راهنمای گام به گام بازی Call of Duty: Ghost (قسمت ششم)

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

مأموریت ۱۲

در این کات سین، الیاس می گوید که ما ناوگان فدرال را به دام انداخته ایم. اما کارخانه موشک همچنان توسط یک کشتی محافظت می شود، ناوشکنی که مجهز به سلاح های پیشرفته است. دفاع هوایی آن، از حمله ی هوایی جلوگیری می کند. تنها راه نابودی آن، در شصت فوت زیر آب و نزدیک به دریچه ی اگزوز حرارتی این کشتی می باشد. کیگان و لوگان مسئولیت غرق کردن آن را به عهده دارند. در نقش لوگان کنترل بازی را به دست خواهید گرفت.

کلید L2 را فشار دهید تا همراه با کیگان به اعماق دریا بروید. به کوسه ها شلیک نکنید. به راه خود ادامه دهید تا زمانی که قایق های گشت را ببینید، سپس مخفی شوید و منتظر بمانید تا سربازان متفرق شوند. در پشت آن ها به آرامی حرکت کنید. با فرمان کیگان در موقعیت مناسب قرار بگیرید، اما به خاطر داشته باشید که گلوله ها در زیر آب خیلی سریع نیستند و دو الی سه ثانیه طول می کشد تا به هدف برسند. پس از کشتن دو سرباز گشت، در لاشه ی یک کشتی مخفی شوید.

با استفاده از کلید R2 به طرف بالا حرکت کنید. در کنار کیگان در پشت یک سنگ مخفی شوید تا نظر زیر دریایی را به خود جلب نکنید. سپس به راه خود ادامه داده و به فرمان کیگان چهار سربازی را که در حال فرستادن بخش هایی از لاشه کشتی به بیرون از آب هستند بکشید. به دنبال کیگان بروید تا به گروهی دیگر از سربازان برسید، به فرمان او موضع گیری کنید و از جناح به دشمنان حمله کنید. صدای کیگان به گوش می رسد که می گوید: آنها فهمیدند ما اینجا هستیم.

ناگهان یکی از سربازان بر روی شما پریده و با چاقو قصد کشتن شما را می کند. کلید دایره را فشار دهید تا او را از پا در بیاورید. کیگان را دنبال کرده و پایین تر بروید. حواستان به عمق سنج باشد. همانطور که پیش می روید، ناوشکن شروع به انفجار سونار یا ردیابی آوایی می کند. درست پشت سر کیگان قرار بگیرید، وقتی که به در نزدیک شدید با نگه داشتن کلید مربع آن را ببرید. با استفاده از L3 سریع تر شنا کنید و مخفی شوید. کلید مربع را نگه دارید تا موشک Proteus را راه اندازی کنید.

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost
راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

شما تنها یک فرصت دارید، موشک را فرستاده و کنترل آن را به دست بگیرید، سپس آن را به طرف محل قرمز رنگ کشتی یا همان دریچه اگزوز هدایت نمایید. کشتی منفجر شده و شما پرتاب می شوید. صدای کیگان را می شنوید که می گوید: لوگان جواب بده، حالت خوب است؟ کلید R1 را فشار دهید تا کیگان به کمک شما آمده و لوله ی اکسیژن را وصل کند. همراه با کیگان به سرعت از آنجا فرار کنید و در راه هر غواصی را که دیدید بکشید.

وقتی که دشمنان شروع به انداختن بمب های دریایی می کنند، همانطور که به شما فرمان داده شد در یک کشتی پناه بگیرید. پشت سر کیگان حرکت کنید تا به کوسه ها برسید. وقتی کیگان از بین کوسه ها گذشت، نوبت به شما می رسد. به آرامی به طرف بالا حرکت کنید و همچنین فاصله ی خود را با کوسه ها حفظ کنید. هنگامی که از بین کوسه ها جان سالم به در بردید به دنبال کیگان شنا کنید تا مأموریت به پایان رسد.

مأموریت ۱۳

کات سین آغازین هش را نشان می دهد که در تعجب است که با وجود تمام این اتفاقات Rorke کجاست. اگر او به همان اندازه که می گویند خوب باشد، دیگر چه چیزی برای Ghosts باقی می ماند؟ این کارخانه چیزی دارد که فدرال به هیچ عنوان نمی خواهد آن را ببینیم، اما به زودی خواهیم فهمید که آن چیست. هنگامی که مأموریت شروع می شود، شما در نقش لوگان با Merrick همراه خواهید بود. با استفاده از کلید دایره به روی سرباز بپرید و با چاقو او را بکشید.

Merrick را دنبال کنید، به مأمور گشتی می رسید که در آنجا به تنهایی پرسه می زند. به او نزدیک شده و کلید دایره را فشار دهید تا با چاقو او را بکشید. به همراه هش و کیگان به راه خود ادامه دهید و سربازان را بکشید. هش Security Badge یا کارتی که با استفاده از آن می توانید به کارخانه وارد شوید را از جیب یکی از سربازان برداشته و در را باز می کند. وقتی که درب باز شد، دو سرباز مقابل درب را بکشید و به همراه گروه حرکت کنید. سپس تقسیم شده و دیگر سربازان را نیز بکشید.

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost
راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

هنگامی که وارد Black Zone می شوید، چیزی شبیه به سلاح های فضایی پیدا می کنید. با استفاده از کلید رو به بالا، دوربین را فعال کرده و تصاویری از آن برای الیاس ارسال کنید. گروه خود را دنبال کنید تا به کامپیوتر برسید. سپس با نگه داشتن کلید مربع، اطلاعات را کپی کنید. به محض اینکه کارتان با کامپیوتر تمام شد ناگهان درب منفجر شده و Merrick به روی زمین پرت می شود. سربازان به طرف شما حمله می کنند. پناه بگیرید و آن ها را بکشید.
هر زمان که به شما فرمان داده شد، بمب دودزا بیاندازید. سپس با استفاده از کلید رو به راست، خود را مجهز به عینک Thermal یا حرارتی کنید. عینک حرارتی، عینکی است که با استفاده از آن می توانید اجسام گرم و افراد زنده را ببینید. هر زمان که به شما گفته شد، عینک را برداشته و به راه ادامه دهید. بسیاری از سربازان فدرال در اینجا سپر محافظ در برابر انفجار به دست دارند. پس پناه بگیرید و به موقع از نارنجک های خود استفاده کنید.

وقتی تمام سربازان کشته شدند، همراه با گروه به طرف درها بدوید. هنگامی که درها باز می شوند، با تعداد بیشتری از سربازان رو به رو خواهید شد. هرجا که می توانید پناه بگیرید و شمار دشمنان را کاهش دهید. به پایین پریده و با آنها درگیر شوید تا زمانی که یکی از اعضای گروه به نام Kick با یک تریلر وارد شود. بر روی تریلر سوار شده، به عقب برگردید و ماشین هایی که به دنبال شما می آیند را از مسیر خارج کنید تا زمانی که مأموریت پایان یابد.

مأموریت ۱۴

این بار، کات سین طولانی تری برای شما پخش می شود. فدرال توانسته با استفاده از لاشه های ODIN یک سیستم سلاح فضایی را بازسازی کند. کیگان به کلرادو اسپرینگز فرستاده می شود و شما او را در وگاس در ساعت ۱۲:۰۰ ملاقات خواهید کرد. شما در نقش لوگان بازی می کنید. همانطور که منتظر کیگان ایستاده اید، گروهتان مورد حمله قرار می گیرد. الیاس، Merrick، لوگان و هش به اسارت گرفته شده و توسط Rorke بازجویی می شوند.

Rorke در تلاش برای اینکه الیاس موقعیت کیگان را فاش کند، به شما شلیک می کند. وقتی که به طرف الیاس بر می گردد، با زدن پیاپی کلید مربع، Rorke را نگه دارید. اما Rorke در همان حال دو گلوله به طرف الیاس شلیک می کند، سپس شما را به زمین می اندازد و دوباره سه گلوله ی دیگر به قلب او شلیک می کند. الیاس به شما نگاه می کند و می گوید: بهت افتخار می کنم لوگان، همه چیز درست خواهد شد. سپس Rorke گلوله ای دیگر به سر الیاس شلیک می کند و او را می کشد.

ساعت از ۱۲:۰۰ می گذرد، به نظر می رسد که مأموران قصد کشتن Ghosts را دارند. وقتی که یکی از مأموران به سراغ هش می آید، کیگان از بیرون پنجره به وسیله ی یک تفنگ قوی شروع به کشتن آنها می کند. سپس هش و Merrick با آن ها درگیر شده و Merrick دست هایتان را باز می کند. هفت تیر را از زمین برداشته و دیگر مأموران را بکشید. در همین حین پای Merrick هم آسیب شدیدی می بیند.

به سمت در بروید و مأمورانی که در اتاق هستند را بکشید. هش بی سیم یکی از آن ها را برداشته و متوجه می شود که سربازان بیشتری به سراغ شما می آیند. وارد آشپزخانه شوید و همانطور که دستور داده شد مخفی شوید. با کسی درگیر نشوید، فقط منتظر بمانید تا مأموران گشت از آنجا عبور کنند. گروه خود را به طرف بالکن دنبال کنید . صبر کنید تا کیگان شروع به شلیک کند. از دیوار بالکن به عنوان سپر استفاده کنید و دشمنان را بکشید.

در اینجا هیچ نارنجکی ندارید پس تمرکزتان را روی شلیک های خود بگذارید. وقتی که به تدریج تعداد دشمنان کاهش یافت، به پایین پله ها رفته و بقیه را نیز بکشید. به راه خود ادامه دهید. سعی کنید از بین اجساد سربازان حرکت کنید تا تعدادی نارنجک به دست آورید. وقتی آن منطقه خالی از دشمن شد، از زیر دروازه سینه خیز عبور کنید. افراد گروه می پرسند که رایلی کجاست. هنگامی که در را باز می کنید از جلو و عقب به شما حمله می شود.

فقط بدوید و گروه را دنبال کنید و از پنجره به بیرون بپرید. سپس به زمین افتاده و بیهوش می شوید. وقتی که به هوش می آیید، تعداد زیادی از سربازان فدرال در بیرون از ساختمان حضور دارند. رایلی را می بینید که به یکی از سربازان حمله می کند اما در همان لحظه زخمی شده و به زمین می افتد. به رایلی نزدیک شوید و با استفاده از کلید مربع او را از روی زمین بلند کنید. به هنگام مقابله با سربازان، دوباره کلید مربع را نگه دارید تا رایلی را پشت یکی از مجسمه ها قایم کنید و دشمنان را بکشید. هر زمان که درگیری آرام گرفت، گروه به شما می گوید که رایلی را بردارید و به جلو حرکت کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید و پیش بروید. سپس سوار بر هلیکوپتر شده و مأموریت را به پایان رسانید.

مأموریت ۱۵

هش در کات سین می گوید هنگامی که یک Ghost کشته می شود، جسد او را همراه با سلاحش طوری قرار می دهیم که صورتش رو به زمین و در جهت خانه اش باشد. این روش ما برای همراهانیست که در مسیر جنگ از دستشان می دهیم. تا زمانی که به دنیای دیگر وارد می شوند، بتوانند ما را ببینند و از دشمنانمان آگاه باشند. پدر هش و لوگان مرده است و هیچ چیز نمی تواند این واقعیت را تغییر دهد، اما ارتش فدرال هنوز هم آنجاست، Rorke هنوز زنده است، و جنگ همچنان ادامه دارد. هش با پدرش خداحافظی می کند و به او قول می دهد تا پای جانش تلاش کند که مأموریت ناتمام پدرش را به اتمام برساند.

هش از Merrick می خواهد که به دنبال Rorke بروند. اما Merrick نمی پذیرد و می گوید که ماهواره های فدرال در حال حرکت به سمت موقعیت هستند. اگر با موفقیت به آنجا برسند، ارتش فدرال می تواند به هر نقطه ای از جهان که بخواهد ضربه وارد کند. هش می پرسد پس برنامه چیست؟ Merrick در پاسخ می گوید ما هرچیزی که برایمان باقی مانده را به خطر می اندازیم، حتی همین هواپیمایی که سوارش هستیم، آن را مستقیماً به قلمرو فدرال می بریم. از هوا و زمین به آنها حمله می کنیم. یا می میریم، و یا پیروز می شویم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + ده =