راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 PS4 قسمت نهم: سلاح های بازی Fallout 4

سلاح های بازی Fallout 4

در Fallout 4 علاوه بر سلاح‌ های معمولی و عادی که به وفور یافت می‌شوند، دو دسته سلاح‌ های استثنایی و افسانه‌ ای (Legendary) هم وجود دارند. در این مقاله لیستی کامل از سلاح های بازی Fallout 4 ارائه خواهیم کرد که نحوه بدست آوردن هریک از آنها نیز شرح داده شده است.

سلاح های بازی Fallout 4
سلاح های بازی Fallout 4

باز کردن قفل‌ها:

از همان ابتدای بازی، می‌توانید قفل‌های معمولی را در صورت داشتن Bobby Pin باز کنید. برای این کار باید با رسیدن به قفل و زدن کلید اکشن وارد صفحه باز‌کردن قفل شوید. حال باید با قرار دادن Bobby Pin در محل صحیح و چرخاندن قفل با پیچ ‌گوشتی، قفل را باز کنید. انجام دادن این کار بسیار ساده است و باید پس از قرار دادن Bobby Pin در قسمت‌های مختلف، پیچ‌ گوشتی را بچرخانید و عکس‌العمل قفل را ببینید.
اگر قفل به لرزش بیفتد، Bobby Pin در محل صحیح نیست و چرخاندن پیچ ‌گوشتی باعث شکستن آن خواهد شد. در این حالت Bobby Pin را در محل دیگری قرار دهید تا زمانی که قفل به اندازه ۹۰ درجه بچرخد و در نتیجه باز شود. در نظر داشته باشید که قفل‌ های بازی به ۴ دسته کلی Rookie، Advance، Expert و Master تقسیم می‌شوند که به استثنای Rookie ها، برای باز‌کردن بقیه باید سطوح مختلف Perk Lock Pick را فعال کنید و البته سطح ادراک شما هم بالا‌تر از ۴ باشد. با فعال کردن هر سطح از این Perk می‌توانید سطوح مختلف قفل‌ها را باز کنید. همچنین برخی همراهان شما نیز توانایی باز کردن قفل‌ ها را دارند که از جمله آنها می‌توان به Cait اشاره کرد.

هک کردن ترمینال‌ها:

ترمینال‌ها هم دقیقاً همانند قفل‌ها دارای ۴ سطح Rookie، Advance، Expert و Master هستند که برای هک کردن سطح بالاتر از Rookie نیاز به داشتن هوش بالا و البته فعال کردن سطوح مختلف Perk Hacker دارید. پس از روبرو شدن با یک ترمینال، از دیدن اطلاعات بسیار زیاد نمایش داده شده نگران نشوید. چرا که بر خلاف ظاهر پیچیده، هک کردن این ترمینال‌ ها اصلاً کار دشواری نیست. در هر ترمینال تعدادی کلمه مختلف را مشاهده خواهید کرد که می‌توان آنها را انتخاب کرد و یکی از آنها به عنوان رمز صحیح است.
همچنین خوش‌بختانه در هک کردن ترمینال‌ ها هیچ محدودیت زمانی ندارید و می‌توان با خیال راحت فکر کردن و این قسمت پازل مانند را حل کرد. البته پس از چند بار ورود رمز نا‌درست،‌ ترمینال قفل می‌شود و برای دسترسی مجدد به آن باید ۱۰ ثانیه صبر کنید که البته هر بار رمز تغییر خواهد یافت و کلمات دفعه قبلی دیگر کاربرد ندارند. در Fallout 4 برای اکثر کار‌هایی که انجام می‌دهید امتیاز تجربه یا همان XP کسب می‌کنید.
برای مثال با کشتن دشمنان ، باز‌کردن قفل‌ ها، هک ‌کردن ترمینال‌ ها، متقاعد کردن شخصیت‌ های دیگر در حین مکالمات با توانایی‌ های گفتاری و با تمام کردن ماموریت‌ های اصلی و فرعی مقداری امتیاز تجربه به حساب شما واریز می‌شود و شخصیت ‌تان پیشرفت می‌کند. پس اولین کار برای ارتقای سریعتر شخصیت، انجام دادن تمام ماموریت‌ های ریز و درشت، شرکت در درگیری‌ ها و باز‌کردن قفل‌ ها (حتی اگر محتویاتی نداشته باشند) است. با این حال در Fallout 4 می‌توان با انجام دادن برخی کار‌های ترفند مانند شخصیت خود را سریعتر از حد معمول ارتقا داد که در ادامه این کار‌ها را معرفی خواهیم کرد:

۱- استفاده از Perk Idiot Savant را فراموش نکنید

Perk Idiot Savant در سطوح ابتدایی بازی پلی استیشن ۴ برای افرادی که قصد دارند به سرعت پیشرفت کنند بسیار کاربردی است. این Perk مبتنی بر مؤلفه Luck باعث می‌شود تا به شکلی تصادفی از هر یک کارهایی که در بالا ذکر کردیم، به میزان ۳ یا ۵ برابر XP بیشتری دریافت کنید. البته همانطور که از نام این Perk هم مشخص است، افراد احمق ‌تر شانس بیشتری برای دریافت ضرایب بالاتر XP دارند. منظور از این حرف این است که اگر مؤلفه Intelligence شما پایین‌تر باشد، شانس بیشتری برای دریافت XP بیشتر با این Perk خواهید داشت.
به‌علاوه از Perk Idiot Savant می‌توان به شکلی شبه تقلبی هم استفاده کرد. البته این روش فقط برای تمام کردن ماموریت‌ ها کاربرد دارد و در مورد کشتن دشمنان یا باز‌کردن قفل‌ ها، که البته XP خیلی زیادی هم ندارند، چندان کاربردی نیست. برای این کار، پیش از اینکه گزارش اتمام مرحله خود را به فرد مربوطه بدهید و میزان XP این مرحله را کسب کنید، بازی خود را Quick Save کنید. در غیر اینصورت می‌توانید بازی خود را از چند ثانیه پیشتر بارگذاری کنید و این کار را تا زمانی که ۳ یا ۵ برابر حد معمول XP دریافت نکردید، ادامه دهید.

۲- مراحل فرعی نقشی حیاتی در ارتقای شخصیت دارند

بهترین روش برای ارتقای شخصیت در Fallout 4 انجام دادن ماموریت‌ها است. چرا که از این طریق بیشترین XP ممکن را دریافت خواهید کرد. در این بین مأموریت‌ های فرعی نقشی حیاتی دارند و در عین حال انجام دادن آنها هم بسیار ساده است.

۳- از اواسط بازی به بعد بر روی ارتقای مؤلفه Intelligence تمرکز کنید

هر‌چه قدر که در ابتدای بازی احمقانه رفتار کردن با Perk Idiot Savant باعث رشد سریع شما می‌شود، پس از رسیدن به سطوح بالاتر مؤلفه Intelligence اهمیت خود را نشان خواهد داد. به همین دلیل پس از اینکه با استفاده از Perk Idiot Savant امتیاز‌های XP را در ابتدای بازی کسب کردید، کم ‌کم به سراغ Perk های مرتبط با Intelligence بروید. چرا که داشتن Intelligence بیشتر ضرایب بیشتری به میزان XP کسب شده شما می‌دهد و پس از مدتی خواهید دید که مثلاً برای انجام دادن یک مأموریت به میزان ۱.۷ برابر XP بیشتری دریافت می‌کنید که در سطوح بالا واقعاً کاربردی است. به‌علاوه اگر همواره سعی کنید که با Perk Idiot Savant بازی را ادامه دهید، پس از مدتی در بازکردن قفل‌ ها یا تمام کار‌های دیگرمرتبط با Intelligence به مشکل بر خواهید خورد.

۴-با استفاده از کوئست Learning Curve مقدار زیادی XP بدست آورید

پس از پیوستن به انجمن The Brotherhood of Steel و پیشروی تا یک قسمت خاص در بازی، Danse شما را به منطقه Prydwen خواهد برد و شما را به دیگر اعضای این انجمن معرفی خواهد کرد. در این قسمت با شخصیتی آشنا خواهید شد که مأموریت Learning Curve را فعال می‌کند که می‌توانید با سوء ‌استفاده کردن از آن مقدار نامحدودی XP دریافت کنید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:
• ابتدا یک سلاح دوربین‌ دار خوب برای خودتان تهیه کنید.
• Quinlen از شما درخواست خواهد کرد تا از یکی از اعضای انجمن The Brotherhood of Steel محافظت کنید که شما بر‌عکس اینکار، باید وی را به قتل برسانید.
• از مقر The Brotherhood of Steel خارج شوید و تا جایی در محیط بیرونی حرکت کنید که نگهبانان این مقر نتوانند شما را ببینند. سپس با استفاده از نشستن (وارد حالت مخفی ‌کاری شدن) یا استفاده از یک Stealth Boy (که شما را نامرئی می‌کند) خود را از دید دشمن مخفی کنید.
• سپس باید هدف مورد‌نظر را که در Boston Airport است به قتل برسانید. در این صورت هدف شما تغییر پیدا می‌کند و باید دوباره پیش Quinlen برگردید و اعلام کنید که شخص مورد‌نظر به قتل رسیده است.
• Quinlen کماکان بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ امتیاز تجربه به شما خواهد داد و می‌توانید مجدداً پیشنهاد محافظت از یکی دیگر از اعضای این انجمن را قبول کرده و کار‌های بالا را مجدداً انجام دهید.
• از طریق تکرار چندین و چند باره این مأموریت می‌توانید میزان XP بسیار زیادی را دریافت کنید. فقط باید مواظب باشید که درحین شلیک هیچ یک از اعضای انجمن The Brotherhood of Steel شما را رصد نکنند.
در Fallout 4 علاوه بر سلاح‌ های معمولی و عادی که به وفور یافت می‌شوند، دو دسته سلاح‌ های استثنایی و افسانه‌ ای (Legendary) هم وجود دارند. دسته دوم پس از کشتن دشمنان افسانه‌ ای و به شکل تصادفی در بازی دیده می‌شوند که همان سلاح‌ های معمولی ترکیب شده با برخی Perk ها و خصوصیات خاص هستند و برای مثال میزان آسیب آنها بیشتر از مدل معمولی همان سلاح است. ولی دسته اول را می‌توان در برخی مناطق خاص یا از طریق خریدن از فروشنده‌ های مختلف پیدا کرد که کاملاً با سلاح‌ های معمولی، چه از نظر ظاهری و چه از نظر عملکرد، تفاوت دارند. در ادامه لیستی کامل از سلاح های بازی Fallout 4 ارائه خواهیم کرد که نحوه بدست آوردن هریک از آنها نیز شرح داده شده است.

سلاح های بازی Fallout 4
سلاح های استثنائی و افسانه ای بازی Fallout 4

لیست سلاح های بازی Fallout 4

۱- Junk Jet

این اسلحه که بیشتر شبیه به یک موتور خودرو است، مهماتش را از آیتم‌ های بدرد ‌نخور تأمین می‌کند و نیازی به فشنگ ندارد. با استفاده از آن می‌توانید آیتم‌ هایی مثل توپ بیلیارد، اسباب ‌بازی‌ های بدرد نخوری مثل عروسک و موارد این ‌چنینی را با قدرت شلیک ۴۰ واحد به سمت دشمنان شلیک کنید و علاوه بر داشتن یک سلاح کار‌آمد، از شر این قبیل آیتم‌ ها هم خلاص شوید. این آیتم را می‌توانید زمانی که با شخصیت Danse در حال انجام مأموریت Call to Arms در منطقه ArcJet System هستید پیدا کنید.

۲-Righteous Authority

این سلاح لیزری را خیلی سریع می‌توان در بازی PS4 پیدا کرد و علیرغم این‌که بعد‌ها قدرت خود را از دست می‌دهد، ولی در ابتدای راه ماجراجویی شما یکی از بهترین سلاح‌ های بازی است. با استفاده از این سلاح میزان آسیب ‌رسانی Critical Hit ها دو برابر می‌شود و بعلاوه نوار Critical Hit هم ۱۵ درصد سریعتر پُر می‌شود. برای بدست آوردن این سلاح هم متکی به شخصیت Danse هستید و پس از تمام کردن مأموریت Call to Arms و پیوستن به انجمن The Brotherhood of Steel وی این سلاح را به شما هدیه خواهد داد.

۳- Furious Power Fist

اگر عاشق نبرد‌های تن ‌به ‌تن هستید، پیدا کردن این سلاح را در اولویت خود قرار دهید. البته گفتن این حرف بسیار ساده‌ تر از انجام دادن آن است. چرا که باید ابتدا به منطقه Boston Common در نزدیکی Park St Station بروید و با یک Swan جان ‌سخت مبارزه کنید. بهترین کار برای از بین بردن وی استفاده از آیتم‌ های انفجاری مثل نارنجک است و باید همیشه فاصله خود را از وی حفظ کنید. چرا که در فواصل نزدیک ضربات واقعاً مهلکی به شما وارد خواهد کرد. پس از شکست دادن، آیتم Furious Power Fist را در بین آیتم‌ هایش پیدا خواهید کرد که در حالت ابتدایی ۵۶ ضربه به دشمن وارد می‌کند و اگر Perk Power Fist را هم داشته باشید میزان آسیب‌ رسانی آن بیشتر می‌شود.

۴- Grognak’s Axe

Grognak یک شخصیت افسانه‌ ای در دنیای Fallout است که به دلیل خوی وحشی گری و قدرت بسیار زیادش مشهور است و می‌توانید کتاب‌ های مرتبط با وی را در محیط بازی پیدا کنید. حال شما در نسخه چهارم Fallout می ‌توانید تبر وی را پیدا کنید که یک سلاح سرد کاربردی است و می‌تواند آسیب زیادی به دشمنان وارد کند. برای این کار باید به قسمت Hubris Comics بروید و پس از مبارزه کردن با تعداد زیادی غول آن را داخل یک جعبه قفل شده پیدا کنید. البته برای باز‌کردن این جعبه حداقل باید سطح دو Perk Lock Picking را فعال کرده باشید. این تبر قدرتی معادل با ۴۲ واحد دارد که با داشتن Perk Swing for the Fences بیشتر هم می‌شود. بعلاوه ضربه زدن با آن دشمنان را برای مدتی گیج خواهد کرد و همچنین باعث خونریزی آنها می‌شود که به مرور زمان سلامتی ‌شان را کاهش می‌دهد.

۵- Prototype Up77

Prototype Up77 یکی از منحصر‌به ‌فرد‌ترین سلاح‌ های بازی است که همانطور که از اسمش پیدا است، یک نمونه آزمایشی بوده و به دلیل انفجار اتمی و از بین رفتن کارخانجات اسلحه ‌سازی هرگز نمونه نهایی آن ساخته نشده است. برای پیدا کردن آن باید یک دزد حرفه‌ ای باشید و درجه ۳ Perk Lock Picking را فعال کرده باشید. پس از این کار کافی است به بانک نزدیک منطقه University Point بروید و با بازکردن یک گاو صندوق و سپس بازکردن یک اتاق مخفی با فشار دادن کلید مخفی داخل گاو صندوق مذکور، این سلاح را پیدا کنید. نکته جالب در مورد این اسلحه نامحدود بودن خشاب آن و عدم نیاز به بارگذاری فشنگ است. البته منظور از این حرف نامحدود بودن مهمات اسلحه نیست و فقط نیازی به بارگذاری ندارید و تا زمانی که Fusion Cell داشته باشید، می‌توان به صورت مداوم با آن شلیک کرد.

۶- Kellogg’s Pistol

اسلحه مگنوم از دیرباز در بازی‌ های ویدیویی حضور دارد و یکی از بهترین و قوی ‌ترین سلاح‌ های موجود است. Fallout 4 هم از این قاعده مستثنی نیست و می‌توانید یک مگنوم بسیار عالی را در بازی پیدا کنید که البته پیدا کردن مهمات برای آن کار دشواری است و به همین دلیل هم بهتر است برای مبارزه با دشمنان سر‌سخت آن را حفظ کنید. برای بدست آوردن این اسلحه باید در طی Reunion شخصیت Kellogg را شکست دهید و این اسلحه را بردارید که مختص به وی است. ویژگی اصلی این سلاح این است که در صورت موفقیت‌ آمیز بودن ضربه Critical Hit شما، امتیازات حمله (AP) شما بلافاصله پُر می‌شود و می‌توانید دوباره از آنها استفاده کنید.

۷- Big Boy

Big Boy یک اسلحه‌ راکت‌ انداز است. البته از نوع راکت‌ های اتمی، به وفور در دنیای Fallout 4 دیده می‌شوند و علی‌ الخصوص در مبارزه با دشمنان عظیم‌ الجثه بسیار کاربردی هستند. Big Boy یکی از همین سلاح‌ ها است که می‌تواند دو راکت اتمی را به صورت همزمان شلیک کند و آسیبی معادل ۴۸۶ واحد به دشمنان وارد کند. این سلاح را نه از طریق غارت کردن و کشتن، که از طریق پرداخت پول باید بدست بیاورید. برای خرید آن به Commonwealth Weaponry در Diamond City بروید و با پرداخت ۱۳ هزار و ۷۰۰ Cap این سلاح را خریداری کنید. البته می‌توان با فعال‌ کردن Perk Barter کمی در مورد قیمت آن تخفیف گرفت.

۸- Old Faithful

Old Faithful یکی دیگر از سلاح‌ های استثنایی Fallout 4 است که باید برای خریدش مقداری از Cap های با ارزشتان را هزینه کنید. این اسلحه لیزری را می‌توان از Artour در Diamond City به قیمت ۲۵۰۰ Cap خریداری کرد. ویژگی خاص این سلاح این است که اگر نوار سلامتی دشمن شما کامل باشد، با هر شلیک می‌توان ۲ برابر آسیب بیشتر به وی وارد کرد که معادل ۶۸ واحد است. به همین دلیل هم این کلت لیزری برای استفاده در حالت مخفی‌کاری بسیار مفید است و می‌توان بدون این‌ که دشمن متوجه حضور شما شود، از پشت سر وی را هدف قرار داد و دو برابر آسیب بیشتر به وی وارد کرد.

۹- Shem Drowne’s Sword

این شمشیر یکی دیگر از سلاح‌ های سرد بازی Fallout 4 است که البته قدرت چندانی ندارد و پس از پیدا کردن یک سلاح سر بهتر، فروش آن سود بیشتری از نگهداشتنش عایدتان خواهد کرد. تنها نکته مثبت این شمشیر که فقط ۲۴ واحد آسیب به دشمن وارد می‌کند، وارد کردن آسیب رادیواکتیویته به دشمنان است که به مرور زمان سلامتی آنها را کاهش می‌دهد. همچنین برای پیدا کردن Shem Drowne’s Sword باید ابتدا مأموریت Detective File: Disappearing Act را تمام کنید تا مرحله Detective FIle: The Gilded Grasshopper فعال شود و پس از آن هنگامی که در پایان مرحله دوم قبر باز شد، می‌توانید این شمشیر را تصاحب کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =