راهنمای گام به گام بازی پراجکت کارز قسمت پنجم

راهنمای گام به گام بازی پراجکت کارز قسمت پنجم

در مقاله راهنمای گام به گام بازی پراجکت کارز قسمت پنجم کنسول پلی استیشن و اکس باکس شرح میدهیم که: تنظیم تعلیق یک ماشین برای راننده ها چیز جدیدی نیست. با بالابردن و پایین آوردن ماشینتان، یا سفت کردن سواری تان می توانید نتایج مثبت بسیاری را به دست بیاورید.

راهنمای گام به گام بازی پراجکت کارز قسمت پنجم
راهنمای گام به گام بازی پراجکت کارز قسمت پنجم

در مقاله راهنمای گام به گام بازی پراجکت کارز قسمت پنجم کنسول پلی استیشن و اکس باکس شرح میدهیم که: تنظیم تعلیق یک ماشین برای راننده ها چیز جدیدی نیست. با بالابردن و پایین آوردن ماشینتان، یا سفت کردن سواری تان می توانید نتایج مثبت بسیاری را به دست بیاورید.

 • ارتفاع سواری- تنظیم ارتفاع سواری می تواند نتایج بسیاری بر روی ماشین شما بگذارد. با کم کردن آن، می توانید مرکز گرانش پایین تری ایجاد کنید، که باعث ثبات و پایداری بیشتر ماشین شما می شود. با این همه، خیلی پایین آوردن، شما را در خطر پایین آمدن کف ماشین و خراب شدن زیربندی آن قرار می دهد. به علاوه می توانید به جای کم کردن همه زاویه ها، فقط جلو یا عقب را تنظیم کنید. با کم کردن جلو چرخش و ترمز خود را افزایش می دهید، اما کشش را بر روی چرخ عقب ماشین از دست می دهید. در صورتی که عقب را کم کنید، کشش شتابنده را افزایش می دهید، اما ممکن است اثر منفی ای بر روی چرخش شما داشته باشد.
 • سرعت فنر- این گزینه میزان نرمی یا سفتی سواری ماشین شما را تغییر خواهد داد. با سفت تر کردن تعلیق، ماشین شما واکنش بهتری نشان خواهد داد، اما سفت شدن بیش از حد، نیز ممکن است مشکلاتی را در پی داشته باشد، مثلاً ماشین شما بپرد و بیش از حد بچرخد.
 • میله های فلزی متصل به محور که مانع نوسان در پیچند- این میله ها برای محکم نگه داشتن حین پیچیدن هستند. با تنظیم این گزینه، می توانید میله ها را سفت تر یا نرم تر کنید. سفت تر کردن آنها باعث می شود در پیچ ها نتیجه بهتری بگیرید، اما زیاده روی در سفت کردن واقعاً مشکل ساز می شود، زیرا ماشین شما نمی تواند به درستی مسیر را طی کند. در کل، می خواهید برای مسیرهایی که نا صاف هستند یا پیچ های بیشتری دارند تنظیمات نرم تر را لحاظ کنید، تنظیمات سفت تر را برای مسیر هایی با پیچ های آرام تر یا مسیرهای مستقیم طولانی تر به کار برید.

میراگرها

بخش میراگر به شما این امکان را می دهد تا تنظیمات دست انداز مختلفی را بر روی ماشین خود تغییر دهید. این برای مقابله با بیش فرمانی و کم فرمانی است و در غیر اینصورت عملکرد کنترلی ماشین هایتان را بهبود می بخشد.

 • ضربه گیر- با تنظیم ضربه گیر، می توانید به جلوگیری از خوابیدن کف ماشین کمک کنید (مخصوصاً اگر قبل از این ارتفاع سواری خود را تغییر داده باشید. شما نمی خواهید خیلی زیاده روی کنید، زیرا بیش از حد سفت کردن آنها می تواند اثری منفی بر روی پایداری کلی ماشین هایتان به همراه داشته باشد.
 • ضربه های کند و تند- این گزینه ها می توانند به جبران کم فرمانی و بیش فرمانی کمک کنند. پیش از مواجهه با اینها، باید زمانی را صرف بررسی مسیر مسابقه کنید، زیرا اگر انواع پیچ هایی که قرار است در آن رانندگی کنید را بشناسید، نتایج بهتری را به دست خواهید آورد.
 • ارتجاع کند و تند- اینها شباهت بسیاری به گزینه قبلی دارند، اما نحوه کنترل ماشینتان را در هنگام خروج از پیچ تغییر خواهند داد. باز هم مهم است که نوع پیچ هایی که طی خواهید کرد را قبل از تنظیم این گزینه بشناسید.
راهنمای گام به گام بازی پراجکت کارز قسمت پنجم
راهنمای گام به گام بازی پراجکت کارز قسمت پنجم

با ادامه مقاله راهنمای گام به گام بازی پراجکت کارز قسمت پنجم همراه باشید

دیفرانسیل

 • قفل شتاب دهنده محدود کننده لغزندگی- هرچه تنظیمات این گزینه بالاتر باشد، کشش بیشتری را هنگام خروج از پیچ ها خواهید داشت که همراه با سرعت است. اگر در تنظیم در هر جهتی زیاده روی شود، ممکن است ضرر بسیاری داشته باشد، پس با احتیاط بکار برید.
 • قفل افت شتاب محدودکننده لغزندگی- این هم مانند تنظیمات قبلی است، با این تفاوت که این مورد می تواند دچار تغییر شود تا بر روی نحوه عملکرد ماشین در خروج از پیچ ها تاثیر گذارد.
 • پیش بارگذاری محدود کننده لغزندگی- این تنظیمات مقدار قفل بر روی دیفرانسیل شما را دچار تغییر می کند. این تنظیمات دیگری است که درجه بندی های خوب بسیاری دارد تا واقعاً درست تنظیم شود.
 • قفل چسبندگی- این تنظیمات را می توان بالا برد تا کشش شما را به قیمت توانایی پیچش تغییر دهد.
 • رادیاتور- شما می توانید باز و بسته بودن رادیاتور خود را تغییر دهید. وقتی که بسته باشد، مقاومت باد کمتری دارید، اما ماشینتان داغ تر می شود که در مسیرهای داغ خطر ساز خواهد بود.

تنظیم دنده

تنظیم دنده یکی از آسان ترین گزینه های پیش رو است که می تواند نتیجه مثبتی را بر روی مسیر به شما بدهد.

 • رانندگی نهایی- تنظیم این گزینه راهی ساده برای دستیابی به بالاترین سرعت یا شتاب است. واضح است که اگر در یک طرف زیاده روی کنید، دیگری را قربانی کرده اید. با این وجود، اگر در مسیری با چندین پیچ و بخش های معدود مستقیم هستید، شتاب اضافی می تواند بسیار ارزشمند باشد.
 • دنده های مجزا- با تنظیم تنها یک دنده، می توانید نحوه عملکرد ماشین خود را طی استفاده از آن دنده تغییر دهید. مثلاً، با طولانی تر کردن دنده آخر، می توانید کمی سرعت مایل بر ساعت بیشتری را به دست بیاورید اما به قیمت صرف زمان بیشتر برای رسیدن به سرعت بیشینه.

موتور

بخش موتور تنظیمات به شما امکان تغییر بار سوخت و تنظیمات صفحه محدودکننده را می دهد.

 • بار سوخت- تنظیماتی که به سادگی تغییر می کنید، با کم کردن این گزینه، ماشین شما سریع تر رانده می شود اما سوخت کمتری خواهد داشت، یعنی دردسر.
 • نقشه ترمز- این امر بر روی ECU و میزان استفاده از ترمز اضافی برای شما اثر می گذارد. افزایش این تنظیمات اغلب می توانند مضر باشد، بنابراین احتیاط کنید.
 • محدود کننده- این تنظیمات اساساً نقص محسوب می شوند. با کاهش آن، محدودیت ها را در ماشین خود کاسته اید، که عملکرد بدتری را در پی دارد.
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =