راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۵

راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت 5

در مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۵ شرح میدهیم که: Beds برای افراد اردوگاه‌ تان تخت خواب‌ های مشخصی تعیین کنید
اگر جزو افرادی هستید که به تمیز و مرتب بودن اردوگاه‌ شان اهمیت می‌دهند، این ترفند مختص شما است. متاسفانه ساکنین اردوگاه علاقه‌ ای به داشتن جای خواب مشخص ندارند و حتی ممکن است در جایی بخوابند که شما برای خودتان در نظر گرفتید. برای رفع این مورد، کافی است ابتدا منوی بخش Workshop را باز کنید، سپس یکی از افراد را با کلید ضربدرA انتخاب کنید و سپس تختی که قصد دارید مختص او باشد را انتخاب کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت 5
راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۵

در مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۵ شرح میدهیم که: Beds
برای افراد اردوگاه‌ تان تخت خواب‌ های مشخصی تعیین کنید
اگر جزو افرادی هستید که به تمیز و مرتب بودن اردوگاه‌ شان اهمیت می‌دهند، این ترفند مختص شما است. متاسفانه ساکنین اردوگاه علاقه‌ ای به داشتن جای خواب مشخص ندارند و حتی ممکن است در جایی بخوابند که شما برای خودتان در نظر گرفتید. برای رفع این مورد، کافی است ابتدا منوی بخش Workshop را باز کنید، سپس یکی از افراد را با کلید ضربدرA انتخاب کنید و سپس تختی که قصد دارید مختص او باشد را انتخاب کنید.

Water Purifier
با ساخت یک واحد تصفیه آب، همواره آب تمیز همراهتان داشته باشید
گستردگی بخش ساخت و ساز بازی Fallout 4 به حدی است که امکان ساخت آیتم‌ های بسیار زیادی را فراهم می‌کند. آب‌ های بوستون در اثر انفجار اتمی و ذرات رادیو‌اکتیو همگی آلوده شدند و شاید نوشیدن مستقیم آنها کمی از سلامتی شما را بهبود ببخشد، ولی در کنار آن آلودگی رادیواکتیو را نیز در پی خواهد داشت. ولی با ساخت یک تصفیه‌کننده آب، می‌توانید بطری‌های آب سالم را همراه خودتان داشته باشید که به خصوص در Level ‌های اولیه یک آیتم سلامتی بسیار کاربردی به حساب می‌آیند.
این آیتم‌ها همچنین شما را از خوردن نوکا کولا‌های سمی و آلوده نیز بی‌نیاز می‌کند.
با نگه داشتن نفس‌تان به یک تک‌تیرانداز دقیق تبدیل شوید! این کار تکان‌های اسلحه را خنثی کرده و باعث می‌شود تا شلیک دقیق‌تری داشته باشید. در Fallout 4 اگر قصد دارید تا مانند یک تک ‌تیر‌انداز از راه دور با Supermutants یا دشمنان دیگر مبارزه کنید حتماً هنگام نشانه‌گیری با سلاح دوربین ‌دار خودتان به کلید مخصوص نگه‌داشتن نفس دقت کنید.

Cover
سنگر بگیرید
پس از این که چند بار در نبرد با Raider های بازی شکست بخورید،‌ بدون شک از سنگر گیری آنها اعصاب‌ تان خورد خواهد شد. خود شما هم می‌توانید دقیقاً همانند دشمنان اقدام به سنگر‌گیری کنید. برای این کار کافی است پشت یک دیوار یا جسم قرار بگیرید و پس از آن با هدف‌ گیری از طریق مگسک اسلحه از پشت سنگر شلیک کنید. این اقدام همچنین ریسک تیر خوردن‌ تان را هم پایین‌تر می‌آورد.

Cooking
برای خودتان غذا‌های مقوی و سالم درست کنید.
اگر می‌خواهید تجربه راحت‌تری از تلاش برای بقا داشته باشید، محل‌های مخصوص آشپزی را دست کم نگیرید. Stimpak‌ ها کاربردی‌ ترین آیتم برای بازگردانی میزان سلامتی هستند. ولی این آیتم‌ها نسبتاً کم‌یاب هستند و مخصوصاً در درجه سختی‌ های بالا به هیچ ‌وجه کفاف آسیب وارده به شما را نمی‌دهند. در نتیجه مجبور به استفاده از مواردی مثل گوشت موجودات دیگر، نوکا کولا و آیتم‌های این‌ چنینی خواهید شد که در کنار بهبود سلامتی، آلودگی رادیو‌اکتیو را نیز در پی دارند. یکی از راه‌حل‌ های این مسئله استفاده از تصفیه‌کننده آب بود و راه حل دیگر آن هم آشپزی کردن است. کافی است گوشتی را که از کشتن دشمنان به دست آوردید در این قسمت بپزید تا تمام بیماری‌ های آن از بین بروند و یک آیتم سلامتی بی‌ضرر داشته باشید.

Companion
حتماً از نظرات همراهان‌تان استفاده کنید
همراهان شما فقط وسیله‌ ای برای راحت‌تر کردن مبارزات بازی پلی استیشن نیستند و علاوه بر داشتن نقش اساسی در داستان بازی، می‌توانند به شرطی که خودتان بخواهید راهنمای بسیار خوبی هم در تصمیم‌گیری‌ها باشند. وقتی روبروی هر یک از همراهانتان ایستادید، با زدن کلید ضربدرA به منوی دستورات دسترسی خواهید داشت و پس از آن با زدن گزینه Thoughts می‌توانید از ایده‌های همراهان‌ تان در مورد مأموریت فعلی و موارد این‌ چنینی آگاه شوید. همچنین استفاده از این گزینه صمیمیت شما را نیز با همراهان افزایش می‌دهد و آنها اقدام به دادن آیتم‌های مختلف به شما می‌کنند.

اوراق کردن سلاح‌ها و زره‌ها بسیار بهتر از فروختن آنها است
در طی بازی Fallout 4 سلاح و زره‌های متعددی پیدا خواهید کرد که البته برخی از آنها هم عملاً بلا‌استفاده هستند. به همین دلیل اکثر گیمر‌ها خیلی سریع و پس از مواجهه با یک فروشنده، تمامی آیتم‌ها زاید را به قیمت خیلی اندکی می‌فروشند. اما با اوراق کردن هر یک از این آیتم‌ها در بخش ساخت و ساز بازی می‌توانید به مواد اولیه ارزشمندی دست پیدا کنید که برای پیدا کردن آنها به صورت مجزا باید ساعت‌ها در دنیای بازی گشت و گذار کنید.

S.P.E.C.I.A.L
در همان ابتدای بازی یک امتیاز S.P.E.C.I.A.L اضافه دریافت کنید. وقتی از Vault 111 خارج می‌شوید، در اولین اقدام به خانه قدیمی خودتان سر بزنید که یک امتیاز S.P.E.C.I.A.L رایگان انتظار شما را می‌کشد. پس از ورود به خانه تخت Shawn را بگردید که یکی از مجله‌های بازی با نام You’re SPECIAL در آن‌جا قرار دارد. البته اگر مجله را نمی‌بینید، فقط کافی است کمی دور و اطراف تخت را بگردید. پس از خواندن این مجله یک امتیاز S.P.E.C.I.A.L به شما تعلق می‌گیرد که می‌توانید آن را به هریک از ۷ مؤلفه شخصیتی دلخواه خودتان اضافه کنید. بدون شک شخصیت شما هرچه سریع‌ تر رشد کند،‌ کار راحت‌تری در بازی خواهید داشت و یک امتیاز بیشتر هم به نوعی غنیمت است.

Grenade
با استفاده از سیستم V.A.T.S نارنجک‌ها را در هوا منفجر کنید
سیستم یاری‌ دهنده نشانه‌گیری V.A.T.S یکی از کاربردی‌ترین موارد در بازی Fallout است که استفاده صحیح از آن مرز بین شکست یا پیروزی است. ولی این سیستم فقط برای کشتن دشمنان کارایی ندارد و می‌توانید از طریق آن نارنجک‌ های پرتاب شده را در هوا منفجر کنید یا حتی مین‌ های روی زمین را از راه دور با منفجر کردن، خنثی کنید. البته این مورد، فقط برای نارنجک‌های دشمن صدق نمی‌کند. حتماً برایتان پیش آمده که نارنجکی به سمت دشمن پرتاب کنید و وی سریعاً آن محل را ترک کند. برای این که چنین اتفاقی رخ ندهد، کافی است تا بلافصله پس از پرتاب نارنجک وارد این سیستم شوید و نارنجک را در نزدیکی دشمن با شلیک یک گلوله منفجر کنید.

Dogmeat

Dogmeat فقط یک سگ و همراه معمولی نیست
Dogmeat اولین و بدون شک بهترین همراه شما در بازی ایکس باکس است. ولی توانایی‌ های وی فقط محدود به مبارزه کردن با دشمنان نیست و می‌تواند از راه‌های مختلفی شما را یاری کند. چیزی که این سگ را از دیگر همراهان شما متمایز می‌کند، گزینه‌های به نام Fetch است که با زدن کلید ضربدر A بر روی وی می‌توانید آن را انتخاب کنید. این گزینه، قابلیت‌های متعددی مثل پیدا کردن آیتم‌های مختلف یا پیدا کردن محل اختفای دشمنان را دارد و می‌تواند در پیدا کردن آیتم‌های با‌ارزش و همچنین پاک‌سازی سریع یک منطقه از دشمن کمک شایانی به شما کند.

Diamnond city
در شهر Diamond City برای خودتان خانه بخرید
افراد زیادی در دنیای Fallout 4 ساخت یک مقر کاملاً شخصی‌سازی شده را دوست دارند. ولی در این بین افرادی هم تمایل دارند تا یک خانه آماده شیک و لوکس داشته باشند. می‌توانید با مراجعه به دفتر شهردار در شهر Diamond City، یک خانه را به قیمت ۲۰۰۰ Caps خریداری کنید. همچنین این خانه تمامی امکانات شخصی‌سازی را در اختیارتان می‌گذارد و می‌توانید با استفاده از منوی ساخت و ساز تجهیزاتی که دوست دارید در آن بسازید.

Hidden
مخفی کاری، دقت تیراندازی‌ها را افزایش می‌دهد
بخش تیراندازی Fallout 4 با همکاری استودیو id Software طراحی شده که بازی شوتر بزرگی مثل Doom را در کارنامه دارد. به همین دلیل هم این قسمت پیشرفت بسیار زیادی نسبت به نسخه‌های پیشین بازی دارد و مولفه‌ های اکشن بازی به خوبی تقویت شده‌اند. در همین راستا نشستن روی زمین و اصطلاحاً وارد شدن به حالت مخفی‌کاری، دقت تیر‌اندازی‌ها را به حد قابل توجهی افزایش می‌دهد و این مساله حتی در حین استفاده از سیستم V.A.T.S هم مشخص است. پس اگر می‌خواهید تیراندازی دقیق ‌تری داشته باشید و شلیک ‌تان شانس بیشتری برای اصابت با سر دشمن داشته باشد، حالت مخفی‌ کاری راهکاری بسیار مناسب است.

رنگ Pip Boy را عوض کنید
اگر از ظاهر سبز رنگ Pip Boy خودتان خسته شدید، با یک جستجوی ساده در منو‌های بازی می‌توانید رنگ رابط کاربری این وسیله را به دلخواه تغییر دهید. برای این کار کافی است به گزینه Display در تنظیمات بازی بروید که امکان تغییر رنگ رابط کاربری خود بازی و همچنین Pip Boy را فراهم می‌کند. رنگ نور چراغ قوه Pip Boy هم دقیقاً با تغییر رنگ رابط کاربری آن عوض می‌شود و به همین دلیل هم اگر از رنگ سفید استفاده کنید، بدون شک در محیط‌ های تاریک از چراغ قوه بهتری بهره خواهید برد.

راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت 5
راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۵

با ادامه مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۵ همراه باشید

Laser Musket
اسلحه Laser Musket فراتر از آن چیزی است که می‌بینید
سلاح لیزری یکی از اولین سلاح‌هایی است که در بازی به‌دست خواهید آورد که در عین حال دارای یک قدرت نهفته است. با یک بار زدن کلید مخصوص به Perk مجدد اسلحه، این سلاح با قدرت معمولی خود شلیک خواهد کرد. با این حال اگر دوباره کلید مخصوص Reload را فشار دهید، این سلاح به جای شلیک یک گلوله، دو گلوله همزمان شلیک خواهد کرد که بسیار قدرتمند است و می‌توانید برای شکست دادن سر‌سخت‌ ترین دشمنان هم روی آن حساب کنید.

سلاح‌ها و تجهیزات خودتان را شخصی‌سازی کنید
سلاح‌های بازی پی اس ۴ کاملاً قابل شخصی‌ سازی هستند. برای این کار کافی است به کارگاه ساخت اسلحه مراجعه کنید و پس از آن می‌توانید اسم دلخواهتان را بر روی سلاح قرار دهید یا این‌که مثلاً با قرار دادن یک صدا خفه‌ کن آن را به اسلحه مناسب برای مخفی‌کاری تبدیل کنید. البته این شخصی‌سازی فقط مختص سلاح‌های شما نیست و برای زره‌ ها هم صدق می‌کند. همچنین اگر از Vault 111 کمی به سمت شرق حرکت کنید، ساختمانی به نام Robotics Disposal Grounds خواهید یافت که سورپرایز‌های جالبی برای Power-Armor شما دارد.

Pickpocket
از مواجهه با دشمنان Power-Armor پوش نترسید
یکی از ویژگی‌های بسیار بارز بازی Fallout 4، متعادل بودن سطح شما با دشمنان‌ تان است. به این معنی که آنها هم می‌توانند دقیقاً از تمام تجهیزاتی که شما استفاده می‌کنید، بهره ببرند و Power-Armor هم از این قاعده مستثنی نیست. البته مبارزه با دشمنانی که از این زره استفاده می‌کنند،‌ کار واقعاً سختی است. ولی اگر کمی توانایی‌ های مخفی‌ کاری بالایی داشته باشید و کمی هم شانس همراهتان باشد، می‌توانید نبرد با این افراد را به یک شرایط مفرح تبدیل کنید. برای این کار باید در حالت مخفی‌ کاری و با استفاده از توانایی‌ های جیب ‌بری به پشت سر وی خزیده و Fusion Core زره دشمن را بدزدید. این مورد باعث خواهد شد تا سرعت حرکتی وی به حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند و خیلی راحت می‌توانید وی را شکست دهید.

نهایت استفاده را از Fusion Core ببرید
Fusion Core منبع مورد‌نیاز شما برای راه‌اندازی Power-Armor هستند. استفاده از این زره در بازی بسیار لذت‌ بخش است، ولی به دلیل محدودیت در Fusion Core خیلی نمی‌توان روی آن حساب کرد. با این حال برای این‌که از این منابع انرژی نهایت استفاده را ببرید، دو روش دارید. اول این که پیش از اتمام کامل انرژی این هسته‌ها، می‌توان آنها را به قیمت نسبتاً خوبی فروخت تا حداقل پول خوبی از این راه کسب کرد. روش دیگر هم خارج کردن آنها از Power-Armor در زمانی است که نیازی به استفاده از زره ندارید. چرا که در غیر این ‌صورت، ممکن است دشمنان هسته انرژی آن را بدزدند و در نهایت چیزی برای شما باقی نخواهد ماند.

Legandary Enemy
مبارزه با دشمنان افسانه‌ای یا Legendary کار چندان سختی هم نیست
در این نسخه از Fallout، شاهد طیف جدیدی از دشمنان هستیم که عبارت (افسانه‌ای) در کنار نوار سلامتی‌شان دیده می‌شود. این دشمنان کمی جان‌ سخت‌ تر از دشمنان معمولی هستند و همچنین پس از کم شدن مقدار مشخصی از سلامتی ‌شان، دوباره آن را برای یکبار بازیابی می‌کنند. البته مشخص است که میزان آسیب وارده این دسته نیز بسیار بیشتر از دشمنان معمولی است. ولی برای مقابله با آنها یک روش ساده و در عین حال بسیار کاربردی وجود دارد.
کافی است وارد سیستم V.A.T.S شوید و فقط بر روی پا‌های دشمن تمرکز کرده و شلیک کنید. پس از چند شلیک موفق، وی پاهایش را از دست داده و به یک موجود بی‌آزار تبدیل خواهد شد که از بین بردنش کار سختی نیست.
پس از انفجار اتمی، Maxon و یارانش به پناه‌گاههای زیرزمینی پناه می‌آورند و سپس به بازماندگان این فاجعه می‌پیوندند. Maxon پس از مدتی گروه The Brotherhood of Steel را تشکیل می‌دهد تا محافظ مردم در برابر موجودات جهش ‌یافته باشند.
بدون شک مهم‌ترین مؤلفه برای شناسایی آنها Power-Armor هایی است که سربازان‌شان به تن می‌کنند و سلاح اصلی آنها هم اسلحه لیزری است. البته در Fallout 4 بدون پیوستن به این گروه هم می‌توانید از Power-Armor استفاده کنید. ولی اگر دوست دارید تا فردی مفید برای منطقه Commonwealth بوستون باشید، پیوستن به انجمن The Brotherhood of Steel را در اولویت کار‌هایتان قرار دهید. همچنین پیوستن به این گروه به معنای دریافت یک اسلحه لیزری شخصی‌ سازی شده است که قدرت بسیار بالایی داشته و به راحتی می‌توان Supermutants را هم با آن از پا درآورد.
اولین کار برای پیوستن به انجمن The Brotherhood of Steel، شروع مراحل The First Step است. البته در نظر داشته باشید که شما لزومی به تمام کردن این مراحل ندارید و فقط باید منطقه Coverage Assembly Plant بر روی نقشه شما مشخص شده باشد. حال به سمت این منطقه بروید و کمی در اطراف آن گردش کنید. این کار باعث خواهد شد تا از طریق رادیوی Pip-Boy یک سیگنال جدید با نام Military Frequency AF95 دریافت کنید که فردی از طریق آن تقاضای کمک می‌کند. دریافت این سیگنال مراحل Fire Support را آغاز می‌کند و منطقه Cambridge Police Station در روی نقشه شما نشانه‌گذاری می‌شود.
حال اگر این مأموریت را دنبال کنید و به این منطقه جدید بروید، شخصی Power-Armor پوش به نام Danse را مشاهده خواهید کرده که با دسته‌ای از غول‌ها و یک Supermutants مبارزه می‌کند. به وی کمک کنید و پس از پایان نبرد، با او صحبت کنید. این کار مراحل Call to Arms را آغاز خواهد کرد که تمام کردن آن برابر با دریافت دعوت ‌نامه عضویت در The Brotherhood of Steel است. پیش از آغاز مأموریت، وارد پایگاه پلیس شوید و مهمات و آیتم‌هایی را که در این قسمت وجود دارند جمع‌آوری کنید. هر زمان که حس کردید آماده یک مبارزه جدی هستید، با Danse صحبت کنید تا این مأموریت آغاز شود.
اولین هدف شما و Danse در این مأموریت، پیدا کردن یک دستگاه گیرنده از ساختمان Arcjet Systems است. Danse در این مأموریت شما را همراهی می‌کند و در طول مسیر هم داستان زندگی ‌اش را برایتان شرح خواهد داد. در داخل ساختمان Arcjet System، مطمئن شوید که یک سلاح قوی در اختیار دارید. چرا که پس از بازکردن درب بزرگ ورودی، گروهی از مهاجمین به شما حمله خواهند کرد که شاید قدرت خیلی زیادی نداشته باشند، ولی حمله دسته‌جمعی آنها کمی چالش بر‌انگیز است.
البته خوشبختانه حتی اگر در سطوح ابتدایی شکل‌ گیری شخصیت‌ تان هم باشید، Danse به حد کافی قدرتمند است و می‌تواند به راحتی دشمنان را شکست دهد. پس از پیش‌ روی در این ساختمان و تعمیر آسانسور، به طبقات پایینی آن خواهید رفت و باید برق ساختمان را مجدداً بازیابی کنید. همچنین در این قسمت یک باطری Power-Armor از نوع Fusion Core هم وجود دارد که برداشتن آن باید یکی از اصلی‌ ترین کار‌های شما باشد.

راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت 5
راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۵

این بود مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 پارت ۵ امیدوتریم که لذت برده باشید

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =