راهنمای قدم به قدم چالش‌ های بازی Fortnite قسمت اول

چالش‌های بازی Fortnite

بازی Fortnite از هر محرکی استفاده می‌ کند تا شما را عاشق بازی کند. از تزیین شخصیت بازی گرفته تا چالش‌ های روزانه و هفتگی بازی Fortnite همگی جذاب هستند. شما می‌ توانید با انجام چالش‌ ها مقداری XP گرفته و سطح اکانت بازی خود را بالا ببرید. انجام تعداد زیادی از چالش‌ ها باعث می‌ شود تا به شما هدیه ‌ای تعلق گیرد، هدیه آیتم‌ های تزیینی است که می‌ توانید با آن ظاهر شخصیت درون بازی خود را آرایش کنید.

چالش‌های بازی Fortnite
چالش‌های بازی Fortnite

Fortnite ترکیبی از عمل و استراتژی تیمی است که توسط استودیو Epic Games توسعه ‌یافته است و در آن سعی شده تا فصل ‌به ‌فصل، محتویات هیجان‌ انگیز و ارزشمندی را در دسترس کاربران قرار بدهد. از حالت‌ های محدود گرفته تا محتویات و نقشه‌ی بازی که هرکدام دست خوش تغییرات می‌ شوند. این بازی رایگان هست و شما بدون هیچ نیازمندی می‌ توانید اقدام به تجربه بازی کنید. حتی اگر بازی را در کنسول انجام دهید باز هم نیازی به کارت PlayStation Plus یا Xbox Gold Member نخواهید داشت.
بازی Fortnite از هر محرکی استفاده می‌ کند تا شما را عاشق بازی کند. از تزیین شخصیت بازی گرفته تا چالش‌ های روزانه و هفتگی بازی Fortnite همگی جذاب هستند. شما می‌ توانید با انجام چالش‌ ها مقداری XP گرفته و سطح اکانت بازی خود را بالا ببرید. انجام تعداد زیادی از چالش‌ ها باعث می‌ شود تا به شما هدیه ‌ای تعلق گیرد، هدیه آیتم‌ های تزیینی است که می‌ توانید با آن ظاهر شخصیت درون بازی خود را آرایش کنید.

خرید در بازی فورتنایت

شما برای خرید از فروشگاه بازی باید با پول واقعی اقدام به خرید V-Bucks کنید تا از آیتم‌ های تزیینی بهره‌ مند شوید. V-Bucks همان واحد پول بازی Fortnite است. هرچقدر پولمان بیشتر باشد شخصیت درون بازی نیز زیباتر خواهد بود. البته آیتم‌ های تزیینی هیچ تأثیری بر قدرت شما در بازی ندارند. داستان بازی با ناپدید شدن ناگهانی ۹۸ درصد از جمعیت کره زمین آغاز می‌ شود.

آسمان های فورتنایت

ابر های سنگینی سرتاسر آسمان‌ ها را گرفته، طوفان‌ های سهمگینی رخ‌ داده و موجودات زامبی ‌شکلی بر روی زمین افتاده‌ اند وزندگی بازماندگان را به خطر انداخته‌اند. بازمانده‌ ها میدانی را به نام «Storm Shields» یا شیلد های طوفان می‌ سازند که طوفان‌ ها و ابرها را کنار می ‌زند و به آن ها اجازه می‌ دهد تا پناهگاه‌ هایی را داخل شیلد برای خود بسازند که در حقیقت همان (بیس های) بازی پلی استیشن ۴ هستند.

بازیکنان بازی

بازیکنان در نقش فرماندهان این بیس‌ ها ظاهر می‌ شوند؛ آنها باید از شیلد خود خارج شوند، داخل طوفان بروند و سعی کنند تا منابع لازم را برای خود پیدا کنند. بازیکنان امکان پیدا کردن بازماندگان و متحدان دیگری را نیز دارند و به کمک آن ها، شیلد خود را گسترش دهند و تلاش کنند تا زمین را به حالت قبلی خود بازگردانند. هنگامی‌ که بازی Battle Royale شروع می‌شود، شما کمی در محوطه انتظار صبر خواهید کرد که همه‌ ی ۹۹ بازیکن دیگر در بازی حاضر شوند.

شروع بازی بتل رویال

اصلاً جای نگرانی نیست، زیرا در محوطه انتظار هیچکس کشته نمی‌ شود، بنابراین به‌ راحتی شروع به آزمودن سلاح‌ های جدید کنید. هنگامی ‌که بازی Battle Royale شروع می‌ شود، شما به Battle Bus منتقل می‌شوید. به نقشه خود نگاه کنید تا متوجه شوید مسیر Battle Bus به کدام سمت است. شما همیشه باید به ‌صورت دستی نقشه خود را چک کنید. یادتان باشد که به ‌محض شروع بازی از اتوبوس به بیرون نپرید، از روی نقشه نگاه کنید و در منطقه مناسب فرود بیایید. وقتی ‌که نزدیک نقطه فرود شدید، به ‌صورت خودکار بالنی در اختیار شما قرار داده می‌شود تا راحت فرود بیایید.
زمانی بیرون بپرید که در نزدیکی یک ساختمان باشید. به این دلیل که شما درنهایت به زمین فرود می‌آیید و باید هر چه سریع ‌تر خود را به نزدیک ‌ترین ساختمان برسانید. شما در سواحل نقشه، هیچ سلاح یا مهماتی پیدا نخواهید کرد. شما می‌توانید سلاح‌ ها و مهمات را در خانه‌ ها و ساختمان‌ های دیگر پیدا کنید. شروع این بازی با چیزی جز یک pickaxe نخواهد بود. شما می‌توانید از این pickaxe برای از بین بردن هر مانعی ازجمله دیوارها، درختان، مبلمان و اشیاء دیگر استفاده کنید.
Pickaxe نوعی کلنگ است که در دستان شما قرار دارد. شما منابع چوب، فلز و سنگ را بر اساس اشیائی که با pickaxe از بین برده‌اید، به دست می‌آورید. سعی کنید این نوع مواد را بلافاصله استفاده نکنید. زیرا هنگام فرار، برای ساختن دیوارهای دفاعی، به آنها نیاز پیدا خواهید کرد. یکی از مواردی که باید با آن مبارزه کنید طوفان است. در اوایل بازی بعد از گذشت چند دقیقه یک دایره سفید روی نقشه قرار می‌ گیرد که Eye of the Storm نام دارد.
تا زمانی که شما داخل آن هستید، از آسیب طوفان (دایره آبی) محافظت خواهید شد. شما همیشه باید در دایره سفید باشید. چون اگر کسی در دایره آبی قرار داشته باشد، به‌ طور مداوم آسیب می‌ بیند و زود از بین خواهد رفت. شاید به نظر برسد که بازی Fortnite Battle Royale بسیار شبیه به Battleground است، اما اینگونه نیست. به ‌محض برخورد با زمین، اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که سلاح و مهمات اطراف خود را جمع‌ آوری کنید و هر چیزی را که می‌ توانید (برای به دست آوردن منابع) تخریب کنید.
شما می‌ توانید در هر موقعیتی که قرار دارید، راهی ایمن پیدا کنید. زیرا امکان استفاده از تپه‌ ها، ساختمان‌ ها و دیوار ها را دارید تا مانع از شلیک دشمن شوند. هنگام مواجه‌ شدن با یک ‌راه پله‌ ی بزرگ نگران نباشید، چون با یک حرکت می‌ توانید کل آن را تخریب کنید. فقط کافی است تیراندازی شما به بخش بسیار پایین آن باشد، که موجب سقوط کل آن خواهد شد. اگر شما یک ‌راه پله را تخریب کنید و باعث سقوط بازیکن از ارتفاع زیاد شوید، دشمن شما به ‌احتمال ‌زیاد کشته خواهد شد. همیشه صندوق گنج را بازکنید.
آن ها نسبت به جمع‌ آوری چیزهایی که در اطراف محیط پراکنده‌ شده‌اند، ازارزش بیشتری برخوردارند. بنابراین همیشه مطمئن شوید که آنها را بازکرده‌ اید. اگر شعله آبی براق روی زمین می‌ بینید، این نشان ‌دهنده‌ ی سقوط یک loot از هوا به زمین است. بنابراین در این مورد برنامه ‌ریزی کنید. زیرا می‌ توانید loot را از آن خود کنید یا از آن به‌ عنوان طعمه برای جذب بازیکنان دیگر استفاده کنید.
پس از کشته شدن هر بازیکن در Fortnite Battle Royale، یک Loot از او به‌ جا می‌ ماند. شما می‌ توانید آن را برای خودتان جمع‌ آوری کنید یا آن را ترک کنید و در نزدیکی آن کمین کنید تا یکی از بازیکنان دیگر، برای جمع‌ آوری آن Loot اقدام کند. به ‌محض دیدن drink shield از آن استفاده کنید و برای بعدها نگه ندارید، زیرا inventory شما را اشغال نمی‌کند و همچنین مقاومت شما را در برابر حملات شدید تفنگ‌ های تک ‌تیرانداز و سلاح‌ های دیگر ارتقا می‌دهد.

راهنمای چالش‌های بازی Fortnite فصل نهم هفته اول

چالش‌ های تمامی کاربران توضیحات پاداش
Stage 1 of 2 – Ride the Slip Stream around Neo Tilted استفاده از تونل‌های هوایی در Neo Tilted دوستاره
Visit all Sky Platforms دیدن هفت عدد پلتفرم هوایی پنج ستاره
Deal Damage to Opponents Within 10s using a Shadow Bomb آسیب‌ رساندن به سایر بازیکنان زیر ۱۰ ثانیه پس از استفاده از آیتم Shadow Bomb (میزان‌آسیب‌ رسانی ۱۰۰) ده ستاره

 

چالش‌ های مخصوص کاربران بتل‌ پس توضیحات اولیه پاداش
Pick up a Legenday Item in Different Matches پیدا کردن آیتم‌ Legenday (زردرنگ) در پنج مسابقه مختلف پنج ستاره
Search chests at Lucky Landing or Loot Lake پیدا کردن هفت صندوق در Lucky Landing یا Loot Lake پنج ستاره
Scoped Weapon Eliminations کشتن سه نفر از بازیکنان با سلاح‌های دوربین‌دار ستاره ده
Stage 1 of 3 – Deal damage to opponents from at least 2 Stories above آسیب رساندن به بازیکنان درحالی‌که حداقل اندازه دو دیوار از آنها بالاتر باشید (میزان آسیب‌رسانی ۳۰۰) سه ستاره

با شروع فصل نهم و تغییرات اعمال‌ شده روی Retail Row و Tilted Towers، این دو منطقه به ترتیب به Mega Mall و Neo Tilted تبدیل ‌شده‌ اند. حال در اولین چالش از هفته اول، بازیکنان باید از داخل تونل‌ های هوایی حرکت کنند که دور این مناطق قرار دارند. در قسمت اول منطقه Neo Tilted و در مرحله دوم منطقه Mega Mall را کامل کنید. در سومین چالش هم باید از آیتم Shadow Bomb استفاده کنید.

چالش‌های بازی Fortnite
بازی Fortnite

چالش Visit all Sky Platforms

در این چالش بازیکنان باید از پلتفرم‌ های هوایی دیدن کنند. در نقشه بازی هفت پلتفرم قرار داده‌ شده است که باید به سراغشان بروید. این پلتفرم‌ ها شبیه به پهباد های بزرگی هستند که بین آسمان و زمین قرار گرفته‌ اند. محل بتل استار هفته اول از فصل نهم Fortnite در نزدیکی منطقه Lonely Lodge قرار دارد.

راهنمای چالش‌های بازی Fortnite فصل نهم هفته دوم

 

چالش‌ های بازی Fortnite تمامی کاربران توضیحات پاداش
Launch off of Air Vents in DIfferent Matches استفاده از سیستم تهویه هوا در پنج بازی مختلف پنج ستاره
Stage 1 of 5 – Land at Snobby Shores فرود آمدن در محیط Snobby Shores یک ستاره
Eliminate Opponent in Sunney Steps or Shifty Shafts کشتن سه دشمن دریکی از منطقه‌ های Sunney Steps یا Shifty Shafts ده ستاره
چالش‌ های بازی Fortnite مخصوص کاربران بتل‌ پس توضیحات اولیه پاداش
Deal damage with Pistols to opponents آسیب‌ رساندن به دشمنان با سلاح Pistol (میزان آسیب‌ رسانی ۵۰۰) پنج ستاره
Visit an oversized Phone, a big Piano and a giant Dancing Fish trophy بازدید از سه محیط خاص پنج ستاره
Search a Chest in different Named Locations in a single match پیدا کردن سه گنج در سه محیط اسم‌دار بازی آن‌هم زمانی که در یک مسابقه هستید ۱۰ ستاره
Stage 1 of 3 – Eliminate an opponent from at least 50m away کشتن یک دشمن حداقل در فاصله ۵۰ متری سه ستاره

دستگاه‌ های تهویه هوا یا همان Air Vent را می‌ توانید در محیط‌ هایی مثل Neo Tilted، Mega Mall یا نزدیک Loot Lake پیدا کنید.

چالش Visit an oversized Phone, a big Piano and a giant Dancing Fish trophy

در این چالش باید از سه محیط مخصوص دیدن کنید که هر کدام از آن ها، جزو چالش‌ های فصل‌ های گذشته بوده‌ اند. در نقشه‌ ی بازی PS4 دو تلفن بزرگ و یک پیانو بزرگ و همچنین یک ماهی قرار داده‌ شده است که باید از آنها دیدن کنید.

چالش‌های Wick John

به مناسبت اکران نسخه سوم فیلم Wick John، شاهد یک کراس‌ آور میان Fortnite و این فیلم هستیم. از این ‌رو چالش‌ های مختلفی برای بازیکنان در نظر گرفته ‌شده است که از طریق حالت مخصوص Wick’s Bounty، می‌ توانید آن ها را کسب کنید. در این حالت از همان ابتدا یک سلاح Combat Shotgun و Tactical Assault Rifle به بازیکنان داده می‌ شود و با کشتن سایر بازیکنان، می‌ توانید سکه کسب کنید. هر تیمی که زودتر بتواند ۵۰۰ سکه را جمع کند، برنده خواهد بود.

چالش‌ های بازی Fortnite مخصوص کاربران بتل‌ پس توضیحات اولیه پاداش
Win a match of Wick’s Bounty یک‌بار حالت Wick’s Bounty را برنده شوید چتر جان ویک
Play matches of Wick’s Bounty هفت بار حالت WIck’s Bounty را تجربه کنید رنگ جان ویک
Collect Gold Tokens کسب ۱۲۰ توکن طلا ۵۰۰ امتیاز
Collect Gold Tokens in a single Match کسب ۲۰ توکن طلا در یک بازی ۵۰۰ امتیاز
Deal damage with the Combat Shotgun آسیب‌ رساندن به سایر بازیکنان (میزان آسیب‌ رسانی ۵۰۰) ۵۰۰ امتیاز
Deal damage with the Tactical Assault Rifle آسیب‌ رساندن به سایر بازیکنان (میزان آسیب‌ رسانی ۵۰۰) ۵۰۰ امتیاز

راهنمای چالش‌های بازی Fortnite در فصل نهم هفته سوم

چالش‌ های تمامی کاربران توضیحات پاداش
Stage 1 of 3 – Land a trick with a Driftboard با اسکیت ‌بورد روی زمین فرود بیایید دوستاره
Search chests at Lonely Lodge or Polar Peak پیدا کردن هفت صندوق دریکی از محیط‌های Polar Peak یا Lonely Lodge پنج ستاره
Deal Damage to Opponents within 10s using a Stipstream آسیب‌ رساندن به سایر بازیکنان در مدت‌زمان ۱۰ ثانیه پس از استفاده از Stipstream (میزان‌آسیب‌ رسانی ۲۰۰) ده ستاره
چالش‌ های بازی Fortnite مخصوص کاربران بتل‌ پس توضیحات اولیه پاداش
Stage 1 of 3 – Visit Happy Hamlet and Shifty Shafts in a Single Match بازدید از محیط‌ های ذکرشده در یک بازی یک ستاره
Throw the Flying Disc toy and catch it before it lans پرتاب کردن آیتم Flying Disc و گرفتن آن قبل از برخورد با زمین پنج ستاره
Explosive Weapong Elimination کشتن سه بازیکن با سلاح‌ های انفجاری ۱۰ ستاره
Deal damage with different weapons in a single match استفاده از پنج سلاح مختلف در یک بازی ۱۰ ستاره

در اولین چالش، بازیکنان باید با اسکیت برد از یک ارتفاع بپرند و به ‌سلامت فرود بیایند. اگر نتوانید فرود موفقیت‌ آمیزی داشته باشید، این چالش را کسب نخواهید کرد. تنها نکته ‌ای که باید بدانید این است که حداکثر تا ۱۰ ثانیه پس از استفاده از این Stipstream ها باید به هدف خود آسیب برسانید. نکته‌ ی جالب چالش‌ های هفته سوم از فصل نهم این است که باید از آیتم Flying Disc استفاده کنید که در Tier 35 در دسترس بازیکنان قرار داده می‌ شود.
این آیتم یک دیسک است که می‌ توانید آن را پرتاب کنید. پس از تمامی چالش‌ های هفته سوم از فصل نهم Fortnite، باید ستاره مخفی یا همان Secret Battle Star را بردارید. بتل استار این هفته در منطقه‌ی Junk Junction قرار داده‌ شده است. در بازی Fortnite، چهار نوع سازه‌ ی مختلف وجود دارد: دیوار ها، سطوح، سقف‌ ها و پلکان تمامی این موارد را می‌توان به ‌طور دلخواه دستکاری کرد و تغییر داد تا بتوان ساختمانی که مد نظر دارید را بسازید.
نوع پنجم سازه در بازی، یعنی تله را می‌ توان از طریق Loot در بازی به دست آورد. پس از کسب تسلط اولیه بر ساخت و ساز اولین کاری که باید انجام دهید این است که در تنظیمات بازی چیدمان دکمه‌ ها را بر روی حالت «Builder Pro» قرار دهید. برای انجام این کار، در منوی بازی این مسیر را بپیمایید: Settings > Wireless Controller > Configuration . حالت Builder Pro برای کسانی که به ساخت‌ وساز در بازی علاقه دارند بسیار ضروری است و سرعت ساخت سازهای مختلف را افزایش می‌دهد.
زیرا با استفاده از این حالت برای هر سازه دکمه خاصی تعبیه می‌گردد و شما قادر خواهید بود متریال هر سازه را با استفاده از D-Pad انتخاب نمایید و دیگر لازم نیست در منوهای مختلف ساخت ‌وساز وقت خود را تلف کنید. بازهم منوی تنظیمات بازی خود را بررسی کرده و دو گزینه‌ی Turbo Building و Automatical Material Swapping را اگر تاکنون خاموش بوده‌اند، فعال نمایید. Turbo Building به شما این اجازه را می‌دهد که با نگه ‌داشتن دکمه شلیک (دکمه مربوط به ساخت) و نگاه کردن به هر جهت سازه‌ی دلخواه خود را بسازید.
همچنین با فعال کردن گزینه‌ی Automatical Material Swapping اگر در حین ساخت‌ وساز نوع خاصی از متریال شما تمام ‌شده باشد، بلافاصله و به‌ طور خودکار متریال بعدی در اختیارتان قرار خواهد گرفت. اگر قصد تمرین برای ساخت‌ و ساز در بازی Fortnite رادارید بهترین راه این است که وارد Playground شوید. این  حالت علاوه بر آنکه حجم عظیمی از Material را در اختیار شما قرار می‌دهد، نقشه‌ ای بدون دشمن را در پیش رویتان می‌گذارد تا آزادانه و بدون هیچ مزاحمی ساخت ‌و ساز در بازی را تجربه کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =