راهنمای سطوح بازی World of Warcraft Shadowlands

بازی World of Warcraft Shadowlands

در طول سال جاری بازیکنان World of Warcraft به عنوان مزیتی جهت گذراندن وقت در هنگام این بیماری شایع جهانی، همواره از امتیاز تقویتی ۲ برابر EXP بهره‌مند شد‌ه‌ اند. به همین علت زمان مناسبی برای ارتقا سطح کلاس‌های فراموش‌ شده و ترکیبات جناح‌های مختلف در بازی Shadowlands بوده است. اما مانند هر چیز خوب دیگری، شادی حاصل از فرآیند ارتقا سطح نیز به دلیل تاخیر انتشار نسخه pre-patch اکسپنشن، پایان یافت. حداکثر سطح شخصیت‌ها از ۱۲۰ به ۵۰ سقوط کرده است و در هنگام انتشار اکسپنشن به ۶۰ خواهد رسید، اما نرخ افزایش EXP برای ۱۰ سطح نهایی به مراتب کندتر از ۵۰ سطح قبل از آن است.

البته بدون در نظر گرفتن این بیماری شایع جهانی، می‌توان گفت که روند ارتقا سطح کند نشده و در واقع سریع‌تر شده است. در حالی که کمتر از یک ماه به انتشار اکسپنشن World of Warcraft: Shadowlands باقی مانده است، در اینجا نحوه دستیابی سریع به سطح ۵۰ آورده شده است، بنابراین می‌توانید هر یک از کلاس‌هایتان را به محتوای جدید منتقل کنید.

در سرزمین Exile’s Reach بازی کنید

اگرچه اینکار به عنوان یک آموزش برای بازیکنان تازه‌ وارد در نظر گرفته شده است اما شروع بازی از منطقه آغازین Exile’s Reach که به نسخه pre-patch اضافه شده است، بهترین راه برای عبور از سطوح ابتدایی بازی است. مناطق آغازین کلاس و نژادهای خاص از نسخه اولیه بازی World of Warcraft و نسخه The Burning Crusade تغییراتی نداشته‌ اند. هنوز هم به جای تمرکز بر روند روایت داستان بر کاوش و اکتشاف در بازی تمرکز کرده‌ اند.

بازی World of Warcraft Shadowlands

در این روش با وجود چند مرکز فعالیت در یک منطقه نسبتا بزرگ و (اغلب خسته‌ کننده)، روند بهتری برای جستجو و اکتشاف ایجاد شده است. از طرف دیگر، سرزمین Exile’s Reach براساس گرایشات مدرن ژانر MMO (بازی‌های آنلاین چند نفره گسترده) ساخته شده است. شما در این منطقه سریعا از یک ماموریت به ماموریت دیگر منتقل خواهید شد. در عین حال با کلاس‌های‌ جدید آشنا شده و مکانیک‌های جدیدتر آن را امتحان می‌کنید. این واقعا فوق‌العاده است و با وجود ماموریتی که در آن یک امتیاز تقویتی جهت افزایش سرعت راه‌ رفتن برای چند دقیقه دریافت می‌کنید، می‌توانید کارها را سریع‌تر انجام دهید. حتی در انتها یک سیاه‌ چال کوچک همکاری/ co-op نیز وجود دارد.

اتمام ماموریت‌های این منطقه در کمتر از یک ساعت کار آسانی است و بدین ترتیب شما یک پنجم راه را در کمتر از ۶۰ دقیقه طی می‌کنید. در گذشته اتمام این مراحل به اندازه یک بعد‌ از‌ ظهر زمان می‌برد. در مسابقات Allied Races و کلاس‌هایی مانند Demon Hunter و Death Knight کم و بیش از این بخش از بازی صرف نظر می‌کنند، اما در سایر کلا‌س‌ها، تکمیل منطقه Exile’s Reach سریع‌ترین راه برای خروج از دروازه است.

سریع‌ترین اکسپنشن‌های بازی World of Warcraft برای ارتقا سطح

بهترین بخش ارتقای سطح جدید در بازی World of Warcraft این است که دیگر لازم نیست برای رسیدن به داستان فعلی، تاریخ ۱۵ ساله بازی را مو به مو بدانید. دیگر مجبور نیستید که برای ارتقا سطح و پیدا کردن محل ماجراجویی جدید خود هر یکی دو ساعت یکبار به آن نقشه بزرگ نگاهی بیاندازید.

در عوض کل تجربه بازی از سطح ۱۰ تا ۵۰ در یک اکسپنشن جمع شده است و انتخابتان کاملا بستگی به خودتان دارد، مگر اینکه قبلا هرگز به یک شخصیت سطح بالا دست نیافته باشید. در این صورت، مستقیما از Exile’s Reach به اکسپنشن Battle for Azeroth فرستاده خواهید شد.

بازی World of Warcraft Shadowlands

وب سایت Wowhead که مشهورترین وب سایت مربوط به بازی World of Warcraft است کار سختی انجام داده و میانگین زمان لازم برای رسیدن به سطح ۵۰ از طریق هر اکسپنشن را بررسی کرده است. همه اکسپنشن‌ها به‌طور مساوی ساخته نشده‌اند. همانطور که تکمیل ماموریت‌های مناطق آغازین نسخه‌های اولیه این بازی نسبت به نسخه‌های مدرن‌تر زمان بیشتری تلف می‌کرد، اکسپنشن‌های جدید نیز از طریق تراکم و خطی‌کردن ماموریت‌ها، باعث افزایش سرعت تجربه ارتقای سطوح می‌شوند. بدین ترتیب به جای اینکه پس از تکمیل یک ماموریت خسته‌کننده بر روی نقشه به دنبال ماموریت‌های جدید بگردید، با دقت از یک ماموریت به ماموریت دیگر فرستاده می‌شوید.

طبق محاسبه این وبسایت، تکمیل ماموریت‌های موجود در سرزمین Outland از اکسپنشن The Burning Crusade حدود ۲۴ ساعت طول می‌کشد. طبق محاسبات ما و بدون استفاده از اکثر نکات مهم، تکمیل ۱۵ مرحله از این سرزمین برای یک بازیکن متوسط حدود ۷ ساعت زمان می‌برد. از طرف دیگر، تکمیل کل ماموریت‌های اکسپنشن‌های Warlords of Draenor و Legion توسط یک بازیکن متوسط برای رسیدن به سطح ۵۰، نصف این مقدار طول می‌کشد.

بنابراین اگر یک روز کارتان تعطیل است و از قبل برنامه‌ای ندارید، می‌توانید بدون به هم‌ ریختن زمان خوابتان، یک شخصیت بازی را در طول یک روز به حداکثر سطح خود برسانید. البته با بازی در یک اکسپنشن مناسب می‌توانید این کار را انجام دهید. این تغییر بزرگی نسبت به گذشته است.

چگونه می‌توان از مزایای EXP نسخه pre-patch اکسپنشن Shadowlands بهره برد؟

ارتقاء سطح اساسی در نسخه pre-patch اکسپنشن Shadowlands باعث از بین رفتن بسیاری از مزایای EXP قدیمی شده است. حتی بخش تجهیزات Heirloom که در تمام اکسپنشن‌ها به جز اکسپنشن کنونی یک مکان معمولی است نیز، پاداش‌های سودمند EXP خود را غیر فعال کرده است. اما اگر از یک شخصیتی که از قبل موجود است به عنوان یک پیک پیامرسان استفاده کنید، هنوز هم راهی برای دستیابی به یک مزیت EXP وجود دارد.

Draught of Ten Lands یک معجون/ خوراکی است که در جدیدترین اکسپنشن معرفی شده است. در واقع، با استفاده از این معجون مزیت EXP به مقدار ۱۰٪ افزایش می‌یابد. شما نمی‌توانید آن را با طلا خریداری کنید و حتی نمی‌توانید آن را بسازید. در عوض برای دستیابی به آن باید پنج مدال ۷th Legion Service Medals خود را با شخصیت Provisioner Stoutforge در منطقه Boralus از اکسپنشن Battle for Azeroth  معامله کنید. اثر این معجون فقط یک ساعت باقی می‌ماند، بنابراین اگر قصد دارید که مقدار دستاوردهایتان را به حداکثر برسانید، به حداقل ۱۰ معجون نیاز خواهید داشت تا ماموریت‌هایتان را به پایان برسانید. بنابراین باید ۵۰ مدال معامله کنید.

در این مرحله، باید محاسبه کنید که مدت زمان دستیابی به ۵۰ مدال نسبت به مدت زمانی که با استفاده از این مزایا جهت ارتقاء سطح یک شخصیت ذخیره می‌کنید، چقدر است و آیا ارزشش را دارد یا خیر. اگر از قبل تعدادی مدال داشته باشید، تصمیم‌ گیری آسان‌تر خواهد شد. همچنین با استفاده از مزیت EXP به مقدار ۵+ به همه آمارهایتان درون بازی افزوده می‌شود، بنابراین این می‌تواند باعث افزایش سرعت کشتارها و در نتیجه افزایش سرعت تکمیل ماموریت شود.

سواری بر حیوانات مختلف و پرواز را بیاموزید!

بازی World of Warcraft Shadowlands

یکی از بخش‌های فراموش شده این اکسپنشن جدید، تاثیرات آن بر یادگیری سواری حیوانات مختلف در World of Warcraft است. سوار شدن بر حیوانات مختلف نسبت به پیاده‌روی، راه سریعتری برای سفر است و بدین ترتیب سرعت ارتقاء سطح افزایش یافته و مدت زمان رسیدن به مقصد کاهش می‌یابد.

سال‌ها است که برای سوار شدن روی حیوانات مختلف در این بازی باید به سطح ۲۰ دست یابید و سپس برای دستیابی به حیوانات سریع‌تر و از همه مهم‌تر حیواناتی که توانایی پرواز دارند، باید بازهم به سطوح بالاتر بروید. در این نسخه pre-patch تمام این موارد تغییر کرده است.

شما در این نسخه، توانایی سواری را در سطح ۱۰ باز خواهید کرد یعنی فقط زمانی که یک ساعت یا کمی بیشتر از بازی گذشته است می‌توانید سوار یک حیوان زمینی شوید. به حیوانات زمینی سریع‌تر در سطح ۲۰ دست خواهید یافت و حیوانات پرنده را در سطح ۳۰ باز می‌کنید و به حیوانات پرنده سریع‌تر در سطح ۴۰ دست می‌یابید. شرایط دستیابی به این موارد به شرح زیر است:

سواری مبتدیانه (۶۰٪ حیوان زمینی)= ۱۰ نقره در سطح ۱۰

سواری ماهرانه (۶۰٪ حیوان زمینی)= ۵۰ طلا در سطح ۲۰

سواری تخصصی (۱۵۰٪ حیوان پرنده)= ۲۵۰ طلا در سطح ۳۰

سواری استادانه (۳۱۰٪ حیوان پرنده)= ۵۰۰۰ طلا در سطح ۴۰

مقدار طلای مورد نیاز برای دستیابی به هر یک از حیوانات تا سطح ۴۰ مشکلی ایجاد نمی‌کند اما اگر شخصیتتان از قبل ۵۰۰۰ طلا جهت استفاده دارد، آنگاه می‌توانید سرعت حیوان پرنده‌تان را تا بیش از دو برابر افزایش دهید و بدین ترتیب ۱۰ سطح آخر بازی را در یک لحظه بگذرانید.

تنهایی پرواز کردن در زمان ارتقاء سطح بسیار متفاوت است (لازم نیست نگران پیدا کردن راه‌های بالا و پایین سرزمین مورد نظرتان باشید). سرعت ارتقای سطحتان آنقدر بالا خواهد بود که احتمالا یادتان می‌رود مهارت سواریتان را نیز ارتقاء دهید، اما مطمئنا ارزشش را دارد که چند دقیقه از مرکز ماموریتتان خارج شده و مهارت سواریتان را نیز ارتقاء دهید. مخصوصا هنگامی که قرار است پرواز را بیاموزید.

مقداری غذا (و تجهیزات) بگیرید

تقریبا در ۲۰ سطح اول متوجه این موضوع نخواهید شد اما با پیشرفت در بازی همه چیز سخت‌تر خواهد شد. به عنوان مثال در کلاس‌های زره‌ پوشی مانند Warriors ممکن است چندین دشمن به طور همزمان به شما حمله ‌کنند و شما بدون اینکه آسیب ببینید آن‌ها را شکست دهید. اما با پیشرفت سطوح، انتخاب زره مناسب برای هر سطح نیز سخت‌تر خواهد شد. به همین دلیل در سطح ۲۵ به بالا، تغذیه مجدد برای سلامتی نیز به یکی از ضرورت‌های اصلی تبدیل خواهد شد.

تا زمانی که حداقل از سه قطعه از Heirloom استفاده نکنید، روند بازسازی مجدد سلامتی‌تان بسیار کُند خواهد بود. اگر در هنگام مبارزه، جادوی درمانی نداشته باشید تا بتوانید سطح سلامتیتان را افزایش دهید، غذا خوردن می‌تواند مدت زمان لازم برای بهبود را کاهش دهد و بدین ترتیب می‌توانید سرعت روند ارتقاء سطح را افزایش دهید.

یکی دیگر از راه‌های کاهش مدت‌ زمان لازم جهت بهبود سلامتی، استفاده از تجهیزات جدیدتر است. اکسپنشن‌های جدید در این بخش بسیار کُند عمل می‌کنند، بنابراین اگر می‌بینید که هنگام درگیری با اراذل مشکلاتی برایتان پیش می‌آید، کافی است که با استفاده از سکه، از بخش حراجی تجهیزات جدیدی خریداری کنید.

در یک سیاه‌ چال (یا دوازده تا) به ماجراجویی بپردازید

بازی World of Warcraft Shadowlands

اگر دوست ندارید که تمام داستان‌های هر اکسپنشنی که انتخاب می‌کنید را تجربه کنید، سیاه‌چال‌ها/ Dungeons مسیر سریع‌تری برای دستیابی به سطح ۵۰ را برایتان فراهم می‌کنند. از زمان انتشار این نسخه جدید، نرخ سرعت EXP “عادی‌ سازی ” شده‌ اند. اما هنوز هم می‌توانند تجربه خوبی برای بازیکن رقم بزنند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید در کمتر از ۱۰ دقیقه یک ماموریت را تکمیل کنید.

سیاه‌ چال‌های موجود در این بازی بستگی به اکسپنشنی دارد که آن را انتخاب می‌کنید. به عنوان مثال اگر اکسپنشن  Battle for Azeroth را انتخاب کنید با سیاه‌ چال‌های منحصر به فرد قدیمی مواجه خواهید شد. یادتان باشد که هرچه اکسپنشنی که انتخاب می‌کنید کوتاه‌تر باشد، تعداد بیشتری از بازیکنان در صف سیاه‌ چال‌ها منتظر می‌مانند و بدین ترتیب شما سریعتر از سیاه‌ چال‌ها عبور می‌کنید.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پنج =