ رنگ و برج‌ ها بزرگ‌ نمایی کنیم که در هنگام تعامل با آن، نور آبی‌ رنگی ظاهر می‌شود. در طول بازی می‌ توانیم مسیری را که پیموده ‌ایم به‌ صورت خط نقطه ‌نقطه آبی‌ رنگی ببینیم و مسیر‌هایی که هنوز کشف نشده به‌صورت خط نارنجی‌ رنگی مشخص‌ شده است. نکاتی که در طول بازی باید به آن‌ ها توجه کنید:

 •  در Breath of the Wild سلاح‌ها به ‌مرور کهنه ‌شده و از بین می ‌روند. اما مکانیسم جالبی برای تعویض سلاح‌ های فرسوده در نظر گرفته ‌شده. اگر که سلاح‌ های فرسوده و زنگ‌ زده را، یعنی سلاح ‌هایی که پسوند Rusted دارند، به سمت Octoroks ها پرت کنید، Octoroks ها آن‌ها را می‌ بلعند و سلاحی جدید به سمتتان پرت می‌ کنند.
 •  واقعیت این است که Link هم همانند ما به سرمای بیش‌ از حد حساس است. برخی از محیط‌ های بازی بیش‌ از حد سرد هستند و Link باید با پوشیدن لباس ‌های مقاوم در برابر سرما از خود محافظت کند.
 •  بحث سرما و دما بود، جالب است که بدانید در صحرا، دما در ناحیه ‌هایی که رویشان سایه افتاده کمتر از بقیه منطقه ‌ها است.
 •  در Zelda قادر هستید که حیوان‌ها را شکار کنید تا گوشت خامشان را به دست بیاورید. اما این گوشت ممکن است که همیشه هم خام نباشد. سعی کنید در ناحیه ‌های خیلی گرم و یا خیلی سرد شکار کنید. ممکن است که در منطقه‌ های سوزناک گوشت پخته به دست بیاورید. در ناحیه ‌های سردتر هم گوشت یخ‌ زده نصیبتان می‌ شود.
 •  اگر به هر شیوه ‌ای، مثل استفاده از Cryonis باقی‌ مانده Guardian ها را از سر راه بردارید و تکانشان بدید، ممکن است که زیر آن‌ ها آیتم‌ های باستانی و خیلی خوبی پیدا کنید.
 •  جزئیات بسیار دیگری هم وجود دارند که شما را به آیتم می‌ رسانند. برای مثال اگر در مزارع و اسطبل‌ ها با سگ ‌ها دوست شوید، این حیوانات دوست ‌داشتنی ممکن است که به صندوق ‌های گنج راهنمایی‌ تان کنند.
 •  می‌دانید که می‌توانید به اسبتان غذا دهید. یا می‌ دانید که اسبتان به غذا ها واکنش نشان می ‌دهد. مثلاً اگر به او Endura Carrot بخورانید، پس از سوارشدن روی اسبتان خواهید دید که می‌توانید مدت طولانی‌ تری را با سرعت زیاد حرکت کنید. البته این غذا روی برخی از اسب ‌های خاص، اثری ندارد.
 •  اسب تنها حیوانی نیست که Link می‌ تواند سوارش شود. شما حتی می ‌توانید پشت گوزن‌ ها و گوزن ‌های شمالی هم بنشینید. جالب‌ تر این است Link می‌ تواند از خرس‌ های وحشی هم سواری بگیرد.
 •  البته همه موجودات به Link روی خوش‌ نشان نمی‌ دهند. مثلا شاید که شما بتوانید خودتان را به هر نحوی شده به پشت یک Lynel برسانید، اما این موجود سناتور مانند خیلی سریع شما را به پایین پرتاب خواهد کرد و بعد هم با شما درگیر خواهند شد.
 •  برخی از دشمنان شما در طول شب سوار بر اسب ‌های اسکلتی به شما هجوم می آورند. کلک سواره‌ های این اسب‌ها را بکنید، آن ‌وقت می‌ توانید با خیال راحت این اسب‌ های اسکلتی را تصاحب کنید.
 •  حالا فرض کنید که مالک یکی از این اسب ‌های اسکلتی شده‌اید و می‌ خواهید که وی را به اسطبل ببرید. واقعیت این است که صاحب اسطبل هم از ترس خواهد لرزید و به شما اجازه نخواهد داد که این اسب اسکلتی را به اسطبلش ببرید.
 •  از حق نگذریم Link هیکل خوبی دارد. اگر که وی لباسی بر تن نداشته باشد، وی در هنگام بی‌کاری انیمیشن متفاوتی را اجرا خواهد کرد و عضلاتش را به نمایش می‌گذارد.
 •  هر یک از دشمنان شما بر سلاح خاصی مسلط هستند. مثلا Lazifo ها می‌توانند به‌خوبی از بومرنگ‌ ها بهره ببرند. یک بومرنگ به سمت Lazifo پرت کنید، خواهید دید که این موجودات سوسمار مانند بومرنگتان را روی هوا می‌قاپند و به سمت شما پرت می‌کنند.
 •  اگر به Death Mountain بروید و گوشت خامی را روی زمین داغ آنجا بیندازید، خواهید دید که گوشت خام به استیک تبدیل می ‌شود. معلوم نیست که خود Link چطور می‌تواند آن گرمای سوزان را تحمل کند.
 •  برای شکستن بلوک‌ های یخی که باس ها به سمتتان پرتاب می‌ کنند، لازم نیست که تیرهای کمانتان را به هدر بدهید. Cryonis کارتان را راه می‌اندازد.
 •  در Zelda می‌توانید دشمنانتان را خلع سلاح کنید. این ‌که چیز عجیبی نیست، اما کافی است که مقابل دشمنان خلع سلاح شده، یک سلاح، حتی سلاح ضعیفی چون برگ بیندازید. خواهید دید که حریفتان آن سلاح را از زمین برداشته و با شما مبارزه می‌ کند.
 •  Hinox ها غول‌ هایی عظیم ‌الجثه و یک ‌چشم‌ اند که اتفاقا چشمشان نقطه‌ ضعفشان به شمار می‌رود. اگر که بیش‌ از حد به چشم این‌ها آسیب بزنید، خواهید دید که دستشان را مقابل چشمشان می‌گیرند تا از خود حفاظت کنند.
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − ده =