راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۳

راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت 3

در راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild پارت ۳ ما به شما میگوییم که: به‌ طور معمول دو نوع اسب در بازی حضور دارد، اول خال‌ دار و دوم اسب‌های تک‌رنگ. گرفتن اسب‌ های خال‌ دار برای مبتدیان و افرادی که استقامت کمی دارند، آسان‌تر است. اسب‌های تک‌رنگ اما هرچند سخت اهلی می‌شوند اما استقامت و سرعت بیشتری دارند. برای اهلی کردن اسب، زانوزده و آرام از پشت به سمت یک‌طرف اسب بروید و زمانی که تصویر گرفتن با A نمایش داده شد به پشت اسب پریده و با فشردن ممتد L او را اهلی کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت 3
عکس راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۳

در راهنمای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild پارت ۳ ما به شما میگوییم که: به‌ طور معمول دو نوع اسب در بازی حضور دارد، اول خال‌ دار و دوم اسب‌های تک‌رنگ. گرفتن اسب‌ های خال‌ دار برای مبتدیان و افرادی که استقامت کمی دارند، آسان‌تر است. اسب‌های تک‌رنگ اما هرچند سخت اهلی می‌شوند اما استقامت و سرعت بیشتری دارند. برای اهلی کردن اسب، زانوزده و آرام از پشت به سمت یک‌طرف اسب بروید و زمانی که تصویر گرفتن با A نمایش داده شد به پشت اسب پریده و با فشردن ممتد L او را اهلی کنید.
بعد از گرفتن اسب او را به سمت یکی از نزدیک‌ ترین اسطبل‌ ها برای ثبت به نام خودتان ببرید. این موضوع اجازه می‌ دهد تا اسب را از هر اسطبلی که خواستید دریافت کنید. برای بهترین عملکرد، اسبتان را نوازش کنید و به او سیب بدهید تا اسبتان از سراسیمگی دربیاید. برای راحت‌ تر گرفتن اسب‌ ها می‌ توانید لباس مخفی‌ کاری یا اکسیر مخفی‌ کاری بنوشید. در حقیقت می‌ توانید سوار حیوان‌ های وحشی مانند خرس یا گوزن شوید. مانند گرفتن اسب باید با فعال کردن آیتم مخفی‌ کاری با دقت به پشت آن‌ها نزدیک و سپس سوارشان شوید.
با این‌حال، حیوان‌ های وحشی کارایی یک اسب را ندارند و کمتر می‌ توان به آن‌ ها اعتماد کرد. سفر با حیوانات وحشی با وجود محدودیت‌ ها لذت خودش را دارد. حیوانات با توجه به زیست‌ بوم هر منطقه متفاوت هستند. هرچند در اولین Divine Beast با این حرکت آشنا می‌ شوید. شما قادر به آرام کردن زمان برای پرتاب تیر هستید که به‌ویژه برای زدن چند دشمن بسیار کاربرد دارد. برای این کار باید زمانی که در آسمان (ترجیحا با گلایدر) هستید کمان خود را دربیاورید. به‌ محض نشانه‌ گیری باکمان زمان به‌سرعت آرام شده و از استقامتتان کاسته می‌ شود. اما قادر به پرتاب آرام و با دقت تیر هستید.
پرش از روی اسب و نشانه‌ گیری باکمان نیز فرصت دیگری برای آرام کردن زمان و تارو مار دشمنان است. توجه داشته باشید با تمام شدن استقامت، زمان به حالت عادی بازمی‌گردد. زمانی که میان دو شهر در سفر هستید اصولا با بازرگانان سرگردانی روبرو می‌ شوید که قصد خرید یا فروش اقلام مختلف مانند مواد موردنیاز آشپزی رادارند. درنتیجه همیشه از داشتن پول برای خریداری اقلام خاص اطمینان حاصل کنید. با این‌ حال، این فروشندگان در روزهای بارانی آیتم‌های کمیاب را به فروش می‌رسانند. برای مثال، درحالی‌ که در هوای آفتابی تیکه‌ ای گوشت Raw Meat را می‌فروشند، زمانی که هوا بارانی می‌شود شاهد فروش آیتم موثری مانند Raw Prime Meat هستیم.
وقتی ابرهای بارانی و طوفان را در آسمان دیدید به دنبال فروشندگان بگردید تا شاید آیتم موردنیاز شما نزد آن‌ ها باشد. به‌ ویژه در ابتدای این بازی نینتندو سوئیچ حفظ دمای بدن Link یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که با آن روبرو می‌شوید. هرچند انبوهی از غذا‌ها، اکسیرها و لباس‌ های ویژه برای پختن و خریداری در بازی موجود است اما ترفند سومی نیز می‌ تواند راهگشای شما برای صعود به نوک کوه یا سفر در گرمای صحرا باشد‌ که سلاح‌ هایی با عناصر خاص هستند. برخی سلاح‌ های کمیابی در بازی هستند که از عناصر مختلفی مانند آتش، یخ یا لایتنینگ استفاده می‌کنند.
با استفاده از این سلاح‌ ها می‌توانید راحت‌تر Link را گرم یا خنک‌کنید. به‌ عنوان ‌مثال در صحرای Gerudo می‌ توانید با استفاده از Ice Rod یا Frostblade یک درجه بدن Link را خنک‌کنید. این در حالی است که استفاده اشتباه، عملکردی عکس گذاشته و درصورتی‌ که از Fire Rod در صحرا استفاده کنید Link جان خود را سریع‌ تر از دست می‌دهد. این موضوع کمک می‌کند تا با حفظ زره قوی‌ تر یا کاربردی‌ تر ، دمای بدن Link را حفظ کنید. Fire Rob می‌تواند یخ‌ های شمال غرب را بدون نیاز به مشعل یا راه‌ اندازی کمپ به‌ آرامی آب کند.
اگر در روستای Kakariko به سمت Tal’oh Neag بروید یک گل بسته را با قارچ‌ های نارنجی پیدا می‌کنید. در این گیاه خفته یک پری بزرگ به نام Quitera خوابیده و برای ۱۰۰ روپیه، پول رایج Zelda به شما التماس می‌کند. نترسید و پول را به او بدهید تا او برای افزایش قدرت لباس‌ ها یا به‌ اصطلاح زره کمکتان کند. البته برای افزایش قدرت نیاز به برخی سنگ‌ ها یا آیتم‌ های مختلف دارید. به‌عنوان‌مثال برای افزایش اولین مرحله‌ی Hylian Tunic نیازمند مقداری Bokoblin Horns هستید. توجه داشته باشید که ارتقا‌‌‌ دوباره‌ی هر زره با کمک Quitera پاداشی ویژه دارد.
هیچ موجودی بی‌ مورد در بازی Breath of the Wild حضور ندارد. در شهرها یا اسطبل‌ ها با سگ‌ های مختلف روبرو می‌ شوید که شاد و خرم در حال گشت‌و گذار هستند. به‌ راحتی از کنار این سگ‌ ها عبور نکنید زیرا آن‌ ها می‌توانند محل یک گنج خفته را نشان دهند. ابتدا سه نوع گوشت یا میوه را در مقابل آن‌ ها قرار دهید. وقتی سیر خوردند و هاپ هاپ کردند، به یک‌سو حرکت می‌کنند. دنبالشان کنید تا گنج نهفته در دور و اطراف را پیدا کنید. به‌عنوان‌مثال، زمانی که سری به سگ حاضر در روستای Hateno می‌زنید. او شمارا به سمت یک گنجینه می‌برد که ۱۰۰ روپیه دریافت می‌کنید.
از تغذیه‌ی تمام سگ‌ های Hyrule اطمینان حاصل کنید تا گنج بیشتری را به دست بیاورید. با جمع‌ آوری چهار Sprit Orb و بعد مراجعه به مجسمه‌ ی یکی از الهه‌ ها می‌توانید استقامت یا جان خود را یک درجه افزایش دهید. بازی قابلیتی عکس این را نیز می‌دهد. درنتیجه می‌توانید با مراجعه به مجسمه‌ای که سمت راست ورودی غربی روستای Hateno در پایین تپه قرار دارد با فروش و پرداخت پول بیشتر استقامت یا جانتان را افزایش دهید. در اولین برخورد مجسمه اقدام به دزدیدن Heart Container یا Stamina Vessel می‌کند. سپس زمانی که برای بار دوم با او صحبت می‌کنید او آنچه را که از شما دزدیده پس می‌دهد. با این‌ حال مجسمه پیشنهادی عنوان خرید قلب یا استقامت درازای پرداخت ۱۰۰ روپیه دارد.

راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت 3
عکس راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۳

با ادامه مقاله راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۳ همراه باشید

هرچند در ابتدا معامله‌ ی بدی به نظر می‌رسد اما زمانی که متوجه می‌شوید با پرداخت ۱۲۰ روپیه می‌توانید قدرت را پس گرفته و یکی دیگر از ویژگی‌ ها را ارتقا دهید. معامله خوب خواهد بود. درنتیجه درصورتی‌ که اول تمام Sprit Orb را برای ارتقا جانتان صرف کرده‌اید در نهایت می‌ توانید در ازای پرداخت ۲۰ روپیه از جانتان کاسته و به استقامتتان اضافه کنید یا بالعکس. در بازی موجوداتی نورانی شبیه به پروانه‌ ها حضور دارند که بانام Fairy شناخته می‌ شوند. گرفتن این پری‌ های کوچک که در آسمان به‌ آرامی پرواز می‌کنند به شما اجازه می‌دهد تا بعد از مرگ دوباره به بازی برگردید.
توانایی بازگشت بعد از تخلیه‌ی کامل قلب‌ ها توانایی منحصربه ‌فردی است که پری‌ ها را ارزشمند می‌کند. شما می‌توانید با زدن چمن‌ها یا در اطراف سه چشمه‌ ی پری‌ های بزرگ موسوم به Great Fairy این موجودات کوچک را پیدا کنید. اگر آن‌ ها را دیدید زانو بزنید و نزدیکشان شوید تا درنهایت آن‌ها را جمع‌ آوری کنید. Link هم استعداد مخفی‌ کاری دارد. با نوشیدن اکسیر مخفی‌ کاری یا حتی نزدیک شدن آرام به دشمنان می‌ توانید ضربه‌ ای قدرتمند را به آن‌ ها بزنید. دشمنان به‌محض دیدنتان شیپور می‌ زنند، درنتیجه از پشت ضربه زدن به آن‌ها زمانی که متوجهتان نیستند بسیار کارآمد است.
البته دشمنان قدرتمند به‌ سرعت کشته نمی‌ شوند و باید با آن‌ ها وارد نبرد شوید. توجه داشته باشید که با قوی‌ تر شدن شما دشمنانتان نیز قوی‌ تر می‌ شوند. دشمنان قوی‌ تر مساوی است با آیتم‌ های گران‌تر. Guardian‌ها به‌ویژه در اوایل بازی دشمنان قدرتمند و آزاردهنده هستند. بیشتر این سختی از قدرت لیزر کشنده‌ ی آن‌ ها نشات می‌گیرد که با یک ضربه و بعد از شارژی چندثانیه‌ای Link را آزار می‌دهند. اما واقعیت این است که اگر در دفع حملات حرفه‌ ای شوید Guardian‌ها اصلا دشمنانی سختی محسوب نمی‌ شوند.
برای دفع حمله یا Parry لیزر Guardian‌ها باید ابتدا بر روی آن‌ ها قفل شوید و سپس بعد از صدای پیپ و زمانی که نور سفید رنگ شلیک لیزر در اطراف Guardian ظاهر شد در کسری از ثانیه با فشردن A ضربه را به سمت Guardian بازگردانید. Guardianهایی که توانایی حرکت ندارند با یک‌ بار بازگرداندن لیزر از بین می‌ روند. اما Guardian‌هایی که ۱۵۰۰ جان دارند و حرکت می‌ کنند باید سه بار لیزر آن‌ ها را به سمت خودشان دفع کنید. انجام این کار به مقاومت سپر ضربه نمی‌ زند و Guardian‌ها را به هدفی ساده‌ تر تبدیل می‌ کند.
البته این ترفند تنها در مقابل یک Guardian کاربرد دارد و اگر هدف چند Guardian باشید، شاید فرار بهتر از ماندن باشد. چمن‌ هایی که آتش می‌ گیرند به مدت کوتاهی یک جریان رو به آسمان را برای استفاده از گلایدر ایجاد می‌کنند. درصورتی‌که می‌ خواهید با سرعت پرواز کنید، چمن‌ ها را آتش بزنید و سپس به‌ سرعت با دو بار پرش از گلایدر استفاده کنید. Guardian‌ها زمانی که در آسمان هستید به‌ سختی قادر به هدف‌ گیری شما هستند. انجام این کار امکان ایجاد فاصله با Guardian‌ها را برای زمان بیشتر می‌ دهد. درصورتی‌ که با تمام سرعت با اسبتان به Guardian‌ها بزنید آن‌ ها به‌ سرعت وارونه می‌ شوند.
درنتیجه اسب خود را برای از دور خارج کردن Guardian به سمت او حمله‌ ور کنید تا با برخورد اسب، Guardian وارونه شود. البته باید حتما با تمام قدرت اسب خود را مستقیما به وسط Guardian بزنید در غیر این صورت این ترفند کاربردی نخواهد بود. علاوه بر این، پاهای Guardian‌ها قابلیت جداسازی دارند. بنابراین با برخورد اسب به پاهای Guardian و قطع شدن یک ‌به ‌یک آن‌ ها، مانع حرکت این دشمنان قدرتمند شوید. با ورود به روستای Hateno و کمی صعود به ارتفاعات از سمت جنوب روستا با گروهی از کارگران روبرو می‌ شوید که در حال ساخت خانه‌ای در نزدیکی Myahm Agana هستند.
اگر با Bolson صحبت کنید او به شما می‌ گوید که خانه را با قیمت ۳۰۰۰ روپیه و ۳۰ بسته چوب می‌ فروشد. بعد از خریداری خانه خالی اکنون Bolson به شما پیشنهاد می‌ دهد تا با پرداخت پول لوازم موردنیازی را برای خانه خریداری کنید. هر قطعه، قیمتی معادل ۱۰۰ روپیه دارد. به‌عنوان‌ مثال می‌ توانید با خریداری سه جایگاه سلاح، سه عدد از سلاح‌ های خود را در خانه ذخیره کنید. از سوی دیگر در کنار تخت و گل و گیاه می‌ توانید سه جایگاه برای سپر و سه جایگاه برای کمان خریداری کنید که بسیار مفید هستند. استراحت روی تخت سلامت را بازمی‌ گرداند.
در مسیر رسیدن به‌ روستای Kakariko با یک Korok غول‌ آسا به نام Hestu روبرو می‌ شوید. Hestu به Link می‌ گوید که Bokoblin او را دزدیده‌اند. با تمام کردن این ماموریت جانبی فرصتی را برای افزایش جایگاه موجودی سلاح‌ ها یا innovatory به دست می‌ آورید. البته بی‌ شک این افزایش هزینه‌ ای در بردارد. شما باید با جمع‌ آوری دانه‌ های Cucco ابتدا به Hestu در رفع شکستگی کمک کرده و سپس با ارائه‌ تعداد مشخصی دانه یکی از سه جایگاه اسلحه، کمان و شمشیر را گسترش دهید. Cucco ‌ها در سراسر نقشه پخش هستند و باید با حل معماهای کوچک یا برداشتن سنگ‌ ها به دنبال آن‌ ها بگردید. Cucco ‌ها آن‌قدر زیاد هستند که پیدا نکردن آن‌ ها غیرممکن است.
مانند لباس‌های Link ،‌ Sheikah یا همان لوح سنگی کوچک این شخصیت دوست‌ داشتنی هم قابلیت ارتقا دارد. البته برای این کار ابتدا باید با Purah در آزمایشگاه Ancient Tech واقع در روستای Hateno صحبت کنید. البته ارتقا Sheikah و هر یک از قابلیت‌ های این لوح سنگی نیازمند پیدا کردن تعداد مشخصی از قطعات باستانی نظیر Ancient Springs است. این قطعات را می‌توانید با گشتن Guardian‌های غیرفعال یا ترکاندن آن‌ها به دست آورید. با ارتقا حس‌گر Sheikah می‌ توانید زیارتگاه‌ ها یا معابد را از فاصله‌ی دورتری پیدا کنید.
علاوه بر این با استفاده از دوربین و عکس‌ برداری از آیتم‌ ها و حیوانات، فرصتی را به دست می‌ آورید تا با انتخاب میوه، دشمن، حیوان یا سلاح در Sheikah، راحت‌ تر به‌ دنبال آن‌ ها بگردید. اگر دنبال گنجینه‌ ها می‌ گردید، با عکس‌ برداری از یکی از این گنجینه‌ ها، به لوح سنگی اعلام کنید که با نزدیک شدن به صندوق‌ ها شما را خبردار کند. با اسکن Amiibo می‌ توانید آیتم‌ های ویژه‌ ای را به دست بیاورید. اما اگر Amiibo هایی را از شخصیت‌ های Zelda اسکن کنید شرایط فرق می‌کند. با اسکن این شخصیت‌ ها می‌ توانید سلاح و زرهی را از بازی‌های قبلی و کلاسیک به دست آورید.
به‌عنوان‌مثال زمانی که Amiibo، Toon Link را اسکن می‌ کند، فرصتی را برای دریافت بخشی از زره الهام گرفته از Wind Waker را به دست می‌ آورید. شما حتی فرصت دریافت مرکبی مانند Epona را از نسخه‌ های پیشین دارید. این مرکب یا همان mount با اسکن شخصیت Zelda از مجموعه Super Smash Bros به دست می‌آید. به یاد داشته باشید که هر Amiibo تنها یک‌بار در روز قابلیت اسکن دارد و آیتم‌ های به‌دست‌ آمده نیز تصادفی هستند. افزون بر این، آیتم‌ های فوق تنها برای Amiibo های مربوط به آن فعال هستند. بنابراین انتظار گرفتن ماسک Sheikah را از Amiibo Ganondorf نداشته باشید.
اگر به استفاده از پوشش‌ های کلاسیک Link علاقه دارید، حتما از قابلیت‌های Amiibo در Breath of the Wild استفاده کنید. در روستای Hateno دومین فروشگاه از راست امکان رنگ کردن لباس را درازای ۲۰ روپیه و فراهم کردن پنج آیتم دارد. در حقیقت رنگ موردنظر می‌ تواند از هر یک از آیتم‌ های موجود در طبیعت ازجمله سیب، قارچ آبی یا هویج نارنجی به دست آید. در مثالی دیگر اگر دنبال رنگ خاکستری هستید اقلامی مانند Bokoblin Horn و Moblin Fang به کارتان می‌ آیند. به خاطر داشته باشید که فروشنده تمام لباس‌ هایتان را بارنگی که انتخاب کردید رنگ‌ آمیزی می‌کند.
بنابراین قبل از پرداخت ۲۰ روپیه به‌ خوبی فکر کنید. البته اگر بعد از رنگ‌ آمیزی نظرتان تغییر کرد هنوز هم با پرداخت ۲۰ روپیه می‌ توانید لباس‌ها را به رنگ سابق بازگردانید. مانند بازی The Legend of Zelda: Wind Waker HD Nintendo Switch در Breath of the Wild هم با استفاده از Sheikah Slate می‌ توانید از Link سلفی بگیرید. به‌ راحتی با فشردن L و سپس فشردن X حالت Self-Portrait را آزاد کنید. حال می‌ توانید با حرکت دادن استیک چپ ژست‌ Link را برای ثبت بهترین تصویر تغییر دهید. بعد از آنکه پشت اسبتان به نقاط مختلف Hyrule سفر کردید، شاید بخواهید تغییراتی در ظاهر اسبتان بدهید.Breath of the Wild هرچند محدود این امکان را برای علاقه‌ مندان فراهم کرده است.
به‌ راحتی به اسطبل Outskirt (واقع در شمال Great Plateau و غرب Coliseum Ruins) یا بسیاری از اسطبل‌ های دیگر بروید و سپس درحالی‌ که سوار بر اسب هستید با Canni، دختری که در کنار اسب‌ ها در حال نگهداری از آن ها است صحبت کنید. او به Link پیشنهاد تغییر زین (saddle) یا افسار (bridle) اسبتان را با زین یا افسار جدیدی می‌ دهد که پیداکرده‌اید. شما همچنین می‌توانید ظاهر یال اسبتان را تغییر دهید. البته به خاطر داشته باشید که Canni تنها زمانی که پیوند شما با اسبتان زیاد باشد خدمات می‌ دهد. درنتیجه اسبتان را نوازش کنید و به او میوه بدهید تا پیوند میانتان به حداکثر برسد.
در ضمن زین و افسار اضافه را می‌توانید با تمام کردن ماموریت‌ های جانبی مربوط به سوارکاری یا با خریداری از فروشگاه به دست آورید. سلاح‌ های زنگ‌ زده هرچند در ابتدا کارآمد هستند اما در ادامه به‌ اصطلاح منسوخ‌ شده و دیگر کاربردی ندارند. اما واقعیت این است که سلاح‌ های زنگ‌ زده هم قابلیت بازسازی دارند. از نگه‌ داشتن چند تا از این سلاح‌ ها اطمینان حاصل کنید و سپس با مراجعه به منطقه‌ی Death Mountain به دنبال دشمنان Rock Octorok بگردید. Rock Octorok ها اشیاء اطراف را به سمت خودشان کشیده و می‌ بلعند. سعی کنید تا یکی از شمشیر های زنگ‌ زده را به مقابل آن‌ ها بیندازید به شکلی که Rock Octorok شمشیر را به داخل بکشد.

راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت 3
عکس راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۳

این بود مقاله راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۳ امیدواریم که برایتان بدرد بخور بوده باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =