راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve پارت ۵

راهنمای قدم به قدم بازی Don't Starve پارت 5

ما در مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve پارت ۵ شرح میدهیم که: یک سازه است که به وسیله آن می توانید از دنیا خارج شوید و دنیای جدیدی را شروع کنید. ابتدا باید از طریق پیدا کردن ۴ بخش (این بخش ها در جایی که قسمت اصلی شش ضلعی قرار گرفته است پیدا می شوند) این سازه را بسازید.

راهنمای قدم به قدم بازی Don't Starve پارت 5
راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve پارت ۵

Wooden Thing  

ما در مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve پارت ۵ شرح میدهیم که: یک سازه است که به وسیله آن می توانید از دنیا خارج شوید و دنیای جدیدی را شروع کنید. ابتدا باید از طریق پیدا کردن ۴ بخش (این بخش ها در جایی که قسمت اصلی شش ضلعی قرار گرفته است پیدا می شوند) این سازه را بسازید.

۴ بخش:

 • Metal Potato Thing
 • Ring Thing
 • Crank Thing
 • Box Thing

پس از ساختن قسمت فعال کردن سازه برای بازیکن باز خواهد شد. با فعال شدن این سازه بازیکن باید انتخاب کند که بازی را در همین دنیا ادامه دهد یا این دنیا را نابود کند و وارد دنیای جدیدی شود. اگر تصمیم گرفتید که وارد دنیای جدیدی شوید تمام ابزارهایی که در لیست خود دارید و فعال کرده اید را با خود خواهید برد.

تکنیک های پیشرفته برای زنده ماندن
تا الان باید یاد گرفته باشید که چگونه مبارزه کنید و چیزهای مورد نیاز خود را پیدا کنید تا زنده بمانید. حالا نوبت این است که یاد بگیرید چگونه بدون داشتن غریزه شکار به میزان کافی غذا داشته باشید.

یک کمپ اصلی بسازید
وقتی به اندازه کافی گشت و گذار کردید جایی مناسب برای ساخت کمپ خود که نزدیک به منابع مورد نیازتان باشد را پیدا کنید. به دنبال Cut Grass، Twigsو Basic Materials دیگر بگردید. برای ساختن کمپ اصلی ابتدا Fire Pit بسازید. با وجود اینکه شعله اش در نهایت خاموش می شود ولی مکانش از بین نمی رود و زمانی که خواستید آتش روشن کنید می توانید از همین مکان استفاده کنید. قدم بعدی این است که منابع لازم برای ساخت Science Machine و Alchemy Engine را جمع آوری کنید. شما نیاز به ساخت ابزارهای پیشرفته ای دارید و ساختن Science از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از آن باید اقدامات اولیه ای انجام دهید.

کشاورزی
حالا زمان آن است که به فکر غذا باشید. با وجود اینکه استفاده از Traps و شکار خرگوش ها کار جالبی است ولی خیلی وقت شما را می گیرد و بهتر است خرگوش ها را نکشید و آن ها را زنده درون قفس هایی قرار دهید. اما با استفاده از مزرعه می توانید جریان غذایی مداومی داشته باشید. الان می توانید تمام Seeds هایی که جمع آوری کرده بودید را استفاده کنید.
هر مزرعه جداگانه تنها قادر است یک نوع محصول بدهد. به طور قطع شما نیاز به غذاهای متنوعی احتیاج دارید پس به کمک Improved Farm می توانید به این هدف دست یابید. اگر به طور اتفاقی به گروهی از Beefalo ها برخوردید جایزه ای بزرگ را بدست آورده اید،Manure-wise. با استفاده از ۴ فضله تازه و ۶ Cut Grass تا می توانید زمین های جدید و بهتر ایجاد کنید. این زمین ها نیز تنها یک محصول تولید می کنند ولی سرعتشان بالاتر است و محصول به سرعت نمایان می شود.

از Bees ها استفاده کنید
حالا زمان این رسیده است که از زنبورهایی که در این سرزمین ویز ویز می کنند استفاده مفیدی ببریم. Bug Net را فعال کنید و ۴ Bees بگیرید. به کمک یک سلاح خوب با خراب کردن کندو به Honeycomb‌ دست یابید. در نهایت با استفاده از ۲ Boards می توانید Bee Box بسازید. بهتر است این ابزار را در محیطی بسازید که اطرافش Flowers باشد. وقتی نصب شد، زنبورها رفت و آمد می کنند و گرده ها را وارد جعبه می کنند.
در نهایت زنبورها به اندازه کافی گرده وارد می کنند تا Honey تشکیل شود. برای رفع گرسنگی و سلامتی خود از آن بهره مند شوید. همانند زمین های کشاورزی تمایل دارید قسمت های بیشتری برای ساخت عسل ایجاد کنید. مهم ترین نکته در ارتباط با زنبورها است که همیشه از Beekeeper Hat استفاده کنید. به هنگام برخورد با زنبورها همیشه آسیب خواهید دید ولی به کمک این ابزار مفید درد ناشی از آن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

از کمپ اصلی خود محافظت کنید
زمانی که به اندازه کافی منابع غذایی دارید باید از منابع خود محافظت کنید. زود یا دیر Hound ها به دنبال شما خواهند آمد. علاوه بر داشتن انباری از سلاح ها، ایده خوبی است که از وسایل اصلی خود محافظت کنید و فضایی پیرامون آن ها ایجاد کنید. برای شروع از Hay Wall استفاده کنید و زمانی که به اندازه کافی کمپ خود را مستحکم کردید از Stone Wall یا Wood Wall استفاده کنید. اگر نکات مفیدی درباره زنده ماندن در این سرزمین دارید حتماً در این سایت با ما به اشتراک بگذارید.

دفاع و سلاح ها
همان طور که انتظار می رود، بازی پلی استیشن که ابزارهای گوناگونی در اختیار کاربر قرار می دهد گزینه های زیادی به هنگام مبارزه دارد. این راهنما به شما در ساخت ابزارهای مورد نیاز کمک خواهد کرد. استفاده از Tools به عنوان سلاح ها (Weapons) تعدادی از ابزارهای اصلی بازی می توانند به عنوان Weapons مورد استفاده قرار گیرند. واضح ترین این ابزارها Axe می باشد. اگر در جایی گرفتار شدید آسان ترین روش برای دفاع از خود می باشد. اما حواستان باشد این ابزار خوبی برای مبارزه نیست. زیرا به شما آسیب وارد می کند.

لباس های محکم بپوشید
قبل از اینکه وارد مبارزه شوید بهتر است زره بپوشید. Grass Suit بهترین لباس برای محافظت از خود در ابتدای ورود به بازی است. شما باید به اندازه کافی Flowers چیده باشید. با ۱۲ Flowers می توانید Garland بسازید. ابزاری مفید برای دویدن های طولانی با گذشت زمان این Dress، Sanity را تقویت می کند. زمانی که Science Machine را ساختید، گزینه های زیادی برای شما فعال خواهد شد. این جایی است که مزه واقعی بازی را می چشید! Grass Suit خود را به Log Suit ارتقاء دهید. همیشه قبل از رفتن به جایی خطرناک خود را مجهز کنید.

سلاح های پیشرفته
اگرAlchemy Engine به طور کامل کار کند، گزینه های بی شماری خواهید داشت. زمان خوبی است تا سلاح هایی مانند Boomerang را بررسی کنید. ابزار خیلی باحالی است ولی در ابتدا استفاده از آن کمی سخت است. اگر به راحتی این ابزار را پرتاب کنید بر می گردد و به شما آسیب وارد می کند. برای استفاده بهتر از این ابزار، زمانی که Boomerang به هدفش خورد و به شما بازگشت، بلافاصله کلید «X» را فشار دهید. با این کار اسلحه به دست شما باز می گردد. یکی دیگر از اسلحه های باحال این بازی Bee Mine است.
اگر منابع مناسب را دارید به سراغ Science Machine بروید و این اسلحه را بسازید. برای استفاده از این سلاح، مینی را در زمین قرار دهید و دشمن را به سمت آن جذب کنید. ۴ Bees از مین خارج
می شود. دو گزینه دارید: تا زمانی که حواس دشمن به Bees پرت شده است فرار کنید یا شکار خود را همان طور که گزیده می شود محاصره کنید. اگر پیشنهادهای دیگری در ارتباط با شکار کردن دارید با ما به اشتراک بگذارید.برترین های PS4 را از فروشگاه اینترنتی مرکزخرید دات کام بخواهید.

شخصیت های بازی
۷ شخصیت در این بازی وجود دارند. در ابتدا شما با شخصیت Wilson شروع خواهید کرد. برای استفاده از شخصیت های دیگر باید قفل آن ها را با استفاده از XP باز کنید. با چند روز دوام آوردن در این بازی XP را دریافت خواهید کرد. زمانی که مردید یا توسط Wooden Thing از دنیا فرار کردید خلاصه روزهایی که دوام آورده اید و میزان XP به شما نشان داده خواهد شد. سپس می توانید با همان شخصیت «Retry» کنید یا در قسمت «Main Menu» شخصیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. هر یک از شخصیت ها ظاهر و توانایی های متفاوتی دارند.

راهنمای قدم به قدم بازی Don't Starve پارت 5
راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve پارت ۵

با ادامه مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve پارت ۵ همراه باشید

 • Wilson
لقبدانشمند جذاب
شعارمن با قدرت ذهنم همه چیز را شکست می دهم
سلامتی۱۰۰
گرسنگی۱۵۰
ویژگیبه میزان قابل توجهی ریش در می آورد

 

 • Willow
لقبآتش زن
شعارچیزها وقتی می سوزند زیباتر هستند
سلامتی۱۰۰
گرسنگی۱۵۰
ویژگیدر برابر آتش مقاوم است. در تاریکی آتش می زند.

 

 • Wendy
لقبداغ دیده
شعار«Abigail» برگرد من هنوز می خوام باهات بازی کنم
سلامتی۱۰۰
گرسنگی۱۵۰
ویژگیملاقات کنندگانی در شب دارد

 

 • Wolfgang
لقبمرد قوی
شعارمن پر قدرتم. هیچ کس از من قوی تر نیست
سلامتی۲۰۰
گرسنگی۲۲۵
ویژگیسلامتی بیشتر، شکم بزرگتر، ضربات قوی تر

 

 • WX78
لقبدستگاه بی روح خودکار
شعارقسمت احساسی جواب نمی دهد
سلامتی۱۰۰
گرسنگی۱۵۰
ویژگیغذاهای فاسد را بدون هیچ مشکلی می خورد

 

 • Wickerbottom
لقبکتابدار
شعارهیششش ساکت
سلامتی۱۰۰
گرسنگی۱۵۰
ویژگیامتیاز تکنولوژی می گیرد

 

 • Wes
لقبساکت
شعار
سلامت روانی۷۵
سلامتی۷۵
گرسنگی۱۱۲
ویژگینمی تواند صحبت کند. با زنده ماندن مشکل دارد

شخصیتی بیهوده است ولی طراح بازی این شخصیت را اضافه کرده تا هیجان بیشتری به بازی بدهد. سلامتی کمتر و شکم کوچکتری دارد. در حالت ماجراجویی با کشتن تعداد زیادی دشمن و خراب کردن Maxwell’s Statue  قفلش باز می شود و می توانید بازی کنید.

مواد ساخت و ساز (Structures)

 • Bee Box
 • Birdcage
 • Chest
 • Hay Wall
گروهمواد ساخت و ساز
دستورالعمل
ویژگیمحافظی در برابر دشمنان
ابزار مورد نیازچکش و نیروی واسازی
علمScience Machine

 

 • Pig House
 • Wood Wall
گروهمواد ساخت و ساز
دستورالعمل
ویژگیمحافظی در برابر دشمنان
ابزار مورد نیازچکش و نیروی واسازی
علمScience Machine

 

 • Stone Wall
گروهمواد ساخت و ساز
دستورالعمل
ویژگیمحافظی در برابر دشمنان
علمAlchemy Engine

 

 • Wooden Flooring

Improved Farm

گروهغذا
دستورالعمل
محصولدانه (Seeds)
علمScience Machine
راهنمای قدم به قدم بازی Don't Starve پارت 5
راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve پارت ۵

این بود مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve پارت ۵ امیدواریم که برایتان کاربدی بوده باشد

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 8 =