مقالات

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

آیا دلتان می‌خواهد شخصیت های بازی Valorant را بشناسید؟ کمپانی Riot Games با انتشار بازی جدید چندنفره‌اش به نام Valorant، توانسته در چند ژانر بازی به جایگاه بالایی دست یابد. این بازی تاکتیکی و تیراندازی اول‌ شخص، مرگباری بازی Counter-Strike را با قابلیت‌های شخصیت‌های‌ بازی Overwatch ترکیب نموده است. همانند سایر بازی‌های تیراندازی مدرن، این بدین معنا است که هر یک از شخصیت‌های بازی داستان‌ها، روابط عاشقانه و دلایل خود را برای رقابت در این بازی دارند.

کلید پیروزی در مسابقات، میزان شناخت شما نسبت به هر یک از ماموران این بازی است. شما باید چیزهای زیادی را درباره شخصیت‌های Valorant بیاموزید و با پیشرفت داستان بازی، باید با استراتژی‌های جدید آن‌ها نیز آشنا شوید. در این مقاله، با هر یک از ۱۱ مامور بازی Valorant آشنا خواهید شد. قابلیت‌های آن‌ها مشخص می‌شوند و چند نکته درباره نحوه استفاده بهینه از نقاط قوت آن‌ها می‌آموزید.

قبل از شروع

آگاهی از نحوه عملکرد قابلیت‌های شخصیت‌های بازی Valorant بسیار مهم است، زیرا این بازی با اکثر بازی‌های تیراندازی فرق دارد. در این بازی به جای دسترسی به چندین قابلیت قدرتمند در زمان کوتاه خنک‌ شدن تجهیزات، مانند بازی Overwatch، قابلیت‌های شخصیت‌های Valorant متنوع‌تر هستند و مانند نارنجک‌های کشنده یا نارنجک‌های صوتی بازی CS:GO، اکثر این قابلیت‌ها باید خریداری شوند. شارژ مجدد قابلیت آلتیمیت/ Ultimate هر شخصیت، چند دور زمان می‌برد.

در این بازی برخلاف سایر بازی‌های تیراندازی، مامور شما صرفا از یک سلاح تخصصی استفاده نمی‌کند. دقیقا مانند بازی Counter-Strike، شما در ابتدای هر دور مسابقه برای خرید سلاح (زره و قابلیت) پول پرداخت خواهید کرد.

انواع قابلیت‌های هر شخصیت

یک قابلیت Ultimate: برای استفاده از این قابلیت قدرتمند باید چندین بار آن را شارژ کنید و برای شارژ کردن باید تعداد کافی از دشمنانتان را بکشید یا اهداف ماموریت (مانند خنثی‌ کردن بمب) را تکمیل کنید. ممکن است شارژ مجدد این قابلیت سه دور یا بیشتر، زمان ببرد.

یک قابلیت Signature: می‌توانید به طور خودکار از این قابلیت در هر دور مسابقه استفاده کنید. تعداد دفعاتی که می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید در هر شخصیت متفاوت است.

دو قابلیت قابل‌ خریداری: هر شخصیت دارای دو قابلیت اضافی است که در آغاز هر دور مسابقه باید آن‌ها را از فروشگاه خریداری کنید. آن‌ها شبیه به نارنجک‌های بازی Counter-Strike هستند و در واقع یک آیتم اختیاری محسوب می‌شوند که در هر مبارزه برایتان مفید هستند.

رتبه Tier A: ماموران برتر

شخصیت Cypher

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: اگر جاسوسی دشمنان یکی از ویژگی‌های مورد علاقه شما است، پس حتما شخصیت Cypher را دوست خواهید داشت. او در زمینه هدایت دشمنان به درون دام‌های کشنده و فاش کردن حرکاتشان تخصص دارد. قابلیت‌های او باعث می‌شود تا حریفانش کندتر شوند و سفرشان به سمت مناطق جنگی را با چالش بیشتری روبرو می‌کند و بدین ترتیب او عقب می‌نشیند و از راه دور با آن‌ها درگیر خواهد شد. یکی از تله‌های او حتی از راه دور نیز منفجر می‌شوند.

نکات: دوربین جاسوسی Cypher را درون منطقه جنگی در مکانی بالا قرار دهید و آن را از دید دشمنانتان پنهان کنید. بدین ترتیب می‌توانید به طور همزمان هم منطقه‌ جنگی را چک کنید و هم حواستان به جای دیگری باشد. با نگه‌داری قابلیت‌های Trapwire و Cyber Cage و سپس استفاده از آن‌ها، می‌توانید بلافاصله نسبت به دشمنانی که به شما نزدیک می‌شوند، واکنش نشان دهید. با استفاده از این قابلیت‌ها، زمان کافی برای از بین بردن دشمنی که سرعتش را کم کرده‌ اید، خواهید داشت و در برابر آسیب‌‌های مرگبار محافظت می‌شوید.

قابلیت‌ها

 • Trapwire: این شخصیت با استفاده از قابلیت Trapwire یک سیم‌ پیچ را بین دو دیوار نصب می‌کند و بدین ترتیب می‌تواند دشمنان را مهار کند و محل قرارگیری آن‌ها را برای مدت کوتاهی مشخص نماید. همچنین می‌توانید سیم‌ پیچ را بازیابی کنید و مجددا از آن استفاده نمایید.
 • Cyber Cage: زمانی که این تله فعال است، سرعت حرکت دشمنانی که از آن عبور می‌کنند را کم خواهد کرد. همچنین Cypher می‌تواند تله‌ها را به صورت همزمان و یا به طور جداگانه منفجر کند.

Signature

 • Spycam: یک دوربین از راه دور را در مکان مورد نظرتان قرار دهید و بدین ترتیب می‌توانید به صورت دستی، دارت‌های ردیابی را به سمت دشمنانتان شلیک کنید.

Ultimate

 • Neural Theft: می‌توانید به سرقت اطلاعات از دشمن کشته‌ شده بپردازید و محل قرارگیری هم‌ دستانش را کشف کنید.

شخصیت Raze

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: Raze یک متخصص تخریب است و انتخاب آن برای کسانی که که در پیش‌ بینی حرکات دشمن و مجازات آن‌ها مهارت دارند، مناسب است.

نکات: با اینکه قابلیت Blast Pack می‌تواند آسیب زیادی وارد کند، اما بهتر است از آن به عنوان تقویت‌ کننده‌ای برای رسیدن به سطوح بالاتر استفاده کنید. در اکثر مواقع، عنصر غافلگیری آسیب‌ زننده‌تر است. قابلیت Showstopper این شخصیت صدای بلندی دارد، پس فقط زمانی از آن استفاده کنید که مطمئنید دشمن را در گوشه‌ای گیر انداخته‌ اید.

قابلیت‌ها

 • Blast Pack: با استفاده از این قابلیت می‌توانید فورا یک Blast Pack را پرتاب کنید تا به سطح مورد نظرتان بچسبد. پس از انفجار، آسیب‌ رسانی و انتقال هدفتان می‌توانید از این قابلیت مجددا استفاده کنید.
 • Boom Bot: می‌توانید یک Boom Bot را تجهیز کنید و سپس آن را پرتاب نمایید تا در یک خط مستقیم حرکت کند و از دیوارها عبور نماید. این ربات روی یک دشمن قفل می‌شود و آن را دنبال می‌کند و سپس اگر به دشمن برسد، منفجر خواهد شد و آسیب زیادی وارد خواهد کرد.

Signature

 • Paint Shells: با این قابلیت یک نارنجک را تجهیز خواهید کرد و سپس آن را به سمت دشمنانتان پرتاب می‌کنید. بدین ترتیب به آن‌ها آسیب می‌زنید و همچنین نارنجک‌های کوچک دیگری ایجاد می‌شوند که به افرادی که در محدوده انفجار آن‌ها قرار دارند، آسیب وارد می‌کنند.

Ultimate

 • Showstopper: می‌توانید یک پرتاب کننده موشک را تجهیز کنید و با شلیک آن، آسیب زیادی به یک منطقه بزرگ وارد نمایید.

شخصیت Sage

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: Sage تنها پزشک بازی Valorant است که می‌تواند هم‌ تیمی‌های کشته شده را دوباره زنده کند و حرکات دشمنان را مختل نماید. به عنوان یک مامور پشتیبانی، باید هنگام استفاده از آن صبور باشید و بدین ترتیب می‌توانید او را برای مدت طولانی زنده نگه دارید. قابلیت‌های او به گونه‌ای است که باید مخفی نگه‌ داشته شود اما می‌تواند در فرصت مناسب، کارهای مفیدی انجام دهد.

نکات: به محض شروع بازی از Barrier Orb او استفاده نکنید. فقط زمانی از این قابلیت استفاده کنید که مطمئنید دشمنتان به کجا می‌رود. همچنین هنگام استفاده از قابلیت Slow Orb، با سایر اعضای تیم هماهنگ شوید و این قابلیت را با موارد دیگری مانند یک ابر آتش‌زا یا سمی ترکیب کنید.

قابلیت‌ها

 • Slow Orb: با این قابلیت یک گوی پرتاب خواهید کرد. این گوی، محدوده‌ای ایجاد می‌کند که اگر کسی از آن عبور کند سرعتش کم خواهد شد و نمی‌تواند پرش انجام دهد و هنگام راه رفتن یک صدای متمایز تولید خواهد کرد.
 • Barrier Orb: یک دیوار بزرگ و صعب‌ العبور ایجاد می‌کند.

Signature

 • Healing Orb: در طی چند ثانیه، شما یا یکی از هم‌ تیمی‌هایتان را شفا می‌دهد.

Ultimate

 • Resurrection: با چند ثانیه تاخیر می‌توانید یکی از هم‌ تیمی‌هایتان را در سلامت کامل، احیا کنید.

رتبه Tier B: انتخاب‌های قدرتمند

شخصیت Breach

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: Breach متخصص ایجاد زلزله است. او به‌ گونه‌ای دشمنان را از بین می‌برد که انگار مانعی بر سر راهش وجود ندارد. او می‌تواند خطرات ناشی از ورود به منطقه جنگی را با گیج‌ کردن و کور کردن حریفان، کاهش دهد. قابلیت Aftershock او برای پاک سازی گوشه‌های منطقه جنگی کمک‌ کننده است و برای اینکار دشمن را به بیرون پرتاب می‌کند و یا او را به طور کامل حذف خواهد کرد.

نکات: توانایی‌‌های این مامور، مکمل سایر اعضای تیم است و در واقع Breach یک قهرمان مجزا نیست. هنگام استفاده از این شخصیت، باید حتما با سایر اعضای تیم هماهنگ باشید زیرا برخی از قابلیت‌های او به متحدانی که در نزدیکی‌اش ایستاده‌ اند، آسیب می‌زند.

علامت‌های قابلیت‌ها، همیشه روی نقشه کوچک بازی نمایش داده می‌شوند و بدین ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که آن‌ها را در محل درستی قرار می‌دهید. هنگام بازی در نقشه Bind، از قابلیت Fault Line استفاده کنید تا با خیال راحت، اعضای تیم‌تان را از طریق teleporter هدایت نمایید.

قابلیت‌ها

 • Aftershock: با این قابلیت ماده منفجره‌ای پرتاب می‌کنید که از دیوارها عبور کرده و به دشمنانی که نزدیک آن‌ها قرار دارند آسیب می‌زند.
 • Flashpoint: می‌توانید نوری را به سمت دیوار شلیک کنید و آن نور، دشمنانی که در سمت دیگر دیوار قرار دارند را کور خواهد کرد.

Signature

 • Fault Line: زمین لرزه‌ای در یک خط مستقیم، در مقابل Breach ایجاد خواهد شد که دشمنانی که بر سر راهتان هستند را گیج خواهد کرد و از دیوار نیز عبور می‌کند.

Ultimate

 • Rolling Thunder: یک زمین‌ لرزه قدرتمند ایجاد می‌کند که از دیوار عبور کرده، دشمنان را گیج می‌کند و آن‌ها را به هوا پرتاب خواهد کرد.

شخصیت Brimstone

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: Brimstone از بالا حمله می‌کند و با استفاده از طیف وسیعی از سلاح‌های هوایی، نقشه بازی را بمباران می‌کند. بدین ترتیب باعث ایجاد دود شده و به دشمنان آسیب می‌زند. توانایی‌های او بر دو نوع فعالیت متمرکز هستند: خرابکاری حرکات دشمنان و مقابله با آسیب. Brimstone با استفاده از مواد دودزا و مواد محترقه با دشمنان خود مقابله می‌کند و با استفاده از قابلیت‌های آلتیمیت و سیگنچر خود تهدیدها را از بین خواهد برد.

نکات: از قابلیت Stim Beacon او در آغاز مسابقه استفاده کنید تا میزان سرعت تیراندازی هم‌ تیمی‌هایتان را افزایش دهید و از چند مزیت دیگر نیز استفاده کنید. البته حواستان باشد که Stim Beacon را کجا قرار می‌دهید زیرا ممکن است محل قرارگیری آن برای دشمنانتان نیز مفید باشد. استفاده از Sky Smoke برای مسدود کردن بخش‌هایی از منطقه‌ جنگی هنگام فتح یا بازفتح آن محل، موثر است. با این قابلیت، دشمنانتان نمی‌توانند شما را ببینند و تعداد مکان‌های نیازمند پاکسازی را کاهش می‌دهد.

قابلیت‌ها

 • Incendiary: با این قابلیت می‌توانید یک نارنجک آتش‌زا شلیک کنید و یک محدوده را به آتش بکشانید.
 • Stim Beacon: محدوده‌ای را انتخاب کنید و این وسیله را به آنجا پرتاب کنید تا سرعت شلیک تیر افراد حاضر در آنجا، افزایش یابد.

Signature

 • Sky Smoke: از نقشه‌تان برای تعیین محل قرارگیری صفحات دودزا استفاده کنید تا قدرت بینایی دشمنانتان را از بین ببرید.

Ultimate

 • Orbital Strike: در طول چند ثانیه و به طور مکرر با یک حمله هوایی مرگبار به مناطق مشخصی هجوم ببرید.

شخصیت Omen

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: Omen به بازی‌های ذهنی علاقه‌مند است و از تله‌ پورت کردن در نقشه بازی برای آسیب‌ رسانی و کور کردن دشمنان استفاده می‌کند. این مامور ابزارهای مناسبی دارد که می‌تواند با استفاده از آن‌ها درون نقشه بازی به صورت دزدکی حرکت کند و سپس به طرز شگفت‌ انگیزی دشمنان را در یک محل غافلگیر نماید.

نکات: استفاده از قابلیت Shadow Walk زمانی که در گوشه‌ای در برابر یک اسنایپر گیر افتاده‌ اید، مفید خواهد بود. زیرا به شما اجازه می‌دهد تا بدون اینکه نیاز باشد از مقابل تیر جا خالی دهید، با خیال راحت از آنجا عبور کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از قابلیت Paranoia دشمنتان را در گوشه‌ای گیر بیاندازید، او را کور کنید و سپس او را به قتل برسانید.

قابلیت‌ها

 • Paranoia: با استفاده از این قابلیت یک تیر سایه‌ای پرتاب خواهید کرد که هنگام برخورد با اشخاص، آن‌ها را کور می‌کند.
 • Shadow Walk: با تاخیر، تا فاصله‌ای نزدیک تله‌ پورت کنید.

Signature

 • Dark Cover: یک گوی نامرئی را پرتاب خواهید کرد که به محض برخورد با منطقه مورد نظر یک محدوده‌ سایه‌ای ایجاد می‌کند. همچنین می‌توانید برای افزایش محدوده، آن را مجددا شارژ کنید.

Ultimate

 • From The Shadows: می‌توانید به هر نقطه از نقشه تله‌ پورت کنید، اما این کار کمی زمانبر است. دشمنانتان در مقصد مورد نظر یک سایه خواهند دید و اگر آن را از بین ببرند، نمی‌توانید به آنجا تله‌ پورت کنید. پس از تله‌ پورت، برای مدت کوتاهی شکست‌ ناپذیر خواهید شد.

رتبه Tier C: ماموران معمولی

شخصیت Reyna

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: Reyna با استفاده از قدرت‌ گوی‌های روح، خود را بهبود می‌دهد، از آسیب جلوگیری می‌کند و نامرئی می‌شود. به عنوان کسی که در کلاس‌های دوئل شرکت کرده، توانایی‌هایش او را ترغیب می‌کنند تا قبل از سایر اعضای تیم وارد منطقه جنگی شود و آنجا را برای اعضای تیم ایمن سازد، بدین ترتیب یک مزیت مهم برای تیمتان ایجاد خواهد کرد. قابلیت‌های Reyna مکمل یک سبک‌ بازی تهاجمی و بی‌پروا است، بنابراین به شما کمک می‌کند تا جایگاه خود را در بالای جدول امتیازات حفظ کنید.

نکات: از قابلیت Leer برای کاوش گوشه‌ها و ورود به منطقه‌ جنگی استفاده کنید. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که شخصی در آن طرف دیوار قرار دارد، می‌توانید چشم معنوی Reyna را به آن سو بفرستید و بلافاصله آن جا را دید بزنید. این توانایی برای شما فقط چند ثانیه زمان می‌خرد، زیرا ممکن است دشمن آن را سرنگون کند، بنابراین روی هدف‌ گیریتان بیشتر کار کنید تا با هر شلیک آسیب بیشتری وارد نمایید و تیرهایتان به هدر نرود.

تصمیم‌گیری جهت بهبود یا مخفی شدن، نیازمند ارزیابی سریع شرایط و واکنشی دقیق است. اگر سطح سلامتیتان پایین است و می‌توانید بدون قطع ارتباط با گوی، در مکانی امن مخفی شوید، پس Devour حرکت درستی است. فقط مراقب دشمنانی که در هنگام بهبودی به صورت یواشکی به شما نزدیک می‌شوند، باشید. اگر پس از اولین حذفتان، هنوز هم حس می‌کنید که تحت فشار تیم حریف گیج هستید، از قابلیت Dismiss استفاده کنید و دوباره به اعضای تیمتان بپیوندید. درست نیست که لفتش دهید و تیمتان را بدون بازیکن رها کنید.

توانایی Passive

Soul Harvest: دشمنانی که توسط Reyna کشته می‌شوند، به مدت ۳ ثانیه یک گوی روح بر جای می‌گذارند.

قابلیت‌ها

 • Leer: یک چشم معنوی آسیب‌ پذیر را مجهز کنید و آن را جلو‌تر از Reyna بفرستید. دشمنانی که به چشم نگاه کنند، نزدیک‌ بین خواهند شد.
 • Devour: فورا یک گوی روح که در نزدیکتان قرار دارد را بخورید تا سطح سلامتیتان بهبود یابد. میزان سلامتیتان به بیش از عدد ۱۰۰ می‌رسد و با گذشت زمان کمتر خواهد شد. اگر قابلیت Empress فعال باشد، دیگر لازم نیست گوی را قورت دهید، به طور خودکار سطح سلامتیتان افزایش می‌یابد.

Signature

 • Dismiss: فورا یک گوی روح را مصرف کنید تا غیر قابل لمس شوید. اگر قابلیت Empress فعال باشد نامرئی خواهید شد.

Ultimate

 • Empress: سرعت شلیک، تجهیز و بارگیری مجدد سلاح‌ها را افزایش دهید و قابلیت Soul Harvest را به صورت بی‌نهایت شارژ کنید. این قابلیت با حذف یک رقیب، تازه‌ سازی می‌شود.

شخصیت Sova

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: شخصیت کماندار بازی Valorant توانایی‌هایی دارد که می‌تواند به شما در ردیابی حرکات دشمن، کمک کند. Sova یک هواپیمای بدون سرنشین دارد که محل قرارگیری دشمنانتان را افشا می‌کند و بدین ترتیب تیمتان شانس بیشتری برای یافتن و حذف آن‌ها خواهند داشت.

نکات: حواستان باشد که Shock Boltsهای Sova را در نزدیکی هم‌ تیمی‌هایتان پرتاب نکنید، زیرا این قابلیت می‌تواند به آن‌ها نیز آسیب بزند. در عوض، تمرین کنید تا بتوانید تیرها را از روی دیوار پرتاب کنید تا بدین ترتیب به دشمنانی که در گوشه‌ها پرسه می‌زنند و یا مخفی شده‌ اند، آسیب برسانید. با اینکه قابلیت Recon Bolt دشمنانی که در نزدیکی هستند را لو می‌دهد، اما یادتان باشد که دشمنان ماهر با استفاده از دود، این قابلیت را معدوم خواهند کرد تا محل خود را مخفی نگه‌دارند.

قابلیت‌ها

 • Shock Bolt: تیری شلیک می‌کند که در اثر برخورد با سطوح، منفجر می‌شود و آسیب وارد می‌کند.
 • Owl Drone: با استفاده از یک هواپیمای بدون‌ سرنشین قابل کنترل، درون نقشه پرسه خواهید زد و جهت آشکار سازی محل قرارگیری دشمنان به سمت آن‌ها دارت پرتاب می‌کنید.

Signature

 • Recon Bolt: تیری شلیک می‌کند که امواج سونار منتشر خواهد کرد و بدین ترتیب تا زمانی که تیر در محل مورد نظر شما باشد (ممکن است نابود شود)، می‌تواند دشمنان را علامت‌ گذاری کرده و محل اختفای آن‌ها را لو دهد.

Ultimate

 • Hunter’s Fury: سه تیر شلیک می‌کند که می‌توانند دیوار را سوراخ نمایند و طول نقشه را طی کنند. اگر یکی از تیرها به دشمنتان برخورد کند، آسیب مهلکی به او وارد خواهد کرد و بدین ترتیب اعضای تیمتان می‌توانند او را پیدا کنند.

شخصیت Phoenix

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: Phoenix یک شخصیت تهاجمی است که در حملات سریع تخصص دارد و می‌تواند با استفاده از توانایی‌های آتش‌زایی خود سایر بازیکنان را از بین ببرد. او با ورود به آتشی که توسط خودش ایجاد شده است، بهبود می‌یابد و بدین ترتیب می‌تواند از قابلیت‌های Blaze و Hot Hands به طور ویژه‌ای استفاده کند.

نکات: با استفاده از قابلیت Hot Hands دشمنان را از گوشه‌های منطقه خارج کنید و آماده باشید تا هنگام فرار آن‌ها را دستگیر نمایید. یادگیری نحوه استفاده از قابلیت Blaze برای استراتژی‌های تهاجمی و تدافعی بسیار ضروری است. به عنوان مثال هنگام ورود به منطقه‌ جنگی دیواری آتشین بسازید تا جلوی دید دشمنانتان را بگیرید و هم تیمی‌هایتان بتوانند به راحتی وارد منطقه شوند. هنگام دفاع، با ایجاد دیوار آتشین از پیشروی دشمنان جلوگیری کنید و با اینکار سطح سلامتی خود را افزایش دهید.

قابلیت‌ها

 • Blaze: دیوار آتشینی ایجاد کنید که جلوی دید افراد را بگیرد و به هر کسی که از میان آن عبور کند، آسیب برساند.
 • Curveball: یک نارنجک نوری پرتاب کنید که به صورت منحنی حرکت می‌کند.

Signature

 • Hot Hands: با این قابلیت می‌توانید یک گلوله آتشین شلیک کنید و پس از برخورد گلوله با زمین یا با کمی تاخیر، محدوده کوچکی به آتش کشیده می‌شود. این شعله‌ها به دشمنانتان آسیب می‌زنند اما شما را شفا می‌دهند.

Ultimate

 • Run it back: مکان فعلی شما را علامت‌گذاری می‌کند و یک تایمر کوتاه فعال می‌شود. هنگامی که زمان تایمر تمام شود و یا شما بمیرید، با سلامتی کامل به مکان علامتگذاری شده بازخواهید گشت.

رتبه Tier D: اولین انتخاب ما نیستند

شخصیت Jett

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: Jett یک سرباز چابک است که در حمله به دشمنان و از بین بردن آن‌ها توسط کمین‌های سریع و دقیق تخصص دارد. هنگام دفاع از منطقه جنگی، او می‌تواند سریع عمل کند و دشمن خود را دستگیر نماید. توانایی‌های Jett باعث می‌شوند که بتواند با استفاده از Updraft سریعتر به پنجره‌ها و لبه‌ها برسد. این توانایی هنگام حمله سریع به مخالفان مفید است.

نکات: قابلیت Cloudburst را با Updraft ترکیب کنید تا بتوانید چند نارنجک دودزا را جلوتر قرار دهید. سپس به یک سطح بالاتر بپرید و خودتان را مخفی کنید. اگر دکمه C را نگه‌ دارید و دکمه جهت‌ یابی را به سمت محل مورد نظرتان بچرخانید، می‌توانید با ارسال دود Cloudburst به گوشه‌های محوطه، میزان تاثیرگذاری قابلیت Cloudburst را به حداکثر برسانید.

قابلیت‌ها

 • Cloudburst: یک نارنج آتش‌زا پرتاب کنید و هر جا که برخورد کند، دید را از بین می‌برد.
 • Updraft: پس از مکثی کوتاه به سمت بالا حرکت خواهید کرد.

Signature

 • Tailwind: در هر مسیری که حرکت می‌کنید به سوی جلو پرتاب خواهید شد.

Ultimate

 • Blade Storm: چند چاقو در اختیارتان قرار می‌دهد که با پرتاب آن‌ها می‌توانید آسیب کمی وارد کنید و فقط در صورت هدشات کردن می‌توانید دشمنتان را بکشید. با کشتن یک نفر، چاقوهایتان باز می‌گردند و می‌توانید انتخاب کنید که آن‌ها را به صورت یکی‌ یکی پرتاب کنید یا تمام چاقوهای باقیمانده را به صورت گروهی به فاصله کوتاهی پرتاب نمایید.

شخصیت Viper

راهنمای شخصیت های بازی Valorant

نقاط قوت: Viper هنگام انتشار مواد سمی خود، آسیب نمی‌بیند و توانایی‌های او از یک منبع ثانویه به نام سوخت/ fuel استفاده می‌کنند. اگر این مامور را انتخاب کرده باشید، باید اغلب اوقات spike او را فعال کنید، زیرا سپرهای او اجازه کاشت ایمن را می‌دهند.

نکات: مراقب توانایی‌هایی که نیازمند سوخت هستند باشید. می‌توانید به صورت همزمان از قابلیت‌های Poison Cloud و Toxic Screen استفاده کنید اما بدین ترتیب سوختتان زودتر تخلیه می‌شود. با این‌حال، می‌توانید از قابلیت Poison Cloud مجددا استفاده کنید، فقط کافی است که قبل از تخلیه کامل گاز ‌اشک‌آور آن را دوباره بردارید.

قابلیت‌ها

 • Snakebite: گلوله‌ای پرتاب خواهید کرد که استخری از اسید می‌سازد.
 • Poison Cloud: بمب اشک‌آوری پرتاب می‌کنید که با استفاده از سوخت، ابری از گازهای سمی تولید می‌کند. می‌توانید بمب‌ اشک‌آور را بردارید و پس از مدت کوتاهی که مجددا شارژ شد، آن را دوباره پرتاب کنید.

Signature

 • Toxic Screen: با استفاده از سوخت، تعدادی دستگاه‌ ساطع‌ کننده گاز را به صورت خطی، پرتاب می‌کند که پس از فعالسازی، دیواری از گازهای سمی ایجاد می‌کنند.

Ultimate

 • Viper’s Pit: ابری از گازهای سمی ایجاد می‌کند که منطقه وسیعی را پوشش می‌دهد. بدین ترتیب Viper به آسانی، دشمنانی که به دام افتاده‌ اند را از پای در می‌آورد.

 

 

منبع: PCGamer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =