راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۵

راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت 5

در مقاله راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۵ ما برای شما شرح میدهیم که: گردنبندی که Hinox ها بر تن دارند اغلب ارزشمند است. این غول‌ها همیشه خوابند و برای برداشتن گردنبندشان، باید مخفیانه به سمتشان یورش ببرید. اما یک روش جالب دیگر برای دزدیدن این گردنبند وجود دارد. به‌آرامی به کنار دست Hinox نزدیک شوید و صبر کنید. Hinox Link را برمی‌دارد و از آن برای خاراندن شکمش استفاده می‌کند. در همین حین می‌توانید گردنبند او را قاپ بزنید.

راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت 5
عکس راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۵

در مقاله راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۵ ما برای شما شرح میدهیم که: گردنبندی که Hinox ها بر تن دارند اغلب ارزشمند است. این غول‌ها همیشه خوابند و برای برداشتن گردنبندشان، باید مخفیانه به سمتشان یورش ببرید. اما یک روش جالب دیگر برای دزدیدن این گردنبند وجود دارد. به‌آرامی به کنار دست Hinox نزدیک شوید و صبر کنید. Hinox Link را برمی‌دارد و از آن برای خاراندن شکمش استفاده می‌کند. در همین حین می‌توانید گردنبند او را قاپ بزنید.

 •  Hinox ها زره‌های چوبی و یا آهنی بر پای دارند. ضربه زدن با سلاح به این‌ها، باعث می‌شود که سلاحتان آسیب ببیند و از بین ببرد. روش بسیار بهتر برای نابود کردن این زره، استفاده از تیرهای آتشین بر ضد زره چوبی و بمب‌های الکتریکی علیه زره آهنی است.
 • می‌دانید که قادرید حواس هیولاها و دشمنانتان را پرت کنید. برای مثال، اگر که به سمت Bokoblin ها سیب پرت کنید، به سمت آن یورش می‌برند. با غذاهای دیگر می‌توان هیولاهای دیگر را هم فریب داد.
 •  یکی از فروشندگان بازی، ماسک‌هایی به شکل صورت هیولاهای مختلف می‌فروشد. می‌توانید این ماسک‌ها را بخرید، آن‌ها را بر تن کنید و آزادانه وارد کمپ هیولاها شوید، بدون این‌که متوجهتان شوند.
 •  اگر می‌خواهید که کمپ هیولاها را منفجر کنید، کافی است تیری الکتریکی به جعبه‌ای آهنی شلیک کنید. به این شکل میدان الکتریکی بزرگی پدید می‌آید و کمپ و هیولاهایش را می‌بلعد.
 •  البته برای آسیب رساندن به هیولاهای هر کمپ، لزومی هم ندارد که وارد کمپ شوید. Link می‌تواند با چترش بر فراز کمپ‌ها پرواز کند و از آسمان بر سر دشمنانش بمب پرتاب کند. هیولاها پیش از پای درآمدن، تنها بارانی از بمب را خواهند دید که بر سرشان فرود می‌آید.
 •  باران می‌تواند حسابی کار Link را به هم بریزند. مثلاً تیرهای بمبی زیر باران کار نمی‌کنند، زیرا که فیتیله شان خیس و خاموش می‌شود. می‌توانید این تیرها را دوباره از روی زمین بردارید و بعداً، در شرایطی که هوا خشک و معتدل بود از آن‌ها بهره ببرید.
 • اگر که تیرهای بمبی‌تان به اتمام رسیده و نمی‌خواهید پول خرج خریدشان کنید، می‌توانید در هنگام باران، وارد کمپی شوید که اهالی‌اش به سمتتان تیر بمبی پرت می‌کنند. بعد از حالی کردن کمپ با خیال راحت می‌توانید این بمب‌های منفجرنشده را جمع کنید.
 •  اگر که فیتیله تیرهای بمبی در زیر باران خاموش می‌شود، پس احتمالاً دیگر شرایط جوی هم باید اثر خاصی روی این بمب‌ها داشته باشند. در دمای بسیار زیاد، این بمب‌ها بلافاصله و در صورت Link منفجر می‌شوند.
 •  Link می‌تواند با سلاح‌هایش به درخت‌ها ضربه بزند و چوب جمع کند، درست مثل یک چوب‌بر. اگر با شمشیر آتشین به درخت‌ها ضربه بزنید، به‌جای این‌که چوب گیرتان بیاید، Campfire حاصل می‌شود. Link می‌تواند از این Campfire استفاده کرده و برای خود غذا درست کند.
 •  هرازگاهی قدرت به اوج خود می‌رسد، دشمنان مرده بار دیگر برمی‌خیزند و آسمان به رنگ قرمز می‌درخشد. این وضعیت، Blood Moon نام دارد و خیلی مطلوب به نظر نمی‌رسد، اما یک ویژگی بسیار جالب هم دارد و آن‌هم این است که غذاهایی که Link در این وضعیت درست می‌کند، همگی فوق‌العاده قوی از آب درمی‌آیند. درواقع همواره هنگام پختن غذا، این احتمال وجود دارد که Link غذاهای فوق قوی درست کند، اما در شب‌های Blood Moon این احتمال ۱۰۰ درصد می‌شود.
 •  اگر دنبال Shrine می‌گردید. به آسمان و به دوردست نگاه کنید. زیرا که اغلب دسته‌ای از پرندگان بالای Shrine ها پرواز می‌کنند.
 •  نوشته Game Over، بسته به نحوه مرگ شما می‌تواند به افکت‌های مختلفی مزین شده باشد، ممکن است یخ‌زده و یا آتش‌گرفته باشد. مثلاً اگر تحت تأثیر الکتریسیته از پای درآمده باشید، این متن با افکت الکتریسیته نوشته می‌شود.
 •  اگر گلوله‌ای برفی را از بالای تپه‌ای به پایین قل دهید، این گلوله همان‌طور که پایین می‌رود، برف بیشتری جذب می‌کند و بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود.
 • پرنده‌ها ممکن است به سمت خارها و دیگر خطرات محیطی پرواز کنند و کشته شوند.
 •  پوسترهایی که روی دیوار روستاها و اسطبل‌ها نصب‌شده‌اند، ممکن است حاوی دستورالعمل پخت غذاهای مختلف باشند. شما می‌توانید واقعا این غذاها را درست کنید و تأثیرشان روی Link را آزمایش کنید.
 •  شخصیت‌ها به وقایع مختلف، واکنش‌های مشخصی نشان می‌دهند و هرکدام به شیوه خاص خود با Link برخورد می‌کنند. مثلاً بسیاری در مورد لباسی که پوشیده‌اید نظر می‌دهند و درنتیجه بسته به لباستان، ممکن است دیالوگ‌های کاملاً جدید و متفاوتی از زبان آن‌ها بشنوید. این‌که چه ساعتی از روز هم با آن‌ها مکالمه می‌کنید اهمیت دارد. جدا از این‌ها شخصیت‌ها شمارا به خاطر خواهند سپرد و اگر پیش‌تر با آن‌ها گفت‌وگو کرده باشید، یادشان می‌ماند.
 •  نشستن روی میز فروشندگان چندان محترمانه نیست. دفعه بعد هنگامی‌که خواستید از فروشنده‌ها چیزی بخرید، روی میزشان بایستید، شاهد واکنش‌های جالب و بامزه‌ای خواهید بود.
 •  فروشندگان دیالوگ‌هایی برای شرایط آب و هوایی خاص هم دارند. مثلاً هنگام بارش باران، حرف، های جدیدی برای گفتن خواهند داشت. هنگام Blood Moon هم بعضی از این ها خیلی عجیب و غیرعادی رفتار می‌کنند.
 •  واکنش شخصیت‌ها و مردم روستاها به باران بسیار طبیعی است. هنگام باران سری به روستاها بزنید و رفتارشان دقت کنید. بسیاری برای جلوگیری از خیس شدن کارشان را رها می‌کنند و به خانه‌شان پناه می‌برند.
 •  فروشندگانی که در سفرند و در جاده‌ها پیدا می‌شوند، در روزهای بارانی آیتم‌های بهتری می‌فروشند. شاید که می‌خواهند زودتر اجناسشان را بفروشند و به سرپناهشان برسند.
 •  اگر باران مانع حرکتتان شده و به شما اجازه نمی‌دهد که از سطوح مختلف بالا بروید، آتش روشن کنید. چند چوب روی زمین بیندازید و آتششان بزنید، این‌طوری می‌توانید Campfire درست کنید. Link می‌تواند در کمپ فایر ها استراحت کند، بخوابد و منتظر بماند تا باران تمام شود.
 •  اگر می‌خواهید ماهی بگیرید. نیازی به قلاب ماهیگیری نیست. کافی است که یک تیر الکتریکی را به سطح آب شلیک کنید. تمامی ماهی‌های آن منطقه خواهند مرد و جسدشان روی آب می‌آید.
 •  Wizzrobe ها دشمنان به‌شدت اعصاب خورد کنی هستند. این‌ها جادوگرانی اند که به المان خاصی مسلط‌ اند. برای مثال می‌توانند با جادوهای یخی و یا آتشین به شما آسیب بزنند. اما می‌توانید این‌ها را با المان ضعفشان خیلی راحت از پای دربیاورید. برای مثال Wizzrobe هایی که از جادوهای یخی بهره می‌برند، ممکن است که با یک تیر آتشین از پای درآیند.
 •  راه جالب‌تر و البته سخت‌تری هم برای گرفتن ماهی وجود دارد. Link می‌تواند باقابلیت Cryonis ماهی‌ها را از سطح آب خارج کرده و آن‌ها را بردارد.
 •  اگر روی نقشه، در کنار معبد آیکون جعبه گنج نقش بسته باشد، یعنی که تمامی جعبه‌های آن معبد را پیدا و بازکرده‌اید. در غیر این صورت، یعنی حداقل یک جعبه را جا انداخته‌اید. پس بد نیست که بار دیگر سری به آن معبد بزنید و گنج‌هایش را غارت کنید.
 •  موسیقی متن روستای Rito برحسب مراحلی که انجام داده‌اید تغییر و تحول می‌یابد. زیرا که مراحل فرعی مربوط به این روستا، به موزیسین‌ها اختصاص‌یافته و با به اتمام رساندن این مراحل، موسیقی‌دان‌های مختلفی در این روستا ساکن می‌شوند.
 •  شما می‌توانید در هر زمان و مکانی از قابلیت Fast Travel استفاده کنید. به همین دلیل هم امکان سو استفاده کردن از این ویژگی وجود دارد. برای مثال، هنگامی‌که در حال سقوط اید و بین آسمان و زمین معلقید، می‌توانید برای جلوگیری از آسیب دیدن در همان حال به نقطه دیگری Fast Travel کنید.
راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت 5
عکس راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۵

با ادامه مقاله راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۵ همراه باشید

 •  هنگام بارش باران، از آن تجهیزاتتان که به المان آتش مجهز هستند بخار بلند می‌شود.
 •  شما نمی‌توانید اسبتان را مجبور به شنا کنید. اما اگر اسبی به هر طریقی وارد آب شد، راه خود را به خشکی پیدا می‌کند.
 •  در لابه‌لای چمن‌های بلند، اغلب موجودات عجیبی آرمیده‌اند. می‌توانید با شمشیرتان این علف‌ها را کوتاه کنید تا حشره، مارمولک و حتی پری در میانشان بیابید.
 • در پازل‌ها، صفحات فشاری، صفحه‌هایی هستند که Link می‌تواند روی آن‌ها بایستد و فعالشان کند. به دلیل فشار ناشی از وزن Link ، این صفحات پایین می‌روند و باعث فعال شدن شی دیگری در پازل می‌شوند. می‌دانید که می‌توانید باقابلیت Stasis تان، زمان را در حول این صفحه‌ها متوقف کنید. به‌ این‌ ترتیب حتی وقتی Link از روی صفحه پایین می‌آید، صفحه بلافاصله به بالابر نمی‌گردد و مدتی پایین می‌ماند. این‌گونه می‌تواند برخی از پازل‌ها را دور بزنید.
 • می‌توانید Stasis را روی دشمنانتان هم به کار ببرید. بعدازاین که زمان را برای آن‌ها متوقف کردید، دورشان بزنید و از زاویه‌ای دیگر به آن‌ها حمله کنید.
  جهان Breath of the Wild برخلاف بازی‌ های دیگر، محیطی است که در آن هر چه فکر می‌ کنید امکان‌ پذیر است. هر متر این جهان وسیع، پرشده از رمز و راز که راه رسیدن به آن را در اختیار خلاقیت بازیکن گذاشته است. محیطی پر از دشمن و اتفاقاتی که شمارا به خطر می‌اندازند اما درعین‌حال کاملا آرامش‌ بخش هستند. هر تکه از این جهان گسترده، آن‌ قدر جزییات دارد که دنبال کردن ماموریت یا کاری که قصد انجامش را داشتید بسیار سخت می‌شود، چون همیشه عاملی هست که حواس شما را در اختیار گرفته و باعث می‌شود کاری را که می‌خواستید انجام بدید را کاملا فراموش کنید. به‌ راحتی می‌شود گفت که جهان این بازی بهترین جهانی هست که در یک بازی جهان بازدیدیم.
  جهان وحشی این بازی نینتندو سوئیچ، با یک سبک منحصربه‌ فرد رنگ‌ آمیزی شده. سبکی که زیرمجموعه Cel shading به‌حساب می‌ آید اما این بار به‌ جای طراحی کارتون مانند Wind Waker، گروه Eiji Aonuma سبکی شبیه انیمیشن‌ های استودیو گیبلی را پیاده‌سازی کردند. گذر باد و تکان دادن موهای Link و آتش و چمنزارها به همان سمتی که می‌وزد بسیار چشم‌نواز است. لازم به ذکر است که تمام نورپردازی بازی به‌صورت ریل تایم هست و به همین دلیل پرتوهای نور با توجه به زمان بازی و محل قرارگیری خورشید، یا منابع نور دیگر، تغییر می‌کند و مانند بازی‌های جهان باز دیگر مثل Watch dogs 2 از قبل محل سایه‌ها تعیین نشده است.
  تمام انعکاس‌ های بازی کاملا ریل تایم بوده و هیچ‌گونه Cube Mapping در این بازی وجود ندارد. حتی عواملی همچون باران، انعکاسی کاملا واقعی دارند. طوفان شن، رعدوبرق، برف و باران، همه و همه بسیار چشم‌نواز طراحی‌ شده‌اند. دهکده‌ ها هم هرکدام معماری خاص خودشان رادارند. مثلا دهکده‌ای که همیشه در معرض باران قرار دارد سقفی شیب‌دار و دهکده‌ ای که در صحرا قرار دارد از طراحی‌های خانه‌هایی با بادگیر بهره می‌برد. موسیقی در سری افسانه Zelda همیشه بسیار مهم بوده است. عنوان‌ های قبلی در این سری اکثرا سمفونی دارند و عنوانی مثل Skyward Sword کاملاً از موسیقی با سازهای واقعی بهره می‌ برد.
  موسیقی zelda جدید متشکل از قطعات آرام و شکسته پیانو و گاهی هم الکترونیک است. قطعات شکسته پیانو به‌خوبی با محیط بازی و موسیقی الکترونیک به‌خوبی باحال و هوای Sheika هماهنگ است. درعین‌ حال موسیقی‌ های محلی دهکده‌ ها حس زندگی و امید خاصی دارند درحالی‌که ترکیب موسیقی خاصی برای دشمن اصلی این بازی در نظر گرفته‌شده که برخلاف حس دهکده‌ ها، مو به تنتان سیخ می‌کند. به جرات می‌ توان گفت که این بار، Manaka Kataoka به‌خوبی روند رو به رشد موزیک متن فوق‌ العاده این سری را ادامه داده و گوش دادن به آن بسیار لذت‌بخش است. یکی از بزرگ‌ترین نکات مثبت zelda جدید گیم پلی آن است.
  گیم پلی‌ای کاملا جدید که هنوز حس و حال بازی‌ های قبلی را دارد. Breath of the Wild بازیکن را به ماجراجویی و آزمون‌ و خطا تشویق می‌کند و به بازیکن‌ های ماجراجو پاداش می‌دهد. بازی تمام ابزارهای مناسب را همان اول بازی و در محدوده آموزشی بازی به نام Great Plateau، که به‌خودی‌ خود بسیار گسترده است، در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. همه این قابلیت‌ ها را Link به کمک لوح سنگی خود به نام Sheika Slate، که شباهت زیادی هم به سوییچ و دسته وی یو دارد، به دست می‌ آورد.
  این قابلیت‌ها Sheika Rune است و عبارت‌اند از: Cryonis ،Magnesis ،Stasis ،Sheika Ball و Cube Bombs. قابلیت Magnesis یک آهن‌ربای بسیار قوی است که هر شی‌ فلزی را می‌ تواند بردارد. با این قابلیت می‌توانید روی دشمنان خود جعبه‌ های فلزی بیندازید یا از زیرآب، صندوقچه‌ های فلزی را بیرون بکشید و یا حتی سلاح فلزی خود را برداشته و از راه دور به دشمنانتان صدمه بزنید. قابلیت Cryonis می‌ تواند از هر سطح آبی، یخ بسازد و یا یخ‌ ها را از بین ببرد. با این قابلیت می‌ توانید از سطوح آب بسیار طولانی عبور کنید یا با قرار دادن آن پشت قایق، آن را هل بدهید یا به‌عنوان سکو از آن‌ ها استفاده کنید. Stasisشاید جالب‌ ترین این قابلیت‌ها باشد.
  با این قابلیت می‌توانید هر جسمی را در جای خود قفل کنید و هرگاه ضربه‌ای به آن می‌زنید، آن ضربه را ذخیره و زمانی که از آن حالت درمی‌آید، تمام انرژی را به همان جهت انرژی رها می‌کند. با این قابلیت می‌توانید بشکه‌های مواد منفجره را در هوا نگه‌دارید و به سمت دشمنان پرت کنید یا حتی جلوی ریزش سنگ‌های کوه را بگیرید. قابلیت آخر این بازی، بمب‌ها هست و نحوه کار این قابلیت، به این صورت است که بازیکن با هر بار استفاده از بمب باید کمی صبر کند تا این قابلیت باز آماده شود.
  بازی دو نوع بمب در اختیارتان قرار می‌دهد بمب مربعی و بمب توپی که بمب توپی بیشتر برای پرتاب و بمب مربعی برای ماندن در سطوح ایده آل است. مواردی که گفته شد، تنها بخش کوچکی از کارهایی است که می‌توانید با این قابلیت‌ها انجام دهید. بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild حتی در مراحل ابتدایی‌اش ما را شگفت زده کرد. راه حل فراوان و پر تعداد بازی گویا به شکل خیلی پیچیده ای، درون یکدیگر بافته شده اند و به هم مرتبط اند. قطعا نزدیک ترین مثالی که می توان به میان آورد سری Dark Souls باشد که آن هم یک عنوان جهان آزاد نمی باشد.
  هر دو بازی در تلاشند تا عظمت مراحلشان را همانطور که هست، با تمام محتویاتش به رخ بکشند، نه اینکه تنها تمرکز اصلی را بر روی یک عامل قرار دهند و این همان جادوی اصلی The Legend of Zelda: Breath of the Wild می باشد که آن را تا این حد خاص و مهم جلوه می دهد و هیچ گونه شکی وجود ندارد که با یکی از مهم ترین بازی های عرضه شده در طی چند سال اخیر طرف هستیم. عنوان یک بازی نسل هشتمی است که حامل تمامی نسل های گذشته بازی های رایانه ای بوده و به طور قطع در آینده بازی های رایانه ای نیز تاثیر های فراوانی خواهد گذاشت. درنهایت این بازی یکی از بهترین بازی‌ های حال حاضر در دنیا است.
راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت 5
عکس راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۵

این بود مقاله راهنمای قدم به قدم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild پارت ۵ امیدواریم که کارامد بوده باشه.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 1 =