راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۳

راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت 3

در مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۳ شرح میدهیم که: یکی از پیچیدگی‌های Fallout همین ساخت شخصیت‌ها و نحوه تخصیص دادن امتیازها به هر کدام از مولفه‌های S.P.E.C.I.A.L است. بسیاری از بازیکنان در هنگام شروع بازی این سؤال را می‌پرسند که این قابلیت‌ها دقیقاً چه تاثیری روی روند بازی و توانایی‌های شخصیت‌شان دارد و در نهایت این ‌که توجه بیشتر به کدام مؤلفه می‌تواند موفقیت بهتری برای آنها رقم بزند؛ اگرچه این سؤال جواب مشخصی ندارد و بسیاری از بازیکنان سعی‌ می‌کنند با توجه به نحوه بازی‌کردنشان، این مولفه‌ها را رتبه‌بندی کنند.

راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت 3
راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۳

در مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Fallout ۴ پارت ۳ شرح میدهیم که: یکی از پیچیدگی‌های Fallout همین ساخت شخصیت‌ها و نحوه تخصیص دادن امتیازها به هر کدام از مولفه‌های S.P.E.C.I.A.L است. بسیاری از بازیکنان در هنگام شروع بازی این سؤال را می‌پرسند که این قابلیت‌ها دقیقاً چه تاثیری روی روند بازی و توانایی‌های شخصیت‌شان دارد و در نهایت این ‌که توجه بیشتر به کدام مؤلفه می‌تواند موفقیت بهتری برای آنها رقم بزند؛ اگرچه این سؤال جواب مشخصی ندارد و بسیاری از بازیکنان سعی‌ می‌کنند با توجه به نحوه بازی‌کردنشان، این مولفه‌ها را رتبه‌بندی کنند.
اولین نکته‌ای که در این بین وجود دارد، این است که باید در درجه اول انتخاب کنید که دوست دارید تا کدام مؤلفه به عدد ۱۰ یعنی بالاترین حد خود برسد. اگر قدرت را می‌پسندید، باید به مؤلفه Strength توجه کنید یا اگر قصد دارید تا در گفتگو‌ها پیروز باشید، این قابلیت کاریزما است که باید به آن توجه بیشتری داشته باشید. نکته اصلی اینجا است که با انتخاب یکی از مولفه‌ها به عنوان شاخصه اصلی، می‌توانید نحوه روند خود در بازی را تا حدودی مشخص کنید. اگر به مؤلفه مورد نظر خود ۸ امتیاز را اختصاص دهید می‌توانید با پیدا کردن Bubblehead مخصوص به آن مؤلفه و همچنین کتابچه مخصوص آن، مشخصه مورد نظرتان را به عدد ۱۰ برسانید. پس در درجه اول، این موضوع را فراموش نکنید

Strength یا قدرت
این ویژگی در بازی معیار قدرت فیزیکی شخصیت شما است. هر مقدار از امتیازاتی که در این بخش خرج کنید در دو مؤلفه تأثیر مستقیم می‌گذارد؛ اول میزان حجم آیتم‌هایی که می‌توانید حمل کنید و دوم قدرت شما در مبارزات تن ‌به‌ تن با سلاح‌های سرد پس اگر قصد دارید تا هر چیزی که می‌بینید در بازی پی اس ۴ را بردارید و البته برای خالی کردن آنها به مقر خود بازنگردید، امتیازات بیشتری را در این بخش خرج کنید. همینطور اگر به مبارزات تن‌ به ‌تن و سلاح‌های سرد علاقه دارید، توجه بیشتر به این ویژگی می‌تواند به شما کمک کنید.

Perk ‌های مؤلفه قدرت
سطح ۱: Iron Fist- مشت زدن ۲۰٪ آسیب بیشتری بر دشمن وارد می‌کند (۵ رنک وجود دارد)
سطح ۲: Big Leagues- در مبارزات تن به تن ۲۰٪ آسیب بیشتری وارد کنید (۵ رنک وجود دارد)
سطح ۳: Armorer- از خود در برابر خطرات ویست‌لند (Wasteland) محافظت کنید. دسترسی به سطح پایه و رنک ۱ مادهای زره (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۴: Blacksmith- می‌توانید به سطح پایه و رنک یک سلاح‌های مبارزه تن به تن دسترسی پیدا کنید (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۵: Heavy Gunner- سلاح‌های سنگین ۲۰٪ آسیب بیشتری وارد می‌کنند (۵ رنک وجود دارد)
سطح ۶: Strong Back- بیست و پنج واحد بار بیشتری حمل کنید (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۷: Steady Aim- دقت شلیک در تمام سلاح‌ها افزایش می‌یابد (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۸: Basher- ضربه با اسلحه ۲۵٪ آسیب بیشتری وارد می‌کند (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۹: Rooted- هنگامی که سرجای خود ایستاده‌اید، ۲۵ واحد بر مقاومت ‌تان افزوده می‌شود و مبارزات بدون سلاح و تن به تن نیز ۲۵٪ آسیب بیشتری بر دشمن وارد می‌کنند (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۱۰: Pain Train- هنگامی که Power Armor(Power Armor) را برتن دارید، با سرعت دویدن در دل دشمنان به آنها آسیب می‌رساند. (روبات‌ها و دشمنان عظیم‌الجثه در مقابل این Perk مصون هستند)‌ (۳ رنک وجود دارد)
Perception یا ادراک
در Fallout 4، این مؤلفه روی میزان تسلط شما در هدف‌گیری دشمنان به واسطه سیستم V.A.T.S تأثیر مسقیم دارد. همچنین هر چه بیشتر به میزان درک شخصیت خود اهمیت بدهید، قابلیت بازکردن درهای قفل و گاو صندوق‌ ها او نیز بیشتر می‌شود. این مؤلفه تأثیر غیر مستقیمی روی چند Perk بازی هم دارد. از جمله این Perk ‌ها می‌توان به بهبود استفاده از اسلحه‌های غیر اتوماتیک و میزان صدمه زدن با سلاح‌ های انفجاری اشاره کرد.

Perk ‌های مؤلفه ادراک
سطح ۱: Pickpocket- با کمک این رنک می‌توانید ۲۵٪ سریع‌تر جیب بری کنید (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۲: Rifleman- حملاتی که با سلاح‌های غیر اتوماتیک انجام می‌شود، ۲۰٪ آسیب بیشتری وارد می‌کنند (۵ رنک وجود دارد)
سطح ۳: Awareness- می‌توانید نقاط مقاوم هدف را در V.A.T.S ببینید (تنها ۱ رنک وجود دارد)
سطح ۴: Locksmith- با کمک این Perk می‌توانید قفل‌های حرفه‌ایی را هم باز کنید (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۵: Demolition Expert- مواد منفجره ۲۵٪ آسیب بیشتری بر دشمن و ساختمان‌های آنها وارد می‌کنند و می‌توانید در هر ایستگاه شیمی مواد منفجره بسازید (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۶: Night Person- در ساعات ۶ عصر تا ۶ صبح، ۲ واحد درک هوشیاری بیشتری دارید (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۷: Refractor- به صورت لحظه‌ایی ۱۰ واحد انرژی مقاومت دریافت می‌کنید (۵ رنک وجود دارد)
سطح ۸: Sniper- کنترل شخصیت بهبود می‌یابد و در هنگام هدف گیری با سلاح‌های دوربرد، زمان بیشتری می‌توانید نفستان را حبس کنید (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۹: Penetrator- می‌توانید اعضای بدن دشمن را که پشت کاور هستند هدف بگیرید، البته دقت شلیک پایین خواهد آمد (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۱۰: Concentrated Fire- در حین استفاده از سیستم V.A.T.S هر حمله به بخش مشابهی از بدن ۱۰٪ دقت بیشتری خواهد داشت (۳ رنک وجود دارد)
Endurance یا استقامت
مؤلفه استقامت تأثیر مستقیمی روی میزان سلامتی شما و همچنین سرعت کاهش نوار Action Point در هنگام دویدن دارد. Perk ‌های زیرمجموعه این مؤلفه می‌توانند روی چند المان کلیدی شخصیت شما مانند توانایی تحمل، میزان خسارات وارده، میزان تحمل رادیواکتیویته و سرعت بازیابی سلامتی تأثیر مثبت بگذارد.

Perk ‌های مؤلفه استقامت
سطح ۱؛ Toughness- با کمک این Perk ۲۰ واحد مقاومت بیشتری در برابر آسیب پذیری خواهید داشت (۵ رنک وجود دارد)
سطح ۲: Lead Belly- با خوردن و نوشیدن، کمتر تحت اثر تشعشع قرار خواهید گرفت (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۳: Life Giver- در لحظه ۲۰ واحد بیشتر از حداکثر نوار سلامتی، سلامتی به‌ دست خواهید آورد (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۴: Chem Resistant- با کمک این Perk ۵۰٪ احتمال اعتیاد و وابسته شدن به chem (نوعی دارو- ماده شیمیایی) کاهش می‌یابد (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۵: Aquaboy- در حین شنا کردن تحت اثر تشعشع قرار نخواهید گرفت، همچنین می‌توانید زیر آب هم نفس بکشید (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۶: Rad Resistant- مقاومت در برابر تشعشع ۱۰ واحد افزایش می‌یابد (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۷: Adamantium Skeleton- آسیب‌های وارده به اعضای بدن ۳۰٪ کاهش می‌یابند (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۸: Cannibal- خوردن جنازه انسان‌ها خط سلامت را بازیابی می‌کند (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۹: Ghoulish- تشعشعات سلامت از دست رفته‌ را بازمی‌گرداند! (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۱۰: Solar Powered- در ساعات ۶ صبح تا ۶ عصر ۲ واحد قدرت و استقامت بیشتری خواهید داشت (۳ رنک وجود دارد)
Charisma یا جذبه
در Fallout 4 هر امتیازی که در مؤلفه جذبه خرج می‌کنید روی موفقیت برقرار کردن ارتباط شخصیت شما با دیگر شخصیت‌های بازی ایکس باکس تأثیر می‌گذارد. شاید بارزترین مثال برای این موضوع، نحوه اثرگذاری این مؤلفه روی پیروز شدن در گفتگو با دیگر شخصیت‌ها برای قانع کردن آنها به پرداخت پول بیشتر باشد. همچنین این مؤلفه به طور مستقیم روی اعتیاد شخصیت شما به الکل یا مواد مخدر نیز تأثیر می‌گذارد. Perk ‌های زیرمجموعه این مؤلفه نیز روی ساخت‌ و‌ ساز و فراهم کردن تمدنی آخر‌الزمانی تاثیرگذار هستند.

Perk ‌های مؤلفه جذبه
سطح ۱: Cap Collector- قیمت‌های خرید و فروش از همیشه بهتر خواهد بود (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۲: Lady Killer- شخصیت‌های زن در مبارزات ۵٪ بیشتر آسیب می‌بینند و به راحت‌تر می‌توان در دیالوگ‌ها متقاعدشان کرد (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۳: Lone Wanderer- هنگامی که تنهایی به ماجراجویی می‌پردازید، ۱۵٪ آسیب کمتری خواهید دید و ۵۰ واحد بار بیشتر می‌توانید حمل کنید (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۴: Attack Dog- سگ دشمن را برای شما نگه می‌دارد و به همین دلیل در حین استفاده از V.A.T.S احتمال اصابت گلوله افزایش خواهد یافت (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۵: Animal Friend- با هدف گرفتن هر حیوانی که سطحی پایین‌تر از شما دارد می‌توانید او را ساکت کنید (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۶: Local Leader- می‌توانید در کارگاه‌هایتان خط تولید راه‌اندازی کنید (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۷: Party Boy- احتمال اعتیاد به الکل از بین خواهد رفت (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۸: Traditional- همراه شما آسیب بیشتری بر دشمنان وارد خواهد کرد و نمی‌تواند به شما آسیب برساند (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۹: Wasteland Whisperer- با هدف گرفتن هر موجودی در سرزمین بازی که سطحی پایین‌تر از سطح شما دارد می‌توانید او را ساکت کنید (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۱۰: Intimidation- با هدف گرفتن هر حریف (انسان) که سطحی پایین‌تر از شما دارد، شانس ساکت کردن او را خواهید داشت (۳ رنک وجود دارد)
Intelligence یا هوش:
باهوش بودن در بازی اگرچه تأثیر مستقیمی روی مهارت‌ های شخصیت شما ندارد اما خرج کردن امتیازات برای این شاخصه می‌تواند تأثیر مسقیمی روی میزان امتیازات از کشتن دشمنان یا انجام دادن ماموریت‌ ها داشته باشد. Perk ‌های زیرمجموعه این شاخصه توانایی شخصیت شما برای هک‌ کردن کامپیوترهای موجود در بازی پلی استیشن ، شخصی‌سازی سلاح‌ها، ریز ریز کردن اشیای موجود در بازی، دسترسی به حالات پیشرفته و افزایش قدرت تخریب سلاح‌های رادیواکتیو را افزایش می‌دهد.

راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت 3
راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۳


با ادامه مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۳ همراه باشید

Perk ‌های مؤلفه هوش
سطح ۱: V.A.N.S- نزدیک‌ترین مسیر به نزدیک‌ترین کوئست شما در V.A.T.S. نمایش داده خواهد شد (۱ رنک وجود دارد)
سطح ۲: Stimpak -Medic ها ۶۰٪ از سلامتی را بازیابی می‌کنند و RadAway نیز ۶۰ درصد از تشعشعات را کاهش می‌دهد (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۳: Gun Nut- اگر اول شلیک کنید هدف را خواهید کشت. دسترسی به سطح پایه و رنک ۱ مادهای اسلحه‌ (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۴: Hacker- دانش رمز گشایی کامپیوتر به شما کمک می‌کند ترمینال‌های حرفه‌ایی رایانه‌ای را نیز هک کنید (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۵: Scrapper- می‌توانید اجزای غیر معمول سلاح‌ها نظیر پیچ‌ها، آلومینیم و فلزات مسی را در حین دور انداختن اسلحه نگه دارید (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۶: Science- از تمام تکنولوژی‌ها استفاده کامل را ببرید. دسترسی به سطح پایه و رنک ۱ ماد‌های تکنولوژیکال (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۷: Chemist- هر chem ی که استفاده می‌کنید ۵۰٪ دیرتر به اتمام خواهد رسید (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۸: Robotics Expert- می‌توانید روبات‌ها را هک کنید و شانس خاموش و روشن کردن آنها را داشته باشید یا حتی می‌توانید به یک روبات دستور خود تخریبی دهید (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۹: Nuclear Physicist- سلاح‌های پرتو افکن ۵۰٪ آسیب بیشتری وارد می‌کنند و هسته‌های فیوژن ۲۵٪ بیشتر عمر می‌کنند (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۱۰: Nerd Rage- وقتی سلامتی کاراکتر بازی کمتر از ۲۰٪ شود زمان آهسته خواهد شد و مقاومت او ۲۰ واحد بیشتر خواهد شد و مادامی که این اثر وجود داشته باشد ۲۰٪ آسیب بیشتری به دشمن وارد می‌کند (۳ رنک وجود دارد)
Agility یا چابکی
در Fallout 4، مؤلفه چابکی روی تعداد Action Point ها هنگام حمله به دشمنان به کمک سیستم V.A.T.S تأثیر مستقیمی دارد. اگر از این سیستم زیاد استفاده می‌کنید باید توجه ویژه‌ای به چابکی شخصیت‌تان داشته باشید. همچنین این شاخصه روی قابلیت مخفی‌ کاری بازیکن نیز تاثیرگذار است. Perk ‌های زیرمجموعه این مشخصه می‌تواند روی میزان آسیب اسلحه‌ های اتوماتیک، کلت‌ های کمری، میزان بازیابی نوار Action Point و همچنین سرعت پر کردن خشاب تاثیرگذار باشد.

Perk ‌های مؤلفه چابکی
سطح ۱: Gunslinger- تپانچه‌های غیر اتوماتیک ۲۰٪ آسیب بیشتری وارد خواهند کرد (۵ رنک وجود دارد)

سطح ۲: Commando- سلاح‌های اتوماتیک ۴۰٪ آسیب بیشتری بر دشمن وارد می‌کنند و دقت تیز اندازی نیز افزایش می‌یابد (۵ رنک موجود است)
سطح ۳: Sneak- در حین مخفی کاری شانس شناسایی شما ۲۰ درصد کمتر می‌شود (۵ رنک وجود دارد)
سطح ۴: Mister Sandman- سلاح‌هایی که صدا خفه کن دارند ۱۵٪ اثر بیشتری خواهند داشت (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۵: Action Boy- امتیازات اکشن شما ۲۵٪ زودتر بازیابی می‌شوند (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۶: Moving Target- در هنگام دویدن ۲۵٪ مقاومت بیشتری در برابر آسیب پذیری و کاهش انرژی خواهید داشت (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۷: Ninja- حملات مخفی با فاصله شما ۲.۵ برابر و حملات مخفی تن به تن ۴ برابر آسیب بیشتری وارد خواهند کرد (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۸: Quick Hands- می‌توانید سلاح‌ها را زودتر از همیشه پر کنید (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۹؛ Blitz- فاصله حملات تن به تن V.A.T.S به میزان چشمگیری افزایش می‌یابد (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۱۰: Gun-Fu- با استفاده از این Perk ۲۵٪ آسیب بیشتری به دومین هدف V.A.T.S وارد خواهید کرد (۳ رنک وجود دارد)
Luck یا شانس
خرج کردن امتیازات برای خوش‌شانس‌تر شدنتان تأثیر مستقیمی روی زدن ضربات اساسی در حالت V.A.T.S دارد. این موضوع زمانی به کارتان می‌آید که به گروهی از مهاجمین رو‌به‌رو می‌شوید و می‌خواهید هر کدام از آنها را تنها با شلیک یک گلوگه از بین ببرید. Perk ‌های زیر مجموعه مشخصه شانس می‌توانند روی مبارزات شما تاثیرگذار باشند. به عنوان مثال با بازکردن Perk Mysterios Stranger، در هنگام استفاده از سیستم V.A.T.S، یک غریبه مرموز به شما برای از بین بردن دشمنان کمک خواهد کرد. این Perk ‌ها همچنین می‌توانند شانس شما را برای پیدا کردن پول درون بازی یا مهمات افزایش دهند.

Perk ‌های مؤلفه شانس
سطح ۱: Fortune Finder- احتمال پیدا کردن درب بطری‌ها بیشتر خواهد شد (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۲: Scrounger- مهمات بیشتری می‌توانید پیدا کنید (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۳: Bloody Mess- در مبارزات ۱۰ درصد آسیب بیشتر وارد خواهید کرد (۴ رنک وجود دارد)
سطح ۴: Mysterious Stranger- غریبه‌ای مرموز گاهی مواقع در V.A.T.S نمایان خواهد شد و به شما کمک خواهد کرد. (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۵: Idiot Savant- به صورت تصادفی از هر عملی ۳ برابر xp بیشتری کسب خواهید کرد (هرچه هوش کمتری داشته باشید احتمال کسب xp سه برابر بیشترخواهد شد) (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۶: Better Criticals- ضربات حیاتی ۵۰٪ آسیب بیشتری به دشمن وارد خواهند کرد (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۷: Critical Banker- می‌توانید ضربات حیاتی را برای استفاده در V.A.T.S نگاه دارید (۳ رنک وجود دارد)
سطح ۸: Grim Reaper’s Sprint- با هر کشتن در سیستم V.A.T.S. پانزده درصد شانس این را دارید که تمام اکشن پوینت‌ها را بازیابی کنید (۲ رنک وجود دارد)
سطح ۹: Four Leaf Clover- هر ضربه در سیستم V.A.T.S این شانس را به شما می‌دهد که نوار بحرانی (Critical Meter) را دوباره پر کنید (۵ رنک وجود دارد)
سطح ۱۰: Ricochet- حملات با فاصله دشمنان (مثل تیراندازی) ممکن است کمانه کرده و خودشان را به کشتن دهد. هر چه درصد خطر بیشتر باشد شانس کشته شدنشان بیشتر خواهد بود (۳ رنک وجود دارد)

ساخت شخصیت‌های مختلف

  • بانوی شانس
  • امتیاز مؤلفه
  • ۴ قدرت
  • ۴ ادراک
  • ۱ استقامت
  • ۲ جذبه
  • ۶ هوش
  • ۲ چابکی
  • ۹ شانس

اگر می‌خواهید بوستونی‌ها و اهالی شهر الماس لقب بانوی شانس را به شما بدهند، پس این نحوه تخصیص‌ دهی امتیازات مخصوص شما است. این امتیازها برای کسانی ایده‌آل است که می‌خواهند سطح آنها خیلی سریع افزایش پیدا کند و همواره در پیدا کردن منابع و مهمات شانس بالایی داشته باشند. بنابراین اگر منابع به خوبی در اختیارتان قرار بگیرند، می‌توانید از آنها برای ساخت‌ و‌ ساز و ارتقای اسلحه‌ها استفاده کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت 3
راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۳

این بود مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۳ . امیدواریم که لذت برده باشید

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =