راهنمای بازی Warzone برای پیروزی در بتل رویال

راهنمای بازی Warzone

Call of Duty Warzone، عنوان بتل رویال فرانچایز Call of Duty است که امکان بازی همزمان ۱۵۰ بازیکن را در قالب چندین تیم مختلف فراهم می کند. Warzone یکی از جذابترین و در عین حال از پیچیده ترین و دشوارترین عناوین سبک بتل رویال به شمار می رود که بسیاری از ویژگی های Call of Duty اورجینال را به ارث برده است. ما در راهنمای بازی Warzone ، تمامی تکنیک ها و نکاتی که برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای باید بدانید را قرار دادیم تا در هر راند شانس قرار گرفتن در نفرات برتر را داشته باشید.

راهنمای بازی Warzone

ما در راهنمای بازی Warzone ، به تقسیم بندی نکات ضروری برای زنده ماندن در بتل رویال می پردازیم. از انتخاب های هوشمندانه با حداقل منابع گرفته تا یادگیری مبارزه ناجوانمردانه در Gulag (جایی است که وقتی برای اولین بار کشته می شوید، می توانید برای شانس بازگشت به ادامه نبرد مبارزه کنید؛ اگر در این قسمت بمیرید و کسی جان شما را نجات ندهد، بازی برای شما به پایان میرسد)؛ نکات زیادی در طول اولین دور شما در نقشه Verdansk وجود دارد و ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

باید زنده بمانید (تسلیم نشوید)

ممکن است نکته آشکاری به نظر برسد، اما بازی Warzone نسبت به چرخه دویدن، تیراندازی کردن و دست کشیدن از مبارزه پس از تیر خوردن و پیوستن به بازی دیگر، رویکرد متفاوتی دارد. در میان سیستم Gulag و Buy Stationهایی (ایستگاه های خرید) که در اطراف نقشه پراکنده اند، فرصت های زیادی برای گروه شما وجود دارد تا بتوانند دوباره به قدرت جنگی برسند و پس از مرگ، بازگشت فوق العاده ای داشته باشند.

سایر بازی های گروهی بتل رویال، پس از کشته شدن هم تیمی ها، احساس ترس و ناامیدی را به شما القا می کنند، تنها زمانی موفق به احیای هم تیمی های خود می شوید که پول پرداخت کنید، البته به شرط آنکه هم تیمی های شما از بازی خارج نشده باشند. Warzone در مقایسه با سایر بازی های بتل رویال، روش آسان تری برای بازگشت هم تیمی ها ارائه داده است، اما اگر مرده باشید، نمی توانید این کار را انجام دهید. پس هر طور که شده، تمرکز و آرامش خود را حفظ کنید.

از بودن در Gulag لذت ببرید

Gulag یکی از مهم ترین قابلیت های اضافه شده در Modern Warfare است که ما در راهنمای بازی Warzone به آن می پردازیم. Gulag در واقع زندانی است که بازیکن پس از شکست در مسابقه به درون آن فرستاده می شوید. پس از گذشت چند لحظه، با یک بازیکن دیگر وارد مبارزه خواهید شد. به هر یک از شما سلاحی به صورت رندوم داده می شود. بازیکنان دیگر در اطرافتان جمع شده و شما را تحریک می کنند، این افراد حتی می توانند با پرتاب سنگ موجب عصبانیت شما شوند.

برنده این مبارزه می تواند دوباره وارد ادامه بازی شده و به هم تیمی های خود ملحق گردد. این در حالی است که فرد بازنده، می تواند به تماشای ادامه بازی بپردازد، منتظر بماند تا یکی از هم تیمی هایش او را احیا کند و یا از بازی خارج شده و شانس خود را در بازی دیگری امتحان نماید.

Gulag یک فرصت دوم نیز در اختیار شما قرار می دهد، به شرط این که مهارت کافی برای زنده ماندن در محاکمه زندان داشته باشید. این وضعیت انتظار، برای این دور از بازی بسیار سرنوشت ساز خواهد بود، به هر بازیکن اجازه می دهد که طبق شرایط خاص بتوانند به مسابقه برگردند. در Gulag به خاطر مهارتتان جایزه می گیرید، از محیط برای غافلگیر کردن دشمن استفاده کنید. بنابراین، به محض ورود به زندان، به همه نشان دهید که چه کسی رئیس است تا زنده بمانید.

از Ping استفاده کنید

اگر بازی Apex Legends، Fortnite و یا هر عنوان بتل رویال دیگری را بازی کرده باشید، می دانید که وجود سیستم Ping چقدر ضروری است. این سیستم باعث می شود تا با استفاده از علامت گذاری مکانی را بر روی نقشه، نقطه ای را که در میدان دید شما قرار دارد، سلاح ها، و البته دشمنان را از راه دور به هم تیمی های خود نشان دهید.

بازی Warzone دارای یک سیستم Ping کاربردی و مفید است که به شما این امکان را می دهد که با هم تیمی های خود بدون نیاز به مکالمه صوتی، ارتباط برقرار کنید. این سیستم، مواردی که بر روی آن ها تمرکز دارید را علامت گذاری کرده و با دو بار ضربه زدن به آن می توانید مناطق پر خطر را نشان دهید. حتی اگر در حال صحبت با هم تیمی های خود هستید و یا با دوستان خود بازی می کنید، به استفاده از سیستم Ping عادت کنید.

به هنگام شلیک، نشانه گیری (Mount) با سلاح را فراموش نکنید

در بخش آموزش Warzone، نکته بسیار خوبی را به شما می آموزند و آن توانایی نشانه گیری با اسلحه است. برای این کار، باید هدفی را در اطراف خود انتخاب کرده و دوربین سلاح خود را بر روی آن تنظیم نمایید، در نتیجه اسلحه به هنگام شلیک، اصطلاحاً لگد کمتری خواهد زد (تکان کمتری می خورد) و تیرهایتان دقیق تر به هدف برخورد می کنند.

طبیعتاً انجام این کار در هنگام نبرد از خاطر می رود. اگرچه بهتر است بعضی مواقع به هنگام شلیک، با دوربین هدف گیری نکرده و مدام به اطراف حرکت کنید، اما گاهی اوقات این نشانه گیری بسیار سرنوشت ساز خواهد بود. بنابراین سعی کنید تا از همان ابتدای بازی در Warzone مدام این کار را انجام دهید تا تبدیل به یک عادت شود.

همیشه قراردادهای Bounty و Scavenger را انتخاب کنید

قرارداد یا همان Contract، گزینه های جانبی هستند که شما و گروهتان می توانید برای به دست آوردن منابع و غنایم بیشتر، آن ها را انتخاب کنید. این قراردادها، گزینه های جالبی هستند، اما به شرط این که شما را از هدف بازی دور نکرده و برای تکمیل آن خود را در معرض خطر قرار ندهید. اما نمی شود از مزایا و فواید این قراردادها نیز چشم پوشی کرد.

قرارداد Scavenger، برای باز کردن سه صندوق از مهمات به شما پاداش می دهد. اما اگر موفق به جمع آوری هر سه صندوق نشدید، قرارداد انتخاب شده، شما را به سمت انباری از پول و غنایم هدایت خواهد کرد. به این ترتیب، اگر به دنبال پول و تجهیزات هستید، Scavenger شما را به طرف آن راهنمایی می کند.

در قرارداد Bounty، موقعیت مکانی یکی از دشمنان به شما نشان داده می شود تا او را به قتل برسانید. با انجام این کار، پاداش دریافت خواهید کرد. اما اگر به هر دلیلی قصد انجام این قرارداد را ندارید، – برای مثال اگر از نظر زره و مهمات در شرایط مناسبی نیستید – با در دست داشتن موقعیت مکانی دشمن می توانید از مقابله با آن ها دوری کنید.

از Loadouts استفاده کنید

اگر هم تیمی های خود را احیا نمی کنید و مقداری پول در دست دارید، هر زمان که توانستید، یک بسته loadout (بسته هایی که در هر یک از آن ها می توانید فهرستی شامل سلاح اولیه، سلاح ثانویه، Perkها، ماده منفجره مانند نارنجک و تجهیزات عملیاتی مانند سنسور ضربان قلب را دسته بندی کنید تا در بازی های بعدی که صندوق loadout به زمین می افتد، بتوانید از آن پکیج استفاده کنید) خریداری نمایید تا از آن در حالت های multiplayer استفاده کنید.

اگر وقت خود را صرف به دست آوردن اسلحه و متعلقات کرده باشید، پس می توانید بدون آن که خود را در معرض خطر قرار داده و به دنبال سلاح و متعلقات بگردید، بهترین سلاح ها و تجهیزات موجود در Warzone را در اختیار داشته باشید. مزیت واقعی داشتن یک loadout شخصی وجود Perkها است.

Perkها همان قابلیت هایی هستند که به بهبود عملکرد بازیکن مانند افزایش مقاومت، افزایش سرعت احیا و غیره کمک می کنند. اگر بتوانید loadout خود را وارد بازی کنید، Perkها را نیز دریافت خواهید کرد. اما افزایش سرعت و یا کم کردن هزینه خرید Kill Streak (پاداشی که با کشتن چند نفر پشت سر هم از سوی بازی دریافت می کنید)، می تواند یک مزیت بزرگ برای شما در نبرد محسوب شود، حتی اگر مجبور به استفاده از سلاحی هستید که چندان به آن علاقه ای ندارید.

هنگامی که صندوق loadout بر روی زمین بازی فرود می آید، برای تمام بازیکنان قابل مشاهده خواهد بود، این بدان معناست که رفتن به دنبال بسته سفارشی بازیکن دیگر معمولاً ارزش خطر کردن را دارد.

حواستان به Flareهای بازگشت نیرو باشد

کمی قبلتر در راهنمای بازی Warzone ما Gulag ها و مکانیزم آن ها را برایتان توضیح دادیم. بازیکنان زیادی می توانند از طریق Gulag و خرید قابلیت بازگشت به بازی، دوباره وارد ادامه مسابقات Warzone شوند، حتی اگر حذف شده باشند. اما برای این که مطمئن شوید شانس دوباره یا حتی سه باره هم تیمی های شما بیهوده نیست، پیوسته حواستان به Flareهایی که به آسمان شلیک می کنند، باشد.

این Flareها اغلب از Buy Stationها، جایی که گروه ها می توانند هم تیمی خود را به بازی برگردانند، پرتاب می شوند. هنگامی که یک Flare به آسمان پرتاب می شود، دو معنی دارد: یکی بازگشت دوباره بازیکن بدون هیچگونه تجهیزاتی و دیگری گروهی است که در آن نزدیکی منتظر بازگشت هم تیمی خود ایستاده اند.

همانطور که حدس می زنید، این شعله های سیگنالی برای همه بازیکنان قابل رؤیت است. این بستگی به شما دارد که چه زمانی را مناسب برای استفاده از آن ها بدانید، زیرا بازیکنان مهاجم می توانند از این Flareها به عنوان یک هادی برای فرستادن صندوق مهمات به طرف تیم های ضعیف استفاده کنند و آن ها را به راحتی از بازی خارج کنند.

از طرفی دیگر، اگر می خواهید محتاطانه عمل کنید، باید بدانید که Flareها نشانه خوبی برای این هستند که بدانید به کجا نباید رفت، چرا که می دانید بازیکنان دیگر در آن نزدیکی حضور دارند – همچنین Flare می تواند باقی تیم های فرصت طلبی که به دنبال حمله هستند را نیز به آنجا بکشاند. در هر صورت، Flare می تواند اطلاعات زیادی به شما بدهد، پس مراقب آن ها باشید.

 در استفاده از پول های خود هوشمندانه رفتار کنید

راهنمای بازی Warzone

پول آیتم نسبتا کلیدی در Warzone است که ما در راهنمای بازی Warzone به خوبی به آن پرداخته ایم. در این بازی شما در پی مسابقات و قراردادهای مختلف، می توانید برای خود پول جمع کنید. با استفاده از پول نیز می توانید تجهیزات جدیدی را از فروشگاه های موجود در نقشه خریداری نمایید. درون این فروشگاه ها آیتم و سلاح هایی در سطوح Rare و Epic وجود دارد که در هنگام درگیری بسیار مفید هستند. با وجود تمام این ها، بهتر است پول های به دست آمده را برای روزهایی که ممکن است بیشتر به آن ها احتیاج داشته باشید، ذخیره نمایید.

علاوه بر خرید تجهیزات، می توانید این پول ها را برای احیای هم تیمی خود سرمایه گذاری کنید. نکته جالبی که در مورد قابلیت احیا وجود دارد، این است که می توانید به بازیکنی که موفق به فرار از Gulag نشده، شانسی دوباره برای بازگشت به بازی بدهید.

دارایی خود را با هم تیمی ها به اشتراک بگذارید

یکی از مهمترین گزینه های راهنمای بازی Warzone ، استفاده درست از منابع و تجهیزاتتان است. اگر بتوانید خود را به اندازه کافی مجهز کنید، جزو نفرات برتر بازی قرار خواهید گرفت. اما از آنجایی که در تیم شما سه نفر دیگر نیز وجود دارند، مسلماً می خواهید که آن ها هم در وضعیت خوبی باشند. در Warzone، هر بازیکنی به طور جداگانه پول جمع می کند، بنابراین بهتر است تا در هنگام برخورد با Buy Station پول هایتان را روی هم بگذارید. اگر بخواهید یک نفره پول جمع کنید، کمی آهسته پیش خواهد رفت، اما با روی هم گذاشتن سرمایه کل تیم می توانید با کم ترین تلاش به موارد زیادی دست یابید.

یکی از مهم ترین مواردی که باید همیشه در نظر داشته باشید، زره است. چرا که می تواند در نبردها عامل تعیین کننده ای باشد. می توانید از سه الی پنج ترکیب زره برای خود استفاده نمایید. داشتن چند زره یدک در صورت بروز مشکل به شما کمک خواهد کرد، اما اگر هم تیمی هایتان زودتر از شما به آن احتیاج داشتند، بهتر است زره خود را با آن ها به اشتراک بگذارید. می توانید با استفاده از دکمه رو به پایین D-Pad و یا کلید TAB بر روی کامپیوتر، سریعاً فهرست موجودی خود را بالا کشید و آیتم مورد نظر خود را هایلایت کرده و برای هم تیمی خود بیاندازید. این آیتم شامل قطعات زره می شود که می تواند قدرت گروهتان را به سرعت افزایش دهد. مخصوصاً کسی که کشته شده و باید دوباره به بازی برگردد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 8 =