راهنمای قدم به قدم بازی Shadows Die Twice PS4 قسمت چهارم

Shadows Die Twice PS4

راهنمای قدم به قدم بازی Shadows Die Twice PS4 قسمت چهارم: تمامی مراحل PlayStation 4 Game Shadows Die Twice Walk through

بعضی وقت‌ها می‌توانید یکی از جان‌های او را به ‌صورت مخفیانه از بین ببرید. Firecrackers می‌توانند کمکتان کند. سعی کنید ازضربات Tokojiru جاخالی دهید و به‌ فکر دفع کردن‌ شان نباشید. مسیر را ادامه دهید تا به مینی ‌باس Mist Noble این محیط برسید. Mist Noble هیچ استراتژی خاصی نیاز ندارد. از بالا روی وی بپرید و یکی از جان‌هایش را به ‌صورت مخفی‌ کاری بگیرید و سپس، با چندضربه پشت سر هم، او را بکشید.
پس از جمع‌آوری تمامی آیتم‌ های این محیط ، مسیر روبه ‌روی درخروجی خانه Mist Noble را ادامه دهید تا به یک مجسمه جدید و Mibu Village برسید. نکته‌ای که در مورد Mibu Village وجود دارد، این است که این دهکده را می‌توان جهان مردگان نامید. دشمنان زیادی دراین بخش قرار دارند که با کشتن‌ شان، دوباره زنده خواهند شد و مکان خوبی برای جمع کردن سکه و XP است. مسیر کنار رودخانه، مسیر اصلی شما است و سعی کنید تمامی آیتم‌های این بخش را بردارید، زیرا شامل Gunpowder های مختلف برای ارتقای ابزارهای بازوی Shinobi شما می‌شوند.

Shadows Die Twice PS4
Shadows Die Twice PS4

همچنین کمی که جلوتر می‌روید، یک تنه‌ ی درخت را می‌بینید که در داخل آن شمعی روشن شده است و نورانی است. همچنین یک آیتم جلوی آن و یک آیتم دیگر هم درکنارش قرار دارد. با برداشتن آیتم جلوی تنه‌ی درخت، هفتمین دانه Gourd بازی را پیدا خواهید کرد. مسیر را ادامه دهید و خانه‌های سمت چپ را بگردید تا آیتم‌های بیشتری را کسب کنید. در یکی از خانه‌ها یک NPC را می‌بینید که به‌شما می‌گوید کشیش این دهکده احتمال دارد اطلاعاتی در مورد مردمان اینجا داشته باشد. با ادامه دادن مسیر از یک پل عبور خواهید کرد و مجسمه ‌ی دیگری را پیدا می‌کنید.
سپس با مینی‌باس O’rin of the Water روبه‌ رو خواهید شد. درابتدا می‌توانید با این مینی ‌باس صحبت کنید یا در همان ابتدا به او حمله کنید؛ فرقی ندارد در هر دو حالت، او به‌ شما حمله می‌کند. O’rin of the Water را می‌توان یکی از باس‌های چالش ‌برانگیز بازی Sekiro: Shadows Die Twice دانست. چرا که این باس در اصل یک روح است و نمی‌توانید در تمامی شرایط به او ضربه وارد کنید.
همچنین یکی از مواردی که در این باس فایت مهم است، دفاع کردن و توجه به‌ نوار Posture تان است. در میان ضربات Thrust O’rin هم ضربه‌ ی چرخشی شمشیر او را با پریدن دفع کنید و زمانی‌ که به ‌سمت شما آمد، به اطراف جاخالی دهید و نگذارید به شما آسیبی را وارد کند.پس از کشتن O’rin ، قبل از رد شدن از روی پل، صخره‌های سمت راست را بگردید و آیتم مربوط ‌به ارتقای ابزار بازوی خود را بردارید. سپس مسیر روی پل را ادامه دهید، دشمنان را از بین ببرید و به ‌صدای کشیش گوش بدهید. راه سمت چپ به باس اصلی ختم می‌شود، اما از زیر خانه ‌ی کشیش، می‌توانید وارد خانه شوید.
در خانه آیتم‌ها را بردارید و از پل کنار خانه روی سقف کلبه ‌ی کوچک بروید. به‌سقف خانه‌ی کشیش نگاه کنید. از قلاب خود استفاده کنید، داخل شوید و Prayer Bead موجود در این قسمت را بردارید. از زیر خانه کشیش خارج شوید و به‌سراغ باس اصلی این بخش بروید که Corrupted Monk نام دارد. Corrupted Monk ضربات پشت سر هم متعددی را وارد می‌کند. اصلی ‌‌ترین ضربه‌ ی وی، این است که پنج بار نیزه‌ ی بلند و قدرتمند خود را می‌چرخاند. ازطرفی حرکت دیگری دارد که این چرخش را سه ‌بار و در جهت‌های دیگری انجام می‌دهد.
ازنظر ضربه Thrust ، Corrupted Monk یک ضربه‌ی چرخشی دارد که می‌توانید از آن با پرش جاخالی دهید .پس از کشتن Corrupted Monk، یک در سنگی باز می‌شود. آن را ادامه دهید تا به یک منطقه‌ی سرسبز برسید که یک میز و خیمه در آن قرار داده شده است. از روی میز آیتم مورد نظر را بردارید و پیش ارباب Coro برگردید. مکالمه‌ های مختلفی را با ارباب Coro انجام دهید تا زمانی ‌که دیگر هیچ مکالمه ‌ی جدیدی وجود نداشته باشد. درجریان مکالمه‌ها، او به شما دو آیتم جدید می‌دهد. پیش Emma برگردید و با اون هم صحبت کنید.
درانتها مجددا پیش ارباب Coro بروید و باز هم با او صحبت کنید. حال مسیر بعدی شما، Sunken Valley است. قبل از اینکه وارد Sunken Valley شویم، امکان دارد تا الان دفعات زیادی مرده باشید و Unseen Aid شما خیلی کم شده باشد. اگر نمونه خون پیدا نکرده‌اید، پیش فروشنده محیط باس فایت Gioboبرگردید، زیرا مریض شده است و می‌توانید از وی نمونه خون گرفته و به Emma بدهید. حال پیش مجسمه استراحت کنید و دوباره با لیدی Emma صحبت کنید. تا آیتم Dragon’s Blood Droplet را دریافت کنید.
پیش مجسمه بنشینید و از این آیتم استفاده کنید تا بیماری Dragonrot درمان شود و Unseen Aid شما به‌حالت ۳۰ درصد برگردد. مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، Divine Child است. برای رسیدن به پایان Return باید از برنج‌های Divine Child استفاده کنید و مجددا به او سر بزنید. این کار را تا زمانی انجام بدهید که مریض شود و باید به او میوه خرمالو را بدهید تا خوب شود. سپس از پنجره‌ ی اتاق Coro خارج شوید و روبه‌ روی خود دود‌ بنفش رنگی را می‌بینید. به ‌سمت راست بروید و و در زیر پای خود، یک پل را می‌بینید و محیطی ‌که یک سرباز نیزه ‌به دست در آنجا قرار دارد.
وارد این بخش شوید (از روی سقف‌ها به ‌پایین بپرید). پس از کشتن راهب نیزه ‌به ‌دست و سامورایی کنار آن، دو مسیر برای شما در نظر گرفته شده است. مسیر روی پل، مسیر اصلی بازی پلی استیشن است که فعلا کاری به‌ آن نداشته باشید. از در خارج شوید و پیش مجسمه استراحت کنید. سمت چپ مجسمه یک مسیر وجود دارد که به یک قبر ختم می‌شود و می‌توانید آیتم Dragon’s Blood Droplet را دریافت کنید. سپس مسیر سمت راست مجسمه را ادامه دهید و از پله‌ها پایین بروید.
مراقب باشید اینجا دشمنان بسیاری وجو دارند و دو برج دیده ‌بانی هم قرار دارد که درداخل آن‌ها، سربازانی قرار دارند که از‌طریق سلاح باروتی ‌شان می‌توانند آسیب زیادی را به ‌شما وارد کنند.در این منطقه یک خانه هم وجود دارد که در طبقه‌ی بالای آن، فروشنده‌ای قرار دارد که نیازمند پول است و باید از او یک آیتم بخرید. ازطرفی این فروشنده ابزار Umbrella را هم برای بازوی مصنوعی شما می‌فروشد. Umbrella را می‌توان یکی از کلیدی ‌ترین ابزارهای بازی دانست ‌که نسخه‌ی ارتقا یافته‌ ی آن برای کشتن Head less ها، شدیدا کاربردی است.
پس از پاکسازی محیط، به بن بست می‌رسید و دیگر راهی برای ادامه دادن مسیر نیست. حال به‌عقب برگردید و مسیر روی پل را ادامه دهید. با ادامه دادن مسیر، به پیرمردی می‌رسید که ماسک روی صورتش است و در محیط Gioboهم او را ملاقات کرده بودید. درواقع این شخص همان Ashina است. اگر یکی از شیوه‌های مبارزه‌ ی درخت مهارت خود را تا انتها ارتقا داده باشید، با صحبت کردن با Ashina او به شما یک شیوه‌ ی مبارزه‌ای جدید می‌دهد.
اگر هم هنوز موفق به انجام این کار نشده‌اید، تا قبل از کشتن باس فایت Guardian Ape، باس فایت انتهایی محیط Sunken Valley این کاررا انجام بدهید. حال مسیر پشت خانه‌ ای را که Ashina در آن قرار دارد، ادامه دهید تا وارد Sunken Valley شوید. پیش مجسمه استراحت کنید و از صخره‌ها پایین بروید. در سمت راست شما دشمنانی قرار دارند که باید آنها را بکشید و مسیر را ادامه بدهید. کمی‌ که جلوتر رفتید، یک دو راهی را می‌بینید.
در مسیر سمت راست باید از صخره‌ها پایین بروید و در مسیر سمت چپ هم باید از صخره‌ها بالا بروید. راه سمت چپ را ادامه دهید تا درانتها به یک خیمه برسید. درداخل خیمه هشتمین Gourd بازی را بردارید. همچنین یک Yellow Gunpowder هم در این قسمت قرار دارد. سپس به‌عقب بروید و راه سمت راست را ادامه بدهید. با رسیدن به مجسمه‌ ی بعدی، پیش آن استراحت کنید، زیرا در ادامه یک بار باید با Snake Eyes Shirafuji مبارزه کنید.
استراتژی مبارزه‌ای Snake Eyes Shirafuji در اینجا هم دقیقا همانند گذشته است و مورد جدیدی به‌ ضربات اون اضافه نشده است.پس از کشتن Snake Eyes Shirafuji باید از پل طولانی که روبه‌ روی‌ تان قرار دارد عبور کنید و دشمنان هم در حال تیراندازی به شما هستند. بازیکنان می‌توانند از زیر پل (درمیانه راه یک میان‌بر را مشاهده می‌کنید درواقع بخشی از پل خراب است) یا روی پل مسیر اصلی را ادامه دهند و دشمنان را از بین ببرند. پس از کشتن تمامی دشمنان و برداشتن آیتم‌ها، نزدیک به محیط Gun Fort شده‌اید.
نکته‌ ی مهم این بخش، این است ‌که روی زمین باروت ‌هایی جاسازی شده است که با رفتن روی آن، دشمنان متوجه حضور شما می‌شوند. ازاین ‌رو با دقت روی زمین را نگاه کنید و در بخش‌هایی که چاله‌های پرشده هستند، قدم نگذارید. پس از کشتن دشمنان بیرونی محیط ، وارد غار شوید و دو دشمن این بخش را هم از بین ببرید. درادامه پیش مجسمه استراحت کنید، زیرا مجددا باید Long Arm را از بین ببرید. استراتژی مبارزه با Long Arm Centipede Giraffe همانند قبل است و تنها کافی است ضربات سرعتی او را دفع کنید و از روی ضربه Thrust Long Arm بپرید.
پس از کشتن Long Arm ، در معبد Gan Fort را باز کنید و خارج شوید (کلید این بخش در کتابخانه اتاق Coro قرار داده شده بود). حال یک پل را روبه‌ روی خود مشاهده می‌کنید که Great Serpent بازی مجددا به شما حمله می‌کند. پس از فرار کردن، پیش مجسمه استراحت کنید و به‌سراغ کشتن Great Serpent بروید تا قلب او را به ‌دست بیاورید. پس از کشتن Great Serpent، مسیر اصلی بازی PS4 را ادامه بدهید تا به‌ محلی برسید که چند مجسمه ‌ی بودا بسیار بزرگ در آن‌جا قرار دارد.
مسیر اصلی طی کردن مجسمه‌ها، صخره‌ها و رویارویی با Guardian Ape است. بااین ‌حال یک محیط سمی هم در پایین‌ ترین نقطه‌ ی این قسمت قرار دارد که آیتم‌های مختلفی نظیر Yellow Gunpowder را شامل می‌شوند. همچنین یک فروشنده هم در این قسمت قرار دارد که پشت وی مسیری است که برای پایان Return حتما باید آن را بروید. این مسیر به یک Serpent دیگر ختم می‌شود که از یک خانه و آیتم داخل آن محافظت می‌کند (البته نیازی به کشتن‌اش نیست).
مسیر تاریک را ادامه بدهید تا جایی که به یک دیوار می ‌رسید که از پشت دیوار چهره‌ی سرپنت قابل مشاهده است. مسیر سمت چپ، به یک میمون ختم می‌شود. ازطریق Ninjutsu Paptir ذهن میمون را تسخیر کنید تا Serpent را به ‌خود سرگرم کند و سریعا لبه‌های صخره را بگیرید و وارد خانه شوید. درانتها قلب دوم را هم بردارید. زمانی‌ که از غار خارج شدید و به مسیر اصلی خود برگشتید، به ‌قسمتی می‌رسید که تعداد بسیار زیادی میمون، دور هم جمع شده‌اند. توصیه می‌کنم از Firecrackers استفاده کنید و همچنین ذهن یکی از میمون‌ها را ازطریق Ninjutsu Paptir ، تسخیر کنید.
سپس سایر میمون‌ها را از بین ببرید و پیش مجسمه‌ی انتهایی این بخش، استراحت کنید. اگر هنوز مهارتی را تا آخر نرسانده‌اید، این کار را انجام بدهید و سپس به‌ سراغ باس فایت اصلی (Guardian Ape بروید)، زیرا پس از این کشتن Guardian Ape ، Ashina در محیط مجسمه Great Serpent Shrine حضور نخواهد داشت و امکان دارد شیوه‌ی مبارزه‌ ای این بخش را از دست بدهید. Guardian Ape دارای دو فاز مبارزه‌ای کاملا مجزا است. در اولین فاز وی ضربات پشت سر همی را به شما وارد می‌کند و سه نوع ضربه‌ ی Thrust دارد.
اولین ضربه، یک ضربه ‌ی چرخشی است که با پریدن می‌توانید از آن‌جا خالی دهید. دومین ضربه این است که یک تکه سنگ را به ‌سمت شما پرتاب می‌کند و باید از آن‌جا خالی دهید یا شروع به دویدن و پرش کنید تا به شما برخورد نکند. این ‌درحالی است که سومین ضربه‌ ی Thrust Guardian Ape ، این است که می‌پرد و شما را می‌گیرد. اگر دور هستید، پس از خیزش و پرش او سریعا به جهت های چپ یا راست بدوید و دور شوید. اگر نزدیک هستید سریعا بدوید و از زیر پای او جاخالی دهید. در فاز دوم، او سر خود را جدا می‌کند و وارد مبارزه می‌شود.
یکی از ضرباتی Guardian Ape در فاز دوم، این است که شیرجه می‌زند و با شمشیرش سعی می‌کند به شما آسیب وارد کند. در این حالت بپرید و به او ضربه بزنید. نوع دوم ضربات که ازطریق شمشیر هستند را حتما دفع کنید تا Guardian Ape وارد حالت ضربه‌ نهایی شود (کمی مکث می‌کند و از بالا یک ضربه را به شما وارد می‌کند) اگر این ضربه را هم دفع کنید، Guardian Ape روی زمین می‌افتد و می‌توانید به او آسیب وارد کنید.
همین روند را تکرار کنید. دراینجا هم یک ضربه‌ی Thrust چرخشی درنظر گرفته شده است که با پریدن قابل جاخالی است و ضربه‌ی دوم، بدین شکل است که او جیغ می‌کشد و قبل از جیغ کشیدن باید سریعا از محیط دور شوید. پس از کشتن Guardian Ape مسیر کنار مجسمه را ادامه دهید و گل را بردارید. حال تمامی مجسمه‌های منطقه قلعه Ashina غیرفعال شده‌اند و تنها مجسمه ورودی سیاه ‌چال فراموش شده در دسترس است که باید بازی را از آن‌جا آغاز کنید.
هدف اصلی این است که به بالای قلعه‌ ی Ashina برگردید (جایی که با Guichiro مبارزه کردید)، اما بعضی از مسیرهای بازی تغییر کرده‌اند. از محیط خارج شوید و زمانی‌ که روی پل قرار گرفتید، متوجه حضور دشمنای جدید و قوی ‌تری می‌شوید. سامورایی روبه ‌روی خود را شکست دهید و مسیر مستقیم خود را ادامه دهید. به ‌داخل آب بپرید و مسیر باریک را ادامه دهید. درانتها به زیر آب بروید و راه را ادامه دهید و خارج شوید. روی پشت بام بروید و با یک Shinobi وارد مبارزه خواهید شوید. پس از کشتن این دشمن، مسیر پشت بام‌ها را ادامه ندهید.
در پایین یک ورودی قرار دارد که می‌توانید در آن را باز کنید و با ادامه دادن مسیر، دو میانبر را به مجسمه‌های Ashina Reservoir و Ashina Castle باز خواهید کرد. به ‌راحتی می‌توانید ازطریق پشت بام‌ها و پنجره‌ی عمارت اصلی، وارد شوید، اما در این راه به ‌جای Shinobi‌های گذشته، دشمنانی زبده و کاربلد‌تر و سگ‌های مختلف قرار دارند که راه رسیدن به عمارت اصلی را برای شما دشوارتر می‌کنند.
زمانی ‌که وارد عمارت اصلی شدید، پیش مجسمه استراحت کنید. حال در پایین ‌ترین نقطه این ساختمان که در گذشته یک بازوی Shinobi را برداشتید، یک Ogre زنجیرشده دیگه قرار دارد که می‌توانید او را بکشید (روند کشتن وی همانند قبل است). توصیه می‌کنم او را بکشید، زیرا مهارت سطح سوم استفاده از Healing Gourd به شما داده می‌شود و با هر بار استفاده، میزان بیشتری از نوار سلامت شما پر می‌شود و یک Prayer Bead هم دریافت خواهید کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =